Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Še enkrat prečiti:

Lastnik motornega oziroma priklopnega vozila plača nadomestilo za uporabo cest pred postopkom izdaje prometnega dovoljenja.

Nadomestilo za uporabo cest plačujejo uporabniki cest za cestna motorna vozila in priklopna vozila.

Nadomestilo za uporabo cest je potrebno plačati takoj v celoti za obdobje veljavnosti prometnega dovoljenja.

Nadomestila za uporabo cest ni potrebno plačev...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letno dajatev za uporabo vozila v cestnem prometu (včasih smo temu rekli cestna taksa) plačujejo uporabniki cest za cestna motorna vozila in priklopna vozila. Letne dajatve ni potrebno plačevati za traktorje, traktorske priklopnike, kolesa z motorjem in lahke priklopnike. Lastnik motornega oziroma priklopnega vozila plača ..

 

čemu je namenjena ta (taksa) je pa drugo!

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, solorider pravi:

Še enkrat prečiti:

Lastnik motornega oziroma priklopnega vozila plača nadomestilo za uporabo cest pred postopkom izdaje prometnega dovoljenja.

Nadomestilo za uporabo cest plačujejo uporabniki cest za cestna motorna vozila in priklopna vozila.

Nadomestilo za uporabo cest je potrebno plačati takoj v celoti za obdobje veljavnosti prometnega dovoljenja.

Nadomestila za uporabo cest ni potrebno plačev...........

Ne znaš brati? Kdo potem tipka? 

pred 14 minutami, Primosio pravi:

Brezveze, tebi če bi postavili jabolko na mizo in spodaj napisali, da je hruška, bi do konca trdil, da je hruška, čeprav ima izgled in okus po jabolku. Tako nekako tvoja pamet funkcionira.

Kaj tebi spet ni jasno? Si prebral, kaj se plačuje? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ne znaš brati? Kdo potem tipka? 

Kaj tebi spet ni jasno? Si prebral, kaj se plačuje? 

To debato s teboj zaključujem, ker se mi ne da več prepričevati prepričanega. Imaš prav. Jabolko je hruška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAKA je razlika v tem in kar je napisal Primosio in potem 

Boruttovo : S tem zakonom se urejajo obveznost plačevanja letne dajatve za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil v cestnem prometu.

 

Zame eno in isto plačujem takso za uporabo ceste ker imam motorno vozilo ali 

plačujem takso za uporabo motornega vozila na cesti.

besedne igre ,ki na koncu imajo isti zaključek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Primosio pravi:

To debato s teboj zaključujem, ker se mi ne da več prepričevati prepričanega. Imaš prav. Jabolko je hruška.

Glede sadja si verjetno največji strokovnjak. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Glede sadja si verjetno največji strokovnjak. 

Sicer ni objavo slik...

Je lepa hruška?

 

images.jpeg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, exclan pravi:

KAKA je razlika v tem in kar je napisal Primosio in potem 

Boruttovo : S tem zakonom se urejajo obveznost plačevanja letne dajatve za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil v cestnem prometu.

 

Zame eno in isto plačujem takso za uporabo ceste ker imam motorno vozilo ali 

plačujem takso za uporabo motornega vozila na cesti.

besedne igre ,ki na koncu imajo isti zaključek.

To je to. Ampak Borutt je bolj precizen. :kva2: videl bi pa rad, ce gre denar v ceste ali zeleznice.....mogoce celo za policijske plače.:jezik:

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Glede sadja si verjetno največji strokovnjak. 

Tako je, pa glede prometa tudi. Upam, da kakšen od tvojih nadrejenih ne bere teh umotvorov. Lepo se imej, pa kakšno hruško, mislim jabolko pojej...za zdravje

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Quest pravi:

Enaka al pa še večja bedarija je hiša. Avto vsaj lahko prodaš in si brez. Hiša pa??

