Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred eno uro, Borutt pravi:

Res ni dovolj, da je dimenzija gum nekje na avtu. Pravzaprav to sploh nič ni. Mora biti v homologaciji. 

Določeni so res..eh...enkrat težil če imamo vpisan zadnji spojler na mitsubishi lancer evo vpisan v homologacijo...seveda smo povedali,da nimamo in mu dali homologaciski kartonček v roke....po pol ure njegovega pametovanja pa smo mu povedali,da takšen avto original..smehi so pa bli...pravi palicaj...

Hvala za smeh :grupni:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Res ni dovolj, da je dimenzija gum nekje na avtu. Pravzaprav to sploh nič ni. Mora biti v homologaciji. 

Seveda. Saj je tudi vse bilo, dokler se ni avto uvozil v Slovenijo. Ob uvozu pa se je v kartoncek vpisala le ena in edina dimenzija, tista, v katero je avto bil obut v trenutku homologacijskega pregleda - 205 55 R16. Potemtakem ne bi smel natakniti niti originalne(!) rezerve, ker je le ta dimenzije 125 85 R16, v prtljazniku pa ni bilo dovolj prostora za vecjo rezervo. Bravo, nasi.

Starejsemu policaju je bilo seveda takoj vse jasno, in zaradi uradniske bucke ni dvigoval prahu. Smrkuc pa se je skoraj razpocil od ponosa, ker je ugotovil nekaj novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zok pravi:

Seveda. Saj je tudi vse bilo, dokler se ni avto uvozil v Slovenijo. Ob uvozu pa se je v kartoncek vpisala le ena in edina dimenzija, tista, v katero je avto bil obut v trenutku homologacijskega pregleda - 205 55 R16. Potemtakem ne bi smel natakniti niti originalne(!) rezerve, ker je le ta dimenzije 125 85 R16, v prtljazniku pa ni bilo dovolj prostora za vecjo rezervo. Bravo, nasi.

Starejsemu policaju je bilo seveda takoj vse jasno, in zaradi uradniske bucke ni dvigoval prahu. Smrkuc pa se je skoraj razpocil od ponosa, ker je ugotovil nekaj novega.

Bravo tisti, ki je vpisal in tisti, ki je preveril. Me pa zanima, kako lahko vpiše samo eno dimenzijo, če ima pred seboj tuj dokument z vpisanimi različnimi dimenzijami. Mogoče niso bile vpisane ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno. Bom kolega vprasal, kako je to mozno (dela na RTI-ju) - morda mi on obelodani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Me resnično veseli, da si ugotovil en idiotizem. Seveda je idiotizem ne upoštevati predpise in sicer omejitev hitrosti ter varnostno razdaljo. Kdo ti je pritiskal na plin in, kdo bi te lahko od zadaj ? 

Vse ostalo je zamera zaradi kazni. 

mogoče, sam mogoče so pa tut omejitve preterane, na to pa nisi pomislil a ne :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

mogoče, sam mogoče so pa tut omejitve preterane, na to pa nisi pomislil a ne :ras:

Saj greš lahko hitreje. Do Xsare. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Saj greš lahko hitreje. Do Xsare. 

tut hitreje od Xsare :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Seveda je idiotizem ne upoštevati predpise in sicer omejitev hitrosti ter varnostno razdaljo.

Če sem jaz spredaj in mam zadaj nekoga, ki ne upošteva omejitve hitrosti in varnostne razdalje je to predvsem moj problem. Če pospešim nekaj prek omejitve (na tistem izvozu iz AC) da si naredim nekaj prostora in je slučajno tam radar, je to spet moj problem. Tako kot je moj problem ocena al bolj agresivno bremzat pred križiščem al iti v oranžno - spet odvisno od bližine onega, ki je zadaj. Policijske kontrole te dileme ne zanimajo. Jaz pa raje plačam kazen kot da se mi nekdo v rit zagoni, ker sem pri striktnem upoštevanju pravil CPP zanemaril dinamiko prometa okoli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Borutt pravi:

Me resnično veseli, da si ugotovil en idiotizem. Seveda je idiotizem ne upoštevati predpise in sicer omejitev hitrosti ter varnostno razdaljo. Kdo ti je pritiskal na plin in, kdo bi te lahko od zadaj ? 

