Skoči na vsebino

novi jermen


Priporočene objave

dane sn kupo novo svečko (densa neka 27) in novi jermen original yamaha

mi to z _Robejom_, _Aeroxom_ in KKSom vse menjamo in jas celi mastn te grem pelat B)

ampak šlo ni nikam

vleko je tak: prvo nikam, potem stegno do 25, potem ultra počasi do 65 in potem naprej normalno kot vedno... <_<

najprej sn mislo da je žiher svečka kriva, da nikam ne gre, ampak sn dal noter staro in je šlo isto :(

jas vem da se more jermen malo vležt pa zmeščat pa to, samo da gre totih 100km tak počasi pa si nisn mislo :(

mislim da bi itaq mogo valčke mejat, bom probo z nekimi lahki al pa res tistimi ki so ultra lahki 1g al pa 2g :D zaj mam 4,3g

ke pravite vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj težje :)

zake težje?

če mi skuter nikam ne potegne, pri 65 začne dobivati obrate ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men točno isto dela. Zdej sem nabavu nov jermen in zamenu valjčke pa so zgleda preteški. Zdej bom pa 4g nabavu pa bom vidu, kar se bo dal videt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem ultra počasi do 65

ta ultra pocasi da vam opisem... preden od 50 do 65 pride, se mores pelat ena 2 kilometra!!! jaz sn se ze bal da se bom mogo celo pot od maribora pelat 50 za njim:D po celi ptujski cesti je komaj v miklavzu zacelo vlect:))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, sej pri valjčkih tak ni neke logike. Praviloma naj bi delovali tak, da lažji pripomorejo k pospeškom. Ampak recimo, enkrat sem mel 6g valjčke noter in je pospeševal boljše kot s 5g. Enega poznam, ki ma v SR-50, zdaj sicer SR-70 8g valjčke noter, ker pri prelahkih mašina noče potegnit nikam. To so finte take, da ni za previdevat. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej pri meni je blo tak da ko sem mel 4g noter mi je jermen drsel pa je bla kon

cna 86-90(na zalost brez primarnih zobnikov :( ) Zdaj pa sem dal noter 5,3 pa ae vedno malo drsi ampak koncna je 108(brez zobnikov) Se si vido danes na lastne oci da gre vredu :D Bom probo ae z te~jimi pa bom vido kak bo :D Ko bojo zobniki pa...... :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam za pomoc : par osnovnih pojmov, sklopko lovis z fedrci glede na izpuh, valcke pa glede na un tavelk fedr za sklopko,..........kajti un tavelk fedr je neke vrste uravnava oz. protisila centrifugalni sili valjckov,......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aerox

mas mogoce menjan torq? kolk kojnov/HP mas gor? ker izpuh? menjan vario?

k men se dozdeva, da ti spele pr prenizkih obratih, zato gre z mesta svoh, pol pa k se izpuh odpre pa potegna s pomocjo torqa do 25km/h hitr, pol pa torq spusti in mas premalo moci da bi bl potegnl se naprej!

je pa se druga varianta da mas pa prelahke valjcke, in da si tolk dvignu obrate, da ti je krivulja moci padla,.....(oz. si dvignu obrate nad krivuljo moci)

drgac pa mal v pomoc, probi z lazjimi valjcki za ene 1-0,5 grama manj (ampak skupni sestevek vseh 6 valjckov, in ne od vsacga posebi 1-0,5g dol!!)

pol pa isto ponovi sam z ene 1-0,5g tezjimi....

drgac pa formula za to; sicer mal ceska ampak nic zato, za lazje predstavljanje problema,........

G-(N/N1)2=X

G= Actual roller weight

N= Revs number of the scooter original maximum power

N1= Revs number at the requested maximum power

X= New roller weight.

