Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

1 hour ago, krucymucy said:

Ze ze, ampak jaz tega dejansko nimam. Sploh ne vem kaj bi lahko bilo.

 

pol bo prišel še en odrezek, pa čez 16 dni kuverta, in pol bo zginlo z računa :D

 

1 hour ago, jskrablin said:

:slap: Hvala za informacije. Tale je kr lovska... me res zanima kaj bo @Borutt povedal (iz prakse, zakonodajo smo že dali skoz).

I kaj le? Borutt ti bo povedal, de se družiš z neodgovornimi pjanci. 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Darko3g pravi:

Jaz sem iskal ta zakon, in našel tistega iz leta 2010, kjer so omenjeni le vozniki motornih vozil. Kolo zaenkrat še ni motorno vozilo (ne vem kako se obravnava električno kolo).

V 105. členu je tretji odstavek nekoliko drugačen: "(3) Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:"

Je kakšen nov zakon, ki ga ni na spletu?

 

Od 01.07.2011 velja Zakon o pravilih cestnega prometa. Prej je to področje pokrival Zakon o varnosti cestnega prometa. Konkreten člen je bil spremenjen, v veljavo je sprememba stopila 01.09.2012 in je še danes enak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Iz skena zapisnika, ni najboljša kvaliteta vidi se pa dovolj jasno.

73ad55e688e2cc6460969a9c598eddd9c2484e47

Od kdaj mora biti na kolesu 0,00 ??? zakaj si skril policista saj je javni uslužbenec?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

Od kdaj mora biti na kolesu 0,00 ??? zakaj si skril policista saj je javni uslužbenec?

Saj sem ti napisal člen, nisi videl?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

zakaj si skril policista saj je javni uslužbenec?

Ni relevantno. Nisem hotel krive vere naokoli prodajati in sem prišel sem vprašat kako je s tem.

 

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

I kaj le? Borutt ti bo povedal, de se družiš z neodgovornimi pjanci. 

0.08 mg/l ni lih neka hudo pijančevanje :drunk: Bolj me preseneča zakonodaja za katero da je hujši prekršek spiti pivo in skočit na bicikl, kot spiti 3 in it za volan. Kdor je razumen naj razume in te fore.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je zakon dokaj nejasen. Ves 105. člen govori o vozniki motornih vozil, potem pa o vozniku, ki ne potrebuje dovoljenja (torej teoretično tudi za samokolnico ali ročni voziček.

Res me zanima uradna razlaga.

Pa še nekaj: Ugotovil sem, da ko vlečem prikolico (kategorija BE) moram imeti nulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, jskrablin pravi:

Eno vprašanje za @Borutt. Kolega prejšnji teden ustavili na biciklu. Pihnil je 0.08 miligrama na liter izdihanega zraka. Fasal 300€ kazni. Ne spada v kake posebne kategorije voznikov. Meni se pa precej dozdeva da je meja za kazen vseeno malo višja, tam pri 0.24mg/l. A se mi zdi narobe?

Je tako, kot je napisal Primosio. 

3) Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena, voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Primosio pravi:

Bo prva varianta. Je voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja in je pihnil do 0.24

Bo ta varianta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Zelo dvomim. Sma parkrat prebrala navedene člene in odstavke na pildku s kaznijo in mi še zdaj ni čisto jasno kako se to uradno sprocesira. Isto se mi zdi da se tu sklicuje na voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ko to bi še nekak pokrilo bicikl. Zato me zanima praksa s terena.

Prilepi plačilni nalog. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Scarlett pravi:

Verjemi, če bi bilo tako preprosto, bi vsi tako delali. 

Če se piše Janša pa ma res mali nabiralnik bi znalo iti skoz :whistle:

 

pred 39 minutami, Borutt pravi:

Prilepi plačilni nalog. 

Evo opredelitve prekrška. 

6f72cd057da06246286c0fa369b70226d8d62fb0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jskrablin pravi:

Če se piše Janša pa ma res mali nabiralnik bi znalo iti skoz :whistle:

 

Evo opredelitve prekrška. 

6f72cd057da06246286c0fa369b70226d8d62fb0

Ko je politika vmes, se vse da. Tudi plačilni nalogi izginjajo. 

Vse lepo in prav. Samo tisto črko B ne razumem. 

pred 1 uro, skalar36 pravi:

In če bi zavrnil alkotest? Bi mu vzeli kolo, ali vozniško dovoljenje za kolo?

Kolo. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Je tako, kot je napisal Primosio. 

3) Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena, voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:

 

Tu bi se po moje moral kak pravnik malce poglobiti v ta zakon. Po moji logiki, je "voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja" tisti, ki vozi prdulje do 45 km/h. Saj v začetku 105. člena piše, da obravnava voznike motornih vozil.

Prav možno je, da so s tem popravkom vključili še kategorijo do 45 km/h, sedaj pa ta člen zlorabljajo še za kolesarje (kaj si bodo še izmislili za skaterje in kotalkarje?)

Ne poznam celega zakona, pa me zanima ali je kje opredeljen pojem voznik, in ali vključuje tudi voznika kolesa brez pomožnega motorja.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Tu bi se po moje moral kak pravnik malce poglobiti v ta zakon. Po moji logiki, je "voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja" tisti, ki vozi prdulje do 45 km/h. Saj v začetku 105. člena piše, da obravnava voznike motornih vozil.

