Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

pred 13 minutami, Snečer pravi:

Glede domobrancev: ne glede na norenje "rdečih", ne vem kaj ti mora v glavi dogajat, da se greš našemit v nazi sodelavca.

Če me že vlečeš za jezik, ti bom pač odgovoril, kakšen je moj pogled na dogodke med 2.svetovno vojno temelječ na prebrani obsežni literaturi, ki opisuje takratno dogajanje malo drugače, kot pa so jo in jo še slikajo komunisti in njihovi potomci.

Veliko bolje bi moral poznati zgodovino lastnega naroda. OF je bila maska za pobijanje tistih, za katere je partija domnevala, da ne bi sprejeli komunizma. Pobijanje se je začelo leta 1941, in se nadaljevalo celo vojno in seveda še po vojni. Šlo je za partijski načrt, kako z zastraševanjem in eliminiranjem političnih nasprotnikov priti na oblast, kar se je tudi zgodilo.
Temu nasilju so se uprli ljudje po vaseh, kamor so "partizani" hodili ropat, požigat in pobijat, šele sredi leta 1942, ko so organizirali vaške straže, do tedaj je partija to dejavnost opravljala nemoteno - žrtve so v vsaki vasi in ljudje dobro vedo, kako je to šlo in kdo je kriv. Tako je partija namesto skupnega odpora proti okupatorju izzvala bratomorno vojno - načrtno in namerno, kot Kardelj sam piše o takratnem dogajanju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

Ampak kljub temu, da mi režim ni nič kaj posebej prinašal k riti, si upam povedat, takrat sem živel, takrat je bil Tito, bla je Jugoslavija, bil sem v JLA..bilo pa prošlo. Ampak na to sem ponosen. Na zgodovino.

No, jaz na tako zgodovino, kot se nam je zgodila, nisem ravno ponosen. 

 Sem pa takrat živel in se rad spominjam mojega preteklega življenja zgolj zato, ker sem bil mlad. Danes pa nisem več tako mlad kot takrat. Star pa tudi še nisem. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, truckdriver pravi:

No, jaz na tako zgodovino, kot se nam je zgodila, nisem ravno ponosen. 

 Sem pa takrat živel in se rad spominjam mojega preteklega življenja zgolj zato, ker sem bil mlad. Danes pa nisem več tako mlad kot takrat. Star pa tudi še nisem. ?

ponosen sem nanju, ker sem jo preživel, ne mislim jo skrivati, znam pa biti kritičen do nje. Pa še kako. V komunizmu smo bili itak jebena stranka, k je fotr kamion vozil in to privat.

In ker na zgodovino ne morem vplivati, niti je ne morem spreminjati, se bom z njo vsaj kitil. Mislim, da smo naredili hudo napako, ker smo jo hoteli izbrisati, kot da ni obstajala.

Pa saj drugi nimajo nič boljše zgodovine, razn, da se je nekaterim poražencem po 2 sv. vojni bolje godilo kot nam, da so nas (i Italijanih pišem) obravnavali kot tretjerazrednega človeka, ko smo hodil po plenice in pol kg kave čez mejo. Ko so nas "naši" jebali na meji, ko smo švercali robo čez. Žalostno a ne. Ampak ponosen sem, vse to preživel in gledam starce iz sosednje državice, ko skačejo po naših šopingih in si mislim, 30 let nazaj si mi pa kavo prodajal, poglej se zdaj, kam prideš šparat, pa po poceni bencin.

Kar te ne ubije, te ojača.

Aja, več se mi ne da v tej smeri, zame je preživeto.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Kar te ne ubije, te ojača.

Aja, več se mi ne da v tej smeri, zame je preživeto.

Se strinjam z vsem kar si napisal.

In prav imaš, so veliko lepše stvari na tem svetu, kot pa se obremenjevati z nečem, kar je preživeto. Vsak je pač doživljal takratne čase na svoj način in prav je, da nam ostanejo v spominu tiste stvari, ki so nam takrat pričarale srečo in užitek. Tudi takih dogodkov je bilo tisti čas kar veliko. Bili smo mladi,  neobremenjeni in smo uživali, kolikor se je pač dalo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem je to mladost..pa neko navdušenje.

