Skoči na vsebino

Valjčki


Priporočene objave

Kot jaz vem, je vsa finta doplerja to, da ni treba vsega razdirat če bi radi zamenjali valčke. Samo iztakneš in daš nove not... Nič drugega...

tocn tko, pri klasicnem variotu je treba vse dol vzet zamenjat valjcke in pol nazaj sestavit, tle pa nej bi to lohk zamenu ne da bi tist dol jemal...............

ceprov ni mi to najbl jasn, k je tm okol bl mal placa, in nevem kako bi z prsi tm umes pršu...........in ob tem se kej vidu............no ja nevem bi blo treba probat..... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove v cem je fora podmazovanja valjckov :hmm:

Popravljeno . Popravil WacKer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja jaz sem zamenjo speed control pa doplerjevega, to sem mislo ce je kak lazje valcke menjavat ker je kr dosadno vse narazn sravfat zato da menjas del ko stane 2000sit :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam men se vedno ni jasno zakaj morjo bit namazani in kaj je narobe ce niso??? :?

Prvih 100km ma skuter boljše pospeške, pol se pa itak razmeče po celem varotu in izpuhti neznano kam. Pospeški slabijo seveda... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaj če bi v tej temi še vsak napisal katerega skutera ima, kateri izpuh, če ima še kaj predelano in katere (predvsem kolko težke) valčke ima.

Sam sem včeraj na mojem Aerox-u menjal izpuh (MF POWER) in zdaj še moram menjat valčke, ker s totimi, ki jih mam zdaj not, pospešuje slabše kot avtomatik :( .

Pa me zanima kolko gramski bi prišli v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi v tej temi še vsak napisal katerega skutera ima, kateri izpuh, če ima še kaj predelano in katere (predvsem kolko težke) valčke ima.

Sam sem včeraj na mojem Aerox-u menjal izpuh (MF POWER) in zdaj še moram menjat valčke, ker s totimi, ki jih mam zdaj not, pospešuje slabše kot avtomatik :( .

Pa me zanima kolko gramski bi prišli v poštev.

Sej mas skutere predstavljene ze.Drugace pa je od vsakega motorja posebej odvisno koliko gramske valcke bo imel not.

Pa federce si menjaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si mažem z neko mastjo od motula prav za valčke, lahko jo naročiš pri tomotu, stane okoli 4.000 sit, vlka pa je tak ko nivea krema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi v tej temi še vsak napisal katerega skutera ima, kateri izpuh, če ima še kaj predelano in katere (predvsem kolko težke) valčke ima.

Sam sem včeraj na mojem Aerox-u menjal izpuh (MF POWER) in zdaj še moram menjat valčke, ker s totimi, ki jih mam zdaj not, pospešuje slabše kot avtomatik :( .

Pa me zanima kolko gramski bi prišli v poštev.

heh cooler to bi lahko pričakoval .)

najbolše je da greš v moto center ptuj (žabjak po domače) in daš njim da ti vržejo noter valčke in še te poleg cene plačaš za valčke in cene za fedrce plačaš 3 čuke za delo al pa da si kupiš 5 paketov valčkov + fedrce (vse vkup prek 10k) in si sam doma šraufaš :wacko:

pa še kompresor raiš :)

al pa seveda special orodje tak ko jaz :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolše je da greš v moto center ptuj (žabjak po domače) in daš njim da ti vržejo noter valčke in še te poleg cene plačaš za valčke in cene za fedrce plačaš 3 čuke za delo al pa da si kupiš 5 paketov valčkov + fedrce (vse vkup prek 10k) in si sam doma šraufaš :wacko:

pa še kompresor raiš :)

al pa seveda special orodje tak ko jaz :D

Saj grem v žabjak v ponedeljek, ker so meli gužvo danes in včeraj. Samo bi se pa rad vseeno malo posvetoval tam z Mišotom (glavni mehanik), kake naj da not.

Se vam zdi to normalno?

