Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

pred eno uro, GoBobi pravi:

Lep kip našega tovariša od nekoč😊...

Jp .... in vsa čast velenjčanom, da ga ne pustijo odstranit...👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Res me čudi, da naš JJ frend, še ni odkril te teme :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Kopirano, ne morem se bolj strinjat. 

Sem si rekel, da se bom potrudil in tole objavil ob pravi uri. Do minute točno.
Ura je 15:05.

Bil je 4. maj, pisalo se je leto 1980.
Pet minut čez tretjo uro popoldan, je v ljubljanskem Kliničnem centru umrl Josip Broz Tito. Na njegov pogreb je prišlo 209 delegacij z 127 držav. Kralji in kraljice, predsedniki držav, predsedniki vlad, zunanji ministri, itd.

Naši levi in desni politični pajaci, hlapci in lutke v rokah lobijev ter kapitala, brezjajčni brezvretenčarji lahko o takšnem pogrebu seveda le sanjajo. 

Nimam pravice pametovat o tem, kako je bilo videti življenje v Jugoslaviji, ker sem za kaj takega premlad. Rodil sem se leta 1984. Ko je Jugoslavija razpadla, ker so tako želeli in na tem intenzivno delali ameriški kavboji, ker je tako želel Vatikan, ker je tako želela evropska politična nomenklatura, sem bil star sedem let.

A eno stvar zagotovo vem. Tako gnilo in zavoženo stanje kot je danes, takrat zagotovo ni bilo. In imeli smo človeka, ki je imel dovolj jajc, poguma in integritete, da je pokazal srednji prst tako Američanom kot Sovjetom. In šel svojo pot. Pot neuvrščenih. 

Danes imamo prodane duše, domače izdajalce, tajkune, ki bi za dober denar še lastne starše prodali. Pa to ne velja le za Slovenijo. Velja tudi za Hrvaško, Bosno, Srbijo, Makedonijo, Črno Goro in Kosovo. Kosovo sploh ne jemljem resno kot državo. To je pač ameriška vojaška baza. Laboratorij za proizvodnjo droge. A pustimo podrobnosti. 

Imeli smo ogromno, stabilno bajto, v kateri smo bili lastniki.
Nato smo šli vsak po svoje. Hoteli smo osamosvojitev. Samostojnost. In zgradili sedem barak v katerih smo najemniki. Te barake pa odpihne vsak malo močnejši veter. Zdaj imamo psihopate, ki vpijejo, da hočejo svoj muzej osamosvojitve. To imamo zdaj. Prst globoko v zadnjični odprtini.

Zdravko Čolić je nekoč pel: "Druže Tito, mi ti se kunemo, da sa tvoga pota nikad ne skrenemo."

Skrenuli smo. Že davno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Broz je naredil enako napako kot vsi "veliki diktatorji" . Obkrožil se je z nesposobnimi ritolizniki, ki so se po njegovi smrti "scufali" med sabo. Juge kot je bila, ni bilo več, kar je ostalo pa ni moglo obstajati in funkcionirati. Dokler so kradli le "posamezno" , je nekako šlo, ko pa so začeli sistemsko in sistematsko je bilo konec (npr, hrvaška je zlorabljala sistem obdavčenja avtomobilov, pa tudi vsi ostali so kradli iz proračuna oz. niso "odvajali" sredstev) . Ker so ljudi skregali na nacionalni osnovi (kar so dejansko komaj čakali) , je bila edina možnost razpad.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kmet2 pravi:

. Ko je Jugoslavija razpadla, ker so tako želeli in na tem intenzivno delali ameriški kavboji, ker je tako želel Vatikan, ker je tako želela evropska politična nomenklatura,

 

OK...če je že ostalo berljivo in vsaj ima nek smisel, je pa zgornja trditev totalen mimostrel. Le zakaj bi si zahod želel razpada države, ki je bila ekonomsko sesuta, politično pa vplivna le v gibanju neuvrščenih, ki pa je ob razpadanju železne zavese povsem izgubilo svoj smisel in vrednost.

