Skoči na vsebino

Cene servisa


RSV Mille

Priporočene objave

Vsi samo cene servisov pišete ... kaj je bilo za to ceno narejeno pa ni nihče napisal ... bi bilo zanimivo malo primerjat.

Normativi proizvajalca ( ne časovni ) kaj se pri katerem motorju dela so zelo različni in dejansko opravljeno delo tud.

Kaj pa je za nared takega na prvih servisih?Olje ,oljni filter zamenjajo,preverijo ,če so vsi šrauvi zategnjeni pa že letiš.Končajo v eni uri računajo pa dve(ne vsi-so izjeme)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz moj motor vozim kar enmu na šverc servisirat. Prineseš dele in počakaš. Cena 3-5Ksit. Včeraj sem ga imel na servisu: menjava olja, oljni filter, zračni filter, nastavitev vplinjačev, menjava olja po bremzlajtngah in na kuplungi, preverba zategnjenosti šraufov po motorju, svečk, natezanje verige. Cena 4Ksit + material (cca 20Ksit). Original serviscca 40Ksit. Povejte mi, zakaj bi ga bilo boljše voziti na pooblaščen servis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, da več plačaš :unsure:

Mene so do sedaj samo enkrat videl na servisu (na 1000km) pol sem pa sam menjal olje.

No nekajkrat je bil tam iz drugih razlogov(popravilo karambola, menjava gum skratka za tisto kar nimam sam orodja in znanja.

Ajd pa razumem da voziš nov motor na pooblaščen servis da pa voziš star (šew huje pa avto) pa ne razumem. Saj ti lahko poberejo pol vrednosti prevoznega sredstva ali pa še več :rolleyes: naredijo pa v velikih primerih nič, zaračunajo pa kakor da so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: kolega ma cagivo elefant(ducatti 900), kupil je rabljeno in se odločil da jo gre porihtat tko k je treba,kam je točn pelu nevem lah se pozanimam v glavnem cena servisa je znesla...76.500-

Zdej pa nej kdo reče kej, za ta dnar bi u italiji že skor drug agregat za motor dobu,... :angry: :angry: :angry: :angry: :( :( :angry: :blink: <_< :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: kolega ma cagivo elefant(ducatti 900), kupil je rabljeno in se odločil da jo gre porihtat tko k je treba,kam je točn pelu nevem lah se pozanimam v glavnem cena servisa je znesla...76.500-

Zdej pa nej kdo reče kej, za ta dnar bi u italiji že skor drug agregat za motor dobu,... :angry: :angry: :angry: :angry: :( :( :angry: :blink: <_< :angry:

Kakšn servis....mislim koliko je imela kilometrov??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: kolega ma cagivo elefant(ducatti 900), kupil je rabljeno in se odločil da jo gre porihtat tko k je treba,kam je točn pelu nevem lah se pozanimam v glavnem cena servisa je znesla...76.500-

Zdej pa nej kdo reče kej, za ta dnar bi u italiji že skor drug agregat za motor dobu,... :angry: :angry: :angry: :angry: :( :( :angry: :blink: <_< :angry:

kaj menjano, kaj narejeno ... cena in tip motorja ne pomeni nič. Sploh če motor do sedaj morda ni bil redno vzdrževan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni serviserji majo uro celo po 4500 sitnih

Moj serviser ima uro tudi več kot 4500 SIT. Je pa res vprašljivo, kolko ur ti kdo kje nabije za kak opravek - pa če ima norme gor ali dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry:  :angry: kolega ma cagivo elefant(ducatti 900), kupil je rabljeno in se odločil da jo gre porihtat tko k je treba,kam je točn pelu nevem lah se pozanimam v glavnem cena servisa je znesla...76.500-

Zdej pa nej kdo reče kej, za ta dnar bi u italiji že skor drug agregat za motor dobu,... :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :(  :(  :angry:  :blink:  <_<  :angry:

kaj menjano, kaj narejeno ... cena in tip motorja ne pomeni nič. Sploh če motor do sedaj morda ni bil redno vzdrževan.

opa se opravičujem to je bil eden izmed rednih servisov kateri nevem mislim da ma motor okol 40k km, ved da so mu jermenčke menjal, pa še kr neki tega je blo sam 76k...... <_<
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za redni 40k servis se za tako mašino računa 10 ur + material ... če je pa še kakšna sklopka za menjat al kaj podobnega (veriga) pa še več ur in materiala ... cena je za ta agregat čisto normalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menda se pri elefantu pr 40 jurjih dol mašino vzame, če se hoče vse ok. poštelt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi samo cene servisov pišete ... kaj je bilo za to ceno narejeno pa ni nihče napisal ... bi bilo zanimivo malo primerjat.

Normativi proizvajalca ( ne časovni ) kaj se pri katerem motorju dela so zelo različni in dejansko opravljeno delo tud.

To je da dvotaktno mašino.

1. Menjava olja v menjalniku (se mi zdi tuki pise transoil), pa se motul motomix 2T (to nevem kaj je) in 1,5 ure dela. 10k SIT

2. Svečka, spet motomix in transoil in 1,5 ure dele. Na motor sem cakal v bistvu več kot dve uri ali pa se več, v glavnem zelo dolgo (je en mulo na njemu delal), tko da so mi hvala bogu računal samo 1,5 ure.

No pa takrat so mi se zarnico zamenjal 2k SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-menjava olja in simeringov v vilicah

-olje za vilico 1l

-menjava motornega olja

-motorno olje 3l

-menjava svečk

=skupaj 17.300, od tega nekaj manj kot 4.000 za liter olja v vilici in malo več kot 4.000 za 3l motornega (gtx3), ostalo za delo.

