Skoči na vsebino

Kako ravnati pri nesreči motorista?


Thundercat

Priporočene objave

SNOOP-DOG... tole si pa mal pobrkal... koga si najprej klical 112 al 113? :hmm:

Jaz osebno bi najprej 112 :rolleyes:

:hmm: :hmm:

Kolkr se spomnem sm najprej klical 112 (ker od začetka niti nism vedu če sploh rabim rešilca oz. zdravniško pomojč), in mi je nato glas na tisti strani reku da morm poklicat 113....

Brdaus maš prov...zajebu sm v unem postu :slap: :slap: se opravičujem :D B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vam povem sam,da ne padajte v moji bližini...k se bom sam zraven vas vsedla in v jok ... :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

hm, se je spet spremenil...30 masaž in pol dva vpiha (pa če se ti gravža dat vpihe, jih lahk tut spustiš in nudiš samo masažo)

pa še neki literature klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz vam povem sam,da ne padajte v moji bližini...k se bom sam zraven vas vsedla in v jok ... :cry: :cry:

Tudi to pomaga. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, se je spet spremenil...30 masaž in pol dva vpiha (pa če se ti gravža dat vpihe, jih lahk tut spustiš in nudiš samo masažo)

pa še neki literature klik

Je tako, zdej je 30, 2, vem ker sem prvo pomoč nedolgo nazaj delal. Je pa še par drugih novih stvari. Js sicer prvo pomoč sm naredu, sam v realnosti nevem če bi mi to kej pomagalo.. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo pomoč sem delal cca 6 let nazaj. Iskreno lahko rečem, da ne znam popolnoma nič več in da ob nesreči, več kot da bi poklical rešilca ali mogoče obvezal krvavitev s kompresijsko obvezo zagotovo ne bi znal..

Moralo bi bit obvezno obnajvlat znanje iz prve pomoči vsakih par let.. En tečaj, magari samo par urc, pa bi bilo

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moralo bi bit obvezno obnajvlat znanje iz prve pomoči vsakih par let.. En tečaj, magari samo par urc, pa bi bilo

ko ti bodo pa rekl, da za to odšteješ ene 60 ali 80 evrov, se boš seveda strinjal in ne boš iskal izgovorov..? Take rabimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za varnost vseh ni bla slaba ideja. država pol dobre ideje obrne v za njih vinančno dobre zadeve.

js sm isto prvo pomovč delo neki let nazaj, pa se tud en qu*c spomnem, 112, obveza, frtik! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal sm brala nazaj... zdj so kao evropski standardi, tko d se je kr par stvari spremenil kar se tiče prve pomoči... med drugimi tut ta, da se motoristu ob poškodbi sname čelado, kar prej ni bilo dovoljeno, sevede pa kot prvo, da to obvladaš in maš še nekoga da ti pr tem pomaga.

ob sprejetju tega se je pokazala dilema, če naj kdorkoli snema čelado... ja fino je, point je sam u tem da pri tem ne premikaš glave oz. jo ves čas fiksiraš (zato sta pač potrebna dva). potrebno pa jo je sneti, da se poškodovanca lahko opazuje, oživlja, ali kukr kol opaz razne krvavitve (iz nosu, ušes... )

eh dost lapanja, upajmo na čim manjšo potrebo po znanju le tega... :blush:

Popravljeno . Popravil Irencko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ti bodo pa rekl, da za to odšteješ ene 60 ali 80 evrov, se boš seveda strinjal in ne boš iskal izgovorov..? Take rabimo!

moralo bi biti to tako kot delavnice varne vožnje maksi... zastonj, sprobaš še lahko kak drug motor, še najbolše je pa seveda pogovor in druženje :grim

za 60 oz 80€ pa ja ne bo šu noben... še predavanje + izpit je 60€ ... kakšnih 80 evrov SiR®

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moralo bi biti to tako kot delavnice varne vožnje maksi... zastonj, sprobaš še lahko kak drug motor, še najbolše je pa seveda pogovor in druženje :grim

za 60 oz 80€ pa ja ne bo šu noben... še predavanje + izpit je 60€ ... kakšnih 80 evrov SiR®

dobre ideje kar dežujejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog

na vseh motozborih se uvede učna ura oživljanja, slačenja kombinezona itd ,pregled koščic, pa "mehkega tkiva".Vadilo se bo v parih, motorist/motoristka. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ti bodo pa rekl, da za to odšteješ ene 60 ali 80 evrov, se boš seveda strinjal in ne boš iskal izgovorov..? Take rabimo!