Pa ena zgodbica

In ker so nam dali novega boga, to je bil Tito, in ker je umrl prehitro, da ga nismo osebno videli, ja je imel status zvezde, isto kot Esmeralda al pa Papež, mi je fotr obljubil, da bova šla vsaj na njegov grob v Beograd. Kaka sreča se mi je zarisala na obrazu, kar 2 življenska cilja bom izpolnil, videl glavno mesti in grob Titota.

Eto tako zrihta fotr furo Novi sad, pa potem Beograd. Greva s tistim fapom en dan tako, voziva celo noč, prideva zjutraj v Novi sad razloživa, kar je bilo za odpremiti in nadaljujeva za Beograd. Seveda po poti za BG zaspim, fotr razliži kamion in seveda nazaj proti Zagrebu.

Nekje pri Rumi se zbudim in vprašam, a bo kmalu Beograd?

Pa pravi fotr: kje je že, če si pa spal. 

:(

tako faco sem imel, ne glavnega mesta ne groba. Nč nisem vidu :D

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj zapišem, preden končam debato o preteklosti. Prav je, da javno izražamo svoja prepričanja o vsem. Smo pač ljudje in vsak izmed nas je v svojem bistvu drugačen in imamo različna stališča o različnih tematikah. Upam, da smo toliko ljudje, da spoštujemo stališče drugega kljub temu, da je drugačno od našega. 

Kar se mene osebno tiče, sem pripravljen z vsakim izmed vas, če se kdaj naše poti križajo, popiti kako kavo ali pivo in pokramljati o kaki veliko bolj prijetni temi, ki nas združuje. Ne smemo sovražno gledati drug na drugega, če se v nekaterih stvareh naša stališča razhajajo.  

P.S.

Če drugega ne, so motorna kolesa tista, ki nam vsem pričarajo neizmeren užitek, ko jih jezdimo. In takrat pozabimo na vse probleme, ki vsakega od nas pestijo na svoj način. 

Popravljeno . Popravil truckdriver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Predvsem je to mladost..pa neko navdušenje.

Pa ena zgodbica

In ker so nam dali novega boga, to je bil Tito, in ker je umrl prehitro, da ga nismo osebno videli, ja je imel status zvezde, isto kot Esmeralda al pa Papež, mi je fotr obljubil, da bova šla vsaj na njegov grob v Beograd. Kaka sreča se mi je zarisala na obrazu, kar 2 življenska cilja bom izpolnil, videl glavno mesti in grob Titota.

Eto tako zrihta fotr furo Novi sad, pa potem Beograd. Greva s tistim fapom en dan tako, voziva celo noč, prideva zjutraj v Novi sad razloživa, kar je bilo za odpremiti in nadaljujeva za Beograd. Seveda po poti za BG zaspim, fotr razliži kamion in seveda nazaj proti Zagrebu.

Nekje pri Rumi se zbudim in vprašam, a bo kmalu Beograd?

Pa pravi fotr: kje je že, če si pa spal. 

:(

tako faco sem imel, ne glavnega mesta ne groba. Nč nisem vidu :D

 

Jaz pa sem Tita imel priliko videti v živo, ko je prisostvoval pri postavitvi temeljnega kamna za graditev NEK Krško. Temu dogodku sem prisostvoval, kot osnovnošolec 5.razreda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamionar, zdaj pa malce osebno: Ko (če) bova šla na kavo in prijetni kramljala, bi jaz lahko začel govoriti o tem, kako lahko nosiš križ, ki je simbol zatiranja, nazadnjaštva, inkvizicije in temelji na popolnoma izmišljenih dogodkih, in si na to še ponosen. Pa ne bom, ker vem, da je vera intimna opcija.

Vidiš, to je razlika med desnimi in levimi: desni zmeraj očitajo levim preteklost, pa vlačijo Kučana kot vodjo zločinske organizacije, pa Tita kot največjega morilca (kar morda ni daleč od resnice), levi pa desnim zelo redko očitajo svinjarije RKC in ne govorijo, da je papež zločinec (čeprav so v zgodovini prenekateri tudi bili). Ne vem, zakaj vam gre to ta polpretekla zgodovina tako na jetra.

