Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

quote: Trajekt mi štarta ob 10. uri. Grem pa z Moby lines-om. Sem pa še enkrat gledal cenik in je ista tarifa neglede na uro odhoda. Imaš pa neke cenejše tarife za odhode med tednom ( pogoj pa je da sta dve osebi in vozilo pa še povratna karta). Poglej še na link HTTP://WWW.MOBYLINES.DE. Je pa Moby najcenejši

Lp, Marja hvala za vse informacije, ja tale Moby lines je pa res cenejsi, bom malo bolj natancno pobrskala... A si ti narocil rezervacijo/karto preko interneta ali imajo tudi na AMZS moznost nakupa? Sej vem, da spet tezim ampak ponavadi sem sla vedno vsepovsod z kaksno agencijo, sedaj se pa pocasi postavljamo na svoje noge in je tolk stvari, da vcasih kr glava boli da ne bomo ravno brez trajekta ostali

Udi... danes vreme spet nagaja, ocitno so srede na 3M-u dezevnega znacaja, tko da zgleda, da se bomo videli drug teden ceprav upanje na sonce ostaja...

Uzivajte v soncku, Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel na AMZS in naročil karto. Vedeti moraš točno datum in uro odhoda in povratek, s seboj moraš prinesti potne liste vseh, ki potujejo in poveš znamko motorja. Plačaš akontacijo (približno 30 %)+ 1.500 SIT za usluge. Čez dva do tri dni te pokličejo, plačaš ostalo in dobiš karto. V pristanišču se nato 2 ure pred odhodom čekiraš in ukrcaš. Na AMZS plačaš tudi pristaniške takse.

Saj zato smo tu, da si izmenjamo izkušnje. Lahko pa pridem tudi na 3M, samo ne danes ker bo dež. Recimo drugo sredo, samo uri povej, pa še kaj povem kar sem zvedu od drugih. Da pa ne greš samo na Korziko, greš na pot že kakšen dan prej in se povzpneš na poševni stolp v Pisi, ogledaš muzej Piagio (vstop prost), mogoče še stari del Firenc.

Popravil/a - MARJA dne 08/05/2002 ob 10:30:30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja!

Pa ti si res neizcrpen vir informacij, najlepsa hvala ja glede srecanja na 3Mu bi blo fajn, ocitno danes vreme res ne bo naklonjeno, upam na naslednjo sredo... mam se velik vprasanj ja sem tudi na to mislila, da bi se slo se mal ostalih znamenitosti tam okrog pogledat, saj nismo vsak dan tam... iz kje pa crpas vse informacije?

Se enkrat hvala, se priporocam se za nadaljne informacije

drzimo pesti za lepo vreme...

Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še Adrijin avijon greš lahko pogledat, ki je tam strmoglavil 1.12.1981 . Menda so še ostanki v hribu..... Se vidmo naslednjo sredo na 3M. Viri od popotnikov po Korziki, knjige....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se tudi prislinil, ko boste imeli izmenjavo informacija. Ker letos mora Korzika pasti...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz bi se tudi prislinil, ko boste imeli izmenjavo informacija. Ker letos mora Korzika pasti...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

tut mi imamo Korziko v širšem planu za letošnje poletje-torej računajte na več radovednežev!

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem dejal se dogovorimo za srečanje.

- moja malenkost (ni lepo da si prvi ampak...)

- Karisma

- Udi

- Gregs

- Kekec III

še kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja s Korziko lani: šel 12.avgusta, za prostor na trajektu za mopede nobene frke, brez rezervacije kupil karto v Livornu, dobil celo expresni trajekt, ki vozi od Livorna do Bastie 2 uri, cena 120.000 Lir. Nazaj spet kupil karto neposredno pred odhodom v Bastii, cena približno enaka, odhod iz Bastie okoli polnoči, prihod v Livorno ob 7.00 zjutraj (zaradi delovnega časa pristanišča, baje).Ugodno, ker na trajektu lepo prespiš in se naslednje jutro odpelješ naprej.Treba si je samo priboriti prostor, se zlekniti na spalko, pa mirna Bosna. Mopedi so seveda v prednosti, ker gredo prvi na trajekt. Ne vem, kakšni so vozni redi letos. Na Korziki kampiral, cene kampov od 50-65 FF (motor, šotor, ena oseba). Za prostor ni bilo nikoli problema. Kampi dokaj solidni. Žal sem zaradi pomanjkanja časa obdelal samo obalo, notranjost ostane za kdaj drugič.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja sem za srecanje samo datum kdaj oz. najbolje naslednjo sredo na 3M ce ne pa v OLP. Evo pa tudi Pepe ima zelo zanimiv sistem dosti manj poti in kompliciranja samo vprašanje ca ta sistem vedno vžge.

