Skoči na vsebino

Kako ravnati pri nesreči motorista?


Thundercat

Priporočene objave

Kako ravnati pri nesreči motorista?

Mislim da je taka tema potrebna...v znanje in vednost kako ravnati če pridemo na nesrečo oz. poškodovanega motorista!

Da vam opišem:

V nedeljo je moja mama prišla na nekaj podobnega!

Ona je medicinska sestra in z očetom sta pripeljala do množice ljudi ob glavni cesti!

Na tleh je ležal na hrbtu močnejši moški(približno 50 let) v popolni motoristični opremi nezavesten...poleg njega Burgman 400(italijanska reg.), prislonjen na desno stojalo!(brez poškodb)

Ljudje okoli njega so modrovali kaj narediti...a mignil ni nihče!Ko ga je mama spravljala v položaj nezavestnega so vsi protestirali-zaradi bojazni pred poškodbo vrata oz. hrbtenice!

Seveda je bilo potrebno postaviti možakarja v položaj nezavestnega, da se ne zaduši z lastnim jezikom...to pa je potrebno storiti pravilno...da ne pride do poškodbe!

Potem je prišel rešilec...možakar se je zbudil počasi...

Torej izkušnje in znanje na plano...kaj in kako ravnati če prideš na nesrečo oz. poškodovanega motorista!

Zanimivo je še to da med 5 ustavljenimi avtomobili ni bilo motorista čeprav se je stvar dogajala tik ob glavni cesti(Postojna-Hruševje) in so motorji nenehno vozili mimo!

Se pravi: 1. pravilo ustavi se in se prepričaj če mogoče ne potrebujejo tvoje pomoči!

V razmislek: Kaj storiti s čelado-dileme ali čelado sneti ali ne....

No....

p.s:Mavricijo (kot mu je bilo ime) je bil odpeljan v KC...z njim bo vse v

redu!!

V upanju, da tega ne boste potrebovali....

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm glede na to da se zna zgoditi da te človek toži za morebitne poškodbe hrbtenice, ki je sicer kar tipična poškodba motoristov, bi ga raje nezavestnega pustil pri miru, saj so se dogajae situacije ko je človek hotel samo dobro in morda celo rešil življenje nekomu a bo za svojo dobroto plačeval celo življenje!!! Nevem kako bi ravnal, vem pa če bi bil kdo od mojih bližnjih nebi pustil avta mimo dokler se situcija ne porihta!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm glede na to da se zna zgoditi da te človek toži za morebitne poškodbe hrbtenice, ki je sicer kar tipična poškodba motoristov, bi ga raje nezavestnega pustil pri miru, saj so se dogajae situacije ko je človek hotel samo dobro in morda celo rešil življenje nekomu a bo za svojo dobroto plačeval celo življenje!!! Nevem kako bi ravnal, vem pa če bi bil kdo od mojih bližnjih nebi pustil avta mimo dokler se situcija ne porihta!!!

Hm.....pa če bi ti se človek zadušil pred tabo....ti bi pa gledu al kaj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi poklical takoj resilca in ostal z njimi na liniji da bi mi sproti dajali nasvete kaj nardit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm glede na to da se zna zgoditi da te človek toži za morebitne poškodbe hrbtenice, ki je sicer kar tipična poškodba motoristov, bi ga raje nezavestnega pustil pri miru, saj so se dogajae situacije ko je človek hotel samo dobro in morda celo rešil življenje nekomu a bo za svojo dobroto plačeval celo življenje!!! Nevem kako bi ravnal, vem pa če bi bil kdo od mojih bližnjih nebi pustil avta mimo dokler se situcija ne porihta!!!

hmnja,se je to isto zgodilo sodelavcu (BTW prostovoljni resevalec) mojega oceta pred leti.pride do kraja nesrece (motorist in traktor,motorist v popolni bojni opremi nezavesten,traktoristu nic).bocna lega,snemanje celade,ciscenje ust in grla..... pridejo resilci,zdravnik pohvali sodelavca za ustrezno pomoc (citat: "brez vas bi se clovek zadusil z lastnim zbruhanim.").po par tednih pismo s sodisca: obtozen malomarne tezje poskodbe hrbtenice in vrata motorista dne bla bla bla......

sodisce,razprava,v prvi instanci sodelavec kriv zgoraj navedenih obtozb.in scena: ko se po razpravi ponovno srecajo na hodniku pred dvorano se motorist zasmeji sodelavcu v obraz in mu rece nekaj v smislu ".....lahko zasluzen denar.....".na sreco sodelavca je tozilec to slisal.