Vse ostalo je zamera zaradi kazni. 

Nobena zamera zaradi kazni Borut, rad prispevam k vašem regresu, tudi za otroke, ki si ne morejo privoščiti dopusta na morju prispevam prostovoljno vsako leto :P

Je pa idiotizem ,čeprav zakonsko popolnoma pravilno, ne bom več o tem, uživaj na morju, za kavo tudi dobiš ob prvi priliki.

Jaz rad dajem :P

pred 10 urami, jskrablin pravi:

Če sem jaz spredaj in mam zadaj nekoga, ki ne upošteva omejitve hitrosti in varnostne razdalje je to predvsem moj problem. Če pospešim nekaj prek omejitve (na tistem izvozu iz AC) da si naredim nekaj prostora in je slučajno tam radar, je to spet moj problem. Tako kot je moj problem ocena al bolj agresivno bremzat pred križiščem al iti v oranžno - spet odvisno od bližine onega, ki je zadaj.

Yp, vedno je to naš problem, tudi jaz raje plačam sirotam, kot pa da me nekdo od zadaj ... Se slabo počutim ob takih :blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Državni proračun je vesel vsakega podarjenega evra. Le tako naprej. 

HD Dyna ma vas rad :blush:

PA sej ste v redu fantje, sam razumete pa ne velik :P

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Pridem...                                                                           :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, VS800 pravi:

Pridem...                                                                           :P

pejt raj ke, kjer s pendriki masirajo hrbet in pospešujejo krvni obtok ... kar pripomore tudi glasilkam, ko zravn kakšno arijo zapoješ :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, VS800 pravi:

Pridem...                                                                           :P

Več ksnu :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

@Borutt te lahko prosim za mnenje kako je v primeru, da se z motorjem vozim brez tablice? V soboto sem jo izgubil na avtocesti, javljeno na dars in po telefonu na policijo, glede tega škoda besed, "invalidi na obeh straneh".

Zanima me, ker sem dobil različne nasvete glede tega - policaj na telefonu je omenil, da naj preneham z vožnjo in se obrnem proti domu, gospod na PP Krško (zame edini s primernim odnosom) mi česa takega ni omenil in svetoval naj grem v ponedeljek na UE, če se tablica ne najde. Danes na UE pa se tudi niso znali poenotit kako je s tem - ena trdi, da se ne smem vozit, druga pravi pa, da se po Sloveniji lahko, če imam pri sebi potrdilo, da sem oddal vlogo za naročilo nove.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, blazzarss pravi:

@Borutt te lahko prosim za mnenje kako je v primeru, da se z motorjem vozim brez tablice? V soboto sem jo izgubil na avtocesti, javljeno na dars in po telefonu na policijo, glede tega škoda besed, "invalidi na obeh straneh".

Zanima me, ker sem dobil različne nasvete glede tega - policaj na telefonu je omenil, da naj preneham z vožnjo in se obrnem proti domu, gospod na PP Krško (zame edini s primernim odnosom) mi česa takega ni omenil in svetoval naj grem v ponedeljek na UE, če se tablica ne najde. Danes na UE pa se tudi niso znali poenotit kako je s tem - ena trdi, da se ne smem vozit, druga pravi pa, da se po Sloveniji lahko, če imam pri sebi potrdilo, da sem oddal vlogo za naročilo nove.

 

lp

jaz ti lahko povem za avto, na PP ali na UE so mi dali potrdilo, da sem tablico izgubil. Z njim sem legitimno izkazal istovetnost za vozilo in da nisem brez tablic. Kar se spomnim se počaka nekje 14 dni če se tablica najde, potem se pa naroči novo. Tak je bilo nekje 10 let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, blazzarss pravi:

@Borutt te lahko prosim za mnenje kako je v primeru, da se z motorjem vozim brez tablice? V soboto sem jo izgubil na avtocesti, javljeno na dars in po telefonu na policijo, glede tega škoda besed, "invalidi na obeh straneh".

Zanima me, ker sem dobil različne nasvete glede tega - policaj na telefonu je omenil, da naj preneham z vožnjo in se obrnem proti domu, gospod na PP Krško (zame edini s primernim odnosom) mi česa takega ni omenil in svetoval naj grem v ponedeljek na UE, če se tablica ne najde. Danes na UE pa se tudi niso znali poenotit kako je s tem - ena trdi, da se ne smem vozit, druga pravi pa, da se po Sloveniji lahko, če imam pri sebi potrdilo, da sem oddal vlogo za naročilo nove.

