Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Naslednji teden bodo akcije SENPa na soški. Pod špegu bodo dali motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, DAMI34 said:

Naslednji teden bodo akcije SENPa na soški. Pod špegu bodo dali motoriste.

? Če jih bojo dali pod špegu, bojo sami sebe gledali.. ? 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

? Če jih bojo dali pod špegu, bojo sami sebe gledali.. ? 

pol nej si tut kazn napišejo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem če velja povsod isto, ampak pri nas se reče špegu ogledalu. Tako da karkoli daš za ali pod ogledalo... Na koncu verjetno dam sebe gledaš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, smasher pravi:

Sicer ne vem če velja povsod isto, ampak pri nas se reče špegu ogledalu. Tako da karkoli daš za ali pod ogledalo... Na koncu verjetno dam sebe gledaš ?

sj, pol vidjo sebe in si kazn napišejo, ker kazn mora biti, to je namen akcije :P

daaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo ravno pri policajih, kaj lahko narediš, če te nek policaj konstantno "šravfa" zaradi osebnih zamer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, ligenjček pravi:

ko smo ravno pri policajih, kaj lahko narediš, če te nek policaj konstantno "šravfa" zaradi osebnih zamer?

prijaviš ga šefu, tut oni majo zamere med sabo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, ligenjček pravi:

ko smo ravno pri policajih, kaj lahko narediš, če te nek policaj konstantno "šravfa" zaradi osebnih zamer?

najameš zasebnega detektiva in odvetnika , da se vozita za tabo in snemata..

zdej če si po njegovi skakal ne dosti.. pa če te ustavi zaradi kakršnegakoli - tudi najmanjšega - prekrška tudi ne..(saj veš - ne krši in ne boš sankcioniran)..

če gre pa za kakšen lastniški spor ga pa kot civila prijaviš ali ovadiš v privat času.. 

lahko si pa naštimaš kamere in snemaš ter daješ posnetke na en kupček pri odvetniku . le paziti moraš , da spominskih kartic ne odstranjuješ ti ampak neka "pooblaščena " ali "uradna" oseba in jih zaplombirane shrani kot dokaze..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, thumper pravi:

najameš zasebnega detektiva in odvetnika , da se vozita za tabo in snemata..

zdej če si po njegovi skakal ne dosti.. pa če te ustavi zaradi kakršnegakoli - tudi najmanjšega - prekrška tudi ne..(saj veš - ne krši in ne boš sankcioniran)..

če gre pa za kakšen lastniški spor ga pa kot civila prijaviš ali ovadiš v privat času.. 

lahko si pa naštimaš kamere in snemaš ter daješ posnetke na en kupček pri odvetniku . le paziti moraš , da spominskih kartic ne odstranjuješ ti ampak neka "pooblaščena " ali "uradna" oseba in jih zaplombirane shrani kot dokaze..

Čak, čak....od kdaj pa neavtorizirano snemanje velja kot dokaz?

 

Ligenjček:

https://www.gov.si/zbirke/storitve/pritozbe-nad-policisti/

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tedybear pravi:

Čak, čak....od kdaj pa neavtorizirano snemanje velja kot dokaz?

 

Ligenjček:

https://www.gov.si/zbirke/storitve/pritozbe-nad-policisti/

 

kot se sodniku dvigne, taki dokazi veljajo pri nas :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Tedybear pravi:

Čak, čak....od kdaj pa neavtorizirano snemanje velja kot dokaz?

 

Ligenjček:

https://www.gov.si/zbirke/storitve/pritozbe-nad-policisti/

 

avto je zasebna lastnina.. policist je javna oseba.. problem je v verodostojnosti/pristnosti oziroma preprečitivi softwearskega obdelovanja posnetkov - torej direktno iz naprave spominsko kartico zapečatiti - kako pa se to lahko izvede pravilno pa verjetno vedo policisti, tožilci in odvetniki ter strokovnjaki s področja kriminalistike oz. sodni izvedenci..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mislim da je bilo napisano nekje drugje, torej posnetek tvoje kamere te lahko "opere krivde", ne morejo pa na tem dokazu kaznovati druge. Odgovor glede kamere v vozilu ki sem ga dobil od policije pre dleti pa sem že prilepil na ta forum je pa neka bedna pravna klobasa ki nima smisla, v stilu da mora bit vsaka elektro naprava v vozilu homologirana, torej kao če imaš kamero te lahko kaznujejo ker ni homologirana :headbang:

Kar se tiče unega špegla:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/dve-tretjini-prometnih-nesrec-motoristi-letos-povzrocili-sami.html

citat: Največ prometnih nesreč med motoristi povzročijo vozniki brez vozniškega dovoljena.ja

Kako je lahko nekdo motorist če ni motorist ? Torej če uspem priti do letala in ga nekako spravim v luft sem pilot brez izpita? (mislim da se takim reče norc v zraku in ne pilot)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a potem te lahko jebe , če nimaš homologiranega : drugega avtoradia kot original , gsm , laptop na zadnjem zicu, sd player od tamalga , hladilno skrinjo , akumulatorsko vrtalko??? 

