Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

Danes sem dobil pošto iz ministrstva za obrambo, da so si prilastili moj motor v primeru vojne, izrednih razmer, vaj in kontrolnih pregledov. Ali imajo splo zakonsko možnost za to? Raje ga v Savo zapeljem, kot pa da bo kakšen prepotenten morisovec z mojim motorjem delal kot pac delajo z tujimi stvarmi.

mat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zajebavaš

Kot je rekel Ice, WHAT THE F?CK ????

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj pri terenskih avtomobilih je isto. Ocitno so se jim sline pocedile se po motorjih... Ampak baje placajo odskodnino + vse, kar se (slucajno) razbije ali razce**ka na avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, se nauk: kupujte cestne motorje, pa ne boste imeli tezav....ehehehehe.....

hahaha... jaaa thats the right thing man!!! Kr cestne motorje kupujte, vsi boste nove nazaj dobil, prepotentnih morisovcev bo pa cedalje manj.. ha haaaaaaaa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema.

Ko boš dobil pismo, da mora tvoj motor k vojakom, poberi iz njega kaj vitalnega in jim sporoci, da naj pridejo po motor s tovornjakom, ker je trenutno cisto slucajno nevozen.

Ti jim po zakonu motor moraš prepustiti, nikjer pa ne piše, da ga moraš vzdrževati v voznem stanju.

Ko bodo petic prišli po neuporaben motor, se te bodo navelicali in si našli drugo žrtev.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce te pa ze res imajo v evidenci, potem bi ti pa lahko krili stroske registracije in zavarovanja. Ko bi ti pa vrnili motor (ce ti ga res odpeljejo), pa ni hudic, da ne bi nasel na njem kaksne skode (placali bi kot crnci in to samo enkrat, drugic bi te raje pustili pri miru)

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi na placila in povrnitve.

Rezervisti obicajno delajo z vozili kot svinje z mehom, potem ga pa operejo in se nic ne vidi, da ti ga je stalno gonil v najvišje obrate in menjal na škrtanje zobnikov, s sklopko pa stalno drsel.

Ce imaš racunalniško krmiljen motor, si pri mehaniku dobi kakšno crknjeno elektroniko in jo v primeru potrebe namesti na motor.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stare fergazerje gor,ali crknjen CDI noter itd.,kaksen steker narazen,ma tega je kolk hoces.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj si ti nor. Pa, ce ti pridejo na deset metrov do motora - strelaj majko jim jebem! Ma kaki motor na posojo, ma kake nujne primere, motoristi smo ze itak tretirani kot drugorazredni drzavljani, zdaj pa se to al kaj!

badfreek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa kaj si ti nor. Pa, ce ti pridejo na deset metrov do motora - strelaj majko jim jebem! Ma kaki motor na posojo, ma kake nujne primere, motoristi smo ze itak tretirani kot drugorazredni drzavljani, zdaj pa se to al kaj!

badfreek

ej badfreek,oni majo vec vsega.kanonov,municije in ljudi.

@ mat: se pravi da jih 3:1 premagas.nimajo MOTIVACIJE!

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motivacijo imajo in to prvovrstno.

Zajahati in odbrzeti na tvojem lepem motorju.

Jaz bi tudi

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj,

je pa še boljša možnost:

tebe vpoklicejo v pešadijo, tvoj motor pa v kako intendanturo, da se bo pijani kuhar okoli po vaseh pojal ko bo svaža jajcka iskal

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje misljenje (ki je pravilno in ne odstopam od njega):

Motorja ne posodim niti bratu v klubu, vojaki pa me bodo moral najprej onesposobiti potem pa lahko naredijo, kar zelijo. Predlagam pa da se poskrijejo, ce me ne ubijejo...

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Moje misljenje (ki je pravilno in ne odstopam od njega):

Motorja ne posodim niti bratu v klubu, vojaki pa me bodo moral najprej onesposobiti potem pa lahko naredijo, kar zelijo. Predlagam pa da se poskrijejo, ce me ne ubijejo...

Einherjer

-------------

Fighting For Odin And Glory!

Tak se govori. Cigane militaristicne je treba naucit manir.

badfreek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Pa kaj si ti nor. Pa, ce ti pridejo na deset metrov do motora - strelaj majko jim jebem! Ma kaki motor na posojo, ma kake nujne primere, motoristi smo ze itak tretirani kot drugorazredni drzavljani, zdaj pa se to al kaj!

badfreek

ej badfreek,oni majo vec vsega.kanonov,municije in ljudi.

