Skoči na vsebino

Valjčki


Priporočene objave

Manj gre po števcu kot s prejšnjimi valčki. Mislim da sem s tem malo zgubo na končni, kake 3km/h namj :(

Ampak vseeno, pa je zdaj dobro, ker pa vsaki hitrosti potegne, od 20 pa do 80 po števcu. Leti pa tam nekje malo čez 90.

Je pa zanimivo da Aeroxom števci ful različno kažejo. Mojemu kolegu kaže 80, ko meni skoraj 90 :P

Tak da vedi zdaj kolko res leti. Najbolše je primerjat :yea2:

aerox se že voziš v šolo (SERŠ) s skuterom? Jaz se zdaj vsak dan, samo ga ne puščam pred SERŠ-om, ker mam slabe izkušnje s puščanjem na javnih mestih. Pred 3 leti so mi ukradli avtomatika :angry:

P.S. Lahko bi mi dal kdaj za pelat :OK:

90 ? heh kar dobro za 50ccm :)

zaj se še neja vozim redno v šolo z skuterom (mam še bus karto) 20.iga je športni dan baje, te bom prišo če bo lepo :)

boš dobo za pelat ja :P samo tam mimo serša so ozke ulice .)

meni se tak zdi keri si ti :) :hmm:

breščak ti je razrednik ne? p.s. včasih ma čudne vice :D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

90 ? heh kar dobro za 50ccm :)

zaj se še neja vozim redno v šolo z skuterom (mam še bus karto) 20.iga je športni dan baje, te bom prišo če bo lepo :)

boš dobo za pelat ja :P samo tam mimo serša so ozke ulice .)

meni se tak zdi keri si ti :) :hmm:

breščak ti je razrednik ne? p.s. včasih ma čudne vice :D :lol1:

Breščak je razrednik ja :angry: (ampak še samo par tednov :lol: ).

Saj jaz vem keri si ti :P

Z valčki pa je zaj tak, da bi res rabo za 0,2g težje, ker ma kolega Aeroxa '98 z MF POWER auspuhom, pa mu še bolj gre kot meni, moj se pač zaj malo preveč dere, ker dobi previsoke obrate.

Bom dal not 2,7g valčke pri naslednjem servisu, čez 2000km, ker mi ni več se dol v žabjak za vozit .)

Mogoče pa bom dal takrat tudi not kar 70ccm. aerox kolko maš ti zaj valčke? Pa keri clinder+bat maš, pa kolko $$$ si dal?

Pa še to... Ve kdo slučajno, če to drži, da lažje kot maš velčke, da rabiš trše federce za sklopko. Ker zdaj ko mam še lažje valčke mi spet slabše spela :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Breščak je razrednik ja :angry: (ampak še samo par tednov :lol: ).

Saj jaz vem keri si ti :P

Z valčki pa je zaj tak, da bi res rabo za 0,2g težje, ker ma kolega Aeroxa '98 z MF POWER auspuhom, pa mu še bolj gre kot meni, moj se pač zaj malo preveč dere, ker dobi previsoke obrate.

Bom dal not 2,7g valčke pri naslednjem servisu, čez 2000km, ker mi ni več se dol v žabjak za vozit .)

Mogoče pa bom dal takrat tudi not kar 70ccm. aerox kolko maš ti zaj valčke? Pa keri clinder+bat maš, pa kolko $$$ si dal?

Pa še to... Ve kdo slučajno, če to drži, da lažje kot maš velčke, da rabiš trše federce za sklopko. Ker zdaj ko mam še lažje valčke mi spet slabše spela :hmm:

vsi aeroxi '98 so itak šli ko svije, že serijsko .)

jaz mam valčke 4,0g, samo neja se ti oziraj na moje valčke, da te nebo zavedlo, ker to je čist druga :)

cilinder pa bat sta malossi. kupo pa sem v italiji za skoro zastojn 105€ al 110€ :)

samo tak btw cilinder+bat 70ccm ti bota končno povečala samo za +-5km/h dala pa ti bota navor, če si ti slučajno računal na večjo končno,....žal ni tak. boš že mogo malo več kupit če bi rad da pade magična meja 100 oz. 120 da pride kazalec vun iz polja :devil: :kva2:

samo ti si tak že 18 star, brezveze, rajši v avto daj al pa ke, bol pametno :) meni je žal da sn vse našparane gnare in celo poletno plačo za to vun vrgo :(

to z lažjimi valčkami in tršimi ferdcami nevem če glih drži....

glej, lažji valčki kot so večji so obrati, trše kot so fedrce bol dolgo se kuplonga vrti preden spela.... tak da nevem glih točno kaj tebi muči :)

mogoče maš isti problem kot jaz, ker se mi skuter tam nekje od 20-40 zavrti v giftne obrate :xx: ampak je navor slab (zato sem tudi zgubo drag proti jrk0tu :D hehe ) saj boš se pelo, pa boš povedo če te isto muči :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že vem kaj delajo valčki, samo pravim da mam zdaj malo prelahke, ker se mi zdaj zavrti v previsoke obrate, tak da še iščem optimalne valčke. Za tvoje valčke pa sprašujem zaradi tega, če bi dal not 70ccm.

Glede vlaganja v skuter pa je tak.... Skutera nem prodal dokler nem kupo motora, to pa bo najhitreje čez 3 leta. Drugo leto mislim sicer res avto kupit (izpit mam že pol leta), samo vseeno sta 2 koli večja finta :yea2:

Tak da še mislim nekaj dnara vložit v skutera.... B) Pa saj se mi ne gre tolko za končno, bolj za pospeške :) Kolko pa te tebi leti po števcu?