če imaš kamero neodvisno oz. ni direktno zvezano napajanje na 12V napeljavo avta ampak je priklopljena na avtomobilski vžigalnik ne potrebuješ homologacije - dovolj je "E" oznaka na napravi..

in še nekaj : policisti lahko samo predvidevajo , da nekaj ni v skladu s homologacijskimi predpisi. odredijo lahko tehnično/homologacijski pregled... a vpliva na veljavne predpise nimajo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej moje vprašanje in odgovor pobrano iz mejlov nekaj let nazaj, morda se je stališče sedaj spremenilo:

Vprašanje:

subject: snemanje prometa
body: Pozdravljeni, zanima me kako je z snemanjem vozil med vožnjo. Trenutno je na trgu precej video kamer, ki se jih lahko nastavi v vozilo in snemajo dogajanje pred vozilom. Nekateri vozniki pravijo, da so taki posnetki uporabni v primeru nesreče. Drugi pa, da je teko snemanje nelegalno in je voznik vozila s kamero lajko oglobljen, ker bi moral vsakega na posnetku obvestiti o tem da snema.
Zanima me ali se torej lahko ima snemalno napravo ki spremlja promet pred vozilom, ali če so kakšne omejitve?
Za odgovor se Vam zahvaljujem.

 

Odgovor:

Sporočamo vam, da je v cestnem prometu lahko le vozilo, ki je tehnično brezhibno in izpolnjuje vse pogoje v skladu z zakonom o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1).

Namestitev kamere v vozilo bi pomenila vgradnjo delov, naprav ali opreme, ki ni tipsko ali posamično odobrena za to vozilo in bi morali opraviti ustrezno homologacijo. V nasprotnem primeru bi bili podvrženi sankcijam, ker če policist ugotovi, da je v cestnem prometu vozilo, ki je predelano tako, da ne ustreza tehničnim normativom, ki jih je določil proizvajalec, in ta predelava ni vpisana v dokumentu o skladnosti vozila, tako vozilo izloči iz prometa in odvzame registrske tablice.
 Poleg navedenih omejitev so tu seveda lahko še omejitve iz Zakona o varstvu osebnih podatkov (vprašanje za informacijsko pooblaščenko), za dokazovanje v različnih postopkih se lahko uporabljajo tipizirana tehnična sredstva policije. Posnetek bi lahko služil le za razjasnitev okoliščin, če je pridobljen nezakonito, pa ne služi kot dokaz.

Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija
Štefanova 2
1501 Ljubljana


Tisto odebeljeno je za tisto kar sem napisal prej. posnetek lahko pomaga pri razjasnitvi okoliščin ni pa dokazno gradivo, zdej si pa razlagajte kakor hočete.

 




 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, smasher said:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/dve-tretjini-prometnih-nesrec-motoristi-letos-povzrocili-sami.html

citat: Največ prometnih nesreč med motoristi povzročijo vozniki brez vozniškega dovoljena.ja

Kot običajno, od teh akcij ni kakšne koristi, kvečjemu se samo povečuje nestrpnost do motoristov. Vsi se ukvarjajo s tem, kako vozijo motoristi. Kot lov na čarovnice.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vin pravi:

Kot običajno, od teh akcij ni kakšne koristi, kvečjemu se samo povečuje nestrpnost do motoristov. Vsi se ukvarjajo s tem, kako vozijo motoristi. Kot lov na čarovnice.

OK. Predlagaj boljšo rešitev. 

Odkar sem motorist ( 20 let)  posebno pozorno spremljamo objave prometnih nesreč motoristov. Ne spomnim se, da bi kdaj bilo toliko podatkov o alkoholiziranih in/ ali pa brez izpita. Vedno so bil vzroki prehitra vožnja, neizkušenost...objestna vožnja....

Alkohol, neregistrirane vozila, brez izpita, polepljene in skrite registrske tablice......kam to pelje. Ali smo vsaj približno urejena država, ali smo, oziroma tudi na področju prometa postajamo vse večja vukojebina. Red se začne pri malih pravilih. 

Kaj mi je zanimivo....še tak ponosen Slovenec, ( ki ga nihče ne bo hebal,  zato on ne rabi ne izpita, ne registracije....z lahkoto popije dva pira pred vožnjo,ker to dela že leta in leta)...postane pravi mali slovencelj,  miška...takoj, ko prestopi npr Avstrijsko mejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Tedybear said:

OK. Predlagaj boljšo rešitev. 

Odkar sem motorist ( 20 let)  posebno pozorno spremljamo objave prometnih nesreč motoristov. Ne spomnim se, da bi kdaj bilo toliko podatkov o alkoholiziranih in/ ali pa brez izpita. Vedno so bil vzroki prehitra vožnja, neizkušenost...objestna vožnja....

