Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Aja? Nevem, pravijo da če vozilo ni tvoje ti ne more napisat kazni zdej pa nevem. Tu na  vasi kjer živim je že skoraj vse ustavila policija (brez čelad, neregistrirano...) in še nobenemu ni napisala kazni. Mal ti pridigo pove potem ti pa reče takoj domov. Kar nekaj nas je reklo da je motor od drugega pa ni še nobenmu napisal kazni. Tle so bol taki seljaki, če bi te ustavili v mestu pa verjetno nebi pomagalo da motor ni tvoj... ali pač?

Pejt raje v šolo pa drugič se ne s takimi stvarmi ukvarjat ... Če te policaj ustavi, ga pozorno poslušaj, prikimavaj, ne mu jezikat nazaj, sploh pa ne pameti solit. Verjetno pozna zakone bolje od tebe. in ti tudi lahko kazen napiše...

V mestu niso nič drugačni, kot na vasi. Na vasi se jim ti kvečjemu bolj smiliš, pat e zato spustijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne rezumeš. Če je kazen pač za prehitro vožnjo se plača, če se pa nabere karnekaj stvari ali pa recimo antiradar (120.000sit kazni) pa se uredi prek njega. Do zdaj je bilo to 2x. Enkrat takrat ko sem že napisal, drugič pa zaradi antiradarja. Zakaj bi plačal 120k če lahko drugače urediš. Mi je žal ker sem sploh povedal...

Naj ti ne bo nič žal! - od mene dobiš pijačo, sam, če poveš, kako je ime temu policaju oz. v kateri vasi je doma? Se mi zdi, da je od enga mojga frenda svak, sam nism zihr, pa bi rad preveril :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....evo kaj pravi Zakon o prekrških glede kazni in sankcij za otroke in mladoletnike..

30. člen

Izključitev odgovornosti otrok

(1)Proti mladoletniku, ki ob storitvi prekrška še ni bil star 14 let (otrok), se ne smejo voditi postopki za prekrške in izreči sankcije za prekrške

(2)O dejanju, ki ima vse znake prekrška in ga stori otrok, prekrškovni organ obvesti osebo, ki je dolžna skrbeti zanj, po potrebi pa tudi pristojni organ socialnega varstva

31. člen

Izrekanje sankcij mladoletnikom

(1)Mladoletniku, ki je bil v času prekrška že star 14 let, ni pa še dopolnil 16 let (mlajši mladoletnik), se smejo izreči le vzgojni ukrepi (ukor, navodila in prepovedi, nadzorstvo)

(2)Mladoletniku, ki je bil v času prekrška že star 16 let, ni pa še dopolnil 18 let (starejši mladoletnik), se smejo izreči le vzgojni ukrepi, izjemoma pa se mu sme izreči globa.

(3)Ne glede na določbi prvega in drugega odstavka tega člena, se mladoletniku lahko ob vzgojnem ukrepu ali globi izrečeta tudi stranski sankciji odvzema predmetov in kazenskih točk v cestnem prometu s prenehanjem veljavnosti vozniškega dovoljenja

....torej mularija (ki mate tolko vez pri varuhih reda) dajte to dobro preštudirat, da se ne bo keri potem čudo, ko mu bodo na cesti zasegli motor, moped skuter....in bo moral pešice domov

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima ker enduro vozi policija

kolk ccm pa ker model  :?

da si kupim neki mocnejsga  :OK:

za take, kot si ti, imajo kar helikopterje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za tak dobr odgovor  :slap:

Neumno vprašanje, neumn odgovor.

Policija ne patruljira ravno po hostah, da bi lovil razne enduraše itd ... Možnost, da te bodo zasledoval na enduro terenu, ni ravno velika ... in če te bodo, boš lahko imel "močnejšo zverino", pa te bo policist, ki bo v tem dodobra izvežban, verjetno vseeno ujel ... Policisti pač pogosto obvladajo vožnjo bolje od civilov ... ker imajo za to posebne treninge itd ...

No, saj ne pričakujem, da boš razumel ... lahko ti probam še narisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema,

No kot prvo policija, je bila včasih dobra in usposobljena, kot vojska. sedaj gre lahko vsak, predvsem tisti, ki ne dobi službe, zaradi onega ali tega razloga. Delati v omenjeni inštituciji.

Največ kosi smrt po naših cestah hitrost baje, na tretjem mestu alkohol.

No hitrost, konkreten primer. Izpraznil sem križišče "z avtom" pospešil kot mi je dejal inštruktor v avtošoli in glej ga zlomka neki prestreleni 20 letni mulec, meni kaže neko napravo na kateri piše 71. Jaz ga vprašam Ka je to kaj mi to kažeš. On meni pogumno, vikati me morate, sem namreč uradna oseba , no jaz njemu nazaj, da tega ne znam.

