Skoči na vsebino

The best of Slovenija: Dvor - Kočevje


Mačica

Priporočene objave

Včeraj okrog 15:00h je menda motorist priletel v dva avtomobila na parkirišču pred gostilno (ne vem ime-tam dostikrat pečejo odojka) ob cesti. Mogoče kdo ve kaj je bilo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš , da lahko žališ vse povprek , si se malo zmotil ! Z glavo ob zid bi moral ti ,preden si začel s svojimi ... Po bitki je fino bit pameten , a ne ?

In sedaj si s tem postom opravičil svoje voluharstvo? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj si s tem postom opravičil svoje voluharstvo? :naughty:

:unsure: Ti se pa verjetno počutiš še bolj pametnega ... :headbang: :whistle: in zelo pomembnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: Ti se pa verjetno počutiš še bolj pametnega ... :headbang: :whistle: in zelo pomembnega ...

Kaj pa ti? Kdaj boš objavu kako truplo al pa vsaj poškodovanga človeka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To cesto sem "odkrila" pred kakimi 4-timi ... mogoče 5-timi leti.

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Od takrat dalje je marsikatera furca (sploh poleti, ko je čez dan noro vroče, zgooooodaj zjutraj pa nikogar na cestah, v mislih imam nedelje okoli 6h zjutraj, takrat po vsej Sloveniji nedeljski vozniki še spijo) izpeljana prav z namenom peljati se po tej "motoristični bisernici", če mene vprašate.

Hja, tragičnih dogodkov pa je vsepovsod dovolj, še preveč, ... zato po pameti. Ni vse v tem, da se hvališ, kako hiter si in koliko si upaš. Da si drvel z noro hitrostjo skozi ovinke. Če obvladaš, vsaka čast, ampak, po mojem je drobce sekunde obvladal le Terminator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst ko sem prvič se zapelu, sem se tovku po glavi zakaj se nisem že prej šu. Men je blo prvič glih tako lepo vreme, da se je asvalt lepo svetlikal, pa grob je, pa lepo zelenje okoli, na dvoru še mal kamenja, lepo modro nebo, jst sem se počutu, ko da sem na grobniku :D. Za tist ovink proti dvoru me je pa prjatu opozoru, pa še me je odnesel na drugo stran, tko da je blo mal sreče da glih ni blo nobenga avta, pa včasih je kaki traktor na cest, je treba mal merkat :)

Koker sm jst do zdej Slovenije vidu je to zaenkrat najlepša cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst ko sem prvič se zapelu, sem se tovku po glavi zakaj se nisem že prej šu. Men je blo prvič glih tako lepo vreme, da se je asvalt lepo svetlikal, pa grob je, pa lepo zelenje okoli, na dvoru še mal kamenja, lepo modro nebo, jst sem se počutu, ko da sem na grobniku :D. Za tist ovink proti dvoru me je pa prjatu opozoru, pa še me je odnesel na drugo stran, tko da je blo mal sreče da glih ni blo nobenga avta, pa včasih je kaki traktor na cest, je treba mal merkat :)

Koker sm jst do zdej Slovenije vidu je to zaenkrat najlepša cesta.

Če to misliš na tisit ovinek, k je prou una utripajoča tabla, sm tud jst taprvič skor na drug pas zletu, ker je kr naenkrat ful zalomljen ovinek. Drgač pa s 125ko se je po te cesti dobr pelat idin čez une 3 ovinke k so čist zaprti, pa še dost široka cesta kar ti daje dober feeling! Ta cesta je res zakon! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to misliš na tisit ovinek, k je prou una utripajoča tabla, sm tud jst taprvič skor na drug pas zletu, ker je kr naenkrat ful zalomljen ovinek. Drgač pa s 125ko se je po te cesti dobr pelat idin čez une 3 ovinke k so čist zaprti, pa še dost široka cesta kar ti daje dober feeling! Ta cesta je res zakon! :worship:

Meni pa je ta cesta absolutno prehitra. Ovinki so preveč odprti in hitrost hitro naraste na navadni cesti ne preveč primerno.

Joj, zgleda, da se res staram. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predno bodo kaj pofotkali boš že v dvoru ali kočevju. :grim

Ampak če tam nekam pod rob zaružiš te noben več ne najde, kljub dvojnim ograjam.