ugovor odvetnika sodelavca,kot prica bil pozvan tudi tozilec v prvi instanci,ponovni atesti zdravnikov,ki so dokazovali,da motorist ni mogel utrpeti navedenih poskodb samo zaradi premikanja na kraju nesrece.trilili tralala tozba zavrnjena,motorist pozvan na razpravo nepravega pricanja (se je izkazalo,da je ze imel podobno nesreco,kjer je utprel prej navedene poskodbe in bil na rehabilitaciji zaradi tega).sodelavec oproscen vsega.

kot zadnjo besedo je sodnik rekel,da je bolje nekoga pri poskusu resevanja poskodovati,kot ga pustiti umreti.

ne vem.probal bi,ker nekaj znam.je pa vedno prisoten strah kaj in kako narediti na kraju nesrece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area, to je nemogoče. Ko pokličeš 112 ali 113, govoriš z operaterjem, ne pa z reševalcem. Oni potem napotijo reševalno vozilo in policiste. Operaterji niso šolani reševalci in če so pametni, ti ne bodo dajali konkretnih nasvetov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa pri pomoči drugemu pojavlja tudi vprašanje lastne varnosti. Ne samo pravne, temveč tudi zdravstvene.

Menim, da je zelo koristno s seboj voziti, poleg obvezne prve pomoči in priporočljivega dežnega kombinezona, še kirurške rokavice.

Osebje prve pomoči, ki pridrvi na mesto nesreče si najprej nadene rokavice. Da ranjenca ne bi umazali? Ne. S krvjo in drugimi telesnimi sokovi se prenašajo različne bolezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebenti...sej res ne veš al bi pomagu al kaj bi naredu....sam ustavt moraš pa po zakonu..a ne?

Pol pa da te res tip toži ... ma ne vem...sam vsak naj se prej zamisli kaj bi naredil ker pol ko to enkrat doživiš reagiraš čist drugače...

Mene bo mati kaj pametnega navadla.... :D

Brrrm:odlična ideja glede kirurških rokavic...glede na to koliko jih je pri nas doma bodo ene kmalu pod mojim sedežem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area, to je nemogoče. Ko pokličeš 112 ali 113, govoriš z operaterjem, ne pa z reševalcem. Oni potem napotijo reševalno vozilo in policiste. Operaterji niso šolani reševalci in če so pametni, ti ne bodo dajali konkretnih nasvetov.

No tega nisem vedo. Torej majo v ZDA to dost boljse porihtano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area, to je nemogoče. Ko pokličeš 112 ali 113, govoriš z operaterjem, ne pa z reševalcem. Oni potem napotijo reševalno vozilo in policiste. Operaterji niso šolani reševalci in če so pametni, ti ne bodo dajali konkretnih nasvetov.

Brrrrm,

ne bo čisto držalo. Če imaš srečo, te operater zveže z dežurnim zdravnikom in potem imaš on line pomoč. Moja Mačka je imela to srečo, da sem jo "servisiral" po zdravnikovih navodilih in jo je tudi osebno primahal na kraj nesreče.

Nasvet: zahtevajte zdravnika oz. zdravstveno usposobljenega delavca na telefon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo bil na PRAKTIČNEM usposabljanju, po možnosti nekajkrat kvalitetnejšem od tistega za vozniški izpit in se počuti dovolj sposobnega, naj dvakrat premisli preden bo kaj ukrenil.

Če pa me kdo vidi kje ležat in mi bi eventuelno hotel pomagat na podlagi tukaj prebranega, naj me samo ne poskusi dirat.

Snemanje čelade? No fucking way!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne veš kaj počneš, pusti vse pri miru, ker lahko storiš več škode kot koristi. Če pa poznaš osnove, potem pomagaj v meri, da preprečiš najhujše.

Čelado pusti na miru, razen če se človek duši, predvsem pa poskrbi, da ne bo kdo še naletel na nesrečo in vse firbce povozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm slišu za prometno nesrečo:

Pride rešilc do motorista, ki mu je avto zaprl pot (itak :angry: :angry: ),v glavnem tip se zave (prej u nezavesti) šele ko sta ga reševalca pregledovala, se je pogovarju baje z enim od njih, no reševalc tipu počas da dol čelado, ko je to naredil se je motoristu glava kr odprla in na mestu je umrl( tko mi je kolega govoru), tko da čelade ne dajat dol razn če nisi čist zihr da je z glavo in vratom vse ok.tud ponesrečenca najprej slikajo pol se šele čelado dol daje.

Tko kot je rekel yzf no fuckin way, da mi kdo daje dol čelado!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se jaz spomnim ... za obracanje v polozaj nezavestnega mora biti obvezno vec ljudi, da lahko cim bolj omilis premikanje hrbtenice ... en sam ne more cloveka premikat v tak polozaj ...