Res ne razumem, zakaj bi zahod kuril pod lastnimi nogami. Moja generacija NI pozabila, pa je mlajši potrebno povedati: Waren Zimmerman, Trojka iz ES (Van den Broek, De Michelis in "Portugalec), pa Gensher...so jasno dali vedeti, da Zahod osamosvojitvenih procesov in posledično razpada takratne SFRJ ne bo podprl. 

Take trditve najraje plasirajo pro Srbski mediji, kadar hočejo prikriti dejanske vzroke. Eden izmed vzrokov je bil Memorandum Srbske  akademije znanosti in umetnosti (SANU) in njen takratni predsednik Dobrica Čosić. Memomarndum ZAHTEVA politično in geografsko poenotenje VSEH Srbov, živečih v SFRJ. Pa črta Virovitica - Karlobag itd.

 

Še najbolj pa je razpadanje Juge zaskrbelo takratnega slavnega selektorja Italijanske košarkarske reprezentance, ALLESANDRA GAMBO. Izjavil je, da bi bil razpad Juge za Italijansko košarko katastrofa, ker jih je do takrat premagovala ena reprezentanca, potem pa bi jo lahko vsaj ene pet. 😁😁😜

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 5. 2023 ob 20:55, Kmet2 pravi:

Kopirano, ne morem se bolj strinjat. 

Sem si rekel, da se bom potrudil in tole objavil ob pravi uri. Do minute točno.
Ura je 15:05.

Bil je 4. maj, pisalo se je leto 1980.
Pet minut čez tretjo uro popoldan, je v ljubljanskem Kliničnem centru umrl Josip Broz Tito. Na njegov pogreb je prišlo 209 delegacij z 127 držav. Kralji in kraljice, predsedniki držav, predsedniki vlad, zunanji ministri, itd.

Naši levi in desni politični pajaci, hlapci in lutke v rokah lobijev ter kapitala, brezjajčni brezvretenčarji lahko o takšnem pogrebu seveda le sanjajo. 

Nimam pravice pametovat o tem, kako je bilo videti življenje v Jugoslaviji, ker sem za kaj takega premlad. Rodil sem se leta 1984. Ko je Jugoslavija razpadla, ker so tako želeli in na tem intenzivno delali ameriški kavboji, ker je tako želel Vatikan, ker je tako želela evropska politična nomenklatura, sem bil star sedem let.

A eno stvar zagotovo vem. Tako gnilo in zavoženo stanje kot je danes, takrat zagotovo ni bilo. In imeli smo človeka, ki je imel dovolj jajc, poguma in integritete, da je pokazal srednji prst tako Američanom kot Sovjetom. In šel svojo pot. Pot neuvrščenih. 

Danes imamo prodane duše, domače izdajalce, tajkune, ki bi za dober denar še lastne starše prodali. Pa to ne velja le za Slovenijo. Velja tudi za Hrvaško, Bosno, Srbijo, Makedonijo, Črno Goro in Kosovo. Kosovo sploh ne jemljem resno kot državo. To je pač ameriška vojaška baza. Laboratorij za proizvodnjo droge. A pustimo podrobnosti. 

Imeli smo ogromno, stabilno bajto, v kateri smo bili lastniki.
Nato smo šli vsak po svoje. Hoteli smo osamosvojitev. Samostojnost. In zgradili sedem barak v katerih smo najemniki. Te barake pa odpihne vsak malo močnejši veter. Zdaj imamo psihopate, ki vpijejo, da hočejo svoj muzej osamosvojitve. To imamo zdaj. Prst globoko v zadnjični odprtini.

Zdravko Čolić je nekoč pel: "Druže Tito, mi ti se kunemo, da sa tvoga pota nikad ne skrenemo."

Skrenuli smo. Že davno...

S tem postom si pa usekal povsem mimo. Če si rojen leta 84, je jasno, da pojma nimaš, kdo je v resnici bil Broz in zakaj je tako neslavno propadla sfrj.