@ mat: se pravi da jih 3:1 premagas.nimajo MOTIVACIJE!

best

Ice

Mogoce majo kanone nimajo pa jajc!

badfreek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Tak se govori. Cigane militaristicne je treba naucit manir.

badfreek

Pa pazit na državno lasatnino tudi, kaj šele na zasebno. So jim prekokonca tedna v Celju izpred nosa odnesli štiri avtomatske puške (Delo)

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pocaki! Puske pa motor pa res niso isto. Tisti kos pleha z lesom naj kar zje*****, ampak motor? Sicer pa mi to malo cudno disi: enim obljubljajo mobilizacijo motorja, lastniki se upirajo in grozijo, "izginejo" štiri AP s strelivom,...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Easy...,

vzemi si malo casa in še enkrat preberi topic Pokoncajmo nasprotnika ali kaj je že.

Tiste štiri AP ne bodo mogle zadovoljiti vseh potreb

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Hondo Varadero, ki je za moje pojme turisticni motor ne pa enduro. No saj je vseeno saj imam par prijateljev, ki imajo endure pa pojma nimajo o kakšni evidenci.

Ne, ne bom pobiral vitalnih delov, ker jim ga ne dam, pa da mi sam Drnovšek pride na vrata.Ta država smrdi, da bolj ne more smrdet. Ko hocejo zvišat cene se primerjajo z evropo, ko bi poslanci radi dobili boljše place, se spet primerjajo z evropo, ko pa pogledaš delavce, ki še vedno delajo za 600 dem pa vsi pozabijo na evropo. Ja a nismo sedaj v kapitalizmu kjer je osebna lastnina sveta, ce placuješ davke?

P.s. Mogoce si je pa minister zaželel dopusta z motorjem.

mat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat,poslji kopijo tega zahtevka casopisom,prej pa se mogoce posvetuj s kakim strokovnjakom (=advokatom).upam,da nisi podpisal kake izjave glede tega,da bos to moral dovoliti.

to ne more biti res.zakuri ministrstvu ogenj pod ritjo in to velik.pa bencin ne pozabiti polivati po ognju,ko gori.

kot zadnji izhod,ce bos moral to res storiti,si sposodi eno dobro videokamero in fotoaparat in posnemi motor Z VSEH strani.in ne ga pozabiti dati na rolo,da ti zmerijo moc na zadnjem kolesu.po moznosti v tujini,so bolj nepristranski.pa ko dobis motor nazaj spet na rolo in pod kamero in primerjaj.vsaka praska se placa.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa ta modrovanja, bom dal, ne bom dal, nocem dati itd žal nic ne pomagajo.

Država si za potrebe svoje obrambe lahko vzame tudi naša telesa in življenja.

Motor je postal vojni obveznik in v primeru vojne, ko se enote 100% popolnijo, bo šel tudi motor.

V mirnem casu ga na manevre verjetno ne bodo jemali, ker bodo Natovci popizdili od smeha, ce bodo videli civilne motorje na frontni liniji.

Možno je, da te bodo vsake toliko poklicali, da boš pripeljal pokazat motor, ce je še živ. In to bo vse.

Ne se sekirati še predno se je kaj zgodilo

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat,poslji kopijo tega zahtevka casopisom,prej pa se mogoce posvetuj s kakim strokovnjakom (=advokatom).upam,da nisi podpisal kake izjave glede tega,da bos to moral dovoliti.

Ja razmišljam o tej smeri, podpisal nisem nicesar, verjetno je pa z to stvarjo tako, da ce ugovarjaš v osmih dneh, ok, ce ne si se sprijaznil.

kot zadnji izhod,ce bos moral to res storiti,si sposodi eno dobro videokamero in fotoaparat in posnemi motor Z VSEH strani.in ne ga pozabiti dati na rolo,da ti zmerijo moc na zadnjem kolesu.po moznosti v tujini,so bolj nepristranski.pa ko dobis motor nazaj spet na rolo in pod kamero in primerjaj.vsaka praska se placa.

Ne, nismo se razumeli, zaenkrat mi ga ni treba nikamor peljati, dobil sem ivedencni list(knjižico) in pa navodila, da moram motor redno vzdrževati in ga vedno imeti v brezhibnem stanju.

Kot da mi oni placujejo servise.

Motor, pa mi lahko(kakor sem že rekel) vzamejo v vojnih in izrednih razmerah in za cas VAJ in PREGLEDOV.

Spodaj je kopiran clen iz zakona o obrambi:

(1) Pri obrambi države imajo državljani v skladu z ustavo naslednje dolžnosti:

- vojaško dolžnost, ki jo uresnicujejo v Slovenski vojski in v enotah za zveze;

- delovno dolžnost, ki jo uresnicujejo z opravljanjem del, ki so nujna za oskrbo

Slovenske vojske, prebivalstva, delovanje državnih organov, organov lokalne

samouprave in druge obrambne potrebe;

- materialno dolžnost, ki jo uresnicujejo z dajanjem vozil, strojev, objektov in drugih

sredstev za vojsko, državne organe ter druge obrambne potrebe.

Ali razumete kaj sploh tukaj piše.Da v resnici sploh nisi lastnik nicesar, ce se komur koli na obrambnem ministrstvu vzdigne k.... ti lahko zapleni kar koli.

Jebemti tako vojsko!

mat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!