Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred eno uro, sesir pravi:

Na jezerskem ali na Golici ziher več SLO tablic kot krajtliških...

Prijatelj sedel za voznikom prepasan in imel mačko v rokah recimo za voznikovim sedežem v višini ledvic.Mi lepo posim razložiš kako bi ta muca priletela kam vozniku...razen pač 3kg težka " mehka"stvar v zadnji del sedeža?hvala!

Ker bo, v primeru trčenja, 3 kg mesa potovalo z isto hitrostjo, kot pred trčenjem, bo ta masa naredila svoje vozniku ali potniku pred njim. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

(1) Pri prevozu mora biti hišna žival zavarovana pred izpadom ali pobegom s prevoznega sredstva ter zaščitena pred vročino, sončno pripeko, mrazom in padavinami. 

(2) Hišnih živali ni dovoljeno puščati samih v oziroma na vozilih, razen če se zagotovi letnemu času primerno zračenje. Če zunanja temperatura v sončnem vremenu presega 20 °C, je potrebno poiskati za parkirano vozilo primerno senco, da temperatura v vozilu ne povzroči vročinskega udara pri živali v vozilu. Najpogostejši vidni znaki vročinskega udara so navedeni v Prilogi 2, ki je sestavni del tega pravilnika. 

(3) Hišnih živali ni dovoljeno prevažati v tovornem prostoru vozila ali v prostoru, namenjenem prevozu prtljage, razen če je v tem primeru zagotovljena naravna svetloba in zadostno zračenje. 

(4) Prevoz hišnih živali v komercialne namene mora potekati v skladu z Uredbo Sveta (ES) št. 1/2005 z dne 22. decembra 2004 o zaščiti živali med prevozom in postopki, povezanimi z njim, in o spremembi Direktiv 64/432/EGS in 93/119/ES ter Uredbe (ES) 1255/97 (UL L št. 3 z dne 5. 1. 2005, str. 1).

 

Hvala, samo to nič ne pove o prevozu hišne živali v osebne namene. Kako in s kakšnim sredstvom je torej dovoljeno/treba hišno žival zavarovati?

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Ker bo, v primeru trčenja, 3 kg mesa potovalo z isto hitrostjo, kot pred trčenjem, bo ta masa naredila svoje vozniku ali potniku pred njim. 

Saj zato pa sprašujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Primosio pravi:

Hvala, samo to nič ne pove o prevozu hišne živali v osebne namene. Kako in s kakšnim sredstvom je torej dovoljeno/treba hišno žival zavarovati?

Saj zato pa sprašujem...

Pove. Žival daš v primerno veliko kletko, katero zavaruješ pred premikanjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Primosio pravi:

Hvala, samo to nič ne pove o prevozu hišne živali v osebne namene. Kako in s kakšnim sredstvom je torej dovoljeno/treba hišno žival zavarovati?

Saj zato pa sprašujem...

Sam sem kupil malo pač tisto škatlo plastično za transport...mačku se po 5km zmešalo...poškodoval nosek in smo šli nazaj domov...Zdaj imam večji "kovček" 80cm dolg 50cm širok in 60cm visok in dam vanjo njegovo deko in imam odprt "kovček",da ga lahko božam,ki je prepasan poleg mene zadaj...Sicer nas še niso ustavili policisti...a mislim,da vse 5

Na dekico nakaplam " merijanove kaplice" mački celi nori in radi ležijo in kotorajo tam...

P.s

Trenutno 5 muc...radi imam živali,zelo!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

Tu je osnovno vprašanje, zakaj si folk kupuje velike zveri in potem vozi v avtu.

Se strinjam...a vseeno poznam primere,ko imajo ljudje nemške ovčarje,bernardince...ki jih nikakor ne spustijo v svoj osebni avto saj se bojijo,da bi ga uničil...

Enkrat letno pa ga potrebno peljati na cepljenje in tu nastane problem..bog ne daj,da potrebno zaradi česa drugega do veterinarja...

