Skoči na vsebino

Zakaj mi začne zavirat??


safrane

Priporočene objave

Zanima me zakaj mi po nekaj kilometrih pričnejo diski zavirat sami od sebe.To se zgodi tudi če ni ne bremzam.Je mogoče krivo zavorno olje, ker je dot3 in ne dot4???Kakšen predlog???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je mojmu kulegu delal. ti to dela zadaj ali spredaj (al celo na avtu)??

fora je, da ti diski ze sami od sebe zavirajo (ceprav po malem), in to se bolj in bolj segreva, olje se razteza, pritisk v zavornem sistemu raste, zavira bolj in bolj, tudi greje se vedno hitreje, dokler ti kolo cisto ne zablokira (upam da NE prednje!).

resitev je, da nastelas rocko zavore: na pedalu je to tist "pin" (kovinski drogec, dolg mislim da 55 ali 72 mm, odvisno od tipa), ki ima na sebi dve matici. s tistima maticama stelas "dolzino", oz. razdaljo med batom v zavornem cilindru in tocko, v kateri je vpet v nozno stopalko. skrajsaj ga (z vrtenjem matice in prikljucka), da ne bo pritiskal (naj ima stopalka kak centimeter, dva prostega hoda). spredaj je na rocici en (bolj ali manj vodoraven) vijak za stelat oddaljenost med rocico in zavornim cilindrom. tega malo odvij, ce ti zavira prednja. v bistvu je cist simpl fora, sam ti lahk pa tud cel lajf spremeni... :blink:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej zdele si mi pa polepšu dan če bo to delovalo:))takoj ko pridem domov probam...dela mi pa to na sprenjem in zadnjem kolesu.Kriza ne, sam mi je čist logično kar si napisu.Dobiš za pivo, če bo delovalo:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa ja ne pijem... :D :D :D

upam, da bo pomagal! vsaj enmu frendu je, ko mu je to na Mitotu z zadnjim kolesom delal! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pi es: a si ti Johny iz okolice LJ s srebrnim Safranom RXE 2.5 Phase II? tist mislim k je na Avtomobilizmu tud... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam tut podobn preblem na sprednem disku, sam mi ne blokira od šusa al pa sam od sebe. sm dal čelust dol in opazoval... če stiskam ročko za bremzo zgleda tko, k bi se pumpal in k se napumpa ne spusti. bl stiskam bl blokira...sam med vožnjo morm zdej uporabljat tazadn disk, spredn pa v sili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam tut podobn preblem na sprednem disku, sam mi ne blokira od šusa al pa sam od sebe. sm dal čelust dol in opazoval... če stiskam ročko za bremzo zgleda tko, k bi se pumpal in k se napumpa ne spusti. bl stiskam bl blokira...sam med vožnjo morm zdej uporabljat tazadn disk, spredn pa v sili.

pa si v pizdi :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol ti sam narazn plosciz ne potegne, to bo ena poceni finta, pomoje ti je kaka fedra vn padla al pa neki podobnga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!