 

lp

Stvar je takšna, da morajo biti motorna vozila označena z registrsko ali registrskimi tablicami. Nobenega problema ni, če tablico izgubiš in se pelješ proti cilju. Ker pa lahko nekdo to izkorišča iz takšnega ali drugačnega razloga, je veliko težje nekomu razložiti, da ti nisi takšen in, da upaš, da bo po enem mesecu nekdo našel tvojo tablico. Torej, upravna enota in druga tablica. Najmanj sitnosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Stvar je takšna, da morajo biti motorna vozila označena z registrsko ali registrskimi tablicami. Nobenega problema ni, če tablico izgubiš in se pelješ proti cilju. Ker pa lahko nekdo to izkorišča iz takšnega ali drugačnega razloga, je veliko težje nekomu razložiti, da ti nisi takšen in, da upaš, da bo po enem mesecu nekdo našel tvojo tablico. Torej, upravna enota in druga tablica. Najmanj sitnosti. 

torej ne boš odgovoril ali se lahko vozi s potrdilom, da je prijavil izgubo ali ne? Ali nočeš, ne smeš , ne znaš?

Samprašam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Stvar je takšna, da morajo biti motorna vozila označena z registrsko ali registrskimi tablicami. Nobenega problema ni, če tablico izgubiš in se pelješ proti cilju. Ker pa lahko nekdo to izkorišča iz takšnega ali drugačnega razloga, je veliko težje nekomu razložiti, da ti nisi takšen in, da upaš, da bo po enem mesecu nekdo našel tvojo tablico. Torej, upravna enota in druga tablica. Najmanj sitnosti. 

tablico sem naročil danes (z enako reg. št.), tam se gospe niso znale izjasniti :) V enem članku na spletu (ne vem koliko jim je za zaupat) piše "Na izdelavo enakih tablic lahko čakate tudi do 14 dni, toda v tem času se lahko z izdanim računom, ki vsebuje podatek o naročilu izdelave tablic, vseeno vozite." VIR

Upal sem na to, da mogoče poznaš kakšen specifičen člen, kjer je to točno pojasnjeno? Osebno vseeno mislim, da ne bi smel imet težav - je vse prijavljeno in dokumentirano, razumem pa kar se izkoriščanja tiče (čez naselja sem od kazni naprej bolj ovira drugim, ampak vseeno paše biti brez haha :) ).

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, blazzarss pravi:

tablico sem naročil danes (z enako reg. št.), tam se gospe niso znale izjasniti :) V enem članku na spletu (ne vem koliko jim je za zaupat) piše "Na izdelavo enakih tablic lahko čakate tudi do 14 dni, toda v tem času se lahko z izdanim računom, ki vsebuje podatek o naročilu izdelave tablic, vseeno vozite." VIR

Upal sem na to, da mogoče poznaš kakšen specifičen člen, kjer je to točno pojasnjeno? Osebno vseeno mislim, da ne bi smel imet težav - je vse prijavljeno in dokumentirano, razumem pa kar se izkoriščanja tiče (čez naselja sem od kazni naprej bolj ovira drugim, ampak vseeno paše biti brez haha :) ).

Bom poiskal, ko bom imel čas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, blazzarss pravi:

tablico sem naročil danes (z enako reg. št.), tam se gospe niso znale izjasniti :) V enem članku na spletu (ne vem koliko jim je za zaupat) piše "Na izdelavo enakih tablic lahko čakate tudi do 14 dni, toda v tem času se lahko z izdanim računom, ki vsebuje podatek o naročilu izdelave tablic, vseeno vozite." VIR

 

enakih??? kako je potem z raznimi neplačili goriva na črpalkah če si nekdo natakne tvojo izgubljeno tablico na enako vozilo enake barve ? vsakič posebej dokazuješ , da nisi bil ti oz. da nisi bil tam temveč drugje? 

