Skoči na vsebino

ko je mašina mrzla dela :) ko pa je vroča pa :(


Priporočene objave

no zaj sn jas neke opazo na mojem "bicikle" :D

ko se grem pelat malo vkoli in je mašina hladna (temperaturo vode mi kaže okrog 40°C) dela motor super, lukenj v pospeškah se skoraj da ne čuti, takoj potegne vun iz ovinka :)

ko pa je mašina vroča (voda je vroča okrog 70°C) pa mašina dela tak ko vrtna kosilnica, vun iz ovinkov nikam ne vleče, tudi če se vozim 30km/h (npr. prek ležečih policajev) potem nena nikam potegne :angry:

zaj sn že čisto obupan :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk da mas fergi slabo nastelan, al pa mas toplotno zariban cilinder, lahko je sveca zanic oz. neprave toplotne vrednosti.......

na tvojm mestu bi dal vun sveco in pogledal kaksna je pol pa zacel pocas eliminirat moznosti in na koncu ti ostane samo se ena,...........tisto zrihtas in have phun :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja veš da bi lahko blo to z svečko

ker sn jas kupo si novo svečko ngk (pred 2mescoma) za aeroxa in so mi dali tako ki ma nekak čudno nareto tisto kovino ko se da gor kapica, in sma midva z fotrom probala tisto dol dobit, ker navadno je tak da je pod tistim navoj in ni šlo...

na konce sma te le vse vkup vtrgala vun... :D

potem sma kar zalepla z sedundn kleberom in je vžgal skuter takoj.... :D

torej misliš da je lahko to krivo in da morm kupit novo svečko???

al misliš da je kaj z fergičom narobe, ker mam fuuul kratki gas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja glede na to ti povem naslednje KUPI NOVO SVECKO TAKOJ......pa tm k bos kupval mu rec prbizn na kok se motor greje in vrti, da ti bo un znal dt tapravo toplotno vrednost (razn se ves ti napamet) aja pa povej mu tud kasno kapco mas, da nau spet sekundn u igri :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh

samo je možno da so svečke tak drage, ker sn dal 900sit za njo?

al me je oni habjanič pa nasral :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm dal za svojo 4200 sit + postnina sam mam dirkalno ngk, en japonc mi jo je poslal, zato k baje da jih v evropi sploh ne prodajajo........

drgac pr ns se mi pa zdi da je cena za eno dirkalno okol 2000 sit sam ni una res tahuda,..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj ko bi ga tepo 900sit mi je računa za obično svečko, za skutera ki bi se naj 50km/h vozo, joj

bi reko da bi mi teko računo dirkalno svečko, ki bi jo lahko mateju prodal, da nebi rabo met notri od tovornjaka svečke :D :D :D

roba ke ma stupit ke bolj poceni svečke???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa tak btw kera svečka bi bla za moj "bicikl" najbol vreje?

mašina je še originalna pa vse drugo tudi, razn auspuh je leovince zx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more bit svečka, če ni glih NGK z številko 11 al pa Denso št. 37...

Mogoče je uplinjač slabo naštelan. Al pa maš prenose zbrkane. Imaš slučajno mešane valjčke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sicer nimam pojma kaj sta vidva z fitrom delala, sam ce sta zgorn del svecke tm k je nastavk za kapco vtrgala vn in pol z sekundnim zlepla si jst se vedno upam drdit da zamenji svecko in bojo vse tvoje tezave resene.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jas sicer nimam pojma, kaj bi to lahko blo, ampak to se pri mojem tudi kolko tolko dogaja, da ko je hladn takoj lahko spelješ, ko pa ne pa ma lukno. Pomoje (zaj nevem če mam glih prav) je to zato, ker je cilinder iz drugačne zmesi narejen kot bat in potem se pri vročini cilinder "raztegne", bat pa niti ne tolko. Kaj te vem...? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej če bi blo to zarad neusklajenga raztezanja cilindra in bata, pol bi usi mel take težave.. mašina je pomoje že tko narjena, da je bat skoz glih porv "na knap" notr..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je uplinjač slabo naštelan. Al pa maš prenose zbrkane. Imaš slučajno mešane valjčke?

fergazera nisn nikol nič štelo, mogoče ga je prejšni lastnik, kar se mi tudi močno zdi, ker mam ultra kratki gas :huh:

valčke mam notri enotne - 4,3g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PSI_Hunter: katera je najboljša svečka in koliko stane? Še posebej me zanima, če je svečka

DENSO W34ES-ZU dobra?

