Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

pred 41 minutami, gasperX pravi:

Vprasanje... Koliko loha racuna za en teden korzike, brez preseravanja in kurcenja s kesom.... 1000€ ali vec ali manj? 

okoli dobrih 600 vse skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gasperX pravi:

Vprasanje... Koliko loha racuna za en teden korzike, brez preseravanja in kurcenja s kesom.... 1000€ ali vec ali manj? 

v dvoje sem zapravil cca 1500€. Na komot, s preseravanjem. Torej za eno osebo računaj 750€ vrh glave, se pa da tut cenej. Recimo trajekt sem zlo drago plačal, ker je v sobotah drag. Spanje tudi ni bilo poceni, nekaj več km transferja ker smo spali na istem mestu. Hrano smo jedli sammo dobro :D

 

7 dni, vse skupaj od doma do doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gasperX pravi:

Vprasanje... Koliko loha racuna za en teden korzike, brez preseravanja in kurcenja s kesom.... 1000€ ali vec ali manj? 

Midva sva zapravila med 1500€ in 2000€. 10 dni - 5dni Korzika 5dni Toskana. V to je zajeto vse od cestnin, trajekta, bencina,hrane in spanja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 dnevni izlet, torej 5 polnih dni na Korziki

trajekt dvosmerna                              98 EUR

cestnina (ita) v obe smeri                   84 EUR

prenočitev 4x hotel                            90 EUR

bencin 2800km (4,5l/100km x1,5eur)      189 EUR

461 EUR + hrana (individualno) :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamorkoli smo šli smo nekako 100€ na dan porabili. Romunija, Srbija ali pa Korzika, vedno približno toliko. Seveda je to za nek normalen komfort. Zame je to spanje v čisti postelji ali šotoru, zjutraj kava in rogljiček, čez dan kak prigrizek, zvečer nekaj toplega in ene tri pive, od 200 do 500 km. Še najdražje je ponavadi likof v sloveniji, preden se razidemo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, tomash pravi:

kamorkoli smo šli smo nekako 100€ na dan porabili. Romunija, Srbija ali pa Korzika, vedno približno toliko. Seveda je to za nek normalen komfort. Zame je to spanje v čisti postelji ali šotoru, zjutraj kava in rogljiček, čez dan kak prigrizek, zvečer nekaj toplega in ene tri pive, od 200 do 500 km. Še najdražje je ponavadi likof v sloveniji, preden se razidemo.

V Srbiji teżko spičiš 100 ojrov in ostaneš na nogah :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kocka je padla.

Do trajekta v enem dnevu, ampak celo malo dlje, ker bova odplula iz Savone. Cca. 750 km. Tolk kilometrine nisem z motorjem se nikoli delal v enem samem dnevu. Upam, da rata, ce ne bova veslala z gumjakom do Korzike. ;)

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Slow pravi:

Kocka je padla.

Do trajekta v enem dnevu, ampak celo malo dlje, ker bova odplula iz Savone. Cca. 750 km. Tolk kilometrine nisem z motorjem se nikoli delal v enem samem dnevu. Upam, da rata, ce ne bova veslala z gumjakom do Korzike. ;)

Dej no, verjem da ni panike po AC. V končni fazi smo Iz Sarajeva, Jahorine, Hvara čez Drvenik (vse po normalnih cestah) vozil direk domov in vožnja po omejitvah. Čisto normalno se da. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Dej no, verjem da ni panike po AC. V končni fazi smo Iz Sarajeva, Jahorine, Hvara čez Drvenik (vse po normalnih cestah) vozil direk domov in vožnja po omejitvah. Čisto normalno se da. 

Jp, in to letos marca, k je še bl kratek dan. No, tole po omejitvah z mal rezerve. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Slow pravi:

Kocka je padla.

Do trajekta v enem dnevu, ampak celo malo dlje, ker bova odplula iz Savone. Cca. 750 km. Tolk kilometrine nisem z motorjem se nikoli delal v enem samem dnevu. Upam, da rata, ce ne bova veslala z gumjakom do Korzike. ;)

To bo šlo brez problema.:OK: Midva imava rekord 950 km v enem dnevu.:cool:

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, dr.looney pravi:

To bo šlo brez problema.:OK: Midva imava rekord 950 km v enem dnevu.:cool:

Midva sva pa danes otroke previla, pospravila in posesala, oprala in zlikala, skuhala kosilo in pomila, in s tamalimi fuzbal igrala. Vse se da če se more... :)

pa vodo sem ji zavrel... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Slow pravi:

Kocka je padla.

