Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Sneci, kar mal ti bom ukradu etape :D, le vrstni red bom obrnu.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Asterix je Galec. Izvira iz Bretanije (severozahod Francije). Skupni imenovalec s Korziko je samo divji prasic.  :smoke:

 

Anyway:  Italijanscina ti zna priti prav na skrajnem jugu Korzike (Bonifacio, Porto Vecchio), drugje pa raje uporabljaj anglescino, razen, ce si res dober s francoscino. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Anyway:  Italijanscina ti zna priti prav na skrajnem jugu Korzike (Bonifacio, Porto Vecchio), drugje pa raje uporabljaj anglescino, razen, ce si res dober s francoscino. 

Po moje bolje da se ne pretirava s francoščino.....samo table ob cestah poglej  :whistle:  ;) Jaz sem pozdravljal in čisto osnovo v FR ostalo vse v EN....se da, če ne naletiš na kakšnega staroselca, kot sva midva....pol so pa ročne spretnosti pomemben faktor!  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Planiram trajekt 25.4. iz Livorna in nazaj 2.5.

Gedam, da so te refundable tarife mnogo dražje. Tisti, ki imate izkušnje, ali je treba vnaprej rezervirati in koliko prej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vikend ni posrečen termin, sicer pa če za motor sprašuješ, ni problema, lahko par dni prej ali isti dan nabaviš. Za kombi pa je fajn prej, ker lahko cen skoči.

 

p.s.

ni mi pa jasno iz ene druge teme...naenkrat vsi na trajektu  :grrr

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sklepam, da konec aprila. Takrat ne bo drena na trajektih in ker ni nobenih popustov ne vidim razloga, za rezervacijo.

Mogoče se motim glede popustov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklepam, da konec aprila. Takrat ne bo drena na trajektih in ker ni nobenih popustov ne vidim razloga, za rezervacijo.

Mogoče se motim glede popustov?

 

Glej, meni je vseeno kdaj rezerviram.... če mi slučajno pride kaj vmes, je opcija da trajekt prestaviš... 22. gremo dol ja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa bolje, da ne rezerviram, ker nikoli ne veš kaj pride vmes. Če greš z družino nisi tako fleksibilen, kot če greš sam. Otroci imajo tisti teden prosto in to je to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa bolje, da ne rezerviram, ker nikoli ne veš kaj pride vmes. Če greš z družino nisi tako fleksibilen, kot če greš sam. Otroci imajo tisti teden prosto in to je to.

Maš prav, sicer pa karto lahko kupiš in plačaš 2 dni prej (Sneci info), drugače so pa tudi meni povedali, da za prvomajske ne rabiš kupit kart spljoh, ampak jih na licu mesta (govorim za Livorna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober filmček!

 

Eno priporočilo, pa ne mislit' da strašim.

 

Trije moji dobri znanci; ......šli so spat - v hotel.

....zjutraj pa motorja ni bilo!! :O 

 

Samo v vednost (in brez panike!) :hmm:........Sam sem bil že trikrat dol, pa se mi ni nič zgodilo! (Celo ljubeznivi so bili z menoj.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober filmček!

 

Eno priporočilo, pa ne mislit' da strašim.

 

Trije moji dobri znanci; ......šli so spat - v hotel.

....zjutraj pa motorja ni bilo!! :O

 

Če se veliko voziš je kasko zakon. Vseeno ti s krajo pokvarijo dopust, samo vsaj motor dobiš drug.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se veliko voziš je kasko zakon. Vseeno ti s krajo pokvarijo dopust, samo vsaj motor dobiš drug.

Tudi sam prakticiram tako,edino na MTS ne ,jo itak noben noče :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.........

Trije moji dobri znanci; ......šli so spat - v hotel.

....zjutraj pa motorja ni bilo!! :O

 

***********************************************************

 

.........

Samo tole (zgoraj)  bi pojasnil;

Niso bili skupaj!