No preidimo na dejstva, koga za hudiča je ta policaj streljav mene, oz koga drugega, namreč nasproti mene so se vozili avtomobili. In kdo za hudiča so oni, da bi jih mi morali vikati. Obljuba je dela dolg vse sem dal odvetniku in zahteval bom, da mulo pride na sodišče. K to ni pa nč, brez prekrška, cca 8 let. Prej pa skos pijan prehitr itd. Pol pa z leti matr si kreten nehi s tem. No pol se pa najde mulo k ti moralna in psihična stanja obrazlaga. In to z polletnim tečajom!!

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil primož
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema,

vikati me morate, sem namreč uradna oseba , no jaz njemu nazaj, da tega ne znam.

Ce mas kaj bontona ti bi blo to samo po sebi jasno!!! Ce pa ne znas vikati pol se pa nauc!!

Polcaj je sam clovek kot ti in samo svoje delo opravlja! Logicno, da bi jst tudi zahteval od nekoga, da me vika, ce bi mogel jst po sluzbeni dolznisti obcane vikat. Kako bi se pocutil ti, da bi ti polcaj rekel:" Ej, 71 na uro si pripelu!". Pizdu bi se k en otrok, ce se ze zdej nekaj pizdis, ko te je upraviceno te kaznoval, sem 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....evo kaj pravi Zakon o prekrških glede kazni in sankcij za otroke in mladoletnike..

....torej mularija (ki mate tolko vez pri varuhih reda) dajte to dobro preštudirat, da se ne bo keri potem čudo, ko mu bodo na cesti zasegli motor, moped skuter....in bo moral pešice domov

  :)

Za vsako rit se najde palca !

Prej so vsi pametni, kako imajo strica VIP, ko se pa najde prau policaj in ga zašije, je pa on pi**a in najslabši.

Red mora bit, pa ni važno al na vasi al v mestu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja, opravlaljajo svoje delo? Kdorkoli dela z ljudmi ima določena pravila, ki se jim mora držat. ja pa ja...vsak, ki je kakorkoli dober v službi, ki jo opralja ve, da se držati pravil kot pijanec plota največrat ne prinaša drugega kot jezo strank...res da se policajem za stranke ni treba truditi. To je tako kot bi svojega zdravnika, poklical po telefonu, on ve, da si res ti in ti reče, da ti ne more povedati rezultata izvida ker gre za varovanje podatkov in takih info. se ne daje po telefonu... (po zakonu je to prav) ...tisti trenutek zamenjam dohtarja. Sicer če ne opravljate takega dela s ,,kodeksi,, ne veste o čem govorim. Recimo dati dolencu mesto vratarja...groza.... ne bo te spustil nikamor...on je sedaj ablast in pomaranče boš kolegu v bolnici nesu izza časa obiskov (zaradi službe ne moreš priti prej) samo preko njegovega trupla.

Isti so tile smrkavi 1,50m veliki policaji....poznam jih ogromno...družijo se itak sam med sabo in mogoče bi kak pes za njimi tekel če bi si klobaso za vrat obesli. Totalka pijani se vozijo...vem iz prve roke. Vem, da so (ne enkrat) vstavili kolega...pijanega kot čep...baba sopotnica je policajka...pa je kolegu značko pokazala in bilo je ok....

Ekola edino kar pogrešam iz stare juge so ,,normalni,, prometniki. Pišuka bili so vsaj deci pa čeprav ti je pripeljal klofuto (si si jo verjetno zaslužil); danes se pa roj palčkov nate spravi s strokovnimi prijemi---mone, brez lastnega hrbta.

Pa ne mi:,, koga boš klicala če ti vlomijo,,?. Klicala bom njih...zaradi tega, ker je obvezno, zaradi zavarovalnice, zato ker če lopove slučajno najdem sama jim ne smem nič, ker me bodo taisti policaji v arest strpali....

Še vedno ne vem zakaj se npr. ponoči ne sprehajao po soseskah...res ti dajo en občutek varnosti...včasih so se...in bilo jih je fino videt, ko sem se sama vračala peš dam med vsemi tistimi bloki in garažami...dons jih ni, seveda stojijo z avtom na kakšni Tržaški in merijo hitrost na štiripasovnici, kjer ob taki uri, ko ni nikogar NE MOREŠ iti 50....enostavno so prileteli z drugega planeta in ne razume ničesar...tupi svoje...skrajno uradno, zategnjeno in tudi kaknčka smisla za humor ni v njih...zombiji so bolj zabavni.

Sedaj pa jih le hvalite naprej...mogoče jih čez 10 let ne boste več.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dons jih ni

Seveda jih ni :angry2: , ulice so nevarne celo za policaje. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina,

saj se bolj ali manj strinjam s tabo. Jaz pač mislim, da je odgovornost na strani politike in policijskih šefov, ki so policijo razkantal, jo poslali na meje in upokojili izkušen kader, od katerega bi se mladinci lahko kaj naučili.

Kakšni pa so mladi policisti, pijejo pa to...ja, takšni kot današnja mladina h kateri tudi spadajo, ko uniformo dajo dol. Če se čjo pijani vozit, naj se kar, saj večino pijanih policija tako ali tako ne zaloti. A ko bo poškodoval sebe ali koga drugega mu sodišče ne uide.

