Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

mat,zdi se mi,da si imel nastavljeno na premalo mazanja.125 ml bi naj zadostovalo za cca.3-4k km; manj,ce se vozis veliko po dezju.vsaj tako sem bral.

125ml ??? a nima osnovni rezervoarčem 50 ml ?? Ice, ali imaš ti kak drug ScotOiler ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nimam nobenega (se)..... sem samo na enem motorju videl rezervoarcek s 125 ml.mogoce ni bil scottoiler,ampak druga firma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Najprej moram g.ICE-tu povedat,da sem pridno prečekiral vse kar smo o verigi in njenih dejavnostih že napisali,pa ni bilo nič od tega,kar me muči!

Klimbra je pač malo bolj lev,kar se tehnike in iznajdljivosti tiče,pa na svoji LEPI,PREČUDOVITI,NAJBOLJŠI,KRASNI,BOŽANSKI,SAMO ZAME NAREJENI........TDM-jki nikakor ne poštudira,kako bi majpreprosteje namazal ketnco.

Malo sem se že naveličal sprehajanja po ulici,ki zgleda nekak takole:

-postavim na tačko

-založim s kartonom

-pošpricam

-odložim karton

-odložim ketenfetsprey

-sedem na moped

-porinem 0,5m

-razjaham

-podložim karton

-pošpricam

.

.

.

.

.

.

i tako to više puta.

Ma se mi že vse stare mame režijo k me gledajo.

PS:pa ne mi zdej tistega famoznega mazalca ponujat,k ga ne mislm kupvat,sem kumi za rore našparu. :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si kako enostaven je postopek, če imaš opremo

...In če je nimaš? Tudi jaz se mučim podobno kot Klimbra, le da ne prerivam motorja, ampak namesto tega potegnem zadnji del motorja (primem ga tam, kjer se drži sovoznik) na tisto stran, na kateri je tačka in ga vlečem toliko časa, dokler zadnje kolo ni v zraku (v bistvu ga nekoliko naslonim nase). Nato kolo obrnem in ponavljam postopek, dokler ketna ni okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...In če je nimaš?

Zadnje stojalo stane 10-12 kSIT. Glede na to, da so tudi zime precej dolge, ne vem zakaj se komu se zdi, da se mu ga ne splača imeti. :unsure:

Seveda pa obstaja še več načinov kako z matranjem namazati verigo. Tvoj je pa po drugi strani tudi rahlo riskanten, tako zate kot za motor. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje rabiš nekaj takega:

10003368_910_anw_FR_03.JPG

Za 30EUR se to dobi v Louisu, v Graz-u naprimer... Zelo priročno, si nameravam kupit ravno za mazanje verige...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nimate kardana?!? :P :D :lol: OK, OK, OK! SORRY!!!!!!! Tudi jaz sem motor postavljal na tačko in ga dvigoval, verjetno ženska to težje počne kot 105 kg ded....

Enkrat sem videl v salamoncu oglas je en tip iz MB prodajal HOME MADE stojala za motzorje za okrog 8 kSIT (sorry nisem zapisal številke :( ).

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

Mislim, da je najbolje ce si omislis ali centralno stojalo ali pomozno stojalo iz cevnih profilov.

Jaz imam slednjega pa nimam nobenih problemov z mazanjem ketne.

Posebej, ker skoraj vedno najprej ocistim ketno z petrolejem ali WD-40 in jo potem namazem.

Ko pa samo namazem ketno (npr. na dopustu brez stojala) pa uporabim kr zgoraj omenjeni sistem nagnjevanja motorja na stranskem stojalu. Je priporocljivo, ce sta dva, gre lazje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možne rešitve:

1. Kupiš zadnje stojalo (vrjetno odpade, ker nimaš $)

2. kupiš centralno stojalo (vrjetno odpade, ker nimaš $) :( :(

3. Kupiš drug motor, ki ima centralno stojalo ali kardan(glej zgoraj)

4. najdeš nekoga, ki zna porivat (motor seveda, da ne bo pomote)

5. najdeš nekoga, ki zna s spreyem špricat .... ;) ;)

6. ...... ......

;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko postane veriga suha in potrebna maziva zalajaš vanjo in kupiš novo. :ph34r: :blink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem videl v salamoncu oglas je en tip iz MB prodajal HOME MADE stojala za motzorje za okrog 8 kSIT (sorry nisem zapisal številke  :(  ).