Kupiš zemljo plačaš davek. Zgradiš hišo plačaš davek za čist vsak cegu, zidarja, kabel itd...Da ne govorim koliko stanejo razna dovoljenja z davko seveda. A na koncu moraš za svojo zemljo, svojo hiši od katerega si vse že plačal davek plačevati še NUSZ.(nadomestilo stavbnega zemljišča) Če gre od teh davkov in NUSZ kaj za železnice pa ne vem.

naredil si čežano iz jabolk in hrušk..

jaz sem pisal , da so ceste skupna lastnina , ti pa govoriš o zasebni.. 

pred 8 urami, Borutt pravi:

Če že vse to veš, potem veš tudi, kje in koga vprašati.

a zdej pa kar naenkrat nisi več najbol pameten al kaj? popuščaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Primosio pravi:

Tako je, pa glede prometa tudi. Upam, da kakšen od tvojih nadrejenih ne bere teh umotvorov. Lepo se imej, pa kakšno hruško, mislim jabolko pojej...za zdravje

Res si strokovnjak. Žival zavaruješ s ščipalko in trdiš, da plačujemo za ceste, čeprav piše v zakonu, katerega si sam prilepil, da plačujemo dajatev za uporabo vozila. 

Kar upaj, da te tvoje umotvore ne bere še kdo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Res si strokovnjak. Žival zavaruješ s ščipalko in trdiš, da plačujemo za ceste, čeprav piše v zakonu, katerega si sam prilepil, da plačujemo dajatev za uporabo vozila. 

Kar upaj, da te tvoje umotvore ne bere še kdo. 

Vidiš, ne znaš pozorno brati. Napisal sem, da me ne moreš kaznovati, če žival zavarujem s ščipalko, ker način zavarovanja ni natančno predpisan. In v tem kontekstu sem tudi napisal, da takšno ravnanje ni pametno. Ščipalka je bila samo primer, s katerim sem ti pokazal, da nimaš prav.

 

Glede dajatev, mislim, da sem večkrat napisal dovolj jasno in za normalnega človeka razumljivo, kam gredo in za kaj se uporabijo sredstva, pobrana iz teh dajatev, ne glede na naslov predpisa.

 

Pa hruška, je dobra?

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

 

Pa hruška, je dobra?

Če poizkuša hruške kot izgledajo naše ceste in so njemu dobre nekak dvomin...

 

prenos.jpeg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 1. 2018 ob 7:58, maus pravi:

spet akcija na telefonistke in telefoniste v avtomobilih ... podpiram :OK:

predlagana bo višja kazen + 3 točke ... res se ne znamo umirit s temi telefoni :mad: 

očitno se še ni začela akcija "js mam nou ĐSM", ker sem danes ko sem skakljal v službo, v 15 minutah opazil vsaj 10 telefonistou in ene 15 osvetljenih fac :huh: 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, maus pravi:

očitno se še ni začela akcija "js mam nou ĐSM", ker sem danes ko sem skakljal v službo, v 15 minutah opazil vsaj 10 telefonistou in ene 15 osvetljenih fac :huh: 

.... redno videno na poti v službo..... :mad:... pokemonov pa nikjer...... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

.... redno videno na poti v službo..... :mad:... pokemonov pa nikjer...... :lol1:

Ti pa kuj vesela gledat,kje so...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Primosio pravi:

Vidiš, ne znaš pozorno brati. Napisal sem, da me ne moreš kaznovati, če žival zavarujem s ščipalko, ker način zavarovanja ni natančno predpisan. In v tem kontekstu sem tudi napisal, da takšno ravnanje ni pametno. Ščipalka je bila samo primer, s katerim sem ti pokazal, da nimaš prav.

 

Glede dajatev, mislim, da sem večkrat napisal dovolj jasno in za normalnega človeka razumljivo, kam gredo in za kaj se uporabijo sredstva, pobrana iz teh dajatev, ne glede na naslov predpisa.

 

Pa hruška, je dobra?

Ti ne gre v glavo, kajne. Poskusi s ščipalko. Saj tako ali tako ne razumeš, kako se zavaruje žival, da ne izpade ali pobegne. 

Ti še vedno ni jasno, kaj se plačuje? Preberi še enkrat 1. člen. Pa ne pozabi pogledati, kaj je javna  prometna infrastruktura in, kaj vse obsega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole velja za motorje???

