Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Čelade se menja na 5 let, ali ob močnejšem udarcu na tla... Ali po prometni, ko je že tako opravila svoje delo.

Obstajajo pa replike teh starih čelad. Roof že ima nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima celado shark rs2 na zacetku biu zelo zadovoljen po nekaj kilometrih mi pa piha z vseh koncih in je zelo tudi hrupna najraje bi kupil drugo celado in me zanima kaj mi priporocate l.p vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima celado shark rs2 na zacetku biu zelo zadovoljen po nekaj kilometrih mi pa piha z vseh koncih in je zelo tudi hrupna najraje bi kupil drugo celado in me zanima kaj mi priporocate l.p vsem

Ce nisi ocalar: Arai, Shoei, X-lite,... Malce drazji modeli, ne mores zgresit, vendar vseeno preizkusi na svojem motorju (ce gre).

Jaz nosim ocala: Schubert-ke z notranjim temnim vizirjem. :worship: :worship: :worship:

Scekiraj teme posameznih znamk!

Izbira je tvoja... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj imajo pa očala veze pri čeladi? OK, če nosiš sončna očala, potem je fajn da jih vzameš s sabo in probaš pred nakupom da te kje ne žulijo.

Če pa nosiš korekcijska, potem pač nosiš na motorju leče. Sam jih vedno uporabljam skupaj z sončnimi očali (Arai čelada), pa me niti po celodnevni vožnji še niso nikoli ožulila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

t-boy hvala za odgovor sej sm imeu ze malo ogledane te celade arai tako da se bom kar verjetno odlociu za njo,upam pa da jo bom lahko sprobal na motorju l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje z Arai RX-7 GP :worship:

Meni osebno zelo všečna čelada in jo imam namen kupiti pa me zanima če jo ima kdo in kako se obnese pri veliki hitrosti (pihanje,

vižganje, premetavanje glave itd.)...prednosti & slabosti?

Lep pozdrav :alien1:

Popravljeno . Popravil Kane
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp mene pa zanima kolk bi stal zatemnjen vizir+pinlog vizir za X-lite 801R

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp mene pa zanima kolk bi stal zatemnjen vizir+pinlog vizir za X-lite 801R

lp

Če bi pogledal na Compaco-vo stran, bi videl ceno... :naughty: :whistle:

...sem zdaj pogledal-cene za vizir res ni, je pa telefonska. Le korak si stran od podatka s ceno.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp mene pa zanima kolk bi stal zatemnjen vizir+pinlog vizir za X-lite 801R

lp

Vizir za čelado X-801 stane 52,50 EUR, vložek proti megljenju s silikonsko obrobo pa 29,50 EUR.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje z Arai RX-7 GP :worship:

Meni osebno zelo všečna čelada in jo imam namen kupiti pa me zanima če jo ima kdo in kako se obnese pri veliki hitrosti (pihanje,

vižganje, premetavanje glave itd.)...prednosti & slabosti?

Lep pozdrav :alien1:

Zadovoljstvo uporabnikov s čeladami znamke Arai lahko preveriš tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, vprasanje. shoei x-spirit ali arai rx7 corsair? zanima me udobje. kaksno je vase mnenje, zlasti uporabniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, vprasanje. shoei x-spirit ali arai rx7 corsair? zanima me udobje. kaksno je vase mnenje, zlasti uporabniki

Imel obe, sicer starejšo rx-7 in sedaj novo x-spirit....ki mi bolj sede na glavo, zato sem tudi bolj zadovoljen z njo, je tudi manj glasna. Sicer pa sta obe top čeladi.

Jaz bi ti priporočal da kupiš tisto, ki je narejena bolj po tvoji glavi, drugače povedano, ti bolj paše na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizir za čelado X-801 stane 52,50 EUR, vložek proti megljenju s silikonsko obrobo pa 29,50 EUR.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos definitivno pade nova čelada, tako da imam v ponudbi AGV GP PRO, št. MS (57), plus zatemnjen vizir, L.07, če koga zanima, na PM...

post-17094-1238524401_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Tisti, ki ste imeli možnost poskusiti več različnih čelad, oziroma prebrati ogromno mnenj uporabnikov - da bi lahko potegnili črto - zanima me katera čelada se vam je do zdaj obnesla kot najbolj "udobna" - torej predvsem najbolj tiha , lahka, ventilacija... skratka najbolj optimalna :) Takšna pri kateri ste imeli najmanj pripomb :) Ne gre za iskanje privržencev znamke, zgolj za uporabniško izkušnjo.. Vprašnje za motoriste cestnih motorjev (ne med drevesi :).. Verjetno bom kakšno znamko pozabila, opravičilo vnaprej za razočarane.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, pozabila najpomembnejše.. seveda naj tale udobnost, tišina ipd. sovpadajo z varnostjo - torej višji rang čelad. V kateri ste našli vse najpomembnejše kvalitete v najbolj optimalni kombinaciji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, pozabila najpomembnejše.. seveda naj tale udobnost, tišina ipd. sovpadajo z varnostjo - torej višji rang čelad. V kateri ste našli vse najpomembnejše kvalitete v najbolj optimalni kombinaciji :)

zame trenutno.......... schubert S1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za schubert sem nekje brala - za S1.. da je najtišja ever, ampak ta malo slabše preživi impact kot večina drugih čelad višjega ranga.. hm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za schubert sem nekje brala - za S1.. da je najtišja ever, ampak ta malo slabše preživi impact kot večina drugih čelad višjega ranga.. hm?

Kolegu je padla z mize in je počila školjka tako,da kar se mene tiče :SS še tista iz hoferja,Lidla bi se popraskala :whistle: !V garanciji pa je niso hoteli menjat! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje narediš, če vzameš Shoei. Na drugem mestu Arai in X-Lite, potem Schuberth, naprej pa ostale zadeve ...

Udobje je pri čeladah nad 400 evrov za kos stvar samo osebne preference, edino, kar moraš paziti, je, da ne vzameš racing čelade - tista ti bo glasna in pihala, ker je pač bolj luftik narjena, za racetrack. Razen ,če to pač hočeš.

Schuberth S1 je sicer super udobna in zelo tiha, lahko pa je tudi orenk vroča, ker je spodaj zelo zaprta. Imam Schuberth S1 in R1 (racing izpeljanka od S1), sta kot dan in noč - R1 je malo bolj glasna in ful bolj odprta - bi jo kar priporočal komu.

Ampak - moje želje so Shoei, ali pa X-Lite. Nobena trenutno nima velikosti zame ... imam prevelik plug obešen namesto čeljusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: sej se zavedaš, da je taka anketa komplet brezvezna, kot bi rkla "Najbolj udoben avto je" in pol samo znamke napisala ... ;)

Je pa fajn vedet, da kupuješ novo čelado :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!