Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

pred 20 urami, MiNa pravi:

Livorno - Bastija je ponavadi najbolj logično.:hmm:

Najbolje v predprodaji "online".

(za vsak slučaj preveri, kako je z ukrepi in če so še v veljavi.) Pri nas so najbrž zaradi volitev trenutno "sprostili":P

 

Imaš prav, včeraj sem gledal maps, pa nevem zakaj je bilo hitreje do Genove..očitno sem nekaj zamešal, ali pa so bile razmere včeraj na cesti drugačne. Res je najbližje Livorno.

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, HyperJack pravi:

Imaš prav, včeraj sem gledal maps, pa nevem zakaj je bilo hitreje do Genove..očitno sem nekaj zamešal, ali pa so bile razmere včeraj na cesti drugačne. Res je najbližje Livorno.

Hvala

 

Če greš preko Dolomitov, do Lago Como, pa potem preko Milana do Savone, je cca 1000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pristanišču imaš pisarno od obeh prevoznikov. Stopiš do enega, dobiš znesek, stopiš do drugega in primerjaš. Odločiš se glede na ceno in uro odhoda.

Kupovanje v naprej ni cenejše, pa še vezan si na točen dan in uro. Za motor pomoje ni problema, da ne bi bilo prostora. 

Jeba je kakšen zastoj na avtocesti, guma, dež… , ti maš pa v naprej kupljeno karto😤

Greš pa iz Livorna, kjer je res pogost prevoz s trajekti. Piombino je druga varjanta ampak ni tako pogosto.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Qay said:

Greš pa iz Livorna, kjer je res pogost prevoz s trajekti

A obstaja kak enostaven plovni red? Bol ko gledam, bol se zamotoavam….odgovora pa ne najdem. S podatki z direct ferry in podobnih strani si ne upam tvegat fure do Livorna in tam prasat kdaj gre  naslednji…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne najdem urnika. Oba ponudnika pa večkrat dnevno peljeta čez. Štartaš iz Slovenije, čez max 8 ur si v pristanišču, kupiš karto. Vprašanje je samo ali boš prvo noč prespal v Livornu ali že čez v Basiji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, imajo malo drugačni sistem kot Južni sosedje, ki imajo objavljen urnik, kot avtobusi...

Primer, da bi potoval jutri... 2 osebi in en motor vračal pa 27 ali 28.

430902230_Voznired.thumb.JPG.03ad8aac3ce03fad3cbf1cd6c4bdadfe.JPG

podrobne podatke o redu voženj pa najdeš pod obkroženimi bližnjicami...

To je za CF, MD ima podoben sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kugelschreiber pravi:

A obstaja kak enostaven plovni red? Bol ko gledam, bol se zamotoavam….odgovora pa ne najdem. S podatki z direct ferry in podobnih strani si ne upam tvegat fure do Livorna in tam prasat kdaj gre  naslednji…

obstaja tema na to temo :P

o Korziki veliko napisanega

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 21. 4. 2022 ob 14:29, HyperJack pravi:

Za 1. Junija planiram tedenski izlet po Korziki, mi lahko da kdo nasvet kje se vkrcati na trajekt. Ali je treba karte predhodno kupiti, ali je po vaših izkušnjah možno kupiti kar direktno tam.

 

Hvala

Je možno dobiti track. Seveda ne brezplačno :)

.

... a se ti je plan že kej spremenil, al še vedno drži ??? 😯😊

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, pik1 pravi:

.

... a se ti je plan že kej spremenil, al še vedno drži ??? 😯😊

 

Štartam 17.06.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Korzičani ti častijo 1€, sam da se te znebijo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mi nekaj ne štima. Tale ob 8:00 iz Livorna je vedno vozil 4 ure in pol. Enako nazaj tisti ob 13:00. Enkrat je celo zamujal z odhodom 1 uro pa prispel po voznem redu. Ja, res je. Iz Bastije do Livorna smo leteli 3 ure in pol!

Nočni so druga reč. Ti grejo vedno počasneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nism cist preprican de sm dobro naredil. 
E8403680-3C42-498C-9FD9-289308BFDBE4.thumb.jpeg.1bff767f662d3679ed2ad0ba85c45761.jpeg

 

za na otok so jako splošni. Day crossing. Baje bom se obvescen kdaj je to…ce bo to v resnici morning crossing, bom tepen. Za domov se mi zdi super. Z mal sportne srece, doma za kosilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

Nism cist preprican de sm dobro naredil. 

Saj veš, ko se podrejo načrti se začne AVANTURA...

:panic:

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno jo štart dnevne nekje 12-13 ura. sicer je pa 5 ur laganini do Livorna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, MiNa said:

Saj veš, ko se podrejo načrti se začne AVANTURA...

