Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 11 urami, skalar36 pravi:

Iščem, brskam... pa ne najdem. Kolikšna je kazen če ima motor obrabljene pnevmatike?

Najvišja je, da greš u maline. 🙄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Frenk 67 pravi:

Najvišja je, da greš u maline. 🙄

in najmanjša, da jo moraš kar hitro flikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 3. 2023 ob 20:45, skalar36 pravi:

Iščem, brskam... pa ne najdem. Kolikšna je kazen če ima motor obrabljene pnevmatike?

400€+ odvzem tablic.....verjetno potem tudi tehnični pregled ponovno, pa motor na prikloco.....

to če je policaj " taprav" ........... ( dodaj kar te je volja)

seveda je odvisno "koliko" so obrabljene, če si na limitu oz na določenih delih čez, se da tudi z opozorilom ali kaj podobnega ob normalnem organu, lahko pa v extrem in kazen, odvzem...

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Gricko said:

400€+ odvzem tablic.....verjetno potem tudi tehnični pregled ponovno, pa motor na prikloco.....

to če je policaj " taprav" ........... ( dodaj kar te je volja)

seveda je odvisno "koliko" so obrabljene, če si na limitu oz na določenih delih čez, se da tudi z opozorilom ali kaj podobnega ob normalnem organu, lahko pa v extrem in kazen, odvzem...

 

tako je odgovoril tudi policist ki sem ga vprašal glede tega. 400e + tehnični

Popravljeno . Popravil Shillien
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, GoBobi pravi:

...in ob hujših kršitvah, menda pojedo stranko v postopku😳...

po mojem kar cel avto :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kdo ve kako je v tem primeru? 

Danes sem med prehitevanjem spredaj vozečega avtomobila, prekoračil hitrost za 21km/h in fasal 3 pike.  

Gdo je tu nor? Ali med prehitevanjem res ne smeš prekoračiti najvišje dovoljene hitrosti? Ali se moraš kljub približujočem vozilu iz nasprotne smeri peljati po omejitvi in tvegati čelno trčenje?

Res je bila razdalja, do nasproti vozečega avtomobila precejšnja in bi morda varno prišel mimo tudi brez prekoračitve hitrosti, bi pa veliko več tvegal. 

Prebral vse kar se nanaša na prehitevanje, pa piše samo, da je potrebno prehiteti odločno, nikjer pa nič o hitrosti!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, mcgiver said:

Morda kdo ve kako je v tem primeru? 

Danes sem med prehitevanjem spredaj vozečega avtomobila, prekoračil hitrost za 21km/h in fasal 3 pike.  

Gdo je tu nor? Ali med prehitevanjem res ne smeš prekoračiti najvišje dovoljene hitrosti? Ali se moraš kljub približujočem vozilu iz nasprotne smeri peljati po omejitvi in tvegati čelno trčenje?

Res je bila razdalja, do nasproti vozečega avtomobila precejšnja in bi morda varno prišel mimo tudi brez prekoračitve hitrosti, bi pa veliko več tvegal. 

Prebral vse kar se nanaša na prehitevanje, pa piše samo, da je potrebno prehiteti odločno, nikjer pa nič o hitrosti!?

Pri prehitevanju nesmeš prekoračiti hitrosti. Če moraš pospešiti da prideš mimo si prehiteval takrat ko nebi smel.

 

Vem, nihče ne dela tako, ampak tako je, ti si pač imel smolo da so te ujeli.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 3. 2023 ob 22:36, GeeSXer pravi:

Logika. Če je dovoljena hitrost 90 km/h, oni pred tabo vozi 80 km/h, ga lahko prehitiš z 90 na uro ne pa s 110 km/h.  

Torej je zakon napisan tako, da lahko čim več pokasirajo? Takšna vožnja mimo prehitevanega vozila je lahko in je tudi v večini primerov zelo nevarna!

Ko sem jaz delal izpit je inštruktor vedno dejal! Ko greš prehitevat, glej da si čimprej mimo, potem ko se vrneš na desni pas znižaj hitrost na dovoljeno, ne zaviraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon je že prav napisan. Le upoštevati ga je treba. In včasih požret, kar skuhamo. 

Je pa res, da ga represivni organi zakon najraje izvajajo na mestih, kjer s čim manj truda dosežejo čim večji uspeh in zadovoljijo šefa. Sploh redarstvo.

Če nekdo v naselju vozi 45 km/h, pač voziš za njim. Če vozi 30 in ga imaš možnost prehiteti, ga prehitiš. Pri tem paziš, da ne prekoračiš hitrosti. Tam od oka po števcu max 60.

Če gre nasproti drugo vozilo, kot praviš, potem prehitevaš v škarje... 

Če si v naselju z omejitvijo 50 prekoračil hitrost za 21, je bila tvoja dejanska izmerjena hitrost 74, saj ima aparat tudi toleranco, ki jo od izmerjene hitrosti odbije v tvojo korist. Kolikor vem je toleranca aparata pri tej hitrosti 3 ali 4 km/h. Se pravi po tvojem števcu si vozil  cca 75 ali več.    

Glede navodil tvojega inštruktorja glede prehitevanja: ne moreš ustrelit mimo 200 na uro, zato da boš čimprej prehitel.  

čimprej plačat polovičko... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Najots pravi:

: ne moreš ustrelit mimo 200 na uro, zato da boš čimprej prehitel.  

lahko, ampak ne smeš :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Najots pravi:

Zakon je že prav napisan. Le upoštevati ga je treba. In včasih požret, kar skuhamo. 

