Skoči na vsebino

The best of Slovenija: Dvor - Kočevje


Mačica

Priporočene objave

Evo, če pa se že o vsaki ridi posebi pogovarjamo, pa res ne mormo mimo mojih najljubših ovinkov, med Dvorom in Kočevjem.

Pa nkol jih nisem odpeljala tako hitro kot zadnjič s Teyo. Pa je rekla, da jo je bilo strah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj več ali manj skoz okol tacajo.

Tud jez zadnič odkril to cesto, pa me ni bilo nič strah.

Sem imel ženo s sabo. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nkol jih nisem odpeljala tako hitro kot zadnjič s Teyo. Pa je rekla, da jo je bilo strah.

Mačica, jaz bi se pa mal zamislil nad tem ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz preventive sem se "nehal" tam vozit - zadnje 2 leti smo vsak dan tam teral je zadeva postala kriticna (180+) - tako da letos se nisem "reskiral" - bom sel pa verjetno danes! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja... strah.... zaradi mojega tanga pri Kranju tri ure prej... :angry:

Komaj danes na poti domov spet ugotovila da cesta mogoče le ni tako spolzka kot se mi zdi... <_<

Ta teden bo namenjen intenzivnemu privajanju na ovinke... pol pa lahko spet greva na tisto cesto!!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem, če ti je že kdo rekel - malo več previdnosti mogoče ne škodi spljoh ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce smo ze pri najljubsih ovinkih, cesta med Radenci in Staro Novo Vasjo, nov asfalt, ovinki specialni, gume lepijoooo! B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in Staro Novo Vasjo, ...

zdaj se pa odloči al je stara al je nova ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz preventive sem se "nehal" tam vozit - zadnje 2 leti smo vsak dan tam teral je zadeva postala kriticna (180+) - tako da letos se nisem "reskiral" - bom sel pa verjetno danes! :)

Bi se morala kdaj skupi pelat! To je kar ta prava hitrost zame. Lahko že ta četrtek, če bo vreme OK, pol pa podaljšamo proti Grobniku, kjer je organizirana dirka! B)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepa cesta za motor , vendar pazite dve stvari:

-Če greste iz Kočevja proti dvoru, je zadnji ovinek pred Starim logom (ne za 180 st ampak 90Stopinjski zelo zahrbten, ker se naenkrat zapre (tam bi morala iti cesta naravnost, pa nekaj kmetov ne proda).

-Če se vozite zgodaj zjutraj, ali proti večeru, so zelo nevarne srne čez cesto (eno zbil z avtom, enkrat šel nabirat jurčke v gozd z motorjem-imel blazno srečo).

Siser pa zelo lepa cesta.

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa policajev se je treba pazit. Lani so poostrili nadzor na tej cesti tako, da je kar nekaj kolegov imelo težave z njimi! :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj zanimivosti na tej cesti...v kraju Lašče je pred 90 stopinjskim ovinkom ena dobra gostilna,ki jo ne moreš falit...namreč zunaj pred gostilno imajo lepe "skladovnice",kjer so razstavljeni "pacijenti" (beri odojki ali jagenčki), tako da toplo priporočam postanek in počitek ......meni namreč tam začne motor hudo trokirat in dokler se ne ustavim, spočijem,najem ne gre nikamor.......po tem pa letim čez ovinke (verjetno zato, ker je težišče nižje in se ga da bolj nagibat....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

master007 sem se vceraj peljal proti kocevju. Cesta je super (mogoce kaksna nova jama sem pa tja - ni krize), se pa pozna da se letos se nisem veliko peljal in mi je brzina padla na 150 :( .... mam mal tezav z nastavitvijo vzmetenja (posledica tail riserja - sprememba tezisca) za te "hitre" ovinke ... bom neki zgruntal (drugac mam pa kle se ene 5 pacientov, ki bi se lahko peljal v tvojem ritmu) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekaj zanimivosti na tej cesti...v kraju Lašče je pred 90 stopinjskim ovinkom ena dobra gostilna,ki jo ne moreš falit...namreč zunaj pred gostilno imajo lepe "skladovnice",kjer so razstavljeni "pacijenti" (beri odojki ali jagenčki), tako da toplo priporočam postanek in počitek ......meni namreč tam začne motor hudo trokirat in dokler se ne ustavim, spočijem,najem ne gre nikamor.......po tem pa letim čez ovinke (verjetno zato, ker je težišče nižje in se ga da bolj nagibat....)