:panic:

Dec, jaz ne bi avantur. Ni to zame.  Jaz bi z drago in motorjem samo malo pohajal.  Lahko pa poveš kje je tisti plutovec in hiška s pralnim strojem.  

3 hours ago, DAMI34 said:

Običajno jo štart dnevne nekje 12-13 ura. sicer je pa 5 ur laganini do Livorna.

To bi blo top.  12.00 bi blo super, 13:00 se mal bols.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Kugelschreiber said:

Dec, jaz ne bi avantur. Ni to zame.  Jaz bi z drago in motorjem samo malo pohajal.  Lahko pa poveš kje je tisti plutovec in hiška s pralnim strojem. 

Ce je tko, pa štartaš en dan prej, pa prespiš nekje v Toskani, :kmet: Saj ves, Siena, San Gimignano, Chianti, Florence, pa vsi uni italijanski kmečki turizmi....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, nejc74 said:

Ce je tko, pa štartaš en dan prej, pa prespiš nekje v Toskani, :kmet: Saj ves, Siena, San Gimignano, Chianti, Florence, pa vsi uni italijanski kmečki turizmi....

Jes. V Bologni na  SS65 Della futa... Zelo rad bi ponovil. Ker bo tole prvo od treh planiranih pohajanj 23, se zatika z njenim dopustom.  Ze tako nisem preprican ce nisem  bookiral enega dneva prevec. 

CF39E0D2-2A72-4EC7-9B4B-13661B3285B0.jpeg

6424C6DC-0F2A-4188-87EA-188B0F450F1B.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dec, jaz ne bi avantur. Ni to zame.  Jaz bi z drago in motorjem samo malo pohajal.  Lahko pa poveš kje je tisti plutovec in hiška s pralnim strojem.  

To bi blo top.  12.00 bi blo super, 13:00 se mal bols.  

.

... stari, sam ne kompliciri preveč 😮

... uro odhoda boš valjda zvedu vsaj kakšen dan prej ... in to ti bo dovolj 👍👍👍

... zjutraj se boš odpravil na pot, sredi dneva prišel do "ladjice", se tam pofočkal, postavil v vrsto ... peljal potem svojo na eno pijačko do odhoda .... in to bo to 🙂 

prov fajn se bosta imela ... za vsa prenočišča pa samo booking, pivo in kavica ... in boš imel tud to rešeno 💪💪💪

 

 

ps.

vse kar bi jest mogoče še pregledal, je alternativa za pot, če se bojo na avtobanih slučajno kej zaletaval 😮  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dec, jaz ne bi avantur. Ni to zame.  Jaz bi z drago in motorjem samo malo pohajal.  Lahko pa poveš kje je tisti plutovec in hiška s pralnim strojem.  

To bi blo top.  12.00 bi blo super, 13:00 se mal bols.  

en mesec prej boš zvedu :P dovolj časa za sekiranje. Če bo dež, se boš lahko tut sekiral, al jebiga, člouk na Korziko greš, še fouš sm ti :P

Ko smo mi šli je bil odhod, če se ne motim ob 13 uri, tako da smo zjutraj nekje ob 7.00 štartali. V nasprotnem pa greš dan prej popoldan pa prespiš nekje v Pisi.

Začetek maja je fajn ker so dnevi dolgi, pa lahko popoldan ob 16uri kreneš in provališ 400km z lahkoto.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Ze tako nisem preprican ce nisem  bookiral enega dneva prevec. 

Blagor ti, da bukiraš za tako dolgo vnaprej. Js ne vem, če bom takrat še sploh dihal...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Kugelschreiber said:

Nism cist preprican de sm dobro naredil. 
E8403680-3C42-498C-9FD9-289308BFDBE4.thumb.jpeg.1bff767f662d3679ed2ad0ba85c45761.jpeg

 

za na otok so jako splošni. Day crossing. Baje bom se obvescen kdaj je to…ce bo to v resnici morning crossing, bom tepen. Za domov se mi zdi super. Z mal sportne srece, doma za kosilo. 

Tole pa ne štekam. 27.4.2023 greš na Korziko in tja grede si vzel kabino z dvema posteljama. Day crossing menda pomeni, da je trajekt dnevni. Podnevi je ja dan in ti bi spal v kabini al kk? Kateri trajekt pa si bukiral, ker bolj kot gledam bolj se mi zdi tole čudno. Kar hitro se boste peljali.

Night crossing pa pomeni, da boš šel 2.5.2023 ob 19 uri iz pristanišča in boš v Savoni pred 7. uro zjutraj naslednji dan.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!