Skoči na vsebino

scooter & težava


Priporočene objave

al pa samo očistit, pa brez svečke ene dvakrat na kurbl stopt, pa svečko zgret, pa notr dat, pa prepričat se da je dost bencina..pa gas B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ne vem, kako je pri tvojem, ampak najprej jo vzameš ven oz. odviješ, potem pa na spodnji strani očistiš saje med jezičkoma s 'šmirglnom'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej pogledati, če imaš gorivo.

Potem pogledati, če je kabel dobro nataknjen na svečko.

Če še nič, sneti kabel in preveriti če pride el. tok (iskra) do svečke.

Če še vedno nič, potem odviti svečko, jo očistiti in preveriti razmak med elektrodama in ga po potrebi nastaviti.

Če še vedno nič, bo pa že počasi na vrsti mehanik :o

Že dolgo ne kupoval sam, a zdi se mi, da so svečke v redu velikosti 2000 do 3000 tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spravi se sedaj k skuterju in odvij tisto presneto svečko in poglej ali je tisto spodaj vlažno ali suho, sajasto črno ali sivo.

Potem pa naprej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledaš v navodilo za uporabo/vzdrževanje tvojega skuterja. Tam nekje bi moralo pisati kakšna svečka naj bo in kolikšen naj bo razmak med elektrodama.

Potem vzameš merilne lističe. Če ne veš kaj to je in če jih ata nima v škatli za orodje, se boš moral spraviti do kakšne trgovine z avtomobilskimi deli, ali pa morda do bolje založene bencinske črpalke in jih kupiti.

Ko jih boš imel v roki, boš verjetno sam uganil, kako se jih uporablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O.K. sm že rešu težavo :D mal je blo treba po brust pa je užgal zdej se pa loh spet furam :D :P :D hvala za pomoč !!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Jaz bi moral nujno svečko menjat. Finta je v tem, da sem not namontiral gus kit. Serviser je dal not staro svečko. Le-to je po nekaj kmh uničlo (skuter je crkno pa ni več vžgal). Peljal sem nazaj na servis pa mi je dal noter kar eno staro (verjetno jo je kateremu pred mano jo ven vzel) pa sem se odpeljal. Do sedaj nisem imel problemov, sedaj pa je skuter začel trokirati. Ko mam polni gas, mi začne tak malo cukati.

A mi lahko kdo pove, kakšno svečko naj dam not (toplotno vrednosto pa to - kit polini gus) :huh: :huh: :huh:

p.s. Tista svečka, ki jo mam zdaj not nosi oznako Champion RNI C, pa je ni nikjer za dobit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kakšno svečko naj dam not (toplotno vrednosto pa to - kit polini gus) :huh: :huh: :huh:

Championovo N2C,Denso,NGK BPR8ES to so svecke ki so najblo priporocljive za Kite ceprav mi NGK ni dobro delo in je Championova bla do zdaj najbolsa danes pa je tudi meni svecka zacela zrkovat :( :angry: Tak da si morem v Stupita v pondeljek it po Densotovo da vidim kak bo kaj z to delo :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mel isti problem.. Samo pri meni je blo bol zakomplicirano :) Ker sem se med vožnjo včasih špilal, pa sem oni gumb za vžig istočasno kot bremzo stiskal. Pa je tak lepo zacinglalo :D Samo kurc.. na koncu sem vse zobnike v starterju spolamal :) Eh.. jebeš -> garancija :)

Aprilia, kvaliteta ki popravlja(zastonj) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!