Skoči na vsebino

ADSL na več računalnikih


Priporočene objave

Jst mam doma router od NETGEAR-a za 4 compe in deluje na precej veliko razdaljo OK. Smo preizkusal z dlancnikom in laptopom deluje BP. Tud ko sta priklopljena 2 racunalnika je povezava normalna vec skrati pa nikol nismo probaval. .)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 60m ti mora zadeva komot vlečt. Rabiš 2 stvari, brezžični ruter, da bosta oba lahko skos na netu, pa eno brezžično mrežno kartico. Ruter te pride zlo kvalitete(in ga tud rabeš če čš da dela) 20k. Mrežna pa od 5k do 15k. Vem da sicer pride to mal drago, tolk je skor že adsl z isdnjem :). Oziroma še cenej je. Lahko se pa tud pozanimam k en dela te mrežne pa pride 9k, so pa full močnejše. S tem ruterjem pa tisto homemade mrežno mata kolega povezan adsl pa dela brez problemov, sta na razdalji mal več k 100m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama razdalja ne pomeni popolnoma nič. Signal je odvisen predvsem od tega skozi koliko sten ali železobetonskih plošč mora "priti".

Če gre za vidno razdaljo pa zagotovo ni nobenega problema pri tej razdalji, vsekakor pa ne boš dosegel nič z dvema najcenejšima USB wlan ključema, ki že sama po sebi komaj delujeta.

Lahko ti povem primer: na eni strani sem imel TrendNet-ov accesspoint, kisem ga prestavljal po mojem stanovanju, na drugi strani smo testirali:

1. z enakim Access pointom

2. z Wireless lan kartico vgrajeno v notebook HP profesionalne serije 6000 in signal se je občasno videl, vendar ne dovolj zanesljivo. Na strani mojega stanovanja je okno, v sosedovi hiši ga v tem prostoru ni. Gre za navadne stene (torej za nikakeršen železobeton)

Je pa zanimivo, da meni moj wirelles normalno oziroma odlično lovi 2 nadstropji nižje, čeprav sta vmes dve železobetonski plošči, je pa res, da je razdalja samo 1/3 tiste, do sosednje hiše.

Pol pa razumi zadevo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi brezžižni ruter in mrežno kartico in nobenih dodatnih anten za ojačitev signala, kot mi je en govoril :?

...drugače se pa hiši med sabo 'vidita' :doze: in tudi kakih železobetonskih sten ni vmes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bi bilo res prav veliko sten vmes potem po moje bi moralo laufat. Ko sem sam povezoval hišo in pisarno sem pač to delal s krampom in lopato (beri polagal kabel), takrat tole brezžično sranje ni bilo tako poceni kot danes, vsekakor o kablu dandanes ne bi več razmišljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas brezžična mreža (se mi zdi Canyon, b standard), ne dela niti iz pritličja v prvo nadstropje, pa je samo ena armiranobetonska plata vmes... :blink:

Preden karkol kupuješ dobi zadevo na test. Se splača.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst zdej mam dva racunalnika doma, 3 mrezne in en 15m dolg crossover. Aja pa ADSL. :) Torej vse kar rabim da povezem dva PCja med sabo in da imata oba internet. Zdej, ce bi bli na obeh masinah XPji bi to meni bla mala malca, AMPAK ker so na tistem, ki nima ADSLa instalirani Win95 (ja, prou ste prebrali) mi je numalo problem. Racunalnik je zelo star; en 233mhz z 1mb spomina na graficni. :huh;

Jst bi namrec rad da bi tudi ta imel dostop do interneta. Ima kdo kake izkusnje s tem? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Switch, Hub ali router in zadeva je čist enostavno rešena če se boš poslužil kabelske povezave.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem skeptičen, da bi na navadni WIN 95 prez popravkov kr tkole delal internet po kablu, je pa vsekakor za probat.

Sam mam pri sebi hub pa mi vse od 98 SE naprej dela brez problema preko hub-a in kablskega interneta, za ostale operacijske žal nisem probal, torej, sposodi si hub in probaj. :naughty:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko routerja in kabelskega interneta preizkušeno naenkrat deluje na XPjih, Millenium in Win95 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!