Pa ne mi o vaških cepjenjih,kjer koliko psov cepi z eno in isto iglo!?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Primosio pravi:

Kletka? Kje pa to piše?

Nisi policist in ne vidiš kaj piše med vrsticami v zakonu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

ne igram lota, ker nikol nč ne zadanem, tut lukne ne, ker opazujem cesto pred seboj .... saj ne rečem, da jo tudi ne povozim, ampak še v nobeni luknji nisem not ostal, vedno vn prpelu .... 

ne vem kaj hočte povedat z vsemi temi slabimi cestami mogoče to,da če bi bile ceste lepe, da bi se lepše vozili po omejitvah :huh: ,

da ne bi bilo padcev :huh: , ne bi bili izsiljevanj :huh: , ne bi prehitevali preko polnih črt :huh: 

če je dež ali spolzko vozišče oziroma neprimerno za vožnjo, si jaz podaljšam varnostno razdaljo skoraj za 2 x ... pač izkušnje iz mladosti :P

p.s.

ne zagovarjam cestarje, ampak mi gre že malo na kurac, ker bi moral vsak najprej pri sebi počistiti pesek u glavi in poflikati lukne v lastni glavi :ninja: 

vsako leto naredim ogromno kilometrov tudi po Sloveniji in večkrat jaz naredim neumnost, kot da je za te neumnosti lahko cesto krivim ... še večkrat pa rešujem situacijo, zaradi drugih kretenastih voznikov motornih vozil in delovnih strojev :mad: 

budala.jpg.ceb86a17bdef29acfb6b4ee42110dc78.jpg

lej, vem da zgovarjaš neko stališče. In nikoli ne okrivim ceste za padec ali nesrečo, ampak, ker se kar nekaj vozim po svetu, je kvaliteta naših cestišč blizu Srbiji, pravzaprav prej Makedoniji. Da ne govorim, da je Romunija in Albanija že pred nami. A si opazil, da EU držav sploh nisem omenil?

Sedaj, eno je debata kdo je kriv, valda jaz sam in voznik, drugo je pa debata, da bi nekateri vozniki motorjev ali avtov, manj karambolirali v primeru boljših cestišč. AC so porazne, od lukenj, akvaplaninga, normalne magistralke pa vse poflikane, porisane in večinoma z neprimernim asfaltom tipa "Istra" in polne peska.

Ampak ja, za karambole in padce smo si sami krivi, ker slabo analiziramo podlago in pustimo, da nas nategne. Sicer ima stop policija na slabi cesti bore malo veze, razn tega, ko šefi delajo raznorazne statistike, kjer ne upoštevajo dejavnika "faktor tveganja na slabših cestiščih od normalnega"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, sesir pravi:

Se strinjam...a vseeno poznam primere,ko imajo ljudje nemške ovčarje,bernardince...ki jih nikakor ne spustijo v svoj osebni avto saj se bojijo,da bi ga uničil...

Enkrat letno pa ga potrebno peljati na cepljenje in tu nastane problem..bog ne daj,da potrebno zaradi česa drugega do veterinarja...

Pa ne mi o vaških cepjenjih,kjer koliko psov cepi z eno in isto iglo!?

živali načeloma ne marajo vožnje. Če je nujno jo daš v box ali v zavarovan prtljažnik. Prav včeraj sem gledal po TV,baje ko je hitrost večja od 10km/h (se mi zdi ne me prijet za besedo) v primeru trčenja, ne boš uspel v rokah obdržat psa ali mačko. Škoda živali, da jo na tak način ubiješ, da ne govorimo o tem da postane projektil, če jo imaš na zadnjem sedežu.

pred 58 minutami, Primosio pravi:

Kletka? Kje pa to piše?

obstaja več načinov za dobro pritrditev živali, od primernih varnostnih pasov, do kletke, ki je nekje zaenkrat še najboljša rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

živali načeloma ne marajo vožnje. Če je nujno jo daš v box ali v zavarovan prtljažnik. Prav včeraj sem gledal po TV,baje ko je hitrost večja od 10km/h (se mi zdi ne me prijet za besedo) v primeru trčenja, ne boš uspel v rokah obdržat psa ali mačko. Škoda živali, da jo na tak način ubiješ, da ne govorimo o tem da postane projektil, če jo imaš na zadnjem sedežu.

obstaja več načinov za dobro pritrditev živali, od primernih varnostnih pasov, do kletke, ki je nekje zaenkrat še najboljša rešitev.