udi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Marja sem za srecanje samo datum kdaj oz. najbolje naslednjo sredo na 3M ce ne pa v OLP. Evo pa tudi Pepe ima zelo zanimiv sistem dosti manj poti in kompliciranja samo vprašanje ca ta sistem vedno vžge.

udi

bomo videli-sicer pa zmenek velja (3M)...

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, pridem zraven. Se mi bodo vsaj sline cedile, če že tja ne bom mogel.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Marja sem za srecanje samo datum kdaj oz. najbolje naslednjo sredo na 3M ce ne pa v OLP. Evo pa tudi Pepe ima zelo zanimiv sistem dosti manj poti in kompliciranja samo vprašanje ca ta sistem vedno vžge.

udi

Takole v sredo 15.5. bom ob 18,00 uri na 3M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Takole v sredo 15.5. bom ob 18,00 uri na 3M.

Ej, jaz ne bom mogel priti, pa vas prosim, da vkljucite se mene v vaso debato... tako, da mi boste kasneje - Udi, predvsem ti - zalozili z informacijami.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! Sreda... zdej je pa ze cas za eno lepo vreme za eno lepo sredo

Marja, zal bova malo zamudila na 3M, ker delati je potrebno (so rekli oca) , tako da lahko prideva ob 20.00 A je to ze prepozno za 3M, drugac pa v OLP?

Tko, da za vse informacije upam, da ne bova prepozna, drugac bova pa lepo prosila za hitro ponovitev

Nekje sem slisala, da ce na Korziki najames bungalove, je skoraj ista cena kot za kampiranje... kdo kaj ve o tem?

Uzivajte v maju, Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregs ni problema zate vse !!!!!!

Karisma : ko prideta prideta pa cim prej na 3M ker bomo tam malo dlje ce bo lepo in mislim da je lepo napovedano in toplo !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, vreme je in tudi bo, ker sem se zmenla tam gor, da mora bit to da prideva je sigurn (razen ce uspicene prekle padajo - v tem primeru moje veze tam zgoraj ne delujejo) Upam na eno fino debato o Korziki

Nasla sem nekaj dokaj uporabnih naslovov glede Korzike, marsikaj pametnega... ce ima kdo se kaj, upam da bo napisal... rade volje vse preberem

http://www.corsicaferries.com/html/accueil_en.asp

http://www.allerencorse.com/welcome.htm (tle so tolk lepe slikce)

http://www.corseweb.fr/corsica/uk/hotels/index.htm (tukaj so kampi-opisi, slikce... po celi Korziki)

http://www.corsica-isula.com/ (vse zivo od hrane do turisticnih tock)

Tko sam na hiter ker drugac se tolk vsega nabere...

Pa uzivajte v maju, Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Nekako je zanimanje za letosnjo Korziko kar potihnilo

Upam, da nam bo Marja obsezno porocal po vrnitvi in povrnil navdusenje

Se nekaj zanimivih stvari na naslednji strani, prvotno je sicer stran namenjena kolesarjem, ampak tudi za motoriste se najde kaj uporabnega:

http://www.biketravel.net/english/corsica/

Uzivajte v maju, Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam doma Lonely planet knjgio o Korzik. Sicer samo na posodo, ampak si bom malo ogledal in kaj zapomnil...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan X se bliža. Ko pridem nazaj vse zveste. Lahko me pa počakate 1.JULIJA nekako ob 3.uri zjutraj, pa vam že takrat povem o vtisih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba žal vam moram povedati da gre Udi v grčijo pa vam vseeno želim obilo zanimivega da mi pol mal povete al je super al o.k !!!

srecno kadarkoli že greste !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!