Jaz sem rojen leta 56, pri 18. sem bil prepričan, da imamo najboljši sistem na svetu (potem sem prišel k pameti), lahko sem se šolal, doštudiral (doštudirali so tudi moji prijatelji in zelo revnih družin, ki v kapitalizmu ne bi videli višje šole od znotraj, razen, če bi prišli pleskat hodnike), takoj dobil službo. Hodili smo na morje, vsi v Mariboru smo pozimi smučali, skoraj vsaj je imel službo, stanovanje, mnogi hiše. V povprečju nam je šlo dokaj dobro, še zlasti v primerjavi z vloženim delom. In to je po moje najslabše v vsej zgodbi socializma. V tujini so morali za boljši standard bistveno bolje delati. Na vrh pa so tako in tako rinili tisti, ki so hoteli biti na vrhu - tudi sedaj je enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, truckdriver pravi:

Če me že vlečeš za jezik, ti bom pač odgovoril, kakšen je moj pogled na dogodke med 2.svetovno vojno temelječ na prebrani obsežni literaturi, ki opisuje takratno dogajanje malo drugače, kot pa so jo in jo še slikajo komunisti in njihovi potomci.

Si kdaj pogledal npr.  zemljevid Evrope in zaokrožil države, kjer je komunizem lahko "zrasel" na plodnih tleh.

Italija, Španija, Balkan, Rusija.

Skupni imenovalec = prevlada vere nad družbo skozi stoletja.

Zakaj komunizem ni niti vzklil v protestantskih državah?

Kdo, predvsem v SLO, zopet steguje roke v sfero ekonomije, izobraževanja in civilne družbe?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, truckdriver pravi:

Pa še nekaj zapišem, preden končam debato o preteklosti. Prav je, da javno izražamo svoja prepričanja o vsem. Smo pač ljudje in vsak izmed nas je v svojem bistvu drugačen in imamo različna stališča o različnih tematikah. Upam, da smo toliko ljudje, da spoštujemo stališče drugega kljub temu, da je drugačno od našega. 

Kar se mene osebno tiče, sem pripravljen z vsakim izmed vas, če se kdaj naše poti križajo, popiti kako kavo ali pivo in pokramljati o kaki veliko bolj prijetni temi, ki nas združuje. Ne smemo sovražno gledati drug na drugega, če se v nekaterih stvareh naša stališča razhajajo.  

P.S.

Če drugega ne, so motorna kolesa tista, ki nam vsem pričarajo neizmeren užitek, ko jih jezdimo. In takrat pozabimo na vse probleme, ki vsakega od nas pestijo na svoj način. 

2. svetovna vojna kot največji konflikt vseh časov je pomenila tudi spremembo sistema, brez dvoma. Bila je surova.

Vendar pa je povsem jasno, da ne prisegaš tistim, ki so 06.04.1941 napadli in razkosali našo državo.

Pod drugi strani pa smo lahko z velikostjo države po 2. svetovni vojni oziroma republike zelo zadovoljni, saj smo napram Rapalski meji Kraljevine dobili skoraj 1/3 ozemlja... čeprav bi eni imelli še Trst in Gorico (ki ju pred tem nismo imeli).

Prisega in ustanovitev domobrancev, prisega Bogu in Hitlerju...mislim, da v tem dejanju ni mogoče iskati prav nobene pozitivke...

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, skalar36 pravi:

Nimam jest nic proti rdeci zvezdi, mam pa proti temu, da se maha z njo namesto z uradno zastavo. 

Hajnikennje pa brez okusa. Raje Hobgoblin, al pa Guinnes., al pa temno lasko, temni kozel. Za zejonpa najcenjesi iz hofra al pa lidla. 

tist iz lidla al pa hofra je sam za po žaru polivar

pred 1 uro, truckdriver pravi:

Če poznaš definicijo vzroka in posledice, bi ti moralo biti že zdavnaj jasno, zakaj je temu tako. Domobranski postroj je samo posledica vsakomesečnega norenja ljudi, našemljenih s komunističnimi totalitarnimi simboli. Toliko na kratko. 

Nikakor ne brisati, le napisati jo je potrebno takšno, kakršna je dejansko bila. S tem pa se naj ukvarjajo zgodovinarji, saj jim je to poklic.

ah..eno so ruđilci ureditve drugi pa "samo" posledica.. 

ej če jst v živo srečam enga oblečenga v domobransko uniformo pa da ni pust ga ne bo nihče več srečal.. pizde izdajalske kolaboristične.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Nora24tv pa marsikaj naredi človeku, tudi prisili ga, da gre gledat zapise novinarja iz leta 2018, ki nima niti toliko jajc, da bi se podpisal s celim imenom. In tiste fotokopije "takratnih" dopisovanj so ponaredki kar je bilo že dokazano in to letos. Napisano je le tisto kar odgovarja naslovu članka.

