Jump to content

Avtomatski mazalci verige

Noise
DAMI34
Message added by DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Recommended Posts

sem imel dvojno dozirko, pa nisem videl bistvene razlike, tak da sem že dolgo na enojni. Pa tudi montaža je enostavnejša

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

takole sem Tutoro na 790ADV namontiral. Diza je na notranji strani zaščite verige, da ne bo problemov s kakimi vejami in podobno.

• 4 months later...

Še en DIY, tokrat na študentskem motorju...

IMG_20210405_142333.thumb.jpg.574a930527243e8ba21ba6422b0a3b4b.jpg

IMG_20210405_142344.thumb.jpg.9184cc10c9e6b5dfe9dcd88b174aaccd.jpg

Kaj čem pisat, deluje...

• Like 2
  • Shocked 1

• 2 months later...
  • 4 weeks later...

Glede scottoilerja, E-System. Lani jeseni kupil in zmontiral.

Po 3.000 km je odpovedal. Zgleda nekaj programskega, ne reagira na pritisk na MENU tipko, je konstantno vklopljen, se ne vgasne tudi ko motor miruje. Reset (odklop iz ACCUja) ne pomaga. Se mi je pa enkrat prej že zgodilo, da sem zjutraj v garaži opazil, da je LCD prižgan, torej se celo noč ni izklopil. Takrat so tipke sicer vse delovale, je pa reset takrat pomagal ..

Tudi sicer mi je sama rešitev rahlo mimo, zadeva se vklopi ko zazna vibracije, torej tudi ko motor miruje, stalno cuza akumulator malo po malo (bom morda izmeril porabo v mirovanju, sedaj ko ga bom moral demontirat/montirat). Na ACC 12V ga pa ne moreš dat, ker čim enkrat odvzameš napajanje zgubi vse nastavitve, predvsem količino olja nastavi na 0 (stanje olja obračunava s štetjem kapljic, ko rezvar nafilaš ga moraš nastavit na full in potem odšteva glede na kapljice).

Pa še to, nalil sem rdeče scottovo olje, pa je šele pri najmanjši možni nastavitvi mazanja - 180/spd blo kolko tolko OK. Že pri 120spd je bilo olje povsod naokoli .. default je 50-60 spd .. verjetno ni najbolj normalno, če bi nalil modro, ki je blo zraven v paketu, bi blo še hujše ..

Na kakšni nastavitvi pretoka vozite ostali?

LOUIS bo verjetno reklamacijo glede programskih težav/tipke rešil, glede tega doziranja pa upam, da ...

Hja, saj ne da bi se hvalil, ampak...

Tistle DIY iz moje objave deluje že 10Kkm, ja toliko se naklepal od aprila, ko sem kupil "študentski motor". Cev (rezervoar) sem napolnil 1 in pol krat cca 1 dcl olja, kar je zadostovalo za to kilometražo. Olje sem pa menjal za SAE90, da vidim razliko glede na olje za motorne žage.

Olje za nenjalnike je manj lepljivo, tako je tudi lažje očistit kar je popikano od olja. Tudi umazanija se manj lepi na verigo, zato izgleda čistejša...

Simplicity rulz :) :whistle:

ps, danes sem na CB500X od moje :inlove: namestil podobno DIY zadevo...

Edited by MiNa

se strinjam. Ma tudi tutoro deluje brez elektrike, večkrat po tleh z motorjem od blata in podobno, pa dela. Sicer je pa zadeva zlo podobna domači izdelavi.

• 3 weeks later...

Davek boš plačal. Naročil prejšni teden Evotech, danes dobil carinsko obvestilo.

• Sad 2

• 5 weeks later...

A se da TUTORO kupiti kje v EU, da se ne ubadam s carino?

A je problematično, če gre cevka za olje kje v bližini izpuha?

pred eno uro, mato295 pravi:

A se da TUTORO kupiti kje v EU, da se ne ubadam s carino?

A je problematično, če gre cevka za olje kje v bližini izpuha?

mislim da ne, lahko pa preveriš na njihovi strani, če kaj piše. Lahko pogledaš na ebay al pa lojza..

Koliko blizu? Načeloma ni problema, če je nekaj cm stran, tudi odvisno katerega dela izpuha, najbolj vroč je spodnji del trebuh, in ostala eu šara, tam pa ne priporočam preveč bližine, ker se bo olje grelo, pa bo težko nastaviti pravilno doziranje, lahko se celo cev stopi.

• Like 2
  • Thanks 1