Je pa res, da ga represivni organi zakon najraje izvajajo na mestih, kjer s čim manj truda dosežejo čim večji uspeh in zadovoljijo šefa. Sploh redarstvo.

Če nekdo v naselju vozi 45 km/h, pač voziš za njim. Če vozi 30 in ga imaš možnost prehiteti, ga prehitiš. Pri tem paziš, da ne prekoračiš hitrosti. Tam od oka po števcu max 60.

Če gre nasproti drugo vozilo, kot praviš, potem prehitevaš v škarje... 

Če si v naselju z omejitvijo 50 prekoračil hitrost za 21, je bila tvoja dejanska izmerjena hitrost 74, saj ima aparat tudi toleranco, ki jo od izmerjene hitrosti odbije v tvojo korist. Kolikor vem je toleranca aparata pri tej hitrosti 3 ali 4 km/h. Se pravi po tvojem števcu si vozil  cca 75 ali več.    

Glede navodil tvojega inštruktorja glede prehitevanja: ne moreš ustrelit mimo 200 na uro, zato da boš čimprej prehitel.  

čimprej plačat polovičko... 

Zakaj je bilo včasih samoumevno in vsakemu jasno, da je med prehitevanje potrebno povečati hitrost nad dovoljeno, da si čimprej varno mimo? 

Danes je pa to celo prepovedano!?

Ni čudno, da gre počasi vse v maloro...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, mcgiver said:

Zakaj je bilo včasih samoumevno in vsakemu jasno, da je med prehitevanje potrebno povečati hitrost nad dovoljeno, da si čimprej varno mimo? 

Danes je pa to celo prepovedano!?

Ni čudno, da gre počasi vse v maloro...  

Saj nam je vsem samoumevno, večina nas tako dela, ampak to še vseeno ne pomeni da je dovoljeno in tudi nikoli ni bilo. Pač vsakič reskiramo, jbg če te dobijo pač odgovarjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Shillien pravi:

Saj nam je vsem samoumevno, večina nas tako dela, ampak to še vseeno ne pomeni da je dovoljeno in tudi nikoli ni bilo. Pač vsakič reskiramo, jbg če te dobijo pač odgovarjaš.

Halo, če so nas v avto šoli tako učili, sigurno ni bilo v nasprotju z zakonom. Očitno so v naši skupni državi zakone pisali pametnejši, ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, mcgiver said:

Halo, če so nas v avto šoli tako učili, sigurno ni bilo v nasprotju z zakonom. Očitno so v naši skupni državi zakone pisali pametnejši, ali kaj?

Nemorem trdit kako so tebe učili v avtošoli, je pa seveda možno da je inštruktor povedal narobe. Kar se dogaja. Pri meni naprimer je rekel da v lokalnem rondoju ni potrebno zapeljat na notranji pas ker je rondo itaq majhen. Od tega je sicer kar veliko let pa sem si vseeno zapomnil ker sem vedel da tako pač večina vozi v tem rondoju pravilno pa vseeno ni. 

Glede prehitevanja sicer ne verjamem da je bilo kadarkoli dovoljeno voziti čez omejitev. Če bi bilo bi lahko na ravnini žgal mimo avtov 200km/h, ker bi bilo dovoljeno peljati čez omejitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mcgiver pravi:

Zakaj je bilo včasih samoumevno in vsakemu jasno, da je med prehitevanje potrebno povečati hitrost nad dovoljeno, da si čimprej varno mimo? 

Danes je pa to celo prepovedano!?

Ni čudno, da gre počasi vse v maloro...  

ne, tudi včasih je bilo isto. Čimprej mimo, a ne smeš storiti prekrška. se pravi če je omejitev 50 in nekdo cijazi 45km/h lahko greš max 50 mim njega. Če ni dovolj prostora (recimo 60 ali 70km bi hitro mimo skočil) pač ne moreš prehiteti. In tako se delajo kolone za traktorji ter podobnimi oviralci prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je isto na ravnini takoj za Kozino proti morčku .. tam radi stojijo na makadamu in ko prehitevaš kašnega, ki pelje 150 ali več, te znajo full pojebat :huh: ... bol ne ustat, če te pa ulovijo pa rečeš, da si biu lih na zadnem in da nisi vidu :dry: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

saj je isto na ravnini takoj za Kozino proti morčku .. tam radi stojijo na makadamu in ko prehitevaš kašnega, ki pelje 150 ali več, te znajo full pojebat :huh: ... bol ne ustat, če te pa ulovijo pa rečeš, da si biu lih na zadnem in da nisi vidu :dry: 

Da si glih neki tipku po fonu pa jih nis opazu. 🙄

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Frenk 67 pravi:

Da si glih neki tipku po fonu pa jih nis opazu. 🙄

js sm vzoren voznik ... pri 200+ nikol ne tipkam po fonu, ko sem na motorju :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

js sm vzoren voznik ... pri 200+ nikol ne tipkam po fonu, ko sem na motorju :dry: 

Ti si res vzoren, jst sem tipku po fonu pr 800+, ko sem bil na avionu 🙄

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, mcgiver pravi:

Halo, če so nas v avto šoli tako učili, sigurno ni bilo v nasprotju z zakonom. Očitno so v naši skupni državi zakone pisali pametnejši, ali kaj?

Nevem, kako so vas učili, ampak tudi meni je instruktor rekel, da če se prehiteva, se to naredi hitro in v tem času se lahko nekoliko prekorači hitrost , ko se vrneš na svoj pas pa se hitrost prilagodi omejitvi.

Tudi vedno mi je govoril, da je potrebno voziti dinamično ( ne hitro!!, dinamično!)....no, z leti sem nekako poedinil to dvoje😇

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!