Skoči na vsebino

Kako ravnati pri nesreči motorista?


Thundercat

Priporočene objave

Danes imel v spodnji idriji podobno situacijo. Starejsi gospod s klobukom zapeljal pred mene kljub ogledalu in dodatnim dnevnim lucem na mojem motorju. Sem se uspel ustavit, za njega se mi je pa zdelo, da mu ni bilo cisto jasno kaj je naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak posnetek se da uporabiti na sodišču. Ne glede na to, da bi bile hitrosti le "malenkost nad omejitvijo" pa ti po mojem soodgovornost za nesrečno ne uide. Standard je "hitrost prilagoditi razmeram na cesti", kar podrazumeva defenzivno vožnjo.

Še to : želim vama čimprejšnje okrevanje. Glede na to, kako zgleda na posnetku, sta jo še dobro odnesla. Nočem moralizirat, ampak Biker77 - razmisli kako bi bilo če se tvoja sopotnica ne bi tako pobrala. Če nosiš svojo glavo naprodaj je to tvoja odločitev, če pa sta v igri dva.. Kot rečeno, še dobro da se je izteklo brez res hudih posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gledam posnetek, se sprašujem, kaj storiti, kjer ni takšnih ogledal. Če voznik avtomobila zaradi sonca ni videl na cesto, kako potem zapeljati iz dovoza ali stranske ceste? Pa tudi koliko lahko predvidevamo takšne situacije. Včeraj mi je na cesti proti Trojanam en kombi vozil vzvratno - sicer zelo počasi - a vseeno. Lahko bi tudi stal na mestu zaradi okvare. Na srečo sem bil dovolj počasen in je bil nasprotni pas prost, sicer bi bile težave, ker sem ga zagledal šele za ovinkom - eden prvih desnih ovinkov za odcepom proti Tuhinjski.

Bukselj je bil prelen, da bi zapeljal do viadukta Baba in tam obrnil, bil pa je tavelik Mercedesov kombi - širok skoraj kot tovornjak.

Pred kakšnim desnim ovinkom me včasih spreleti - kaj se lahko nahaja za njim - npr. pri Ivenci od Frankolovega proti Celju je za ostrim desnim ovinkom dovoz s kmečkega dvorišča - ne vem kako tam traktor s prikolico zavija v levo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz iz te bikerjeve izkušnje sem izvlekel samo to; ko ne opazim znaka za stranske ceste in vidim ogledalo bom sigurno popustil na desni ročki.

Že to je neki. Pol pa pride še, da mal pobremzaš in voziš tako hitro, da se lahko izogneš/ustaviš, če ti s stranske pripelje kak ata brez refleksov.

Več pa že itak ne morš nardit - razn, da se sploh ne pelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrala sem vse poste.

Biti general po bitki ...? Nemogoče.

Gabry že napisala naj-naj-naj želje za hitro okrevanje in popolno ozdravitev.

Biker, tebe osebno ne poznam, a zate veljajo enake želje.

Pogledala film.

Pri prvem ogledu me je zadelo ko strela z jasnega, ko sem "pred seboj" ugledala avto. Pa sem pogledala še drugič, tretjič, ... šestič.

Takrat sem šele opazila neko čudno belo piko na filmu, na sredini armaturke ... čemu? Saj ni nikjer črne pike, da bi jo morala bela zakrivat. :eek:

Komentar?

Neznansko olajšanje, da sta živa. Ne preveč ranjena. Mlada sta, okrevanje bo zato lažje. Motor me sploh ne zanima.

Ne želim ugibat, kaj bi in česa ne bi, ker je bila situacija tako bliskovita, da se je zgodilo prej, preden treneš z očmi.

Biker je očitno reagiral najbolje - saj sta vendar živa!

Spomnim se svoje nesreče, ko sem ob padanju pogledala navzdol in ob motorju videla le še svoje lastno stopalo, kako se je obračalo nekam nazaj, še, pa še in še ... kot da bodo prsti dosegli peto. Kot v cajtlupi.

Ko pa sem bila pol leta na berglah, sem imela čas razmišljat.

Po bitki si general, ne prej. In več bitk preživiš, boljši general si.

Upam.

Eni nikoli.

Tudi zato (ali pa le zato) pa potem žal hitreje polnijo krste.

Sto in ena misel se ti plete po glavi. Kaj sem naredil in česa nisem? Kaj prav?

Bla, bla, bla, ... hvala, Biker, da si film delil z nami vsemi, kajti zadene te direktno v možgane - slika se mi bo vrtela na marsikaterem križišču; upam pa, da boš ti sam po tej bitki (še) boljši general.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri Ivenci od Frankolovega proti Celju je za ostrim desnim ovinkom dovoz s kmečkega dvorišča - ne vem kako tam traktor s prikolico zavija v levo.

tam sem kljub predpisanih 50 kmh na stevcu ze konkretno gume radiral zaradi kaskaderjev ki so skakali iz tistega dovoza... pa da bi potem vsaj pohodil ko ze vidi da te je izsilil, ne pa da se potem do odcepa za dobrno/velenje pelje 35 kmh... :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan šel na kraj Biker-jevega nesrečnega dogodka ponovno privadit se na R1 (99)

po več kot polletni pavzi. Ne vem a je blo 6 ali večkrat gor in dol.

Ura ca 17-ta. Popoldansko sonce: da verjetno nekaj nižje kot ob "bang".