 

 

III. DAJATEV ZA ODJAVLJENO VOZILO

14. člen (predmet dajatve za odjavljeno vozilo)

(1) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje za vozila kategorij M1, N1 in L2e. Obveznost plačila prvič nastane po preteku enega leta od odjave vozila, v skladu z zakonom, ki ureja motorna vozila, in nato vsako leto na datum odjave vozila. (2) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje deset let od zadnje odjave vozila. Če se vozilo v tem času znova registrira, začne ta rok znova teči ob naslednji odjavi vozila. (3) Dajatev za odjavljeno vozilo se ne plačuje za vozila s statusom starodobnega vozila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak se s cestninami plačuje vzdrževanje in nove ceste....proračun sevtak polni z ddv od rezevnih delov,ki jih moramo kupovati,če nočemo,da se nam prevozno sredstvo razpade....

Nimamo/nimajo vsi tako premernih vozil našim cestam kot si si kupil ti...Za Beto verjamem,da so naše ceste prelepe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ti ne gre v glavo, kajne. Poskusi s ščipalko. Saj tako ali tako ne razumeš, kako se zavaruje žival, da ne izpade ali pobegne. 

Ti še vedno ni jasno, kaj se plačuje? Preberi še enkrat 1. člen. Pa ne pozabi pogledati, kaj je javna  prometna infrastruktura in, kaj vse obsega. 

Upam, da pri svojem delu tudi kažeš takšno vnemo, predvsem pa upam, da pri svojem delu kažeš več strokovnosti. Za razlago predpisa in uporabo predpisa moraš le imeti nekaj pravnega znanja, ki pa ti ga na trenutke zmanjka. Ščipalka je bila navedena kot primer, s katerim pravno formalno, glede na to, da način zavarovanja ni predpisan, zadostiš zahtevi zakona. Glede na to, da tega ne zmoreš razumeti, vidim, da nimaš dovolj pravnega znanja.

Glede uredbe, katere 1. člen non stop ponavljaš, kot pokvarjena plošča, ti zadnjič povem, naziv ni važen. Po tvoji razlagi, če bi bil naziv predpisa Zakon o sramnih dlakah miniaturnih glodavcev, vsebinsko pa bi pokrival izmenjavo kisika pri dvoživkah, bi ti še vedno trdil, da zakon govori o sramnih dlakah miniaturnih glodavcev. Tudi prav. Grem na eno hruško....mislim jabolko.....mislim.....ah saj ne vem več, si me čisto zmešal...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Bostjan L pravi:

A tole velja za motorje???

 

 

III. DAJATEV ZA ODJAVLJENO VOZILO

14. člen (predmet dajatve za odjavljeno vozilo)

(1) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje za vozila kategorij M1, N1 in L2e. Obveznost plačila prvič nastane po preteku enega leta od odjave vozila, v skladu z zakonom, ki ureja motorna vozila, in nato vsako leto na datum odjave vozila. (2) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje deset let od zadnje odjave vozila. Če se vozilo v tem času znova registrira, začne ta rok znova teči ob naslednji odjavi vozila. (3) Dajatev za odjavljeno vozilo se ne plačuje za vozila s statusom starodobnega vozila. 

 

pred eno uro, Bostjan L pravi:

A tole velja za motorje???

 

 

III. DAJATEV ZA ODJAVLJENO VOZILO

14. člen (predmet dajatve za odjavljeno vozilo)

(1) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje za vozila kategorij M1, N1 in L2e. Obveznost plačila prvič nastane po preteku enega leta od odjave vozila, v skladu z zakonom, ki ureja motorna vozila, in nato vsako leto na datum odjave vozila. (2) Dajatev za odjavljeno vozilo se plačuje deset let od zadnje odjave vozila. Če se vozilo v tem času znova registrira, začne ta rok znova teči ob naslednji odjavi vozila. (3) Dajatev za odjavljeno vozilo se ne plačuje za vozila s statusom starodobnega vozila. 

Prvo je avtomobil,drugo je tovorno vozilo,tretje je trikolo!

Iz kakega konteksta je to potegnjeno ker jaz to razumem da moram za vsak odjavljen avto deset let plačevat davek???In to za kakih 10 vozil ki sem jih imel v tem času?Zanimivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bambi61 pravi:

 

Prvo je avtomobil,drugo je tovorno vozilo,tretje je trikolo!

Iz kakega konteksta je to potegnjeno ker jaz to razumem da moram za vsak odjavljen avto deset let plačevat davek???In to za kakih 10 vozil ki sem jih imel v tem času?Zanimivo!

Bankrotiral boš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!