Dolenjski vratar je pa lep primer .)

Narod ima takšne politike kot si jih zasluži. Policijo tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola edino kar pogrešam iz stare juge so ,,normalni,, prometniki. Pišuka bili so vsaj deci pa čeprav ti je pripeljal klofuto (si si jo verjetno zaslužil)

:OK:

.......na žalost dandanes tega ne delajo več, ker mamo v naši državi en kup Hanžkov ki, če se kaj takega slučajno zgodi, takoj stopijo na sceno in pol..... :xx: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stop POLICIJA - kaj je že to!

Voznik sem še 19 let in v življenju še nisem pihal! Kje so, kaj delajo, ne vem, kdaj so me nazadnje ustavili - Aja spomlad v Šmarjah pr Jelšah! Ura je bila 22 in so čakal lokalne pijančke - jaz Gorenjc BP! Do policajev sem vedno prijazen in korekten - nimam problemov s svojim egom! Z lahkoto se sprijaznim s posledicami, če so me zalotili pri prekršku in plačam kazen. Koliko jih je že bilo:

1. Prerdelan APN - 4 (15 let), sfriziran 5, prestav in te fore!

2. Prehitra vožnja - na mestu, ki ustreza spodnjemu opisu (za kasirat). V Kranju od bivše Planike proti Drulovki!

3. Skozi rdečo, ponoči ob treh, prazno križišče (star 20)¨- inflacija je pojedla kazen YU je bila za to zakon!

4. Nepravilno parkiranje - Ljubljana Japljeva! Hčerka 40°vročine in z ženo nisva razmišljala o parkiranju!

Mislim, da je to vse!

V dežju ne ustavljajo, pozimi so redkost, stojijo pa tam, kjer se največ pokasira - to je to. Ceste so pa krvave! Policaji imate vsa orodja in pooblastila pa niste sposobni napraviti reda na cesti. Včasih ste se izgovarjali na zakon , preblage kazni - danes vse to imate vendar ste NESPOSOBNI. :BUA: Pol policije sedi na svojih ritih v pisarni in se praska po J....H! Peljte na cesto in zaslužite svojo plačo na način, ki bo rešil kakšno življenje ne pa samo kasirat od populacije, ki malenkostno krši predpise. Ekstremov pa se ujame zelo malo ali skoraj nič!

Seveda pa so še drugi segmenti, ki vplivajo na prometno varnost! Osebna odgovornost, vzgoja, strpnost do napak drugih, ......... in vse kar vam pride na misel!

SAMO POLICIJA NAM JER VEDNO PRVA NA JEZIKU, KO PA SE VPRAŠAMO O SVOJI ODGOVORNOSTI SMO PA VEDNO POLNI IZGOVOROV IN PREMALO KRITIČNI DO SEBE. Rezultat tega pa je črna kronika na našem forumu ....

Kri pa teče - tudi danes, žal (glej črni forum)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAMO POLICIJA NAM JER VEDNO PRVA NA JEZIKU, KO PA SE VPRAŠAMO O SVOJI ODGOVORNOSTI SMO PA VEDNO POLNI IZGOVOROV IN PREMALO KRITIČNI DO SEBE.

Podpis :worship:

Tudi sam sem med tistimi,ki z možmi postave nimajo težav :OK:

Pa da ne bo zvenelo kot samohvala... sem v prvih letih svoje prisotnosti v prometu z lastnim motornim vozilom kar precej $$$ zmetal za kazni: alkohol,hitrost,jezikanje (žaljene uradne osebe),itd.

Ker se sistem ni hotel prilagodit meni,sem se pač jaz prilagodil sistemu-in vse težave s policisti so kar naenkrat izginile :naughty:

Kdor ima pirhe za delat pi****ije,naj jih ima tudi takrat,ko je treba sprejet nase odgovornost in se soočit s posledicami :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...deci pa čeprav ti je pripeljal klofuto (si si jo verjetno zaslužil);

Prvič slišim, da so talal klofute :slap: No tisti "malo" starejši je res blo tako? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si še precej mlad... :P  .)

tko star nisem kot ti :P ampak tebe oziroma "vas" sigurno niso klofutal :nono: :grrr

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko star nisem kot ti :P ampak tebe oziroma "vas" sigurno niso klofutal :nono: :grrr

Misliš ali veš? :P

Ko sem še ATX-a friziral,so bli miličniki iz druzga testa,kot so današnji policisti... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: hudiča :slap:  zdaj se pa tudi sam spominjam, ko so sošolca(z mopedom) lovili po polski poti in mu prisolili zaušnico :grim

:friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljuba je dela dolg vse sem dal odvetniku in zahteval bom, da mulo pride na sodišče. K to ni pa nč, brez prekrška, cca 8 let. Prej pa skos pijan prehitr itd. Pol pa z leti matr si kreten nehi s tem. No pol se pa najde mulo k ti moralna in psihična stanja obrazlaga. In to z polletnim tečajom!!

:hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

še en preserator ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!