odjava , ponovna prijava in nova tablica ..stvar 30 min ko imaš dogovorjen termin z zavarovalniškim agentom na "prepisih" .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, blazzarss pravi:

tablico sem naročil danes (z enako reg. št.), tam se gospe niso znale izjasniti :) V enem članku na spletu (ne vem koliko jim je za zaupat) piše "Na izdelavo enakih tablic lahko čakate tudi do 14 dni, toda v tem času se lahko z izdanim računom, ki vsebuje podatek o naročilu izdelave tablic, vseeno vozite." VIR

Upal sem na to, da mogoče poznaš kakšen specifičen člen, kjer je to točno pojasnjeno? Osebno vseeno mislim, da ne bi smel imet težav - je vse prijavljeno in dokumentirano, razumem pa kar se izkoriščanja tiče (čez naselja sem od kazni naprej bolj ovira drugim, ampak vseeno paše biti brez haha :) ).

Vozila v cestnem prometu morajo biti označena z dvema registrskima tablicama, razen motornih koles, mopedov, lahkih štirikoles, štirikoles, motornih trikoles, priklopnih vozil, traktorjev in traktorskih priklopnikov, ki morajo biti označeni z eno registrsko tablico.

(1) Lastnik vozila mora zamenjati registrske tablice za nove, kadar je vsaj ena registrska tablica pogrešana, uničena ali kadar zaradi obrabljenosti postanejo neuporabne.

(2) Namesto pogrešane, uničene ali obrabljene registrske tablice se na zahtevo lastnika vozila izda nova registrska tablica, katere registrske oznake so enake pogrešani, uničeni ali obrabljeni registrski tablici.

(1) Lastnik vozila, ki pogreši registrske tablice za registrirano vozilo, o tem obvesti registracijsko organizacijo.

(2) V vlogi za izdajo novih registrskih tablic namesto pogrešanih se navedejo okoliščine, v katerih so bile registrske tablice izgubljene oziroma ukradene. Vlogi mora stranka priložiti tudi tisto oziroma tiste registrske tablice, ki niso bile ukradene oziroma izgubljene. Nove registrske tablice za registrirano vozilo namesto pogrešanih izda registracijska organizacija.

(3) Namesto pogrešane, uničene, poškodovane ali obrabljene registrske tablice se na zahtevo lastnika vozila izda nova registrska tablica, ki ima registrsko oznako pogrešane, uničene, poškodovane oziroma obrabljene registrske tablice.

(4) Uničene, poškodovane in obrabljene registrske tablice iz prejšnjega odstavka mora lastnik vozila vrnitiregistracijski organizaciji.

(5) Registracijska organizacija mora vrnjene registrske tablice iz prejšnjega odstavka predati proizvajalcu registrskih tablic, ki jih nadzorovano uniči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 7. 2017 ob 10:34, blazzarss pravi:

@Borutt te lahko prosim za mnenje kako je v primeru, da se z motorjem vozim brez tablice? V soboto sem jo izgubil na avtocesti, javljeno na dars in po telefonu na policijo, glede tega škoda besed, "invalidi na obeh straneh".

Zanima me, ker sem dobil različne nasvete glede tega - policaj na telefonu je omenil, da naj preneham z vožnjo in se obrnem proti domu, gospod na PP Krško (zame edini s primernim odnosom) mi česa takega ni omenil in svetoval naj grem v ponedeljek na UE, če se tablica ne najde. Danes na UE pa se tudi niso znali poenotit kako je s tem - ena trdi, da se ne smem vozit, druga pravi pa, da se po Sloveniji lahko, če imam pri sebi potrdilo, da sem oddal vlogo za naročilo nove.

 

lp

Pred kratkim sem imel enak problem. Javil na PP (po telefonu, pač nedelja), naročil novo tablico (dobil potrdilo), vseeno šel še na PP, kjer sem tudi dobil nekakšno potrdilo in počakal na tablico. V petih delovnih dneh sem imel novo tablico, enako kot prej...

Popravljeno . Popravil schwantz
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred kakšnim letom, jo je prijatelj iz Makedonije, izgubil v Sloveniji .. šel na prvo PP .. dobil potrdilo in se brez problemov odpelju do Makedonije ... tako bi tudi jaz naredil v tujini .. prva policijska postaja .. prijava .. potrdilo in se odpeljal proti domu (seveda okoli in okoli :P ) .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!