Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

pred 2 urami, NejcZ pravi:

Pomoje je vsako mineralno, bio.. itd,

Ne vem zakaj bi plačal 26€ za 1l "skota", če to dobim pri nas za 3-4€?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Ne vem zakaj bi plačal 26€ za 1l "skota", če to dobim pri nas za 3-4€?

tok, da se ve, da maš :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kole, danes po furi sem čekiral verigo in opazil, da se mi je po treh jurjih mučenja v dvoje natovorjen in velik makedama raztegnila do zgornje meje. Mopetk ima 38 kkm, jutri jo spucam, ponovno našponam, pa bomo videli če bo še kaj naredila ali je fuč. Zanimivo je pa vsa enakomerno nategnjena. Tako da, ali oiler res podaljša življenjsko dobo za 2x je še vprašanje.

Je res, da sem še toplo verigo kontroliral in pri 30C, kar zihr doda kak mm pri gledanju tolerance.

Moj ktm ima zarisani dve črti v razmaku 7mm na sredini , kjer teče veriga na vrhu, potem jo pa samo porineš navzgor in mora biti med črtama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na 30 jo zamenaš in vmes parkrat nasprejaš.... če je kvalitetna bo zdržala... oiler brezveze :P

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Rogerg said:

na 30 jo zamenaš in vmes parkrat nasprejaš.... če je kvalitetna bo zdržala... oiler brezveze :P

Ni brezveze. Mas neki za delat. Projekt cel. Merjenje, modeliranje, dxf, laser, krivljenje, trovaliranje, prasno barvanje ... pol koncu nanese kot par kompletov verig in zobnikov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Kole, danes po furi sem čekiral verigo in opazil, da se mi je po treh jurjih mučenja v dvoje natovorjen in velik makedama raztegnila do zgornje meje. Mopetk ima 38 kkm, jutri jo spucam, ponovno našponam, pa bomo videli če bo še kaj naredila ali je fuč. Zanimivo je pa vsa enakomerno nategnjena. Tako da, ali oiler res podaljša življenjsko dobo za 2x je še vprašanje.

Je res, da sem še toplo verigo kontroliral in pri 30C, kar zihr doda kak mm pri gledanju tolerance.

Moj ktm ima zarisani dve črti v razmaku 7mm na sredini , kjer teče veriga na vrhu, potem jo pa samo porineš navzgor in mora biti med črtama.

Kar naenkrat, prej pa nikoli šponana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, NejcZ pravi:

Kar naenkrat, prej pa nikoli šponana?

Samo 2x v prvih 5 jurjih, nato pa na 34kkm. Sej mogoče pretiravam. Je še vedno v toreranci samo me je zmotilo, kako se je raztegnila v zadnjih treh, kar pa je mogoče normalno 35C pa to. Pa gasssss v dvoje, pa šodranje itd.

Hočem povedati da nisem vajen, da bi jo v tako kratkem času moral spet prilagoditi. Teče pa čisto lepo, zaenkrat nobenega skakanja, zaletavanja. Danes jo zrihtam, potem pa bom mal pazil nanjo.

pred 22 urami, Rogerg pravi:

na 30 jo zamenaš in vmes parkrat nasprejaš.... če je kvalitetna bo zdržala... oiler brezveze :P

Oiler se je že zdavnaj pokril. Običajno sem skuril vsaj 4 spreje na sezono, če ne več, pa veliko več čistil. 

Menjal bom, če se bo začela raztegovali, v nasprotnem pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...poišči formulo za termične raztezke materialov...poišči "k" za jeklo...zračunaj za koliko je daljša veriga ob spremembi temperature....

...nato vstavi ta raztezek v formulo za verižnico...pa boš dobil ali je to "poves" verižnice zaradi termičnega raztezka....če je pa več...pa pomeni, da se ti je obrabila...

Lahko pa poenostaviš drugi del izračuna, malo uporabiš Pitagoro, ker ko s prstom potegneš verigo na sredini dol, so vse stranice ravne...kar pomeni da je spodnji del verige, ki mu meriš poves, setavljen iz dveh pravokotnih trikotnikov..in ni več verižnica.

Simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Zivnorc pravi:

...poišči formulo za termične raztezke materialov...poišči "k" za jeklo...zračunaj za koliko je daljša veriga ob spremembi temperature....