Obstaja že, samo kaj je predpisano kot dovoljeno oz. Primerno?

pred 59 minutami, Borutt pravi:

Zdrava kmečka pamet. 

Na podlagi zdrave kmečke pameti mw pač ne more policist kaznovati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Primosio pravi:

Obstaja že, samo kaj je predpisano kot dovoljeno oz. Primerno?

Na podlagi zdrave kmečke pameti mw pač ne more policist kaznovati...

predpis je prilepil zgoraj Borutt. Žival mora biti zavarovana. Torej če imaš box je najbolje, govorim iz iskušenj, se pa da kupit opasače, oprtnike, kjer lahko psa privežeš na sedež.

ps. policisti te znajo kaznovati tudi zaradi pomanjkanja tvoje ali njihove"zkp", kajti pri nas je marsikaj prepuščeno "interpretaciji" zakonov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, DAMI34 pravi:

lej, vem da zgovarjaš neko stališče. In nikoli ne okrivim ceste za padec ali nesrečo, ampak, ker se kar nekaj vozim po svetu, je kvaliteta naših cestišč blizu Srbiji, pravzaprav prej Makedoniji. Da ne govorim, da je Romunija in Albanija že pred nami. A si opazil, da EU držav sploh nisem omenil?

Sedaj, eno je debata kdo je kriv, valda jaz sam in voznik, drugo je pa debata, da bi nekateri vozniki motorjev ali avtov, manj karambolirali v primeru boljših cestišč. AC so porazne, od lukenj, akvaplaninga, normalne magistralke pa vse poflikane, porisane in večinoma z neprimernim asfaltom tipa "Istra" in polne peska.

Ampak ja, za karambole in padce smo si sami krivi, ker slabo analiziramo podlago in pustimo, da nas nategne. Sicer ima stop policija na slabi cesti bore malo veze, razn tega, ko šefi delajo raznorazne statistike, kjer ne upoštevajo dejavnika "faktor tveganja na slabših cestiščih od normalnega"

res ne vem, kdaj si se nazadnje peljal po AC od Maribora proti Dunaju ... na uni avtocesti mi je skor odpadla proteza ;)

pa ne mislit, da zagovarjam naše cestarje, ampak še vedno pravim, da je potrebno najprej sam pri sebi počistiti stvari v glavi in to je poanta mojega pisanja ;)

zase povem, da sem skoraj vedno, ko mi je zdrsnilo, bil sam kriv, ker sem bil prehiter ali sem se pa afnal, saj vedno, ko sem odpeljal ovinek normalno, se je izšlo :P

človeška vrlina je, da ponavad najprej išče napake v drugih, šele pol pri sebi (pa jaz nisem izjema :P )

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

lej, vem da zgovarjaš neko stališče. In nikoli ne okrivim ceste za padec ali nesrečo, ampak, ker se kar nekaj vozim po svetu, je kvaliteta naših cestišč blizu Srbiji, pravzaprav prej Makedoniji. Da ne govorim, da je Romunija in Albanija že pred nami. A si opazil, da EU držav sploh nisem omenil?

Sedaj, eno je debata kdo je kriv, valda jaz sam in voznik, drugo je pa debata, da bi nekateri vozniki motorjev ali avtov, manj karambolirali v primeru boljših cestišč. AC so porazne, od lukenj, akvaplaninga, normalne magistralke pa vse poflikane, porisane in večinoma z neprimernim asfaltom tipa "Istra" in polne peska.

