Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

Ob 31. 12. 2016 at 18:27, Rogerg pravi:

Js bom pocaku da ga snecer kupi... tist bo zih najboljsi 

https://www.tutorochainoiler.com/products/tutoro-auto-kit-1-pro

To je tale, ki ga bo poštar prinesel, dela tudi v tunelu.

WORLD LEADERS IN AUTONOMOUS AUTOMATIC MOTORCYCLE CHAIN OILING

NO CONNECTIONS TO THE ELECTRIC OR VACUUM SYSTEMS OF YOUR MOTORCYCLE

British made high quality, high performance automatic motorcycle chain oilers. Easy to fit, a TUTORO will maximise the life of your chain and sprockets, minimise user maintenance and never compromise the running of your machine or invalidate your warranty.
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

To je tale, ki ga bo poštar prinesel, dela tudi v tunelu.

 

Da ne bo pomote: Pro-Oiler prav tako dela v tunelu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa tok mal tunelov prevozim, da mi je čisto vseeno, če dela v tunelu. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Js pa tok mal tunelov prevozim, da mi je čisto vseeno, če dela v tunelu. :D

 

Glede na to, da kapne na vsake par kilometrov, je to da dela v tunelu res pomemben podatek. :yea2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Js pa tok mal tunelov prevozim, da mi je čisto vseeno, če dela v tunelu. :D

 

Maribor-Nemčija čez Avstrijo si kar "nonstop" v tunelih, tako da je to zelo pomemben podatek, že pri Grazu je tunel 10km itd. :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Maribor-Nemčija čez Avstrijo si kar "nonstop" v tunelih, tako da je to zelo pomemben podatek, že pri Grazu je tunel 10km itd. :)

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Maribor-Nemčija čez Avstrijo si kar "nonstop" v tunelih, tako da je to zelo pomemben podatek, že pri Grazu je tunel 10km itd. :)

YP, res,ko se pa normalno, če nimaš oilerja, ketna namaže na 500 km je pa vse OK ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HD-Dyna pravi:

YP, res,ko se pa normalno, če nimaš oilerja, ketna namaže na 500 km je pa vse OK ...

Je ok, ni pa optimalno. Zdaj je govora o najboljšem sistemu, to pa je zemljina gravitacija.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmm, kako pa se kaj "odfrčalo" olje obnese na stranskih kovčkih? na plastiki in alu verjetno ni problema, kaj pa na poltrdih ABS kovčkih? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men ne svinja po kufrih nič oz zanemarljivo. Bolj svinja po feltni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Snecer pravi:

Je ok, ni pa optimalno. Zdaj je govora o najboljšem sistemu, to pa je zemljina gravitacija.

Why are classic gravity-feed chain oilers so difficult to adjust?

For two reasons:

·       The oil viscosity changes dramatically with temperature

·       They take no account of distance traveled

Oil viscosity

As you know, oil changes viscosity with temperature. The higher the temperature the more fluid the oil becomes.

But what you may find surprising is just by how much viscosity changes.

Broadly speaking in the typical ambient temperature ranges, oil changes in viscosity by over 30% per 5C step temperature change!

Let's say the temperature is 10C, and before you set out, you have set your drip-feed system to give 1 drop per minute.

The day gets warmer...

at 15C - your oiler will be giving 1 drop per 44 secs. (+37% = 1.37 x more oil)

at 20C - that becomes 1 drop per 32 secs (+85% = 1.85x)

at 25C - 1 drop per 24 secs (+146% = 2.46x)

at 30C - 1 drop per 18 secs (+224% = 3.24x)

Yes, that's right:

over 3x as much oil! setting gives sameAt 30C the

Distance travelled

The PRO-OILER's delivery is not just temperature-independent, it's also linked strictly to the distance you have traveled.

A typical big bike with a 530 chain may be running a setting of 1 pump pulse per 6km.

If you're riding in heavy city traffic, this 6km could take you 15 minutes.

On the open road at around 150km/h you will cover the same 6km in just 2.1/2 minutes

It's not the time that counts, but the distance.

With a classic gravity-feed system (even forgetting temperature and viscosity issues for a moment), you also have to work out what average speeds you are doing.

A setting which gives 1 drop per minute may be ok at a constant 80km/h, but it's 2x too rich at 40km/h - and yet only delivers 50% of what you need at 160km/h.

 

Anyone who has used a classic gravity-feed system will recognize these problems. In practice the only solution is to run a conservative, rich setting all the time to avoid running dry.

Then add to this the fact that you can't even adjust the setting while riding...

Now you see why the PRO-OILER's pumped, temperature-independent and distance-related delivery is such an advantage.

·       You can ensure constant lubrication of the chain with the minumum of fling-off.

·       You set your oil delivery rate so there is just enough to lubricate the chain - without soaking it and having unnecessary fling-off

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir pa seveda konkurenca, ki ima že homepage na nivoju iznajdbe interneta, da ne govorim o elektronski in žičnati navlaki, ki jo je potrebno namestiti + stikalo na motor, da za novoletne praznike motor samo postaviš v sobo namesto jelke. Razlika je samo v tem, da namesto iglic, kaplja dol olje.

Montaža pa lična, da bolj ne more biti :) glomazno stikalo, vrtanje v nihajko (ok ajde, ni vezic), prostor za orodje z ležečo flaško, kar je daleč od optimalnega, kablovje po celem motorju. In še češki izgled komponent.

