Skoči na vsebino

Piaggio hexagon 150 se pregreva-pomagajte


Priporočene objave

Imam piaggio exagon 150, letnik 96, ma 24.000 km. Do zdaj mi je delu fino, zdej pa med voznjo opazam da stevec ki kaze temperaturo na hiter (v roku 2min) dvigne na 120 st. C, pa pol cez 2 min spet pade na 60 st. pa pol spet na 40, 80 120,... kr neki skace, pa sploh temperatura ni povezana z obremenitvijo motorja. Zanima me ce ma kdo kako idejo kaj bi lahko blo. Pa tud motorju nec opazno ne dviguje moci

Prej kaj takega ni blo, se je med ful obremenitvijo temp dviglna na 80, sam nec vec.

Hvala, vsak nasvet bo dobrodosel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z vklapljanjem ventilatorja?

Če mene vprašaš se ti je pokvarilo stikalo za prikaz temperature.

Glede moči motorja pa se nisi najbolj jasno izrazil. Ali se mu kaj pozna ali ne?

Mimogrede, pri bratovi Italjet formuli 125 se je tudi pokvaril indikator temperature. Takoj ko si dal kontakt, je kazalec prlezel na 130st.C. Pri mojem Runnerju 180 pa je prikaz temperature crknil. Šlo naj bi za stikalo, ki je montirano na glavi motorja.

Ne sekiraj se, nič resnega ni. Tudi popravilo ne bo drago.

P.S. A si slučajno opazil, da imamo tudi oddelek "Skuterji"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa termostat?

Avto (in verjetno tudi motor) ima med hladilnikom in motorjem oziroma nekje v glavi termostat (tam kjer se natakne vodna cev), ki zapre pretok vode, dokler ni dovolj topla. Ta se lahko zatika oziroma pokvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B) Tudi jaz mam hexagona l96, 21600km prevoženih :)

Do nedavnega je števec za temp. delal ok, zdaj pa se mu je začelo nekaj mešat... :angry:

Mogoče so kontakti pri števcu, ker sem pred kratkim nekaj razdiral, pa sem mogoče tam kaj zaj...

Pri hexagonu od prijatla je situacija podobna :huh:

Tak, da se zaradi tega ne sekiram preveč, motor pa dela enako kot prej, tudi ventilator se vklaplja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če znaš sam kaj pošraufat, poglej, če ima mogoče žička za temperaturo (ki je priklopljena na tako železno "gobico") stik z maso cilindra. Pol se navadno to dogaja. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sm pogledu je bil verjetn res stik na senzorju, sm ga zalotu, pa zdej dober dela. Je pa serviser reku, de stane nov senzor 2 - 3 jurje in de ni panike. Je pa res de ce das zicko na bazo, ti stevc pokaze maksimalno temp in pol vidis de je napaka na senzorju in ne na kazalcku.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!