Skoči na vsebino

The best of Slovenija: Dvor - Kočevje


Mačica

Priporočene objave

Men je problem, da me gledano od Kočevja do Starega loga premetava na motorju oz. trese. Od tam naprej je pa super...Tista dva leva ovinka preden prideš do oštarije (kjer se vrtijo pujsi) sta alfa in omega za koleno :worship: sam se zmer kašn avto slini tam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno pa ni preveč všeč tale cesta.. Pa ne, da ne bi dobro šlo, tudi eni ovinki so res dobri ampak, če se hočeš peljat SS je to vse skupaj kar precej hitro in če se ti kaj zalomi... Nočem niti pomislit. Saj vem, tudi kakšne kaćje ride so zelo nevarne, in dirkanja tudi tam ne z agovarjam, ampak če smo že pri tem, se tam kljub vsemu, velika večina padcev relativno dobro konča, to pa zato ker je vse skupaj precej zaprto in hitrosti niso tako velike. In it po tleh pri 60 km/h ni isto kakor če te sname pri Dvor-Kočevje pri 180km/h.. Ograje, drevesa, avti, pesek, uničena cesta so pa itak povsod..

Pa ne me zdaj napadat, ne zagovarjam dirkanja na nobeni cesti, ajde saj se tudi jaz rad kdaj peljem malo hitreje in podrsam kakšno koleno, ampak vse do svoje mere. Hotel sem le povedat, da če se že menimo o "dirkanju" po cestah, se mi zdi Dvor-Kočevje ena nejnevarnejših variant zaradi tako velikih hitrosti, ki se jih lahko doseže tam. Sam grem tam raje malo bolj izi pa ziher, pa tudi peska je veliko. Po pameti fantje, tam se jih je že veliko fajn sesulo :unsure:

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebaj drugi desni (smer Kočevje), kjer je zmeraj šoder

Frips, če je to tisti, ko greš iz Kočevja proti Dvoru in se ti na samem desnem ovinku kar naenkrat odpre pogled (na Malo goro), potem malo dolince in dolg/blag levi ovinek, potem naj opozorim, da na tem ovinku (desnem), ko prideš ven iz hoste je pogosto pesek, ker tam z avto vozijo po bankini, največkrat pa tudi tovornjaki (kateri dajo na asfalt tudi največ peska). Na tistem ovinku se je nekaj let nazaj ponesrečil fant, ki je hitel za enim kolegom (se je kao učil vozit), nakar je na tem ovinku prišel na nasprotni pas, tam je bil pa tovornjak in je en del njega zletel pod njega, nekaj je ostalo pa na cesti. V glavnem grozno, zato pazite.

Pozorni bodite tudi pri nekaj ovinkih, že bolj proti Laščam, kjer so postavljene črno-bele table za oster ovinek, tam je običajno tudi pesek na cesti in pa predzadnji levi ovinek (ki gre tudi rahlo navzgor) pred Laščami, tisti je precej nevaren. Ko sem šel enkrat v NM z avtom, je nasproti priletel en motorist že na mojem pasu. Jaz sem ustavil sredi ovinka, on je pa ustvail mogoče 20cm pred mojim avtom in mi pomežiknil ej :headbang: , porinil motor rikverc in piči dalje jaz pa čist trd za volanom.

Lp

JOhnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hm, mene pa zanima glede video posnetka, ki sem ga gledal pozimi, tu sem namreč našel link. Cesta kočevje-dvor, mislim da je vozo gsx-r 750. Ne najdem več tega linka pa me zanima če ma kdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem se ravno v nedeljo peljav po tej poti iz Kočevja proti Dvoru. Res fenomenalna cesta da ga prtisneš. Ampak tisti ovinek pri kraju Lašče, kjer se je zgodila nesreča, je zelooo blag v primerjavi z ostalimi. Tako da tukaj je po mojem nesreči botrovala hitrost. Pa nikogar ne obsojam ali kritiziram, to je samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO jaz tudi že nekaj časa razmišljam. Glede na znane posledice, in ostale dokaze, je moral kar dobro prižgati v ovinek, samo nekaj mi ne gre skupaj. On je vozil v smeri proti Kočevju in cca 150 m pred tem ovinkom je šele konec naselja Lašče! A je možno, da je v tistih parih metrih toliko ga nažgal, da ni moral ovinka naredit :unsure: ? Lahko da je pa že čez Lašče (mimo gostilne) ga stisnil, samo to je pa brezglavo početje (pa še koga lahko snameš na cesti).