 

P.s.: thumper ne se jezit :) ...eni pač ne zmorejo snet plašnic ;)

Popravljeno . Popravil mojamiska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, truckdriver pravi:

Ljudje smo namreč po naravi takšni, da smo še vedno željni spoštovanja in dokazovanja. Zato tudi sistem, ki ne upošteva različnih sposobnosti ljudi, ki daje prednost samo najbolj zvestim in zahrbtnim ne bo nikoli preživel v tem svetu. Zaradi tega je komunizem po celem svetu propadel, kapitalizem se je pa obdržal.

Tudi kapitalizem bo enkrat propadel, če ne že propada. Vse svetovne ureditve so pomanjkljive v primerjavi z vero, ker nobena ne zagotavlja sreče v najtežjih trenutkih, to je ob smrti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, mojamiska pravi:

P.s.: thumper ne se jezit :) ...eni pač ne zmorejo snet plašnic ;)

se ne jezim .. ob takih postanem hladnokrven.. brezčuten.. nič več jezen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, thumper pravi:

ej če jst v živo srečam enga oblečenga v domobransko uniformo pa da ni pust ga ne bo nihče več srečal.. pizde izdajalske kolaboristične.. 

Tale stavek te povsem razgali in normalnemu človeku pove, da ima opravka z izjemno nestrpno osebo, ki ni sposobna sprejemati nobene drugačnosti. Točno po takih vzorcih so komunisti pobijali svoje politične nasprotnike. Kaj pa ti sploh o domobrancih veš? Toliko, koliko so te o njih naplahtali komunistični lažnivci. Ti jim pa naivno nasedaš. Ker te pač v tistem času ni bilo na tem svetu in se nisi mogel na lastne oči prepričat, kaj se je zares dogajalo, je jasno, da si naivno nasedel komunističnim pravljicam. Jasno, enako lahko tudi ti trdiš zame. Torej, ker naju takrat še ni bilo med živimi, lahko takratni čas in dogodke sodiva edino na osnovi pričevanj in obstoječe literature, ki pa je silno raznolika. Zato se ne delaj vzvišenega, ker obstaja velika verjetnost, da pojma nimaš, kaj se je takrat zares dogajalo. 

In kaj misliš bi se zgodilo, če bi nekdo drug enako mislil in storil, nekomu, ki je oblečen v partizansko uniformo? Tako se lahko začnejo konflikti neslutenih razsežnosti in zopet pride do bratomorne vojne. Skuliraj se fant, dokler zate ne bo prepozno, kajti taka izjava nekoga govori o preživljanju strahotnih travm, ki jih preživlja oseba, ki samo izreče take besede. In to je stanje duha te osebe. Smiliš se mi fant. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč je Marx zapisal definicijo komunizma, ki je šla nekako takole: komunizem je najvišja oblika ureditve, kjer bodo vsi imeli enako...  Ironija pa je, da je to isto začel izvajati nekdo že velikooooooo prej (pa ni Chuck Norris :D ). Kristus je vse delil z narodom in vedno govoril, da morajo vsi imeti enako :) ,kar ga enostavno postavi v vlogo prvega in edinega pravega komunista. Žal so ga ustavili, v današnjem jeziku bi jih lahko imenovali tudi kapitalisti, kar so v nekem smislu tudi bili :) . Torej mi nismo imeli ne eno ne drugo za ureditev, pri nas je bil socializem. In kaj je zdaj? No zdaj imamo pa približek kapitalizma, ki ga žal ne zmoremo, ker poka po vseh šivih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, mojamiska pravi:

Nekoč je Marx zapisal definicijo komunizma, ki je šla nekako takole: komunizem je najvišja oblika ureditve, kjer bodo vsi imeli enako...  Ironija pa je, da je to isto začel izvajati nekdo že velikooooooo prej (pa ni Chuck Norris :D ). Kristus je vse delil z narodom in vedno govoril, da morajo vsi imeti enako :) ,kar ga enostavno postavi v vlogo prvega in edinega pravega komunista. Žal so ga ustavili, v današnjem jeziku bi jih lahko imenovali tudi kapitalisti, kar so v nekem smislu tudi bili :) . Torej mi nismo imeli ne eno ne drugo za ureditev, pri nas je bil socializem. In kaj je zdaj? No zdaj imamo pa približek kapitalizma, ki ga žal ne zmoremo, ker poka po vseh šivih.