Pri prejšnejm servisu na 12.000 km so mi menjlali jermen. Seveda nimam orginalnega zaj not, ker je ta drag. In od takrat naprej mi skuter več ne speljuje dobro (sploh ni potegno do 20km/h). Pa sem šo nazaj, pa so mi zastonj dali not malo lažje valčke (žal sem pozabo vprašat kakšne). Potem mi je šo skuter spet normalno, samo je še vedno zelo slabo spelal (dp 10km/h nikam, sploh ni dobo obratov pri speljevanju). Kaj bi lahko to ble federce na sklopki?

Zdaj pa mam gor MF POWER in itaq nikam ne gre ker so valčki pretežki, se pa že pozna razlika v končni hitrosti, za 10km/h hitreje.

Bom pa napisal kak gre, ko bo porihtan. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede jermena, verjetno nima enakih dimenzij kot originalni jermen, s tem mislim predvsem na kot z variomatom. Ker na vsak variomat pašejo določeni jermeni. Sčasoma bi se po tej logiki moral ta štart popravit, ko bi se jermen malo znucal in bi se začel prilegat variomatu. Samo če praviš da maš šp. avspuh, s tem si tak zapravo štart! Zdaj moreš kupit kit 7o, vario, da boš to odpravo... al pa daš nazaj stari avspuh, odvisno kaj bi rad, al štart al končno... premisli.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri slabem speljevanju so ponavadi krive fedrce na sklopki

daj trše noter, torej rumene ali pa plave polinijove :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

erzo speljevanje se je pokvarlo že pri nejavi jermena in ne pri menjavi auspuha.

aerox kakše so približne cene za federce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr speljevanju je mnogo faktovrjev...male fedrce, zrabljena kuplunga, slabi valjcki, jermen pa vse :)

tako da, jaz ti priporocam rajsi da kupis nov jermen pa bo vse vredu, ker se bos drugace samo jebal po nepotrebnem in zapravljal dnar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komplet od polinija nekje 3-3,5k

ja taka je cena za celi paket federc :P

jaz sem dobo samo 3 plave fedrce za 500 sit v žabjake :D :P

cjo, zaj ste me spomnili da še jih morem dat noter :D

samo mi ni :huh: :lol: :o :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak zaj mam not 2,5g polinijeve valčke, polinijeve federce in MF POWER auspuh in skuter pri bilo kaki hitrosti potegne, čeprav mislim da bi bli optimalni valčki 2,7g. Samo mi ni spet za it na servis pa tam težit za toto malo razliko. Po potrebi bom menjal pri naslednjem servisu.

Zaj pa spet leti!!!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak zaj mam not 2,5g polinijeve valčke, polinijeve federce in MF POWER auspuh in skuter pri bilo kaki hitrosti potegne, čeprav mislim da bi bli optimalni valčki 2,7g. Samo mi ni spet za it na servis pa tam težit za toto malo razliko. Po potrebi bom menjal pri naslednjem servisu.

Zaj pa spet leti!!!! :yea2:

hehe :) lepo to :)

na 50ccm + leovinči sem jaz tudi mel nekje 2,5g :) vsaj zdi se mi, čaki da premislim.... ja ja 2,5g so bli, prvo sn mel 2,8g ampak sn dal pol vseeno 2,5g še notr :)

pa 2,5g so tak meli najlažje na zalogi te :lol:

to so še bli cajti ja :D

in c00ler kolko gre zaj po števci? B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manj gre po števcu kot s prejšnjimi valčki. Mislim da sem s tem malo zgubo na končni, kake 3km/h namj :(

Ampak vseeno, pa je zdaj dobro, ker pa vsaki hitrosti potegne, od 20 pa do 80 po števcu. Leti pa tam nekje malo čez 90.

Je pa zanimivo da Aeroxom števci ful različno kažejo. Mojemu kolegu kaže 80, ko meni skoraj 90 :P

Tak da vedi zdaj kolko res leti. Najbolše je primerjat :yea2:

aerox se že voziš v šolo (SERŠ) s skuterom? Jaz se zdaj vsak dan, samo ga ne puščam pred SERŠ-om, ker mam slabe izkušnje s puščanjem na javnih mestih. Pred 3 leti so mi ukradli avtomatika :angry:

P.S. Lahko bi mi dal kdaj za pelat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!