Hvala za odgovor!

lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako tezavo sm mel tud jst. Mrzu je lepo vleku, k je bil pa segret je bil pa "zaspan". Najprej sm menju valjcke ... no, neki cajta je blo dobr, pol se je pa spet isti problem pojavu. Zdej k sm pa zameni variomat (ni bil vec gladek) in jermen pa teh problemov nimam vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti povem, da sem mel tezave iste, ko si gas spusto pa dal spet ni nikam potegnlo.

zaj mam novi jermen, kot ves, pa valjcke sem dal tezje in teh tezav ni vec:> vlece boljse kot prej in nonstop enako lepo.

edino, jermen mam polini zdaj in je na variotu 1cm roba!?! prej ga je blo dosti manj. ampak skuter potegne boljse in koncna je enaka, oz kvecjemu bi lahko bla boljsa...

glede razlicnega raztezanja bata pa cilindra: saj bat ma okoli obrocke, ki se lahko premikajo noter in ven in se tocno prilagodijo cilindru. ampak to so zloooo male razdalje raztezanja, ki ne vplivajo na performanse pomoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jas sn bil danes tak v depresiji zaradi skutera da joj....

skuter mi je šel 45km/h in nič več :angry:

pelal sem se od KKS-a do dekline (podlehnik --> prvenci) in sn se pelo proti rahlemu vetru in skuter mi ni več šel kot 45, joj prokleta svečka

tak sn bil jezn da sn pred vsakim stop znakom žlaifo da je kar cvililo :angry:

potem pa kar divjo spelo in je tak zaružlo, kao da se še ni kurnvela spravla na nizke obrate in dobla spet pritisk... ;)

potem pa prijem do dekline in sn ji šel skutera tankat, in bi najrajši bil da bi skutera z njenim zamenjo (peugeot vivacity), čeprav se mi njen skuter ni nikol zdel primern za mene, ampak danes je bil tudi moj tak kot picikl... :angry: :angry:

v torek bom menjo svečko in jermen po vsej verjetnosti, upam da bo boljše, ker če nebo..... jooooooooj :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PSI_Hunter: katera je najboljša svečka in koliko stane? Še posebej me zanima, če je svečka

DENSO W34ES-ZU dobra?

Hvala za odgovor!

lp Andrej

kera je najboljsa ne vem, nisem in ne bom vseh stestiral,.........

jst uporabljam NGK b8 iridium serija

DENSO W34ES-ZU dobra?

zanc ne more bit ce jo malossi priporoca za svoje kite, sam na situ pise da se uporablja za modular-hed cilindre?? nevem kva mas ti gor? sprobal je pa nism.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gor sem mel DENSO W34ES-ZU. Po 4k km pa so mi na servisu dali neko PIAGGIO CHAMPION. Tako da ne vem ali naj menjam al pa je ok? Denso pride nekaj čez 1k sit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao jas sn bil danes tak v depresiji zaradi skutera da joj....

skuter mi je šel 45km/h in nič več :angry:

pelal sem se od KKS-a do dekline (podlehnik --> prvenci) in sn se pelo proti rahlemu vetru in skuter mi ni več šel kot 45, joj prokleta svečka

tak sn bil jezn da sn pred vsakim stop znakom žlaifo da je kar cvililo  :angry:

potem pa kar divjo spelo in je tak zaružlo, kao da se še ni kurnvela spravla na nizke obrate in dobla spet pritisk...  ;)

potem pa prijem do dekline in sn ji šel skutera tankat, in bi najrajši bil da bi skutera z njenim zamenjo (peugeot vivacity), čeprav se mi njen skuter ni nikol zdel primern za mene, ampak danes je bil tudi moj tak kot picikl...  :angry:  :angry:

v torek bom menjo svečko in jermen po vsej verjetnosti, upam da bo boljše, ker če nebo..... jooooooooj  :angry:

no dons je torek...kwa je zajebaval???

gre zdej kej boljš?

Popravljeno . Popravil den2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaj se mi ne da razlagat, ker bom itaq odprl novo temo, tak da bom tam malo zabluzo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gor sem mel DENSO W34ES-ZU. Po 4k km pa so mi na servisu dali neko PIAGGIO CHAMPION. Tako da ne vem ali naj menjam al pa je ok? Denso pride nekaj čez 1k sit....

kva mas na biku? ker kit+izpuh......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!