 Ljudje smo namreč po naravi takšni, da smo še vedno željni spoštovanja in dokazovanja. Zato tudi sistem, ki ne upošteva različnih sposobnosti ljudi, ki daje prednost samo najbolj zvestim in zahrbtnim ne bo nikoli preživel v tem svetu. Zaradi tega je komunizem po celem svetu propadel, kapitalizem se je pa obdržal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, truckdriver said:

ki ni sposobna sprejemati nobene drugačnosti. Točno po takih vzorcih so komunisti pobijali svoje politične nasprotnike. Kaj pa ti sploh o domobrancih veš? Toliko, koliko so te o njih naplahtali komunistični lažnivci.

V nemčiji je povelčevanje nacizma kaznivo. Domobranci, ki so bili njihovi kolaboracionisti so pa pridni. :lol1:

To je tako kot s provizijami za patrijo. Na Finskem so jih obsodili, ker so plačali, V Avstriji tudi, ker so posredovali, pri nas pa tega denarja ni nobeden sprejel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

V nemčiji je povelčevanje nacizma kaznivo. Domobranci, ki so bili njihovi kolaboracionisti so pa pridni. :lol1:

To je tako kot s provizijami za patrijo. Na Finskem so jih obsodili, ker so plačali, V Avstriji tudi, ker so posredovali, pri nas pa tega denarja ni nobeden sprejel.

je sprejel, a je tekom postopka umrl

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, truckdriver pravi:

Tale stavek te povsem razgali in normalnemu človeku pove, da ima opravka z izjemno nestrpno osebo, ki ni sposobna sprejemati nobene drugačnosti. Točno po takih vzorcih so komunisti pobijali svoje politične nasprotnike. Kaj pa ti sploh o domobrancih veš? Toliko, koliko so te o njih naplahtali komunistični lažnivci. Ti jim pa naivno nasedaš. Ker te pač v tistem času ni bilo na tem svetu in se nisi mogel na lastne oči prepričat, kaj se je zares dogajalo, je jasno, da si naivno nasedel komunističnim pravljicam. Jasno, enako lahko tudi ti trdiš zame. Torej, ker naju takrat še ni bilo med živimi, lahko takratni čas in dogodke sodiva edino na osnovi pričevanj in obstoječe literature, ki pa je silno raznolika. Zato se ne delaj vzvišenega, ker obstaja velika verjetnost, da pojma nimaš, kaj se je takrat zares dogajalo. 

In kaj misliš bi se zgodilo, če bi nekdo drug enako mislil in storil, nekomu, ki je oblečen v partizansko uniformo? Tako se lahko začnejo konflikti neslutenih razsežnosti in zopet pride do bratomorne vojne. Skuliraj se fant, dokler zate ne bo prepozno, kajti taka izjava nekoga govori o preživljanju strahotnih travm, ki jih preživlja oseba, ki samo izreče take besede. In to je stanje duha te osebe. Smiliš se mi fant. 

 

pa daj no, a ti to resno :) ..pridigaš, kako ne zmoremo sprejeti drugačnosti... Pa si prepričan, da jo zmoreš ti ? Mislim, da imaš ti velik problem saj vseskozi ponavljaš, kaj vse so komunisti naredili, jih imenuješ z raznimi imeni... A nisi rekel, da sprejemaš raznolikost? Oprosti ampak ne verjamem ti in sem tudi napisala, kje se učiš in vpijaš svoje znanje. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

tist iz lidla al pa hofra je sam za po žaru polivar

 

Jest nimam žara. No mam v očeh(nimam unga za čevape) in se še bl sveti k popijem 3 pivo iz lidla :naughty:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snečer said:

je sprejel, a je tekom postopka umrl

Ker postopki pri nas trajajo in trajajo, ker vsi "pošteni" bežijo pred vročevalci.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, ftp pravi:

V nemčiji je povelčevanje nacizma kaznivo. Domobranci, ki so bili njihovi kolaboracionisti so pa pridni.