Glede one Aeroxa '98 pa ti lahko povem, da je moj šo isto kot oni, ko sma mela še obadva vse orginal (razen blokade zunaj seveda).

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima

mam airsala t6 pa tecnigasa rs70. kuk težke :xx: :xx: valčke pa kire fedrce dat notr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že vem kaj delajo valčki, samo pravim da mam zdaj malo prelahke, ker se mi zdaj zavrti v previsoke obrate, tak da še iščem optimalne valčke. Za tvoje valčke pa sprašujem zaradi tega, če bi dal not 70ccm.

Glede vlaganja v skuter pa je tak.... Skutera nem prodal dokler nem kupo motora, to pa bo najhitreje čez 3 leta. Drugo leto mislim sicer res avto kupit (izpit mam že pol leta), samo vseeno sta 2 koli večja finta :yea2:

Tak da še mislim nekaj dnara vložit v skutera.... B) Pa saj se mi ne gre tolko za končno, bolj za pospeške :) Kolko pa te tebi leti po števcu?

Glede one Aeroxa '98 pa ti lahko povem, da je moj šo isto kot oni, ko sma mela še obadva vse orginal (razen blokade zunaj seveda).

aha hehe, tudi prav :)

ma moj je šo ko je še blo vse novo kar super. pelal sem se 115 po cajgere in naenkrat blllllll, takrat mi je bat prjelo, ker se je preglel :o

ko sem pol še menjo fergazer, sn še vido max. 110, 115 je že blo res ob optimalnih razmerah. .)

sicer pa 105-110 gre zaj ponavadi vedno, razn te ko je veter proti skuteru. :)

upam da bo malo več šo, ko bom poleti bat menjo :hmm:

p.s. -> hitrosti se vzeta iz števca (torej še lahko malo odšteješ za realno hitrost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene neki zanima

mam airsala t6 pa tecnigasa rs70. kuk težke :xx:  :xx:  valčke pa kire fedrce dat notr?

Ja poggy kot vidiš zna bit prava umetnost ugotovit katere valčke rabiš. Najbolše da jih kupiš celi paket, če misliš sam šraufat, če pa ne pa ja hmm..... maš isti problem kot jaz, boš mogo it pač večkrat na servis :( , samo jaz sem že blizu tega da bom našo prave.

Ve kdo, če sploh obstajajo valčki med 2,5 in 3g, ker na scooter-attack.com jih nimajo?

Popravljeno . Popravil c00L3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo, če sploh obstajajo valčki med 2,5 in 3g, ker na scooter-attack.com jih nimajo?

2,8g so še eni. vem ker sem sam jih mel.

btw ti moreš gledat velikost 15x12mm :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena stvar me še zanima, potem pa bom nehal gnjavit z valčki...

Ve kdo kolko g valčki so zraven Giannelli-ja in LeoVince-ja za Aeroxa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi da okol 5,5g!

Niso zraven Giannelli-ja dvojni valčki, lahki in težki? Pa tisti lažji so pod 4g kolko jaz vem, samo me pa zanima točno. Aja pa za različne skuterje so različi valčki zraven. Ker Aerox ma serijsko nekje 5g se mi zdi, tak da morajo bit toti zraven lažji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se je brezveze sekirat za 0,1 al pa 0,2 g, ker ma pač nekdo drugi lažje pa mu gre bol pa tak dalje... Vsak skuter gre drugač in za vsak skuter je idealna teža valčkov drugačna. Nima to veze kake valčke dobiš z gianellijem pa zx-om pa take finte. Moreš probat z kolk težkimi gre tebi najboljše, pa daš pol one not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok sploh so valčki novi? aja pa kolk gramski so v peugeo sp 8 al kok že?

hvala za odgovore

Misim da 8,3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim bi lahko imel "pretežke" valjčke, in tršo taveliko vzmet na sklopki in bi moralo delat kot lahki valjčki in original vzmet. Jaz luknje v pospešku ne morem odpravit z mojimi valjčki(4 kompleti) ker so malenkost pretežki in bom probal vzmet malo raztegnit da bo trša. Probal bom tudi z samo 3 valjčki pa če bo v redu kupim set s polovično težo. A je že kdo to delal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal s 3 valjčki, lepo dela in ni več luknje pa kar števc mi je začel čudn delat(11km/h končna), sam verjetn jih bo hitro pobral. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sploh nevem kake mam not zdle ko bom nov avspuh dau gor bo treba najbrz mejat. upam da me ne bo j..... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če daš trše fedrce pa težje valčke, bo slabše. Če že pol prej lažje valčke pa trde fedrce. Sicer pa če maš vse original, z fedrco nič ne nardiš, prej pokvariš! To z 3 valčki pa se mi ne zdi pametno delat, ker ni na variotu vredu sila porazdeljena, pol pa ga peglaš pa probavaš, pa so lahko problemi. Če hočeš res dober štart dobit, je treba dat not lahke valčke, pa sklopko najboljše kupit kako polini 2g al pa kaj podobnega, da si jo lahko idealno naštelaš, pa sploh fedrc ne rabiš menjavat pa nič. Samo z francozom nastaviš trdoto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mam zdaj 6.5 g valjčke, pa trše fedrce - vse je blo zraven Giannellija ,Tud aufspuf je namontiran, zadeva pa ne gre več kot 70 + 3.

A bi moral probat težje al lažje valjčke. SF 2 LC. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!