Ekonomija se je v Jugoslaviji popolnoma sesula. To ti lahko razloži vsak bruc na EF. Da je bilo za to krivo nepremišljeno zadolževanje, še najbolj pa financiranje velikih sistemov, ki niso proizvajali kvalitetne, temveč množične artikle, ni skrivnost. Produktivnost pa je bila na zelo nizkem nivoju. Kakšen polom je recimo doživela Zastava...tega si v zahodni Evropi takrat nikoli ne bi privoščili. Še več, verjetno bi za tak fiasco nekdo kazensko odgovarjal. 

Kreditiranje niti ni tako negativno, če obroke lahko odplačuješ normalno. Cel sistem temelji na določenih izračunih in če se jih vsi držijo, je država stabilna. Če se pa poslužujejo balkanskih prijemov, smo pa potem priča propadu države kakršen se je zgodil yugi.

Zato lahko krivimo broza, da ni vzpostavil mehanizme delovanja države. Če bi bil dober voditelj in človek, ne bi gledal le nase, temveč tudi na prihodnost vseh narodov in narodnosti v sfrj. Tako pa so bili vsi nasledniki zgolj povzpetniki in sebičneži, ki so pripeljali državo najprej do prezadolžitev, kasneje so dodajali nule na bankovce, da so politično preživeli, vse skupaj pa se je končalo s petletno genocidno vojno. Lahko se zahvalimo osamosvojiteljem, da so nas pravi čas potegnili iz tega prevretega lonca. In za to je po mojem kriv prav enonogi šlosar in njegova politična sebičnost.

Če se pa komu kolca po "enakopravnih in enako bogatih" državljanih, pa naj se preseli za nekaj časa v S.Korejo, ali pa Kubo. Ljudje smo še vedno željni spoštovanja in dokazovanja. Zato tudi sistem, ki ne upošteva različnih sposobnosti ljudi, ki daje prednost samo najbolj zvestim in zahrbtnim ne bo nikoli preživel v tem svetu.

In Slovenija se je prelevila iz teh politično zahrbtnih ljudi v bogate zahrbtne. Zato pa tudi sistem ne funkcionira, kot bi moral. Pa še dolgo ne bo, če bo rdeča mafija in elektro oligarh vladala naši prelepi deželi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

“Moja največja napaka v drugi svetovni vojni je bila podpora Titu in opustitev podpore Mihajlovićevim rojalistom. Titu sem verjel, zato tudi nosim krivdo, da je celotna Jugoslavija ostala v komunističnih rokah,” so belgijski mediji povzeli Churchillovo izjavo konec 45. leta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem na hitro preletel tole temo in kaj hitro ugotovil, da vas je tule večina titoistov in yugonostalgikov, ki še danes častite kumrovško pošast, ki je odgovorna za najmanj 700 odkritih morišč po celi Sloveniji. Zastavlja se logično vprašanje, kaj je vzrok čaščenju desetega najhujšega morilca vseh časov. Ali gre za totalno spranost možganov, ali pa še vedno v častilcih kumrovške pošasti prevladujejo morilski geni komunističnih prednikov. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam prav gotovo morilske gene, ker je moj nono bil partizan 💪💪💪.

To lahko tudi potrdi vsak, ki me pozna 😉.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po neki raziskavi iz leta 2017 ali 2018, JBT smatra za pozitivno osebnost skoraj 70% anketiranih Slovencev.

Mogoče jo poiščem, ampak ima 30 metrov drva prednost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, bladerunner pravi:

S tem postom si pa usekal povsem mimo. Če si rojen leta 84, je jasno, da pojma nimaš, kdo je v resnici bil Broz in zakaj je tako neslavno propadla sfrj.