Ampak ja, za karambole in padce smo si sami krivi, ker slabo analiziramo podlago in pustimo, da nas nategne. Sicer ima stop policija na slabi cesti bore malo veze, razn tega, ko šefi delajo raznorazne statistike, kjer ne upoštevajo dejavnika "faktor tveganja na slabših cestiščih od normalnega"

Sta s svizcem skupaj? Koliko čokolad morata še zaviti?

pred 1 uro, Primosio pravi:

Obstaja že, samo kaj je predpisano kot dovoljeno oz. Primerno?

Na podlagi zdrave kmečke pameti mw pač ne more policist kaznovati...

Tebi mora zdrava kmečka pamet kazati, da zavaruješ žival v vozilu na primeren način in sicer, da se ne sprehaja prosto po doktorju figi in, da v primeru trčenja ne postane projektil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Sta s svizcem skupaj? Koliko čokolad morata še zaviti?

 

Ne razumem vprašanja, niti ne poznam nobenega svizca. Imam pa mnenje, ki sem ga podal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

res ne vem, kdaj si se nazadnje peljal po AC od Maribora proti Dunaju ... na uni avtocesti mi je skor odpadla proteza ;)

pa ne mislit, da zagovarjam naše cestarje, ampak še vedno pravim, da je potrebno najprej sam pri sebi počistiti stvari v glavi in to je poanta mojega pisanja ;)

zase povem, da sem skoraj vedno, ko mi je zdrsnilo, bil sam kriv, ker sem bil prehiter ali sem se pa afnal, saj vedno, ko sem odpeljal ovinek normalno, se je izšlo :P

človeška vrlina je, da ponavad najprej išče napake v drugih, šele pol pri sebi (pa jaz nisem izjema :P )

pred 20 leti. MB- Vienna, pa ni bla slaba. Kdaj si nazadnje peljal po AC od Vipave do Horice? Ti je vrglo jetra vn iz oči? Meni jih vsak dan.

Aja, pisal sem pa isto kot ti, da smo si sami krivi, ker žal ni drugo kot stalni nadzor cestišča med vožnjo. Ampak, a ne bi bilo fajn, če bi bile malo boljše pa varnejše ceste? Samprašam.

ps. za slabe ceste pa tko al tko niso cestarji krivi, ampak politika. Z vrha nazdol.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

živali načeloma ne marajo vožnje. Če je nujno jo daš v box ali v zavarovan prtljažnik. Prav včeraj sem gledal po TV,baje ko je hitrost večja od 10km/h (se mi zdi ne me prijet za besedo) v primeru trčenja, ne boš uspel v rokah obdržat psa ali mačko. .

Sama vožnja zelo odvisna od vsake živali posebej...Koker španjelka,shi-tzu ljubila vožnjo in komaj čakala...Kokeršpanjelka vedno na sovoznikovem sedežu ležala...So nas tudi policisti tako ustavili pa ni bilo kakega komentarja njo imeli malo po osamosvojitvi...En berni ni maral vožnje...še na cepljenje ko se šlo se sposodu wv transporter,on pa zelo nervozen teh nekaj km...naslednji berni je lepo šel v avto in se vlekel na tla za sedež...

10 psov 10 karakterjev,10 ljudi 1000 karakterjev...Res imam rad živali...One niso pokvarjene in lažnive kot ljudje!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Borutt pravi:

Sta s svizcem skupaj? Koliko čokolad morata še zaviti?

Tebi mora zdrava kmečka pamet kazati, da zavaruješ žival v vozilu na primeren način in sicer, da se ne sprehaja prosto po doktorju figi in, da v primeru trčenja ne postane projektil. 

Tebi kot policistu mora pa zdrava kmečka pamet kazati, da če ni natančno definirano (kar ni!) kaj je primeren način, pač ne moreš meni očitati protiprabnega ravnanja. Torej, kaj je primeren način in kje je to predpisano? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, MdAzz said:

Rekel sem za šicuja na polici. Sicer pa ne gre zato, da ti prileti, ampak ti začne lezt po avtomobilu, pa v naročje, pa na armaturo, pa pod noge. Marsikaj sem že videl. Sicer pa jaz svojega psa tudi peljem tam, kjer se sicer vozijo sovoznikove noge, prav pa ni.

Kazen je 40e, kletka 500e. Do the math.