Me je posebno zanimala uporabnost postavljenega ogledala:

Praktično je NEUPORABNO za vozila v smeri Biker-ja! :jezen

Pogled vanj je kot s 90%-no sivo mreno. Ne vidi se praktično nič.

Ko si tik pod njim, se KOMAJDA vidi samega sebe. še tisto kar se vidi

je v zelo zbledelih barvah!

Se pa nisem spomnil postavit se v vlogo avtomobilista in videt skozi njegove oči. Naslednjič.

Trasa je sila lepa za peljat z izjemo mesta dogodka, kjer nagonsko vozim pod

dopustno hitrostjo po sredini cestišča in s povečano pozornostjo na prisotnost ostalih udeležencev.

Pa srečno!

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan šel na kraj Biker-jevega nesrečnega dogodka ponovno privadit se na R1 (99)

po več kot polletni pavzi. Ne vem a je blo 6 ali večkrat gor in dol.

Ura ca 17-ta. Popoldansko sonce: da verjetno nekaj nižje kot ob "bang".

Me je posebno zanimala uporabnost postavljenega ogledala:

Praktično je NEUPORABNO za vozila v smeri Biker-ja! :jezen

Pogled vanj je kot s 90%-no sivo mreno. Ne vidi se praktično nič.

Ko si tik pod njim, se KOMAJDA vidi samega sebe. še tisto kar se vidi

je v zelo zbledelih barvah!

Se pa nisem spomnil postavit se v vlogo avtomobilista in videt skozi njegove oči. Naslednjič.

Pa srečno!

depala vas - izvoz na glavno cesto smet trzin - domžale .... tudi če ni sonca je ogledalo iz nižje sedečega avta totalno neuporabno- mlečno... pogled proti trzinu zakriva visoka dvojna odbojna ograja , in ovinek je desni enako kot pri "bang"-u ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaskaderjev ki so skakali iz tistega dovoza...

Fiesta kaj je tu dol pripeljal?

post-336-0-74828300-1336119424_thumb.jpg

pa še brez ogledala je tako da gremo kar na slepo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiesta kaj je tu dol pripeljal?

post-336-0-74828300-1336119424_thumb.jpg

pa še brez ogledala je tako da gremo kar na slepo :kva2:

Ne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v mojem primeru tukaj. z golfom II.

post-1466-0-11818300-1336130438_thumb.png

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam sem kljub predpisanih 50 kmh na stevcu ze konkretno gume radiral zaradi kaskaderjev ki so skakali iz tistega dovoza...

Kaj si to radiral gume z motorjem ali avtom??Ah do tja je kar nekaj odzivnega časa...sploh pri 50km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sem malo razmišljal a naj tole sploh napišem tule, ker me dejansko ata ni zbil, ampak to se je zgodilo le zaradi krompirja. Vendar pa me je zaradi totalno banalne situacije stvar kar malo razkurila...Če tale post ne spada sem, naj ga eden od moderatorjev skensla.

Evo, to nedeljo zjutraj okoli 10.ure skrajno skuliran zlezem na svoj moped (ogromna, kromana reč s 4-imi tudi podnevi prižganimi žarometi) in se res odvalim na vožnjo po Celju do avtoceste. Pridem na enostaven neprometen rondo (samo en vozni pas okoli njega, ki pa je na mojo srečo zelo širok).

Med približevanjem rondoju vidim, da se mu na naslednjem vstopu približuje avtomobil. Prvi vstopim vanj in se postavim na notranjo stran voznega pasu.Po dveh sekundah vožnje bolj zaslutim avto čisto ob meni. Odvijem še bolj v levo in se ustavim, ker ne vem, kaj namerava ata, ki me je ČISTO spregledal. Tudi on ves presenečen ustavi ob meni. Malo bolj energično mu nakažem, kam gleda (brez fingerjev in to), možak v cca 60-ih samo bebavo skomigne in se odpelje naprej.

Evo kaj me muči: res sem se privalil z 20 km/h v rondo, ki je super pregleden, sredi odlične vidljivosti, moj moped s prižganimi lučmi izgleda kot Scania, nedelja dopoldne, ko še ni čas za prvo pivo, ata je bil na cesti blizu ene ure (trboveljske tablice), v rondoju je potrebno pogledati le levo, ni mrtvega kota.

Kako jebemti me je lahko spregledal?????

Saj ni bilo nič gusto, ampak če se tole dogaja, kaj me (in vse nas) čaka na kakšnem manj preglednem delu ceste?

Zdaj se mi zdi zelo smiselna izjava enega od vas, da obstajajo dve vrsti motoristov-tisti, ki so že objemali asfalt in tisti, ki to še bomo.

Ajd

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si to radiral gume z motorjem ali avtom??Ah do tja je kar nekaj odzivnega časa...sploh pri 50km/h...

Z avtom. Ne od ovinka do tja. Ze naprej od ovinka sem bil, pa naenkrat nek golf II z zablokiranima prednjima kolesoma prdrsi na sredo ceste. ko je videl da sem pravi cas odreagiral in da ne bo pocilo, se je odpeljal kot da nic ni bilo. :)

@rmarin, ko ze omenjas Scanio - v takem primeru ne pomaga nic, razen morda kaka hupa od Scanie da stricka vrze v luft in ga zbrihta za nekaj sekund, drugace pa - takle mamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!