Da bi pa kdo celado snemal ... bi moral biti malo cez les verjetno <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jza mislim, da bi morali podobna usposabljanja prirejati vsaj pred vsako sezono. Saj smo vsi brali gradivo za tečaj prve pomoči, ampak roko na srce - ga ni človeka, ki lahko v kritični situaciji reagira tako, kot je tam pisalo. Mislim da bi nam moralo znanje prve pomoči priti v podzavest, da bi lahko pomagali takrat, ko je treba.

BTW, sem pa bil do sedaj prisoten pri nesreči s smrtnim izidom in udeležen pri eni, kjer je šlo za par prask. Pri nesreči s smrtnim izidom je bila stvar precej klavrna, ker punci itak ni bilo pomoči, se pa je noben ni hotel niti dotaknit. Potem je hvala bogu prišel nek zobozdravnik, ki je vsaj pulz izmeril. V roku 3h minut so prišli reševalci, ki niso imeli kaj narediti. Tko, da če ne da pomagat je žal vseeno, če pa bi se dalo pa ne bi znal, bi si to pač še dolgo časa očital. Drugače je pri poškodbah ko so samo strgane hlače pa je mal praske, takrat ni treba biti doktor.... Ne vem, v glavnem, če kdo ve za kakšen seminar na to temo se ga z veseljem udeležim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jza mislim, da bi morali podobna usposabljanja prirejati vsaj pred vsako sezono. Saj smo vsi brali gradivo za tečaj prve pomoči, ampak roko na srce - ga ni človeka, ki lahko v kritični situaciji reagira tako, kot je tam pisalo. Mislim da bi nam moralo znanje prve pomoči priti v podzavest, da bi lahko pomagali takrat, ko je treba.

Se čisto strinjam s tabo. Usposabljanja glede prve pomoči bi res morala biti organizirana većkrat, najbolje tako kot si rekel, pred vsako sezono. Oziroma mogoče celo to, da bi bila na nekaj let obvezna za vsakega voznika. Kljub temu, da v nekaterih situacijah tudi prva pomoč ni dovolj, je pa zelo veliko situacij, pri katerih lahko pravilno ravnanje ljudi ki pomagajo ponesrečencu, reši življenje, oziroma mu nepravilna pomoč lahko povzroči še hujše poškodbe (hrbtenice, itd..) Zato ni neumna ideja, da bi se kaj organiziralo.. Do takrat pa bodimo vsi toliko zavedni in še kdaj pa kdaj vzamemo v roke knjigo prve pomoči in malo obnovimo svoje znanje. Tudi to je boljše kot nič, saj sem prepričan, da se veliko udeležencev v prometu niti približno ne spomnija več, kar so nas učili na tečaju prve pomoči! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bilo. Letos, 14. februarja 2003, pred sezono, tukaj, a si bil?

Nisi? Zakaj? Nisi vedel? Kako boš pa drugo leto zvedel?

Izgovorov kolikor hočeš, a ne! :angry:

;) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bilo. Letos, 14. februarja 2003, pred sezono, tukaj, a si bil?

Nisi? Zakaj? Nisi vedel? Kako boš pa drugo leto zvedel?

Izgovorov kolikor hočeš, a ne! :angry:

;) :D :P

Ja, ja...........saj vsi vemo, da je LJ center sveta in da ce ne pridemo na predavanje, ki je samo v LJ, iz vseh vetrov, smo si pač sami krivi....... Saj LJ je na močvirju, tam pri centru, ne pa pod Pohorjem :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SATIRA SATIRA SATIRA SATIRA

vsi,ki so bolj tenkocutni,naj NE berejo dalje!

*****************************************************

esencialna stvar v paketu prve pomoci za motoriste.predvsem pri poskodbah hrbtenice,vrata in glave: :blink:

swbanner.gif

don´t leave home without it. <_<

*****************************************************

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je bilo. Letos, 14. februarja 2003, pred sezono, tukaj, a si bil?

Nisi? Zakaj? Nisi vedel? Kako boš pa drugo leto zvedel?

Izgovorov kolikor hočeš, a ne! :angry:

;)  :D  :P

Ja, ja...........saj vsi vemo, da je LJ center sveta in da ce ne pridemo na predavanje, ki je samo v LJ, iz vseh vetrov, smo si pač sami krivi....... Saj LJ je na močvirju, tam pri centru, ne pa pod Pohorjem :angry:

...al pa na Celjskem :angry:

torej če kdo izve za kakšne takšne in podobne tečaje naj pove...tud jst in še miljon drugih ne ve kako pomagat poškodovancu...pa sej ste že vse povedal... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*****************************************************

swbanner.gif

don´t leave home without it. <_<

*****************************************************

Kje pa se da dobit tole zadevo? Gericke, Louis? :rolleyes: ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!