Skoči na vsebino

zakaj mi ga zamori (skuter namreč)?


dj k@vla

Priporočene objave

najprej vsem en lep pozdrav!

Problem je sledeč:

Imam speedfight wrc z izpuhom leovince zx z 8g valjčki. Po 2000km, ko sem nazadnje menjal valjčke, sem jih šel na servis zamenjat, ker je zadeva imela luknjo od 60 do 70 km/h, naprej pa je lepo potegnu. Ko so bili zamenjani (valjčki), je bilo dva dni dokaj vredu, potem pa se je spet pojavila tista prekleta luknja. Do 55km/h ima skuter dobr pospešek, potem pa ga nekaj zamori, iz auspuha se ne sliši tistega značilnega »prdenja« in kar nekaj časa traja da pride do 70km/h (če je malo klanca, rabi celo večnost), potem pa do 95km/h lepo pospešuje

Kaj je tle narobe???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki podobnega sem zasledil v eni drugi temi, pa se mi zdi da je blo neki z jermenom, ne vem al je bil obrabljen, al celo narobe obrnjen... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa mi bodo spet valjčke računal pa nč druzga

garancija pa je samo še tri tedne, tak da rabm vedt, če obstaja možnost da je kaj narobe z skutrjem

zok, dej mi plis link do tiste teme

Popravljeno . Popravil dj k@vla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa mi bodo spet valjčke računal pa nč druzga

garancija pa je samo še tri tedne, tak da rabm vedt, če obstaja možnost da je kaj narobe z skutrjem

zok, dej mi plis link do tiste teme

Če je pa še garancija pol pa sploh nimaš kej kej za razmišlat.

Na servis pa rihtat tolk časa da bo dobr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neb vedu, res ne, k je ze dooolg nazaj ko sn to bral. poskusi z iskalnikom! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zok govori o moji težavi

jas sn mel jermen že slabi in sn že 46x menjal valčke ampak nobena kombinacija ni bila prava :angry:

in sn kupo novi jermen in dal noter spet nove valčke in dela zaj vrede, malo slabo samo speluvle

morem še dat noter fedro za jermen pa neke težje valčke pa bo :D

jas ti rečem jermen menji

kolko maš prevoženih z tem jermenon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zracunej si tezo valjckov

G-(N/N1)2=X

G= Actual roller weight

N= Revs number of the scooter original maximum power

N1= Revs number at the requested maximum power

X= New roller weight.

lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skuter ima prevoženih samo 5500km. Luknja se je pojavila pri 5000 in sem pač mislu da so se obrabli valjčki- pred tem je skuter deloval brez lukenj do 95km/h (po števcu seveda)

po tisti formuli nimam pojma kaj moram zračunat- dejte mi pomagat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če u trgovin rečejo, da je važn kako skuter dela do 50km/h, naprej pa jih ne briga? a je to možn

btw- a je možn da je jermen sfukan pri 5000km in ali se kje dobi shema, kako doma zamenjati valjčke pri speedfight-u

Popravljeno . Popravil dj k@vla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če u trgovin rečejo, da je važn kako skuter dela do 50km/h, naprej pa jih ne briga? a je to možn

btw- a je možn da je jermen sfukan pri 5000km in ali se kje dobi shema, kako doma zamenjati valjčke pri speedfight-u

to je možno ja, ker je skuter pod garancijo in bi naj bil taki kot je original :angry: da pa se tudi nasrat kakiga servisera :D

uh valčke pa je res težko mejat :D

če maš kompresor maš to fertig v 5 minutah

odtegneš matico na kurnvele, vzemeš dol matico, vetrnico, jermen, variomat, ga odpereš, zamenjaš valčke, in narediš vse obratno :D

ni lažjega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma fak no

najprej dam dol tisto črno stvar, k pokriva vse skupaj (jermen, variomat...), sedaj pred sabo vidm na svoji desni strani okroglo stvar, v kateri se nahajajo fedri za auspuh in tavelk fedr- a so tle tud valjčki?

na levi strani pa je neki zobnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a.jpg

sori za grdo sliko, drgač pa povejte če sm prov narisu in kaj je zdej treba odšraufat, da bom lohka valjčke zamenu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odšraufi "to ne wem kwa je" :) tam noter so valjčki, uzameš dol razdreš, pa boš vidu noter pa ti bo kr jasno. Sam boš verjetno rabu pnevmatsko pištolo za odšraufat, če ti bo pa ratal brez, je pa fajn če zategneš z njo. Men se je skoz odtegoval ku sm na roke zategnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej si že vse dol pobrav. Nevem, kako da ne najdeš. Vzameš dol veternico, to si zih najdu, pol maš tm jermen, vržeš dol, pol pa vzameš dol variomat (nisem vedu da se temu tko reče) in ga daš narazen in tam se ti v fris zablešči 6 okroglih lepotcev k jih zamenaš in tako nazaj. Pr men se nahajajo na levi strani, tm k si napisu "to ne wem kaj je" in mislim da je pr teb enako ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Presneti gremlin me je prehitu ;)

Sam to sem še mislu vprašat, kako ste tisti, k nimate pištole to odtegval, k je fajn zajeban? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma fak no

najprej dam dol tisto črno stvar, k pokriva vse skupaj (jermen, variomat...), sedaj pred sabo vidm na svoji desni strani okroglo stvar, v kateri se nahajajo fedri za auspuh in tavelk fedr- a so tle tud valjčki?

na levi strani pa je neki zobnik

:D

glej tisto desno je kuplunga

levo tam ki vidiš ti neke zobnike pa je vetrnica(to so tisti zobniki ki jih ti vidiš) potem tam za jermenom pa je variomat

boš najšel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdele sem poskušu tisto vetrnico oz. zobnik odšraufat, pa sploh ne gre, ker se zadeva vrti, tak da ni možno odšraufat

kaj je zdej fora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko si izdelas svoj kljuc. vsaj jaz sem si ga. in pol ga nastavis na tisto kamor zagrabi nozni starter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst sem zabil en šravfncigar med zobnik pa odtegnu. Sam ne raj tega delat, k se lahko zobci skrivjo al pa kej tacga :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa mi razložte/povejte tole:

-a je možn da je jermen zanič pri 5500km?

-a je treba pri menjavi fedrc na sklopki(za auspuh) in menjavi fedra (ta trd od polinija), na novo skalibrirat valjčke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!