Pri tem sem sam nabavil simeringe (€10 namesto 9.000SIT v SLO), filter za olje (€5 namesto 3.200SIT v SLO) in dve svečki NGK (2.800SIT), skupaj 6.300.

Cena celotnega servisa 23.600SIT

Zaenkrat sem z delom zadovoljen.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se sekirate s taksnimi smesnimi cenami.ura mehanika v AUT je € 48.-,servis pod 2 uri nema (po normi).naredijo enako,kot jaz doma: malo pogledajo,malo poslatajo in dobro je.olje-filter je € 10.- in 3,0 l olja € 35.-.servis v lastni reziji me pride olje-filter € 10.- in cenejse olje (duty free castrol) € 15,40.

razlika: borih € 120-130.-.

suzuki servis € 141.- do 160.- (odvisno od potrosnega materiala)

doma servis € 25,40 do € 35.-,ce se svecke menjam.z vsem potrosnim materialom.

hasta luego compadres.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez par mescev bom mogu nardit servis na moji dtjki(125-2t) na 18000km!

kolko naj bi pa sploh vzeli na uro??

pa kaj bi mi mogli menjat??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so v elisi rekli, da za zamenjavo ketnc in šponerjev v mašini pride samo delo min 30.000 (gpz 500). pol pa še materijal pa še kšna malenkost in pride račun več kot je vreden motor :angry:

Ja kolega je imel par tednov nazaj GPZ 500 (imel naj bi le enih 25000km ?) pri njih, so menjali ketnco, pa šponarje, pa ploščice na diskih pa je prišlo okrog 80.000 SIT :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da so cene servisnih storitev kar bogate in prov je imel serviser, ki mi je enkrat dejal, da se ne splača več delat velikih popravil na motorjih. Veliko bolje je samo delat male servise in debelo zaračunat. Od takrat naprej na servisih material samo naročim, pošraufam pa sam. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda no, kdor ima vsaj palec pa kazalec na pravem mestu lahko sam naredi servis B) . Pa še mal spomina rabiš da veš kam kkšn vijak vtaknit :rolleyes: , loh si pa narišeš če ne gre drugače. Jst vsako leto pomladi zamenjam (olje, olj.filter, svečke, zračni filter) pol pa po potrebi še bremz olje, pa disk ploščice, gume pa tko skoz menjamo... To je to :ph34r: Men dela-še :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse sodelujeoče v tej temi bi opozoril naj ne mešajo cene servisa s stroški potrošnega materiala ali popravila.

V ceno servisnega posega pašejo redne nastavitve motorja, cena svečk, olja, zavorne tekočine, jermeni ali veriga za ventile, podobne stvari, ki se morajo menjavati v določenih rednih intervalih za ohranjanje popolne zanesljivosti in funkcionalnosti celotnega motorja. Dodati pa je seveda strokovno delo serviserja.

Pogonska veriga, zavorne obloge, diski ... pašejo v potrošni material... popravila okvar pa so spet nekaj tretjega.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa seveda zanima kdo od vas, ki se pritožujete nad ceno servisne ure, bi se upal odpret servis in delat za 2 jurja na uro. Moja strokovna ura je vredna 5krat tolk ... cena dobrega, usposobljenega, s pravim orodjem opremljenega serviserja pa toliko kot se njemu ali njegovi firmi zdi primerno.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceno ure (ne računalniške) se še da preživet, norma je večji problem, monkey business

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa seveda zanima kdo od vas, ki se pritožujete nad ceno servisne ure, bi se upal odpret servis in delat za 2 jurja na uro. Moja strokovna ura je vredna 5krat tolk ... cena dobrega, usposobljenega, s pravim orodjem opremljenega serviserja pa toliko kot se njemu ali njegovi firmi zdi primerno.

O ceni na uro bi se dalo razpravljat do onemoglosti.....pooblaščeni serviserji se sigurno nemorejo primerjati z garažnimi mehaniki, oni lahko delajo pol ceneje in še vedno zaslužiji vsaj toliko kot tisti pooblaščeni, pa pustimo orodje ki ga pooblaščeni mora imet, pa če ga rabi ali pa ne....tu so še razne masti in spreji, pa vezice in mali milion drobnega materiala ki ga nikoli nobenemu ne zaračunavajo. Potem pa lager delov ki tudi ni zastonj: garažni tega nima in si gre kupit filter in olje ko ga rabi, založi tistih par jurjev za kvečemu en dan....uradni pa če nima za pet milionov delov ki čakajo na stranke da jih lahko namudoma zadovolji ni vreden nič, tukaj se pa lahko vprašate kdo lahko dela za dva jurja kdo pa mora vsaj za štiri da se mu splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elisa - prvi servis - Hornet 900 - 20.000SIT -> olje Motul ful sintetika 15w50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

se vam zdi čudno da mi je serviser računal bat,sornik,ležaj,varovalki sornika posebej?! kakor vem,je vse to ponavadi v kompletu(no za ležaj nisem siguren).poleg tega pa cene:

bat D.53,99 Z 1,2: 27.491,67

sornik bata: 3.708,33

ležaj: 3.432,15

varovalki sornika 483,34(2 kom)

tesnilo 0,5: 1.501,98

obroček tesnilen aprilia: 8.983,33 (2 kom)

protiprašna zaščita(kaj nej bi blo to?): 4.258,33

vse cene so v SIT in so BREZ 20% DDV (obračunan je na celoten seštevek).

gre pa za servis aprilie ETX 125, popoloma serijska, ne vem zakaj tako visoka cena bata?! :blink:

Popravljeno . Popravil batzajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!