Do trajekta v enem dnevu, ampak celo malo dlje, ker bova odplula iz Savone. Cca. 750 km. Tolk kilometrine nisem z motorjem se nikoli delal v enem samem dnevu. Upam, da rata, ce ne bova veslala z gumjakom do Korzike. ;)

Vreme sem preveril,  bo super za veslanje :lol1:. Uživajta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Slow pravi:

Kocka je padla.

Do trajekta v enem dnevu, ampak celo malo dlje, ker bova odplula iz Savone. Cca. 750 km. Tolk kilometrine nisem z motorjem se nikoli delal v enem samem dnevu. Upam, da rata, ce ne bova veslala z gumjakom do Korzike. ;)

po ac je to z lahkoto do omejitve, rekord mam 1080km do pozno popoldan vožnja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

po ac je to z lahkoto do omejitve, rekord mam 1080km do pozno popoldan vožnja :)

Ja, ampak motor bo max nalozen 400+ kg, brez navigacije (se pravi, da ne smem nikjer zalutati in s tem po nepotrebnem zgubljati dodaten cas), hitrost bo pod omejitvami, saj bom najverjetneje vozil le malokdaj nad 110 km/h, velika verjetnost dezja (torej se nizja hitrost), vsako dobro uro vsaj malo pocitka in razgibavanja itd.

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Vreme sem preveril,  bo super za veslanje :lol1:. Uživajta.

Napoved slabo kaze, ja. :dry: Ne samo med potjo cez Italijo, ampak tudi na Korziki. Npr. ravno prvi dan, ko morava iz Bastie priti do Propriana (cca. 200 km), so napovedane mocne nevihte z grmenjem, dez in moznost poplav. :Dhttp://www.accuweather.com/en/it/corsica/2579854/daily-weather-forecast/2579854?day=3

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Slow pravi:

Ja, ampak motor bo max nalozen 400+ kg, brez navigacije (se pravi, da ne smem nikjer zalutati in s tem po nepotrebnem zgubljati dodaten cas), hitrost bo pod omejitvami, saj bom najverjetneje vozil le malokdaj nad 110 km/h, velika verjetnost dezja (torej se nizja hitrost), vsako dobro uro vsaj malo pocitka in razgibavanja itd.

Napoved slabo kaze, ja. :dry: Ne samo med potjo cez Italijo, ampak tudi na Korziki. Npr. ravno prvi dan, ko morava iz Bastie priti do Propriana (cca. 200 km), so napovedane mocne nevihte z grmenjem, dez in moznost poplav. :Dhttp://www.accuweather.com/en/it/corsica/2579854/daily-weather-forecast/2579854?day=3

 

Mogoče ne bo tako divje, bo sicer aprilsko ampak na Korziki se da kr fino izogibat nevihtam, če ni vsesplošnega dežja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Slow, daj uporabi raje tale link, je napoved vremena boljša:

http://www.accuweather.com/en/fr/bastia/132930/daily-weather-forecast/132930?day=3

... če boš iskal kraj iz tvoje povezave, boš izgubil še kakšen dodaten dan ... :D

Drugače pa sam planiram krenit v četrtek in morda se kje srečamo na otoku ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Synth pravi:

Drugače pa sam planiram krenit v četrtek in morda se kje srečamo na otoku ...

Ce vidis belega stroma s 100+ kilskim merjascem spredaj in 50 kilsko balerino zadaj, potrobi in spijemo Napoleona. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 4. 2017 ob 10:17, Snecer pravi:

Dva sta tak spala na klopci v Dolomitih, mogoče kakšno uro v celi noči, ker nista "komplicirala". Tu na MS smo lahko to prebrali.

In to je slabo, ker?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde racunam pol med 700 in 900€ za vsak slucaj.. Jebemti DinDin upam da na nama rata letos...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, gasperX pravi:

Ajde racunam pol med 700 in 900€ za vsak slucaj.. Jebemti DinDin upam da na nama rata letos...

računaj med 0-2000€ pa zihr nauš zgrešil. :P

pa držim pesti, da vam rata.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DinDiin pravi:

Moj racunovodja prav, da sm ze prevec zapufan, tko da slaba. 

 

špara se doma!!!

Če ti je Korzika všeč in če bi rad šel, se da namensko pršparat tistih 700-1000€.

Tak je v lajfu....enako sem vedno počel, ko sem se odločil za določen cilj, se je vse temu podredilo.

ps. menjaj računovodjo :P

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Slow pravi:

Ce vidis belega stroma s 100+ kilskim merjascem spredaj in 50 kilsko balerino zadaj, potrobi in spijemo Napoleona. :D

 

:D ... dogovorjeno ... bom bil pozoren na omenjeno kombinacijo :D ... itak bom pa z guzzijem verjetno tud sam štrlel iz povprečja ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!