Pa unmu ki vse ovinke na kolen vrže, :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tist ovink proti dvoru me je pa prjatu opozoru, pa še me je odnesel na drugo stran, tko da je blo mal sreče da glih ni blo nobenga avta, pa včasih je kaki traktor na cest, je treba mal merkat :)

Če to misliš na tisit ovinek, k je prou una utripajoča tabla, sm tud jst taprvič skor na drug pas zletu, ker je kr naenkrat ful zalomljen ovinek. Drgač pa s 125ko se je po te cesti dobr pelat idin čez une 3 ovinke k so čist zaprti, pa še dost široka cesta kar ti daje dober feeling! Ta cesta je res zakon! :worship:

In mali milijon znakov 60, 40, pa utripajoč znak za oster desni ovinek so tam za okras? Da je okolica malce bolj barvita ... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In mali milijon znakov 60, 40, pa utripajoč znak za oster desni ovinek so tam za okras? Da je okolica malce bolj barvita ... :headbang:

a niso tisto znaki za žlajfanje, kot na pisti? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predno bodo kaj pofotkali boš že v dvoru ali kočevju. :grim

Ampak če tam nekam pod rob zaružiš te noben več ne najde, kljub dvojnim ograjam.

Pa unmu ki vse ovinke na kolen vrže, :worship: .

hvala :P

tale moja provokacija sedaj se nanaša tudi na moje pregovarjanje z brumerjem v eni drugi temi

torej, Kočevje - Dvor: tabli sta oddaljeni med sabo 26.3 km, to razdaljo pa se da prevoziti v 11h minutah

legal disclaimer: It wasn't me ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če to misliš na tisit ovinek, k je prou una utripajoča tabla, sm tud jst taprvič skor na drug pas zletu, ker je kr naenkrat ful zalomljen ovinek.

Mene je tudi presenetil, čeprav sem vedel, da je tam čuden ovinek. Sem zapeljal na črto oz. mogoče še malo čez, pa nisem šel več kot 40. Zajeban ovinek, ni kaj :rolleyes:

Drugače pa super cesta :worship:

Kako je pa kaj s plavimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa je ta cesta absolutno prehitra. Ovinki so preveč odprti in hitrost hitro naraste na navadni cesti ne preveč primerno.

Joj, zgleda, da se res staram. :huh:

Kot da bi bral svoj post, razen tistega o staranju, he, he. Ja, men je tudi ta cesta čist predivja. jaz se na Grobnik zato rajši peljem čez Ilirsko Bistrico in Knežak,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po celi progi sem divjal 90 km/h ... seveda v naseljih peljal 50 ... zakon cesta :worship: .. je pa res tisti desni ovinek v smeri proti Kočevju ZELO zajeban (max 30 km/h) z označenim svetlobnim znakom !!

full dobr.. še se bom tm pelju :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... .. je pa res tisti desni ovinek v smeri proti Kočevju ZELO zajeban (max 30 km/h) z označenim svetlobnim znakom !!

full dobr.. še se bom tm pelju :010

Znak? Kakšen znak? Nič videl. Meni je samo ena ritka pred okami migala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znak? Kakšen znak? Nič videl. Meni je samo ena ritka pred okami migala.

Lobo Lobo ... tista reklama iz šipce na čeladi se lahko tudi dol sname :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O katerem ovinku točno je govora?

IMO sta zajebana 2 iz smeri Kočevja proti Dvoru

Prvi se nahaja kmalu za Gorenjem, kjer je lepa ravnica skozi gozd, potem pa se cesta spusti navzdol v desni ovinek. Veliko motoristov se tam znajde na nasprotnem pasu, tudi sam sem se prvič.

Drugi je levi, malo pred vasjo Stari log, ovinek je varovan z dvojno zaščitno ograjo, pred njim pa je tudi kar nekaj opozorilnih tabel. Problem tega ovinka je, ker nakazuje da bo še en izmed tistih tapravih, hitrih, nato pa se začne zapirati.

Morda sta _pasja_ tudi prva dva (najprej desni, nato takoj levi) iz Starega loga proti Kočevju, ker sta kratka in ostra, velikokrat pa je tam tudi pesek, vendar se v njiju pripelje takoj iz naselja in hitrost ni velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mišljen je "desni" ovinek, tik preden prideš v Stari log iz smeri Kočevja.

Drugi je levi, malo pred vasjo Stari log, ovinek je varovan z dvojno zaščitno ograjo, pred njim pa je tudi kar nekaj opozorilnih tabel. Problem tega ovinka je, ker nakazuje da bo še en izmed tistih tapravih, hitrih, nato pa se začne zapirati.

Na tem delu vsako leto nekdo leti ven, ker ne upoštevajo teh tabl :krneki:

Zajeb** je tudi zadnji desni ovinek pred Starim logom (se dviguješ v breg,nepregleden). Proti koncu ovinka se le-ta malo zapre in pri veliki hitrosti ter nepravi krivulji si hitro na nasprotnem pasu.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!