Kar se trokiranja tiče :

Motor ti je padel v pogojni refleks, tko kot un kuža od Pavlova, ki so se mu sline cedile ob zvončkljanju.

Nagibanje :

Enkrat smo o tem že filozofirali, ni res da se pri nižjem težišču da motor bolj nagibat, moraš ga za isti ovinek bolj nagnit, če je težišče nižje.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

master007 sem se vceraj peljal proti kocevju. Cesta je super (mogoce kaksna nova jama sem pa tja - ni krize), se pa pozna da se letos se nisem veliko peljal in mi je brzina padla na 150 :( .... mam mal tezav z nastavitvijo vzmetenja (posledica tail riserja - sprememba tezisca) za te "hitre" ovinke ... bom neki zgruntal (drugac mam pa kle se ene 5 pacientov, ki bi se lahko peljal v tvojem ritmu) :)

Superca. Ni blema. V četrtek zjutraj bom najverjetneje krenil na Grobnik, če še dobim kakšnega sovoznika iz mojega konca tako, da se lahko dobimo v LJ in krenemo dalje proti Reki.

Glede na vremensko napoved za sredo, bo v četrtek verjetno cesta še malce mokra (zjutraj), pol nazaj pa se bo že dalo pelat bo "človeško"! :D ;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta je tud men zelo B) B) B) B) B) ... samo pri gradnji je dolence ene vas zjeb***... so en "lep dolg" desni ovink delal, pa jim je ena vas prehitro nasprot prisla :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka.................POČAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Ti že veš zakaj sem to napisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta je tud men zelo   B)    B)    B)    B)     B)   ... samo pri gradnji je dolence ene vas zjeb***... so en "lep dolg" desni ovink delal, pa jim je ena vas prehitro nasprot prisla   :unsure:

To je tik pred Starim Logom, če greš iz Kočevja na Dvor.

Na ta ovink sem opozoru. Zelo nevaren, z motorjem ali avtom. Imaš občutek lepega dolgega desnega ovinka, kar naenkrat pa ceste skoraj zmanjka. Tam bi cesta mogla it naravnost, pa ene par kmetov noče prodat.

Verjetno so gorenjci B) ;) ;) :P

Gostilna s pajceki je pa Rojc v Laščah. Dobri odojki in prijazna postrežba. Zmeraj dosti motoristov.

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vozite zgodaj zjutraj, ali proti večeru, so zelo nevarne srne čez cesto (eno zbil z avtom, enkrat šel nabirat jurčke v gozd z motorjem-imel blazno srečo).

Tudi sam sem srečal nekaj srn na cesti, a je šlo mimo. V jesenskem času (september) pa se ob in na cesti sprehaja jelenjad predvsem v okolici Starega Loga in Smuke.

lp matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta Dvor - Kočevje ni moja najljubša ker je prehitra. Ovinki so velikega radija in za kake poštene nagibe je potrebna velika hitrost -- kar ste že napisali. Pri tolikšnih hitrostih pa se hitro počutim kot da nosim glavo na pladnju. Ni vredno. Poleg tega je večina ovinkov nepreglednih -- da srnjadi (in občasno tudi medvedov) na cesti niti ne omenjam.

Za treniranje tehnike obstajajo boljše ceste z bolj zaprtimi in preglednejšimi ovinki manjšega radija.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa zlo kul, samo mi je ljubša iz smeri Dvora, kakor obratno, ker se vseskozi rahlo dviguje cestinka, je treba manj uporabljat zavore... B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka.................POČAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Ti že veš zakaj sem to napisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:huh: :huh: :huh: :o Zakaj pa s tako jezo?

Nisem zastonj pri maksiju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!