Poglej, predpostavljam, da ti obnovitveni tečaji ne bi bili tako dolgi kakor prvi, ko se je treba vse še "naučit".. Recimo da bi obnovitveni tečaj zajemal polovico ur pravega tečaja prve pomoči in bi bil obvezen na tri leta..

Ne vem o kakšnih 80eur bluziš, ker tudi če prvič delaš prvo pomoč te pride le 50-60eur. In če bi bil ta obnovitven tečaj pol cene osnovnega, verjemi da mi ne bi bilo težko dat tistih par eur vsakih par let, miljonkrat raje kot za cestnino, ki je ravno nekaj takega, pa je v našem primeru popolna bedarija, ker motor pol kurca ne škodi cestam. Pa moram plačat vsako leto za brezveze, pa se nič ne protožujem..

Tako da ja, bi se strinjal in verjamem, da bi se še marsikdo, ki se zaveda kako pomembno je znanje mimoidočih ob prometnih in drugih nezgodah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nas, ki smo po zakonu dolžni dajati prvo pomoč je to pač obveza in pri nas ni razlik ( ne glede na to če si motorist, mopedist, kolesar ali z avtom).

Naj bi pa izgledalo nudenje prve pomoči nekako takole:

Ko prideš na kraj nesreče moraš zavarovati sebe in poškodovanca/poškodovance pred dodatnimi poškodbami (zavarovati je treba kraj nesreče). Nato moraš pogledati kako je z poškodovancem, če je pri zavesti, ali je v nezavesti,ali krvavi,ali diha in mu bije srca (za nezavestnega), ali ima kaj zlomljenega oz. če je v šoku. Nato je potrebno poklicati 112. Prednost pred vsemi imajo krvavitve in nezavestni ponesrečenci.

Ponesrečencu v avtomubilu, ki je nezavesten je potrebno fiksirati glavo in omogočiti nemoteno dihanje.

Nezavestnega na tleh, ki diha in mu bije srce je potrebno dati v položaj za nezavestnega, če leži na hrbtu in ga je potrebnoobrniti v poltrebušni položaj in je ta edini ponesrečenec, je potrebno pretehtati tudi možnost, če ima poškodovani hrbtenico. Lahko ostane ležeč na hrbtu samo pod pogojem, da mu fiksiraš glavo in potisneš spodnjo čeljust navzgor in tako sprostiš dihalne poti.

Če ponesečenec krvavi, je potrebno krvavitev ustavit. Če je prišlo do odprtega zloma je potrebno obleko razrezati (ali slečti če lahko) in rano sterilno pokriti.

Glede snemanja čelade je takole, da se jo lahko sname po določenem protokolu, pri katerem morata biti vsaj 2 osebi, v primeru da ponesrečenec ne diha oz. mu tudi ne bije srce in je potrebno oživljanje.

Za firbce pa tole: dajte tistim, ki nudijo prvo pomoč dovolj prostora da lahko delajo. Ali pa vprašajte če jo potrebujejo in se nato umaknite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

no, jaz sem pa danes priletel v avto. jaz čelno..

ne bi ga mogu vidt, on mene načeloma bi lahko, saj je imel ogledalo..zdaj, zakaj me ni videl..

nimam kaj reči..

en totalka GS1200..

to je to za danes..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm odnesu premlaten s štirimi šivi na nogi, sopotnica pa z zlomljenim gležnjem..in pretepena tudi..zanimivo je ko priletiš..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm odnesu premlaten s štirimi šivi na nogi, sopotnica pa z zlomljenim gležnjem..in pretepena tudi..zanimivo je ko priletiš..

Samo, da sta "v redu", ja je zanimivo ko v delčkih sekunde veš, da se ne boš rešil, kako hitro se ti odvijajo misli.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celno?? Glede na to, da si lahk napisal to na MS predvidevam, da sta kar srecno odnesla... kar me veseli...

Tist na Hrvaskem je pa itak grozno, naj bi se pa 2 skupini srecevali.. Hudo je moglo bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel podobno izkušnjo prejšnje leto. Predvidevam, da boš več napisal, ko boš/bosta doma. Glavno, da ni hujšega četudi bodo posledice, takšne in drugačne. Dobro se pocajtajta, v UKC-ju pa jamraj in pokaži vsako stvar, ki te boli ali za katero čutiš, da morda ni v redu, da le ne bi spregledali česa, ker se marsikaj da poštimati v trenutnem stanju, kar se kasneje ne bo dalo več ali pa le s težavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!