4 hours ago, Snecer said:

Tu je osnovno vprašanje, zakaj si folk kupuje velike zveri in potem vozi v avtu.

Zakaj? Zato ker zelim imeti psa(ne zver) in ne mejhno igracko. Zakaj vozim v avtu? Zato ker ga lahko.. pol Dalmacije smo dali poleti cez, brez tezave. No pa zato ker mi ni treba zaklepat auta.. ga on cuva :D 

3 hours ago, DAMI34 said:

živali načeloma ne marajo vožnje. Če je nujno jo daš v box ali v zavarovan prtljažnik. Prav včeraj sem gledal po TV,baje ko je hitrost večja od 10km/h (se mi zdi ne me prijet za besedo) v primeru trčenja, ne boš uspel v rokah obdržat psa ali mačko. Škoda živali, da jo na tak način ubiješ, da ne govorimo o tem da postane projektil, če jo imaš na zadnjem sedežu.

obstaja več načinov za dobro pritrditev živali, od primernih varnostnih pasov, do kletke, ki je nekje zaenkrat še najboljša rešitev.

Mah kletka je zakon.. kar se tice voznje, je pa vse v vzgoji kot pri motorju. Eni ga imajo radi, drugi ne. 

 

5AE9BFDA-710F-4074-B731-A1CB938FC030.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

pred 20 leti. MB- Vienna, pa ni bla slaba. Kdaj si nazadnje peljal po AC od Vipave do Horice? Ti je vrglo jetra vn iz oči? Meni jih vsak dan.

Aja, pisal sem pa isto kot ti, da smo si sami krivi, ker žal ni drugo kot stalni nadzor cestišča med vožnjo. Ampak, a ne bi bilo fajn, če bi bile malo boljše pa varnejše ceste? Samprašam.

ps. za slabe ceste pa tko al tko niso cestarji krivi, ampak politika. Z vrha nazdol.

pejt se zdj peljat po omenjeni AC ... pomoje nč kj boljš, kot AC, ki jo ti omenjaš, katero bodo morali vseeno popraviti zaradi uveljavitve garancije za dobro izvedbo slabih del :P

sj se v večini stvari strinjava, tko da ni vse tok slabo, da ne bi bilo lahko slabše, lahko bi bilo pa bolje ..... se strinjam,

je pa res, da se po lepem asfaltu od Grčarevca do Planine peljem počasneje, kot sem se, ko je bila razdrapana cesta :P

prej 90 zdj pa 85 :jezik:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

 

prej 90 zdj pa 85 :jezik:

Števec manj laže ali le dokaz,da bolj varno po lepi cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

pred 20 leti. MB- Vienna, pa ni bla slaba. Kdaj si nazadnje peljal po AC od Vipave do Horice? Ti je vrglo jetra vn iz oči? Meni jih vsak dan.

Aja, pisal sem pa isto kot ti, da smo si sami krivi, ker žal ni drugo kot stalni nadzor cestišča med vožnjo. Ampak, a ne bi bilo fajn, če bi bile malo boljše pa varnejše ceste? Samprašam.

ps. za slabe ceste pa tko al tko niso cestarji krivi, ampak politika. Z vrha nazdol.

Je cesta kriva za prehitevanje v škarje, za prekoračitev največje dovoljene hitrosti, za sekanje ovinkov, za vožnjo pod vplivom alkohola ali česa drugega, za neregistrirana vozila, za premajhno varnostno razdaljo, za ...? 

Dokler bodo takšna idiotska ravnanja na cesti, je edina rešitev, za izboljšanje prometne varnosti na cestah, železniški prevoz idiotov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

Tebi kot policistu mora pa zdrava kmečka pamet kazati, da če ni natančno definirano (kar ni!) kaj je primeren način, pač ne moreš meni očitati protiprabnega ravnanja. Torej, kaj je primeren način in kje je to predpisano? 

Je definirano. Samo ne razumeš, kaj pomeni, da mora biti žival zavarovana pred izpadom ali pobegom s prevoznega sredstva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!