20141002185434-ac942cd9-me.jpg

20141002185436-7823da66-me.jpg

20141002185437-44353918-me.jpg

20141002185437-b58e2236-me.jpg

20141002185438-54de8d1d-me.jpg

Bruce Lee komponente.

 

20160805205152-60ae4d0e-me.jpg

20160805205152-bb152062-me.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Vir pa seveda konkurenca, ki ima že homepage na nivoju iznajdbe interneta, da ne govorim o elektronski in žičnati navlaki, ki jo je potrebno namestiti + stikalo na motor, da za novoletne praznike motor samo postaviš v sobo namesto jelke. Razlika je samo v tem, da namesto iglic, kaplja dol olje.

Montaža pa lična, da bolj ne more biti :) glomazno stikalo, vrtanje v nihajko (ok ajde, ni vezic), prostor za orodje z ležečo flaško, kar je daleč od optimalnega, kablovje po celem motorju. In še češki izgled komponent.

 

 

 

 

 

Prej je blo optimalno, zdej umiraš na lepoti. Kaj je zdej važno? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Optimalno pomeni v vseh pogledih. Od montaže, izgleda, materiala. Pro Oiler to ni :) 

Tvoja gravitacija ni niti približek optimalnega mazanja. Pa pri pro-oilerju ni treba nič vrtat po motorju in ležeča flaška ni noben problem, ker pač ni gravitacijski ampak ima pumpo. :ras: O lepoti pa res ne bom razpravljal, pač stvar okusa. :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Tvoja gravitacija ni niti približek optimalnega mazanja. Pa pri pro-oilerju ni treba nič vrtat po motorju in ležeča flaška ni noben problem, ker pač ni gravitacijski ampak ima pumpo. :ras: O lepoti pa res ne bom razpravljal, pač stvar okusa. :smoke:

Tutoro deluje na principu tresljajev izkorišča pa gravitacijo. torej občutljiv je na spremembe temperature, na hitrost pa malo ali nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole po 1500km nasvija oiler za manj kot 10€. Oba motorja imata enak princip, cev kot rezervoar, pipo za doziranje in gravitacijo za dotok.

Svetli kolesni obroč (F650GS)

DSC02049.JPG

Črn kolesni obroč (MT07)

DSC02048.JPG

Olje verigol.....

Packarijo pobrišem s papirnato brisačo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, MiNa said:

Oba motorja imata enak princip, cev kot rezervoar, pipo za doziranje in gravitacijo za dotok.

ti odpiraš/zapiraš manualno, z pipico, right?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Snecer pravi:

Vir pa seveda konkurenca, ki ima že homepage na nivoju iznajdbe interneta, da ne govorim o elektronski in žičnati navlaki, ki jo je potrebno namestiti + stikalo na motor, da za novoletne praznike motor samo postaviš v sobo namesto jelke. Razlika je samo v tem, da namesto iglic, kaplja dol olje.

Montaža pa lična, da bolj ne more biti :) glomazno stikalo, vrtanje v nihajko (ok ajde, ni vezic), prostor za orodje z ležečo flaško, kar je daleč od optimalnega, kablovje po celem motorju. In še češki izgled komponent.

Spet same pavšalne ocene, brez mnenja o osnovnem namenu produkta, torej mazanju verige. 

Če je homepage arhaičen, to ne poslabšuje lastnosti mazanja.

Način in izvedba montaže je stvar osebnega ukusa in seveda spretnosti. Delež "elektronske in žične navlake", ki jo prispeva Pro-Oiler, je v kolikor toliko sodobnem motorju, bi ocenil preko palca, manj kot 5%.

Motor v dnevni sobi ni nobena redkost, ampak, na žalost, v konkretnem primeru bo moralo iti brez kapljanja.

Ne vem, kaj tebi pomeni "češki izgled". Spominja me na arhaično pojmovanje za nekaj slabega in cenenega iz časov, ko smo mislili, da smo mi najboljši. 

Če govorimo o optimalnosti še tole: kaj je bolj optimalno, stikalo na dostopnem mestu, s katerim med vožnjo lahko menjaš režim mazanja (suho, dež, prašna cesta) ali ustavljanje in mehanično nastavljanje mazalca glede na pogoje vožnje. Jaz bi trdil, da je prva opcija optimalnejša, ne glede na "češki izgled". Tebi se ni treba ponovno opredeliti, saj si se že skozi vse objave o izdelkih, ki jih poznaš iz opisov, nimaš pa z nobenim konkretnih izkušenj. 

Če reduciram uporabnike, lahko o Tutoru kompetetno piše DAMI34, o Scottoilerju Kmet2, o Pro-Oilerju pa, recimo, jaz, ki sem ga uporabljal na dveh motorjih. 

Pred časom sem dobronamerno napisal lastnosti mazalca. Potrudil sem se opisati razloge, zakaj sem se odločil za Pro-Oiler. Ne vem, ali si ga prebral ali ne. Vem le to, da na ta opis nisi imel nobenega komentarja, čemur se sicer, koliko je "iz priloženega na MS razvidno", težko izogneš.

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokaži fotke, kako imaš montirano, bo komu bolj pomagalo, kot pa pisarjenje.

K sreči imamo internet, da se že na ta način izognem slabim izdelkom, brez da bi jih preizkusil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

Pokaži fotke, kako imaš montirano, bo komu bolj pomagalo, kot pa pisarjenje.

 

Zdej si ga pa najdu. Ne more, ker ga je na mojega premontiru.  Ni najdu načina da ga priredi za mazanje kardana. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!