Skoči na vsebino

Problem s skuterjem


dunker

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem!

Očitno je moj skuter prišel v leta (kilometre), ko se je začel kvarit... Ves čas imam ene stroške in sem že precej jezen. Upam, da mi bo kdo vedel povedati, kaj je narobe tokrat.

Skuterja prižgem, se usedem nanj in speljem. Motor normalno zatuli in potegne. Fino. Potem pa spustim gas in ko motor utihne, zaslišim, da ropota še nekaj drugega. Sliši se mi, kot da bi nekaj "šumelo"... Kot da bi se valjčki kotalili povsem brez reda in ropotali... Ali nekaj takega.

Skuter se vozi popolnoma normalno, pospeški so enaki, končna hitrost enaka. Torej - kaj bi bilo lahko narobe? A so lahko valjčki tako znucani, da prav grdo ropotajo?

Hvala za vse odgovore!!!

Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preglej vse štiri svečke :lol:

se opravičujem.. zajebavam.. nimam pojma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lahko da so vačjčki lahko pa da je kak šrauf ni dobro privit.

Sam če bi bli valčki potem nevem če bi skuter drugače normalno deloval.

To je vse kar ti vem povdat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam enga, k mu je tud nekej ropotal, pa je blo najprej vse v redu, pol pa zmerej slabš.. pelov ga je na servis in je ugotovu, da je mu zanč stator.. zate pa ne bi vedu :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da mas avspuh odtegjen pa ti ruzi meni je tudi pa nisn vedo kaj...pol pa sn zategno pa je blo vse vredi :D Al pa mas hin tavlki zobnik od elektro startera pa ti toti ruzi to se tudi rado zgodi :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avspuh ni, ker se sliši po mojih izkušnjah samo, kadar se spreminjajo obrati motorja. Zato sem posumil valjčke. Če je motor konstantno na 5000 rpm, ne ropota (ne toliko). Če obrati padejo/se povečajo, pa "šumi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce so pa lezaji na blajerci

Ce bi sli lezaji na blajerci bi skuter tulil ko sto hudicev ko bi mu dodal gas. Lahko je sel po gobe kaki semering, ali pa je kaj z prenosi narobe. Pelji k mehaniku, najbolj ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Ku*** pa mehaniki. Človek vpraša kaj bi lahko ropotal vi pa vsi pejt h mehaniku. To ti je isto kt če bi mamo vprašu če je kej salame v hladilniku ona bi ti pa prbila da pejt v štacuno tm jo majo zihr da ne boš za brez veze naredu 5m do hladilnika.

Odpri pa poglej kaj je zanič če ne boš nič najdu pa šele h mehaniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

varianta je tud da sam pogledaš kva je narobe, sam pol lohk hitr kaj zjebe*, tko da mislim da je najboljš da pelaš k enmu kolegu k se spozna na skuterje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vas ne bo preveč skrbelo zame, skuter je popravljen. U bistvu še ni, ampak vem kaj je narobe. In me je kar malo sram priznat... ;)

Odpadla je tista guma, ki zaustavi štender, da ne butne ob variomat, ko skuterja postaviš dol s štenderja. In tako se je med vožnjo zaradi vibracij motorja štender rahlo in hitro tresel in pribijal ob kovinski del pokrova za variomat... In tako je mojo vožnjo spremljalo neko rožljanje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, in zaradi tega si ti zanetil tako paniko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam problem s stenderjem. se mi je pred 2ma letoma al se malo vec zgodil:D je guma odpadla in je ruzlo ko sam hudic :) sem pol dal neko drugo gumo noter pa je blo kul. se zdaj je:) orginal gumica sux:>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ne pa pred solo vzames sosolci dol gumo al pa enemu ko ma isti skuter pa je problem resen iz tvoje strani....z njegove pa se zacenjajo tezave :D :D ko nebo vedo kaj ruzi :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vi vsi pravite da more skuter ruzit :P meni se ne da popravit pa pac ruzi :D sicer pa je moja gumica ok ampak je fedra ze prevec zjahana :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa ruži skuter puna svinjsko zaradi obratov :D

predstavlajte si da mam notri 2,1g valčke :)

KKS predstavi jim danes tvoje občutke ko si se pelal za mano v mb :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KKS, ker maš že ravno Spidfajta in 70cc kit, tko kot jest, me močno zanima, koliko časa imaš že kit in ali se ti je že kaj frderbalo (pokvarilo, op.pis.) tačas?

Jest kar malo cvikam ves čas, predvsem da bo gred naznanila konec 50km od doma. ;)

Zaenkrat imam kit 2500 km povsem brez težav... Ampak sem skos živčen, ker vedno neki ropota in ni kul (enkrat štender, drugič crkne pumpa za olje in mam celo garažo zasvinjano... ;) )...

Lep pozdrav vsem skupaj, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poznam problem s stenderjem. se mi je pred 2ma letoma al se malo vec zgodil:D je guma odpadla in je ruzlo ko sam hudic :) sem pol dal neko drugo gumo noter pa je blo kul. se zdaj je:) orginal gumica sux:>

to smo s kolegi ugotavlal kaj bi lohk blo pa je ni blo gume pr štendaru pa je tisto ružl..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hum, ja ene 7.000, 8.000km mam s kitom.

crknlo ni se nic. (tok tok). ok, ce ne stejem da je jermen zmrcvarlo in potrgalo vse one 'zobe' dol:) pa valjcke menjam tu pa tam;) pa bencin porabljam. pa filter pucam. pa olje natankam. pa ce je naliv hudi, svecko menjam pol navadno, ker jo zalije (sportni filter pac).

gum sem par ze predr. pa probleme mam edino s sprednjo roko vcasih. zadnjic se je odsraufalo neke. smo zasraufali pa ni vec panike:)

je pa res, da vsak dan malo drugace gre:D veter kriv:)

torej ce zakljucimo:

edino kar ti bo 'crknlo' je jermen. pa kaka svecka tu pa tam:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!