Lp

Popravljeno . Popravil johnny21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO jaz tudi že nekaj časa razmišljam. Glede na znane posledice, in ostale dokaze, je moral kar dobro prižgati v ovinek, samo nekaj mi ne gre skupaj. On je vozil v smeri proti Kočevju in cca 150 m pred tem ovinkom je šele konec naselja Lašče! A je možno, da je v tistih parih metrih toliko ga nažgal, da ni moral ovinka naredit :unsure: ? Lahko da je pa že čez Lašče (mimo gostilne) ga stisnil, samo to je pa brezglavo početje (pa še koga lahko snameš na cesti).

Lp

Vzrokov je lahko veliko. To bi vedel samo on. Nažalost. Mogoče trenutek preveč po gasu, mogoče skoz preveč po gasu, mogoče se je kakšnii prepreki (kamen) izognil, pa je šel na oni pas... ne vemo in ne bomo nikol vedeli. Še največ verjetno ve zdaj tisti šofer kamiona.

PS. Jaz sem se pred 20 leti razbil, ker sem zapeljal na kamen...na ravni cesti... nikjer nobenega.... nisem ga videl.... sem si nekaj samo čelado popravil in je že šlo po tleh.... da je takrat kdo nasproti pripeljal, bi tud ugotavljal, zakaj je motorist na ravni cesti padel.

Tako, da lahko zdaj samo ugibamo, vedeli ne bomo pa nikoli.

Pa srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huda cesta, dober asvalt, nič naselij, tako da ga lahko malo odpreš,....

edin tist ovinek, če greš iz smeri K-D, ki se zalomiv desno, pred enim naseljem, tist je pa fajn, da se je Fotr pred mano pelju, ker bi šlo ziher naravnost..... v pesek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem ovinku je tut mene ze resil, da se je kolega pred mano pelu, sam da on je sou naravnost pa se h srec ustavu in ne kusnu asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaja, ta ovinek je tud men dau mislit. Sem šel suvereno naravnost, na srečo nikogar nasproti :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate lepo table z omejitvami hitrosti. :whistle:

Mene je samo enkrat nahecal en levi zalomljen ovinek z ograjo, nekoliko pred tadrugim zalomljenim pred naseljem. Sem že imel naciljan stebriček, ki je bil že skrivljen verjetno od kakšnega nesrečneža pred mano, pa se je vse lepo izšlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredimo gor tekmovanje V4 vs, I4 vs, V2 motorji !!!!!!!

Ma ti si neumn...

ti raj se najprej pocajti, pa probi zdržat par 100km brez pizdarij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No in zdaj se poleg Dvor-Kočevje SS-jovci hvalijo, da potrebujejo 8min do Petrine, ki je prav tako priljubljena pot. Oz. si dajo duška od Dvora, preko Kočevja( malo počasnejši tempo da se nadihajo) in nato do Fare:headbang: ...jao ljudi....Top speed 250km/h :slap: .....

Zato pazljivo vsi tisti, ki odhajate proti morju.

Lep dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ah če je ta cesta za kej sm jst tud papež :headbang: sm biu po enmu letu spet gor...me je razmetavl tko da sm mislu da bom iz motorja padu k je tok zjeban asfalt :wacko: in za na konc sm še vn letu na unmu ovinku k se kr naenkrat skor pravokotno zapre...hvala bogu ni šov nuben nasprot :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem na tej cesti kar veliko: kot tekač, biciklist, motorist in avtomobilist. Tistim, ki zelo pretiravate s hitrostjo želim veliko sreče na poti v nebesa !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!