Ekonomija se je v Jugoslaviji popolnoma sesula. To ti lahko razloži vsak bruc na EF. Da je bilo za to krivo nepremišljeno zadolževanje, še najbolj pa financiranje velikih sistemov, ki niso proizvajali kvalitetne, temveč množične artikle, ni skrivnost. Produktivnost pa je bila na zelo nizkem nivoju. Kakšen polom je recimo doživela Zastava...tega si v zahodni Evropi takrat nikoli ne bi privoščili. Še več, verjetno bi za tak fiasco nekdo kazensko odgovarjal. 

Kreditiranje niti ni tako negativno, če obroke lahko odplačuješ normalno. Cel sistem temelji na določenih izračunih in če se jih vsi držijo, je država stabilna. Če se pa poslužujejo balkanskih prijemov, smo pa potem priča propadu države kakršen se je zgodil yugi.

Zato lahko krivimo broza, da ni vzpostavil mehanizme delovanja države. Če bi bil dober voditelj in človek, ne bi gledal le nase, temveč tudi na prihodnost vseh narodov in narodnosti v sfrj. Tako pa so bili vsi nasledniki zgolj povzpetniki in sebičneži, ki so pripeljali državo najprej do prezadolžitev, kasneje so dodajali nule na bankovce, da so politično preživeli, vse skupaj pa se je končalo s petletno genocidno vojno. Lahko se zahvalimo osamosvojiteljem, da so nas pravi čas potegnili iz tega prevretega lonca. In za to je po mojem kriv prav enonogi šlosar in njegova politična sebičnost.

Če se pa komu kolca po "enakopravnih in enako bogatih" državljanih, pa naj se preseli za nekaj časa v S.Korejo, ali pa Kubo. Ljudje smo še vedno željni spoštovanja in dokazovanja. Zato tudi sistem, ki ne upošteva različnih sposobnosti ljudi, ki daje prednost samo najbolj zvestim in zahrbtnim ne bo nikoli preživel v tem svetu.

In Slovenija se je prelevila iz teh politično zahrbtnih ljudi v bogate zahrbtne. Zato pa tudi sistem ne funkcionira, kot bi moral. Pa še dolgo ne bo, če bo rdeča mafija in elektro oligarh vladala naši prelepi deželi.

Bom samo na en del odgovoril... 

O produktivnosti naših vlad... Grajenje trgovskih centrov🤔

Res smo produktivni. 

Vse kar je bilo produktivno so levi in desni prodali ter si nafilali žepe👌

O ostalem se mi ne da replicirat, sem na dopustu. 

V politične teme se vrnem kada se odmorim😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja cvetka v Kopru: podrli stavbo tovarne Tomos, na njenem mestu bo zrasel Eurospin.

V Kopru imamo 2 Lidla, 2 Hoferja, sedaj bosta še 2 Eurospina.

  • Všeč mi je 1
  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merkur imamo v Kopru in v Izoli. Obi imamo, Mercator tehnika tudi, Bauhaus je v prihodu. 

Imamo Park center in Planet Tuš. Harvey Norman tudi. Pa Supernova 2..............

Aja, pozabila: zapore tudi imamo 😂😂😂😂😂

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, skalar36 pravi:

Tito je bil "zločinec" za cca 10 posto ljudi. Današnji "titoti" so zložinci za 95% posto ljudi. Seveda bomo  jugonostalgiki. Če maš famillio in otroke lahko dobro veš, da vsem ne boš mogel enako ustreči, ker tudi če vse razdeliš na enake dele, bo v očeh katerega narobe. Tako je tudi z voditelji. Vsem ljudem nikoli ne bo po godu. Če je večini, je zadovoljeno narodu. Itaq je pa neprilagojenih ene 30 posto ljudi, ki v vsaki stavri vidijo slabo in uživajo v jamranju. Definitivno bi pa za en čas rabili "soft" diktatrotja v smislu Tita, da malo popuca tole gmad, ki se je nabrala in nam uničuje prihodnost. Zdrava dikataura mora biti. Si predstavlajš, da bi v družini imeli otroci isti glas, kot starši...da bi bila demokracija?  Jaz ne. Isto bi moralo biti na državnem nivoju. Če se ne znaš obvladat dobiš po pi***. 