 

Vsak primer je bil posebej; (3x) :angryrant2:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam prakticiram tako,edino na MTS ne ,jo itak noben noče :kva1:

 To ni še nič. Na mojega Versys bi lahko nalimal oglas.....Odpelji me...lastnik bo itak vesel. :grrr pa  bi me zjutraj še vedno čakal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa na korziki toliko kradejo, potem pa se najprej ustavite v Cinque Terre, kjer je ponekod dostop samo z motorjem-vam ga ne morejo odpeljati z drugim vozilom.

Tako bo vsaj en dober vtis z dopusta. :ninja: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cinque terre so pa obvezne z ladjico ne pa za motor :blush:

Ponavad se že pred začetkom teh vasic odide na ladjico in se jih potem obišče z njo, razgled pa fenomenalen iz morja na kopno :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa na korziki toliko kradejo, potem pa se najprej ustavite v Cinque Terre, kjer je ponekod dostop samo z motorjem-vam ga ne morejo odpeljati z drugim vozilom.

Tako bo vsaj en dober vtis z dopusta. :ninja:

 

Neeeee! Saj ga ne odpeljejo s  tovornjakom, neee!

Z motorjem se odpelje!!

Narediš mu pa uslugo, če je prenočišče na hribčku... :hmm::quad:  :O 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj k Korziki. So vse (večina) cest asfaltirane?

Da,

Tudi stranske, ki so praviloma v odličnem stanju (te ceste so tako najboljše).

Lani sem se v tednu dni, kolikor sem jih preživel in prevozil na Korziki,  peljal samo enkart po makadamu in še to samo kakšen kilometer na odseku, kjer so prenavljali cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Hvala, potem lahko pustim gor cestne gume in se odkotrljikam.   yelrotflmao.gif

 

Do najlepše plaže na otoku vodi precej neugoden makadam (ostri kamni). Ko misliš, da si ne ža koncu pa je tudi poleti ena velika mlaka, ki jo je treba prečkati.

 

https://goo.gl/maps/Gk0JG

https://www.google.si/search?q=saleccia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=gQLmVNTzHcfsUqWOhKgN&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1920&bih=965

 

Seveda pa v tem terminu ne bo kopanja, zato vožnja do tja nima nekega smisla.

 

Glede ostalega pa je, kot so že povedali, na otoku povsem soliden asfalt, če imaš namen voziti v mejah normale, ker tudi tu sem že imel možnost prebirati, kako korziški asfalt pobira gurmo... pri taki vožnji pobira verjetno še kaj drugega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, tudi sam nameravam it letos na korziko za prvomajske. Vem da je tezko reci, samo me zanimajo kaksne so kaj okvirne tempareture za ta letni cas? ;)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do najlepše plaže na otoku vodi precej neugoden makadam (ostri kamni). Ko misliš, da si ne ža koncu pa je tudi poleti ena velika mlaka, ki jo je treba prečkati.

 

https://goo.gl/maps/Gk0JG

https://www.google.si/search?q=saleccia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=gQLmVNTzHcfsUqWOhKgN&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1920&bih=965

 

Seveda pa v tem terminu ne bo kopanja, zato vožnja do tja nima nekega smisla.

 

Glede ostalega pa je, kot so že povedali, na otoku povsem soliden asfalt, če imaš namen voziti v mejah normale, ker tudi tu sem že imel možnost prebirati, kako korziški asfalt pobira gurmo... pri taki vožnji pobira verjetno še kaj drugega...

Ta plaža je res lepa,se pravi bi se dalo z potovalno enduro do tja al je teren prehud.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se, seveda, saj se vozijo. Samo pač pazit na gume, ker ni lep makadam. Prvi del je samo malo spusta, potem gre bolj ali manj po ravnem.

 

No, jaz sem bil z osebnim avtom. Več kot uro vožnje. Z običajnom avtom lahko kje podrsaš, nevarnost da prebiješ karter (sem videl špure olja). Skratka kar veliko "dela" da dol prideš, kjer je tudi kamp.

 

tak zgleda

 

p.s. 

ko sem napisal najlepša, tudi druge so lepe in lažje dostopne :) ta je pač najbolj znana

 

img5489.jpg

iz čolna

 

img5513.jpg

na cilju po cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!