Moreover if you have a body weight superior of 70 Kg., it’s necessary to reduce each roller of 0.5 grams.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

psi hunter, hvala za nasvete, ampak sn že ugotovo kej je narobe :P

mi smo jermen včere narobe obrnili :angry: tak da so puščice gledale nazaj :unsure:

za 20 minut bo že roba tu in boma vse porihtala :P :D

tak za info. niam pa menjanega na torque driverja, ne variomata, ne sklopke ne nič, samo auspuh in valčke & fedrce na kuplonge

vse drugo še prije :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajaaa, viš to pa nisn vedo, da je jermen lahko narobe obrnjen. Bom v kratkem še svojega pogledo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja napis mors vedno prov prebrat (ne obrnjeno) na jermenu, drgac mas pa puscice v kero smer naj bi se vrtel........

samo za slucaj ce bos kdaj v dilemi, kako prov obrnt,.............. B) :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajaaa, viš to pa nisn vedo, da je jermen lahko narobe obrnjen. Bom v kratkem še svojega pogledo.

ja jas tudi nisn vedo in sn se danes vjutro zbudo in sn začel v mislih klet skuter, in že razmišlat o ceni za keko bi ga prodal, in mi je prišlo na pamet kaj če pa je jermen narobe obrnjen :rolleyes:

in grem poglejat stari jermen in sn vido da je mel puščice, in sn šo poglejat novi jermen ki je bil v skuterju in seveda so puščice glejala proti kuplongi namesto proti variomatu :angry:

to je bla seveda rešitev, samo sn še _Robeja_ rufno in je prišo in sma naredla, zaj še samo odvozim 100km potem pa preračum kake valčke bi blo najboljše nabavit in gremo že spet šraufat :D

ke pravit o super lahkih valčkih 1g al pa 2g ??? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če mi skuter nikam ne potegne, pri 65 začne dobivati obrate ;)

Podoben problem sm mu jst-ampak vzrok naj bi bila nenastimana sklopka(vsaj tko je reku od benota fotr), spelvanje 0-30km/h kot da bi su z avtomatikom v 40% klanc pol se mu je vtrgal do 70km/h pol pa spet cakanje pa cakanje, pr cca95-100km/h se je pa spet zaceu dret iz bivsega black swan gianellija, pole me je pa Lipnik olajsov za 11k in je delo normaln edin startov ni tko fajn.. No pol sm pa dau original ror gor in spet do Lipnika da me olajsov za 11k, ko sm pa stare valjcke vzeu so bli pa pomesani-3navadni, 3gianelli??? A mogoce kdo ve zakej je to dobr al Lipnik le mal spara pri nakupu delov?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre za to da kdaj ne mores tocno nastavit teze valjckov glede na zadn fedr, pol pa kombiniras po 3 pa po 3 razlicnih tez, da dobis zeljeno...........sam morjo bit tezji razporejeni v enakostranicnem trikotniku .........kajti v nasprotnem primeru se zna zgodit da blajarca "rahlo" kriva sploh,.......... :( :( :(

pa da nebi slucajno kdo dal ksno tako kombinacijo kt sm jo jst zadnc pr kolegu najdu:

1 valck 4,5g

2 valjcka 3,3g

1 valjcek 7g

2 valjcka 2,5g

nevem kva a so mu ble barve vsec al kaj...... :huh: :huh: ;) ;) :huh: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre za to da kdaj ne mores tocno nastavit teze valjckov glede na zadn fedr, pol pa kombiniras po 3 pa po 3 razlicnih tez, da dobis zeljeno...........sam morjo bit tezji razporejeni v enakostranicnem trikotniku .........kajti v nasprotnem primeru se zna zgodit da blajarca "rahlo" kriva sploh,.......... :( :( :(

pa da nebi slucajno kdo dal ksno tako kombinacijo kt sm jo jst zadnc pr kolegu najdu:

1 valck 4,5g

2 valjcka 3,3g

1 valjcek 7g

2 valjcka 2,5g

nevem kva a so mu ble barve vsec al kaj...... :huh: :huh: ;) ;) :huh: :huh:

Kja toti clovek je bil pijan ko je valcke menjavo la je bil zadet???To pa so ze extremni primeri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!