...nato vstavi ta raztezek v formulo za verižnico...pa boš dobil ali je to "poves" verižnice zaradi termičnega raztezka....če je pa več...pa pomeni, da se ti je obrabila...

Lahko pa poenostaviš drugi del izračuna, malo uporabiš Pitagoro, ker ko s prstom potegneš verigo na sredini dol, so vse stranice ravne...kar pomeni da je spodnji del verige, ki mu meriš poves, setavljen iz dveh pravokotnih trikotnikov..in ni več verižnica.

Simpl.

Da nauš doktoriral. :P našponaš, pa čez Jurja preveriš, če bo izven tolerance kupiš novo, če ni se ti jebe za cel svet. Trenutno po 150 km vse bp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, DAMI34 said:

Da nauš doktoriral. :P

Inženirski pristop. :D  Potem pa še dve strani debate, ko se zmotiš pri računanju :lol1:

Keep it simple! 

chaintest.jpg

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, XTR pravi:

Inženirski pristop. :D  Potem pa še dve strani debate, ko se zmotiš pri računanju :lol1:

Keep it simple! 

chaintest.jpg

To so stare tehnike in ketna že v pizdi :P

Tule je moja

IMG_20180721_160427.thumb.jpg.7a137372e746d401ab8de704f4deb1e7.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam na nosilckih za tutoro. 

Zdej sem v prvi fazi. Meritve.

Mogoce bom se 3D model naredil danes in dxf-e za laser. 

Ce ne bom pijan prej, ker mi gre kar dobro. Na vsake dve vzeti dimenziji gre en pir. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

To so stare tehnike in ketna že v pizdi :P

Tule je moja

IMG_20180721_160427.thumb.jpg.7a137372e746d401ab8de704f4deb1e7.jpg

Ah!

Takšno imam že dve leti, pa še bo šla kakšni dve :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Ah!

Takšno imam že dve leti, pa še bo šla kakšni dve :)

Saj sem tudi jaz mogoče prezgodaj zagnal paniko, je pa čisto možno da sem jo prejšnjič manj našponal kot sem imel v spominu, v glavnem, veriga je zdrava, brez trdih členov in neenkomerne razegnitve na kakem delu, danes sem jo v detajle opral , pregledal in podmazal (pol sem pa spet po makedamu vozil in za nameček me je še dež dobil ) Svoje je tako ali tako oddelala, sedaj je vse že dobiček, kajt V2 sune :D

 

pred 3 urami, krucymucy pravi:

Delam na nosilckih za tutoro. 

Zdej sem v prvi fazi. Meritve.

Mogoce bom se 3D model naredil danes in dxf-e za laser. 

Ce ne bom pijan prej, ker mi gre kar dobro. Na vsake dve vzeti dimenziji gre en pir. 

kako gre poso, a si že obležal, al si izmeril? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dimenzije mam. Bom cez teden, po sihtu. 

Jaz pa tudi prehajam v neko drugo dimenzijo pocasi. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je se kak "glasbenik" zainteresiran? 

Po moje mi bo kak nosilec ostal, ker za enega se ne splaca sploh laserja zagnat. 

nosilc2.PNG

nosilc1.PNG

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bo tak v redu?

Felna in guma nima olja, veriga pa lepo mastna. Umazanije na valjčkih ni! Je pa po 500 kilometrih cel mopi umazan zaradi mokre ceste ;)

E4B4EBB3-13AF-4F07-A029-BE4F1469FAA1.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Kaj bo tak v redu?

Felna in guma nima olja, veriga pa lepo mastna. Umazanije na valjčkih ni! Je pa po 500 kilometrih cel mopi umazan zaradi mokre ceste ;)

E4B4EBB3-13AF-4F07-A029-BE4F1469FAA1.jpeg

vsi prodajalci oilerjev svetujejo da diza nalega 2-3 zobe prej preden se veriga dotakne verižnik, drugače pa mastno je :D

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo narejeno. 

ps. če je premastno mal zapri al pa rdeče olje nalij not.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Snecer said:

prozorno olje?

Da. Klüber beta gtk 055.

19 minutes ago, DAMI34 said:

lepo narejeno. 

ps. če je premastno mal zapri al pa rdeče olje nalij not.

Ja sej ne vem kaj so mi zeleno poslal. 

Zajebal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!