Take neumnosti trobite samo tisti, ki ne poznate, kako deluje demokracija v razvitih zahodnih deželah. Tam je volilno telo toliko ozaveščeno, da se zaveda, da je lahko katastrofa za njihovo deželo, če imajo na oblasti vedno eno in isto politično opcijo, ki si podredi vse podsisteme, kot je to praksa v Sloveniji. Narod v tujih razvitih deželah se še kako dobro zaveda, da si ena politična opcija, če vlada predolgo časa, stke določena omrežja in lobije, preko katerih si lahko uzurpira državo, kar se je zgodilo Sloveniji. Z periodično menjavo politične opcije na oblasti, pa se doseže, da nasprotni politični pol, ko prevzame oblast, pretrga z omrežji in lobiji nasprotnega političnega pola in s takim načinom prepreči morebitno katastrofo v deželi in nezakonito plenjenje le te. Naslednjič pa se vaja zopet ponovi. Vendar je za take stvari nujno potrebno, da je volilno telo demokratično pismeno in politično ozaveščeno, kar pa ni praksa v Sloveniji, v kateri je še vedno večina volilnega telesa hudo kontaminiranega z političnim enoumjem ex režima, v katerem ni bilo političnega pluralizma. Torej ljudstvo ni imelo možnosti izbire političnih strank, ker je bila dovoljena samo ena, KP. Politično enoumje je namreč povzročilo, da je še danes v Sloveniji velik del populacije demokratično nepismen, politično neozaveščen in sploh pojma nima, kaj je bit demokracije in kako ta zares deluje. Žalostno, toda resnično dejstvo. Ko pa bo zopet prišel čas volitev, pa bodo mnogi zopet brezglavo obkrožili tiste, katere vam bo vnovič podtaknil murgelski godfather. In začaran krog bo zopet sklenjen, država pa zdrvela v brezizhodno dramatično stanje.

Za tako stanje pa nosi vso odgovornost kumrovški šlosar, ki ni dopuščal večstrankarskega sistema in političnega pluralizma. Na oblast pa splezal preko človeških trupel, katero je vzdrževal s hudo represijo in grobim kršenjem človekovih pravic in temeljnih svoboščin. Kdor pač zagovarja in podpira tak režim, je definitivno mentalno pohabljena oseba in ni mu več pomoči. 

Nobene diktature ni potrebno imeti, če je ljudstvo dovolj demokratično pismeno in politično ozaveščeno. Če pa v glavi nosi namesto možganov puding, potem pa je stanje dejansko zelo problematično in zelo težko obvladljivo, kar je na žalost praksa v Sloveniji. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, bladerunner said:

Z periodično menjavo politične opcije na oblasti, pa se doseže, da nasprotni politični pol, ko prevzame oblast, pretrga z omrežji in lobiji nasprotnega političnega pola in s takim načinom prepreči morebitno katastrofo v deželi in nezakonito plenjenje le te.


Pa zakaj misliš da je bila lani volilva udeležba rekordna? Ker se je zrelo volilno telo, običajno ujeto v coni udobja, odločilo preprečit popolno porejanje podsistemov, nezakonito plenjenje in drvenje v gotovo katastrofo. 
 

 

Ta tvoj zapis res krasno razgalja vso mentalno revščino populistične desnice. Merklova, CDU, torej desničarka, si v 12!!! letih na oblasti ni podredila nobenga sistema. Ničeasar ni prišla podirat in rezat. Ne spomnim se da bi jo kdo vlačil pred sodišče. V živo pa spremljamo tudi izvoljene voditelje, populiste najnižje baže. Jasno vidimo kako se na oblasti obnašajo janesi, viktorji, borisi, donaldi, silvioti, jairji, duterteji in podobna ultradesno-populistična gamat. VB je prav učbeniški primer, kam te to pripelje. Torijci so oblast prevzeli 2010. In glej njihov razcvet…

 

ps: pred P se postavi predlog S. Domoljup tvojga kalibra bi to moral znat. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!