Alkohol, neregistrirane vozila, brez izpita, polepljene in skrite registrske tablice......kam to pelje. Ali smo vsaj približno urejena država, ali smo, oziroma tudi na področju prometa postajamo vse večja vukojebina. Red se začne pri malih pravilih. 

Kaj mi je zanimivo....še tak ponosen Slovenec, ( ki ga nihče ne bo hebal,  zato on ne rabi ne izpita, ne registracije....z lahkoto popije dva pira pred vožnjo,ker to dela že leta in leta)...postane pravi mali slovencelj,  miška...takoj, ko prestopi npr Avstrijsko mejo.

Boljša rešitev? Naj to počnejo brez specialnih akcij in obveščanja javnosti, kakšni zlodeji so motoristi. Pa v tej statistiki so pomešani motoristi in mopedisti.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Vin pravi:

Kot običajno, od teh akcij ni kakšne koristi, kvečjemu se samo povečuje nestrpnost do motoristov. Vsi se ukvarjajo s tem, kako vozijo motoristi. Kot lov na čarovnice.

s tem da en članek omenja 2/3 lastna krivda, drug pa 1/3. Še prepisovat ne znajo.

pred 45 minutami, Tedybear pravi:

OK. Predlagaj boljšo rešitev. 

Odkar sem motorist ( 20 let)  posebno pozorno spremljamo objave prometnih nesreč motoristov. Ne spomnim se, da bi kdaj bilo toliko podatkov o alkoholiziranih in/ ali pa brez izpita. Vedno so bil vzroki prehitra vožnja, neizkušenost...objestna vožnja....

Alkohol, neregistrirane vozila, brez izpita, polepljene in skrite registrske tablice......kam to pelje. Ali smo vsaj približno urejena država, ali smo, oziroma tudi na področju prometa postajamo vse večja vukojebina. Red se začne pri malih pravilih. 

Kaj mi je zanimivo....še tak ponosen Slovenec, ( ki ga nihče ne bo hebal,  zato on ne rabi ne izpita, ne registracije....z lahkoto popije dva pira pred vožnjo,ker to dela že leta in leta)...postane pravi mali slovencelj,  miška...takoj, ko prestopi npr Avstrijsko mejo.

 

vsekakor so splošne akcije bolj koristne. akcija alkohol-vsem 100% pihat(brez javne napovedi akcije). Pa se dobi verodostojen podatek. Tut pravljice o tem, koliko je pribitih motoristov mi ne gredo, razn če vračunajo vmes tut mopediste lokalne pijančke.

Pa moram reči, da sem ogromno v prometu, tak ali drugače in z gotovostjo trdim, da se je količina motoristov hudo povečala, divjanje in podobni excesi pa precej precej zmanjšali. ampak to je samo moje mnenje.

ps. ko jaz prestopim mejo, bilokatero se sprostim, pri nas bolj pazim..preveč pike talajo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prou veseu sm, da nekdo skrbi za varnost motoristov ...

za varnost motoristov gre predvsem z akcijo jebanja motoristov :P

podpisram  :P

bi bilo treba ustanovit civilno iniciativo z naslovom

"ZA MOTORISTE GRE"

:huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že večkrat napisal....pri vseh takih in podobnih akcijah v katerih je pridevnik " varnost " naše policije gre zgolj in samo za inkasantstvo.......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

Prou veseu sm, da nekdo skrbi za varnost motoristov ...

za varnost motoristov gre predvsem z akcijo jebanja motoristov :P

podpisram  :P

bi bilo treba ustanovit civilno iniciativo z naslovom

"ZA MOTORISTE GRE"

:huh:

pa z bicikli pred parlament :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

pa z bicikli pred parlament :P

 

bi razumu, da bi šlo za varnost motoristov, če bi zaprli cesto LJ - Črni kal za ves promet razen za motoriste ...

za kolesarje to nardijo pa še se bunijo pred parlamentom :lol1:

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

bi razumu, da bi šlo za varnost motoristov, če bi zaprli cesto LJ - Črni kal za ves promet razen za motoriste ...

za kolesarje to nardijo pa še se bunijo pred parlamentom :lol1:

 

evo ga...Motorist? al sam motorist za statistiko? Potemtakem, če grem jaz pijan na vlak pa mal pohupam sem tut vlakovodja :P

http://novice.najdi.si/predogled/novica/f2b6f0fc2a1ced7ac6472521d9adea48/Svet24-si/Kronika/Pošteno-nadelan-in-brez-izpita-padel-v-okolici-Slovenske-Bistrice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 6. 2020 ob 10:23, DAMI34 pravi:

prijaviš ga šefu, tut oni majo zamere med sabo :P

vrana vrani ne izkljuje oči..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!