Prav možno je, da so s tem popravkom vključili še kategorijo do 45 km/h, sedaj pa ta člen zlorabljajo še za kolesarje (kaj si bodo še izmislili za skaterje in kotalkarje?)

Ne poznam celega zakona, pa me zanima ali je kje opredeljen pojem voznik, in ali vključuje tudi voznika kolesa brez pomožnega motorja.

Je kolesar voznik ali pešec?

12.   voznik oziroma voznica (v nadaljnjem besedilu: voznik) je oseba, ki na cesti vozi vozilo;

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali kolo s pomožnim motorjem, ki je enosledno ali dvosledno vozilo s pedali, opremljeno s pomožnim električnim motorjem z največjo trajno nazivno močjo 0,25 kW, katerega moč se progresivno zmanjšuje in končno prekine, ko vozilo doseže hitrost 25 km/h ali prej, če kolesar preneha poganjati pedala;

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Je kolesar voznik ali pešec?

12.   voznik oziroma voznica (v nadaljnjem besedilu: voznik) je oseba, ki na cesti vozi vozilo;

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali kolo s pomožnim motorjem, ki je enosledno ali dvosledno vozilo s pedali, opremljeno s pomožnim električnim motorjem z največjo trajno nazivno močjo 0,25 kW, katerega moč se progresivno zmanjšuje in končno prekine, ko vozilo doseže hitrost 25 km/h ali prej, če kolesar preneha poganjati pedala;

 

zdaj vem zakaj se nočejo vozit po kolesarski stezi...ker hočejo ostati trezni.

skiro je kaj? ker kolo  se poganja z lastno močjo , kolo s pomožnim motorjem pa mora imeti pedala  , ki na kolesu niso predpisana... 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

zdaj vem zakaj se nočejo vozit po kolesarski stezi...ker hočejo ostati trezni.

skiro je kaj? ker kolo  se poganja z lastno močjo , kolo s pomožnim motorjem pa mora imeti pedala  , ki na kolesu niso predpisana... 

30.  »posebna prevozna sredstva« so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila;

12.   voznik oziroma voznica (v nadaljnjem besedilu: voznik) je oseba, ki na cesti vozi vozilo;

(3) Kandidata iz 6. točke prvega odstavka tega člena, voznika, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja ali voznika iz 9. točke prvega odstavka tega člena, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:

33.   »vozilo« je motorno ali priklopno vozilo, namenjeno vožnji po cesti, razen posebnih prevoznih sredstev;

16.   »motorno vozilo« je vozilo, namenjeno vožnji po cesti z močjo lastnega motorja. Med motorna vozila ne spadajo tirna vozila in kolesa s pedali z dodatnim pogonom, opremljena s pomožnim električnim motorjem z največjo trajno nazivno močjo, ki je manjša ali enaka 250 W, katerega izhodna moč se prekine, kadar kolesar preneha poganjati pedala, sicer pa se progresivno zmanjšuje in končno prekine, preden hitrost vozila doseže 25 km/h;

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pravilno upoštevam te člene, potem kolesar ni voznik in zanj ne velja 105. člen, saj velja:

kolo ni vozilo (33.)

voznik je oseba, ki vozi vozilo (12.)

Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Darko3g pravi:

Če pravilno upoštevam te člene, potem kolesar ni voznik in zanj ne velja 105. člen, saj velja:

kolo ni vozilo (33.)

voznik je oseba, ki vozi vozilo (12.)

Ali se motim?

Nisi prebral odgovor malo višje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Primosio in @Borutt hvala za pomoč pri razreševanju tega 'misterija'. Včasih pozabim da pravo in logika nista vedno najbolje usklajena... in tole z biciklom in 0.0 napram motornim vozilom in 0.24 je očitno ena taka cvetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Darko3g pravi:

Pardon, sem spregledal točko 13. Vendar, ali nista točki 13. in 33. v neskladju?

Eno je iz Zakona o pravilih cestnega prometa, drugo iz Zakona o motornih vozilih. Kolo pa ni motorno vozilo. Zato je omenjeno v enem drugem zakonu. 

pred 9 minutami, jskrablin pravi:

@Primosio in @Borutt hvala za pomoč pri razreševanju tega 'misterija'. Včasih pozabim da pravo in logika nista vedno najbolje usklajena... in tole z biciklom in 0.0 napram motornim vozilom in 0.24 je očitno ena taka cvetka.

Je menda tudi neka sodba, kjer piše, da je kolesar bolj ranljivi udeleženec. In je potem to dodaten razlog za 0,00. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

 

Je menda tudi neka sodba, kjer piše, da je kolesar bolj ranljivi udeleženec. In je potem to dodaten razlog za 0,00. 

še vedno nelogično, avtomobil, oziroma vinjen voznik za volanom pa lahko povzroči večjo škodo kot pešec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

še vedno nelogično, avtomobil, oziroma vinjen voznik za volanom pa lahko povzroči večjo škodo kot pešec.

Si prebral zakon? Vse piše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ziher, da ne bo kdo spet placeval, ko boste/ bomo pijani se vozimo s sankami, pa bo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa to, da te z mopedom nabasanga dobijo, pa ti gre izpit tud za druge kategorije? Je to mit ali resnica? In kje je logika za tem?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!