 Enako bi moralo biti pri nas kaznivo poveličevanje komunizma. Nastanek vaških straž in kasneje domobranske vojske je pa samo posledica krvoločnosti komunističnih morilcev, ki so po vaseh ropali, požigali, morili svoje politične nasprotnike za katere je partija domnevala, da ne bi sprejeli komunizma. Posledično so se ljudje po vaseh temu nasilju uprli na način, da so ustanovili vaške straže, da so zaščitili lastne družine pred podivjano komunistično hordo.  Potem pa je nasilje komunističnih nasilnežev in morilcev prenehalo, ker so se zbali takrat krepostnih vaških fantov. Če takih nasilnih dejanj takrat komunisti ne bi počeli, tudi vaških straž in domobrancev ne bi bilo. Ustvarili so jih komunisti s svojim divjaškim početjem.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, truckdriver pravi:

 Enako bi moralo biti pri nas kaznivo poveličevanje komunizma. Nastanek vaških straž in kasneje domobranske vojske je pa samo posledica krvoločnosti komunističnih morilcev, ki so po vaseh ropali, požigali, morili svoje politične nasprotnike za katere je partija domnevala, da ne bi sprejeli komunizma. Posledično so se ljudje po vaseh temu nasilju uprli na način, da so ustanovili vaške straže, da so zaščitili lastne družine pred podivjano komunistično hordo.  Potem pa je nasilje komunističnih nasilnežev in morilcev prenehalo, ker so se zbali takrat krepostnih vaških fantov. Če takih nasilnih dejanj takrat komunisti ne bi počeli, tudi vaških straž in domobrancev ne bi bilo. Ustvarili so jih komunisti s svojim divjaškim početjem.

ampak bogu in hitlerju pa vseeno ne prisežeš... 

se ne čudim, da je take samo metek čakal

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Nekje pri Rumi se zbudim in vprašam, a bo kmalu Beograd?

Pa pravi fotr: kje je že, če si pa spal. 

:(

tako faco sem imel, ne glavnega mesta ne groba. Nč nisem vidu :D

 

:Pčisti zametek kapitalista ..

pred 9 minutami, truckdriver pravi:

Tale stavek te povsem razgali in normalnemu človeku pove, da ima opravka z izjemno nestrpno osebo, ki ni sposobna sprejemati nobene drugačnosti. Točno po takih vzorcih so komunisti pobijali svoje politične nasprotnike. Kaj pa ti sploh o domobrancih veš? Toliko, koliko so te o njih naplahtali komunistični lažnivci. Ti jim pa naivno nasedaš. Ker te pač v tistem času ni bilo na tem svetu in se nisi mogel na lastne oči prepričat, kaj se je zares dogajalo, je jasno, da si naivno nasedel komunističnim pravljicam. Jasno, enako lahko tudi ti trdiš zame. Torej, ker naju takrat še ni bilo med živimi, lahko takratni čas in dogodke sodiva edino na osnovi pričevanj in obstoječe literature, ki pa je silno raznolika. Zato se ne delaj vzvišenega, ker obstaja velika verjetnost, da pojma nimaš, kaj se je takrat zares dogajalo. 

In kaj misliš bi se zgodilo, če bi nekdo drug enako mislil in storil, nekomu, ki je oblečen v partizansko uniformo? Tako se lahko začnejo konflikti neslutenih razsežnosti in zopet pride do bratomorne vojne. Skuliraj se fant, dokler zate ne bo prepozno, kajti taka izjava nekoga govori o preživljanju strahotnih travm, ki jih preživlja oseba, ki samo izreče take besede. In to je stanje duha te osebe. Smiliš se mi fant. 

zame verniki niso normalni ljudje.. če je kdo zmanipulirani so oni..

dovolj bem o domobrancih .. dovolj je le en podatek - prisega okupatorju- uradni podatki..izdajalci ..

kaj so med vojno delali partizanom okupatorji in njihovi kolaboracionisti ni za človeka s slabim želodcem.. 

ne ti men fant..si samo 2 leti starejši po tvojih navedbah..razen če si hodil v krščansko malo šolo pa šel eno leto kasneje v javno šolo.. in srednjo šolo...pa potem mogoče na fakulteto..pa vse zastonj ane..

konflikt bratomorne vojne ? tisti , ki poveličuje nacizem ali njegove pristaše NI MOJ BRAT!!!!!

torej je samo sovražnik .. s temi pa nimam ne problemov ne moralnih zadržkov.. nisem imel (1991), nimam in ne bom imel..

no ti in tebi podobni se pa meni ne smilite.. predvsem zaradi vsesplošno jasne in z vseh strani priznane zgodovine.. 

eno stvar imaš prav..kdor v sedanjih časih poveličuje kolaborante nacističnega okupatorja si ne zasluži metka .. vse drugo samo metka ne .. prehumano..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!