LP Bajsi

Verjetno si mislil tole :

http://www.motoristi.alcad.si

Popravljeno . Popravil airy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zelo preprost način pa vendar ko se ga navadiš gre.......................gre pa takole!!

Ob bok motorja si naštimam ravno pravo višino tlakovcev (štiri komadi + lesena deščica za moj motor) in nato nagnem motor na stransko tačko tako da zadnja guma pogleda v zrak, nato pa pod motor z nogo zarinem tlakovce! Tako motor stoji na sprednji gumi tački in kupčku tlakovcev!!!Zadeva je sicer malenkost zamudna pa vendar ko se zverzeraš zadeva špila tipi topi!!Pol pa sam še verigo namažem tako da vrtim zadnjo gumo in šppricam po vrigi!Postopek za snetje motorja poteka v obratnem vrstnem redu!!! ;)

Drugač pa loh tut motor sam držim pa mi bejbika našprica ketno1Je še hitrej sam pomoč rabiš!!! :rolleyes: <_< ;) :P

Ciao,by Pero

PS:Klimbra ne počni neumnosti po ulci k loh še kako staro mamo fršlok zadane!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam en uprašene k je ma off topic: a je gun na slikci ta nov SV al ta star, sicer glede mazanja sm u motoristu vidu enkrat kao eno "stransko tačko" za na desno stran sam pršraufaš, mislm da bi blo glih tko dobr, mrbit kgo to pozna?

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, uporabi živo silo. B)

Z Masterjem Od Disasterjem maževa verigo Gilerce tako, da jo eden drži pokonci in tišči po travi pred hišo, drugi pa poskakuje zraven in šprica. :lol: :lol: :lol:

Verjetno malo smešno na pogled, a učinkujoče in nič investicije za stojalo, ki se ti potem itak večino časa valja po garaži in povečuje stopnjo gneče v njej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem še imel XVS250,sem vedno prosil nekoga,da mi je rinil motor jaz sem pa šprical.Zdaj inam XJ600 pa ni več problem,ker imam centralno stojalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa vzamem pol metra vrvi in pribl. pol metra dolg kos lesa. vrv zavezem okrog rocke prednje zavore, da je kolo zablokirano, desko pa dam pod nosilec sovoznikove desne stopalke. tako je motor na treh tockah (prednje kolo, stransko stojalo in deska), zadnje kolo pa je v zraku, in se lahko prosto suce. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navijam za Perotovo varijanto, ki jo prakticiram tudi sam........le da jaz ne šlepam tlakovcev, temveč uporabim primerno dolg kos lesa (ročaj male sekirce).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako Brrrm. tudi jaz sem imel isti postopek mazanja verige. nekoga posadiš na motor da ti počasi rine motor ti pa zraven čepe špricaš po verigi. Sicer pa jaz osebno nisem uporabljal kartonov ker nisem toliko ekološko osveščen :unsure: :huh: no vsaj pri tej stvari nisem bil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa jaz osebno nisem uporabljal kartonov ker nisem toliko ekološko osveščen :unsure: :huh: no vsaj pri tej stvari nisem bil

Mislim, da gre manj za ekološko osveščenost, kot pa za to da ne "onečediš" motorja.

Nenazadnje tudi karton, ki si ga zašmiral vržeš proč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa jaz osebno nisem uporabljal kartonov ker nisem toliko ekološko osveščen :unsure:  :huh: no vsaj pri tej stvari nisem bil

Mislim, da gre manj za ekološko osveščenost, kot pa za to da ne "onečediš" motorja.

Nenazadnje tudi karton, ki si ga zašmiral vržeš proč.

Pa najbrž tudi za to, da mast ne gre po gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da gre manj za ekološko osveščenost, kot pa za to da ne "onečediš" motorja.

Nenazadnje tudi karton, ki si ga zašmiral vržeš proč.

No meni ni uspelo da bi prav na veliko našprical po gumi. Če imaš kakšen bolj slab sprey ti ga več potem sama veriga vrže na gumo kot pa prej pri špricanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kahem ahem .......... mebbe bebbe this:

10003338_860.JPG

pri Louis npr.sigurno tudi kje drugje.cena ni pretirana in se relativno majhna zadevica je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!