Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Teh par ur boste po kafičih na ladji kot ostali...

Ven boš šel samo čikat in fotkat

Tudi zjutraj isti dan

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa nimam pojma, online za 2 osebi in moped Livorno-Bastia cca 140€, dvomim da bo v portu 200€

Ne, ne, mi gremo na Sardinijo in je že v štartu dražja zadeva, pa še s kabino na nočnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, mi gremo na Sardinijo in je že v štartu dražja zadeva, pa še s kabino na nočnem.

Ne, ne, mi gremo na Sardinijo in je že v štartu dražja zadeva, pa še s kabino na nočnem.

Ceneje je,ker gre za Italijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič smo bili brez kabine, potem pa vedno s kabino in tušem. Kabina je zakon, zaspiš ko otrok, tam po bufetih si pa polomljen, sploh če si pozen pa ne dobiš tistih boljših stolov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to....za Korziko (4h podnevi) ne rabiš kabine. Ležalnik, če je temp. ok, kaj spiješ in malo zadremaš. Dvakrat šel tako tja (konec junija). Nazaj pa z nočno, ki vozi cca. 6ur, tako da pride ob 7h zjutraj v Livorno....tudi na palubi. Če je hladno greš not, se pa preživi na ležalniku....če ni kakšnih idiotov zraven  :drunk:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z odsevnimi nalepkami na čeladi, na Korziki. Jih je res potrebno imeti? Kakšne izkušnje imate tisti, ki ste že bili na Korziki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z odsevnimi nalepkami na čeladi, na Korziki. Jih je res potrebno imeti? Kakšne izkušnje imate tisti, ki ste že bili na Korziki?

Po francoskih zakonih, ki veljajo tudi na Korziki se lahko voziš brez nalepk in odsevnih trakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imata 10 in 12 let in ni vprašanje snovi v tistih petih dneh, ki se jih sme manjkati, ampak v odnosu do dela. 

 

Nazaj k Korziki. Za prvo noč gledam kamp Pietra malo severneje od Bastie. Kdo pozna?

http://sl.camping.info/francija/korzika/camping-la-pietra-7287

Poznam, smo se skopali tam. To pa je tudi vse. Mislim da ponujajo tudi diving zadeve.

Kaj vem, če ne bo pihalo, je ok.

Glede dece pa, daj no, saj smo vsi v šole hodli, s tem da je danes na papirju 80% odličnjakov.

Jaz sem falil za take priložnosti, nobenih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede dece pa, daj no, saj smo vsi v šole hodli, s tem da je danes na papirju 80% odličnjakov.

Jaz sem falil za take priložnosti, nobenih težav.

Ti poskrbi, da bo mošnja polna, da boš otrokom lahko kaj nudil! O vzgoji bova več rekla, ko boš sam vzgajal.

 

Poznam, smo se skopali tam. To pa je tudi vse. Mislim da ponujajo tudi diving zadeve.

Kaj vem, če ne bo pihalo, je ok.

Mi bomo tam samo en dan, ker se bomo selili po otoku. Bolj me zanima čistoča sanitarij, tuši s toplo vodo, ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že vzgajam, ni pa šoloobvezen. Tak da lahko vse poveš. Že lepo reče Kawasaki,

Bil sem v 7 kampih na korziki, bolj ali manj so zelo pazili na čistočo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je z odsevnimi nalepkami na čeladi, na Korziki. Jih je res potrebno imeti? Kakšne izkušnje imate tisti, ki ste že bili na Korziki?

Leta 2013 me ni nihče vprašal za nikakršne nalepke, pa sem en parkrat prpalu mimo policistov. Po pravici povedano si kaj takega tudi ne bi limal po čeladi.

Na pot pa pojdi z novimi gumami. Jaz sem v petih dneh po straneh spičkal obe. Ostal pa mi je profil po sredini za avtocesto.

 

Obilo užitkov. Če uživaš v ovinkih, se izogibaj vzhoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mia, pazi se tudi prašičev, ki se pasejo ob cesti.

post-143-0-10125200-1429380434_thumb.jpg

post-143-0-42957000-1429380549_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na amzs piše, da so nalepke kao obvezne...

ADAC tega ne pozna. Francosko pa ne znam ,da bi preveril. Mene so že dvakrat francoski pajkani ustavl pa mi ni noben težil zarad nalepk. Srečal mnogo motoristov v F pa še nisem vidu te sorte nalepk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADAC tega ne pozna. Francosko pa ne znam ,da bi preveril. Mene so že dvakrat francoski pajkani ustavl pa mi ni noben težil zarad nalepk. Srečal mnogo motoristov v F pa še nisem vidu te sorte nalepk.

 

Nalepke na čeladi so obvezne, kazen 135 eur in 3 pike.

 

helmets-with-stickers.png

 

 

 

Za motoriste in njihove sopotnike je bil od 1.1. 2013 kot obvezna oprema predviden tudi odsevni jopič ali odsevni trak (velikosti vsaj 150 cm2), vendar so zakon v zadnjem trenutku spremenili, tako da je sedaj samo priporočljiv. Tako je odsevni jopič za sedaj  obvezen samo za voznika in potnike v vozilu, ki se v primeru okvare vozila ali prometne nesreče nahajajo na vozišču. Motoristi morajo imeti na čeladi posebne odsevne nalepke, ki morajo biti nalepljene na vseh 4 straneh čelade in morajo biti velike vsaj 18 cm2. Odsevni jopič je obvezen tudi za kolesarje za vožnjo ponoči in v slabi vidljivosti. Kazen za neuporabo odsevnega jopiča oz. nalepk na čeladi je 135 eur oz. 90 eur če plačate na samem kraju.

 

Kaj več bi nam lahko povedal "Monačan", čeprav dvomim, da njega "zanimajo" predpisi :)

 

Ko je bila predpisana frulica, sem jo nabavil tisto leto, no zadevo so preklicali. To z nalepkami pa očitno obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... in kje se tale pizdarija za nalepit nabavi?

 

 

...drugače pa, na ADAC camping sem našel 7 kampov in na korsica camping še nekaj, ki so odprti že od srede aprila... cena skupaj (oseba + šotor + motor) cca 10-13 € po osebi...

 

Drugače bom pa "ubral" Snecerjevo 4 oziroma 5 dnevno turo... Rezervirat pa ne mislim nič, ker če bo napoved slaba se ne bom odpeljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nalepke na čeladi so obvezne, kazen 135 eur in 3 pike.

 

helmets-with-stickers.png

 

 

..................To z nalepkami pa očitno obstaja.

 

Men' pa tega ni 'mben povedal, pa že od pamtiveka lepim na čelado te zadeve. Že takrat, ko so rekli, da se ne sme... :O

Moja varnost je prva! Potem pa še na druge mal' porajtam. :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, sreda zjutraj štart... nalepke? Ma kake nalepke, če mi dajo pike, jih bom pa v Mercatorju pokoristil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto čez Francijo, pa sem srečal mnogo policajev, mi ni noben težil, ker sem imel nalepke v kovčku. Sem si reku, jih prilimam če jih majo tud francoski motoristi. Sem jih v kovčku domov pripeljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!