Skoči na vsebino

Homologacije izpuhov + Nehomologirani izpuhi


mat

Priporočene objave

Toliko ste se razpisali o meritvah glasnosti avspuhov in z možnimi posledicami. Ne stokati, prvo poizkusite kaj narediti, da bo zadeva legalna.

Sam imam Remusove rore gor, ki so kar glasni(nekateri ste jih že slišali). Lepo sem poslal mail na Remus, če se da dobiti TUV za rore, odgovor dobil drugi dan, TUV čakal sedem dni. Nato sem se prijavil na Viatorju za predelavo(4500 sit), dobil datum, in ga takrat tudi pripeljal na pregled. Po 14 dneh sem dobil domov po pošti spremenjeno homologacijsko knjižico, kjer so Remusi vpisani kot predelava.

Evo zadeva je sedaj legalna za borih 4500 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE sploh so TUV-approved. Če niso, si v r***.

Zakaj? V homologacijski knjižici od motorja so sedaj vpisani, kot homologirani rori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE sploh so TUV-approved. Če niso, si v r***.

Zakaj? V homologacijski knjižici od motorja so sedaj vpisani, kot homologirani rori.

A sedaj imaš homologirane rore, ki pa so še vedno glasnejši od meje, ki jo predpisuje zakon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE sploh so TUV-approved. Če niso, si v r***.

Zakaj? V homologacijski knjižici od motorja so sedaj vpisani, kot homologirani rori.

A sedaj imaš homologirane rore, ki pa so še vedno glasnejši od meje, ki jo predpisuje zakon?

Kaj si pameten? Če ima sedaj notri vložek z dušilci izpuh ne more bit preglasen pa tudi če ga stokrat merijo. Samo to ni to. Mal zvoka je pa fajn da ima. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj točno je tale TUV?

A to je kakšen dodatni dušilec zvoka?

ne, to je neko "potrdilo", da je nek izdelek primeren za tvoj motor, da je a-testiran in da pri homologaciji ne boš imel težav. Skratka to ni nič, kar bi se dalo prijet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem za wingsa ta varianta ne pride v poštev ?

A je že kdo poskušal homologirat kakšen wingsov izpuh?

Popravljeno . Popravil burgy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem za wingsa ta varianta ne pride v poštev ?

A je že kdo poskušal homologirat kakšen wingsov izpuh?

brezveze...

z Akrapovičem je verjetno isti problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE sploh so TUV-approved. Če niso, si v r***.

Zakaj? V homologacijski knjižici od motorja so sedaj vpisani, kot homologirani rori.

A sedaj imaš homologirane rore, ki pa so še vedno glasnejši od meje, ki jo predpisuje zakon?

Ne vem, so precej glasni, mogoče so še v mejah normale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE sploh so TUV-approved. Če niso, si v r***.

Zakaj? V homologacijski knjižici od motorja so sedaj vpisani, kot homologirani rori.

A sedaj imaš homologirane rore, ki pa so še vedno glasnejši od meje, ki jo predpisuje zakon?

Kaj si pameten? Če ima sedaj notri vložek z dušilci izpuh ne more bit preglasen pa tudi če ga stokrat merijo. Samo to ni to. Mal zvoka je pa fajn da ima. :(

Nisem dodajal nobenega dušilca, rori so taki kot so bili kupljeni v trgovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

A imate na svojoh konjičkih nehomologirane izpuhe, in ali imate z njimi težave na cesti z policisti.

imam, pa policaji tut pogledal še niso :whistle: zaenkrat... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat še ni homologirano, ker še nisem imel časa da bi to rešil, ampak vsekakor bom, saj to ni nevem kaki strošek, pa še mirne duše se pelješ

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tehničnem pregledu je stric zahteval homologacijo in povedal tudi, da se jih je že kar nekaj vrnilo z napotilom od policista. Če me je nahecal ali ne pa nevem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jast imam homologiranega samo,ko me ustavijo policaji je kar avtomatsko vozniško prometno in,ko pogleda zadaj avspuh še homologacijo tako,da sem se navadu mu ga pokazat,kar avtomatsko. :headbang:

Se je pa zgodilo frendu,da mu je pokazal homologacijo in tip (policaj) se je toliko vpičil,da ga je moral peljat na kontrolo da ima prebite številke :whistle:

No hotu sem samo rejčt da dobiš policaja,ki teži ali redko kakega,ki ga boli k....

:P

Ja jast imam homologiranega samo,ko me ustavijo policaji je kar avtomatsko vozniško prometno in,ko pogleda zadaj avspuh še homologacijo tako,da sem se navadu mu ga pokazat,kar avtomatsko. :headbang:

Se je pa zgodilo frendu,da mu je pokazal homologacijo in tip (policaj) se je toliko vpičil,da ga je moral peljat na kontrolo da ima prebite številke :whistle:

No hotu sem samo rejčt da dobiš policaja,ki teži ali redko kakega,ki ga boli k....

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam homologiranega imam pa namen kupit drugega in ga homologirat. Je malo drago, če se smrkci zapičijo v izpuh :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so na ridah ustavil in prva stvar k jo je reku ,da hoče vidt homologacijo. Seveda je nism imel ,ker sem imel nove rore šele 3 dni gor. Sem celo kopijo računa nosil s seboj dokler nisem dobil kartončka nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Zdravo!

 

Nekaj dni nazaj sem kupil Yamaho fzs 600 Fazer l 2003.  Na motorju je nameščen izpuh športni izpuh Akrapovič, vendar ni homologiran, prav tako nima nobene oznake. Je pa izpuh originalen od Akrapoviča, vendar certifikata nimam, ker ga prejšnji lastnik ni vzel oz. "kupil" (v času ko še ni bilo obvezno očitno).

Obrnil sem se na podjetje Akrapovič, kjer so mi rekli, da se da vse urediti v primeru, da imam na izpuhu oznako (e1 xxx). Pozanimal sem se in na internetu in našel certifikat za moj izpuh, kjer je napisana točna oznaka za moj model izpuha. Sedaj pa me zanima ali ima kdo od vas takšen primer, da je že težavo rešil sam na tak način da je cifre vgraviral in zadevo "pripeljal" do homologacije? Vsaka informacija dobrodošla! 

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!