Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Nisem še zasledil, da bi kaj govorili o čeladah, zato sem se odločil, da odprem to temo. Izbor je zelo širok: od 15.000 do 150.000 SIT. Kakšne čelade nosite, kaj vam je najbolj važno, kakšni problemi v zvezi s čeladami? So najdražje čelade vredne svojega denarja? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri čeladi pač ne gre šparat, sam pa boš oceno, kolk je vredna tvoja glava! Pomembno pa je, da je čelada iz enega dela, da ni lepljena, da se dajo dobit deli zanjo(vizir,...), je pa fajn, da ima pralno podlogo, ki je snemljiva, ali pa vsaj antibakterijsko. Pa ne pozabi na ustrezno velikost. Mislim pa da je vsaka čelada, ki stane cca 500 DEM, že dokaj solidna.Sam pa nosim Suomy, Gun Wind, cena okoli 73kSIT in sem z njo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej moraą ločit čelade iz karbon kevlarja in pa čelade iz polikarbonatov.

Karbon kevlar čelade se začnejo nekje od 75.000 SIT naprej. So veliko trąe od polikarbonatnih. Na njih lahko brez skrbi delaą air-brush, lahko jih pereą tudi z detergenti.

Polikarbonatne stanejo od 10.000 do 40.000 SIT. Slabąe prenesejo močne udarce. Čistią jih lahko le z blago milnico in mlačno vodo. Uporaba ostalih detergentov je strogo prepovedana. Niti slučajno ne datj gor kakega air-brusha, ker barve vsebujejo nitro in ostala razredčila, ta pa topijo polikarbonat. Vpraąljivo je tudi lepljenje nalepk na tako čelado.

Sam imam čelado Schubert Profil 2. To je največ, kar lahko dobią med polikarbonatnimi čeladami. Ampak naslednja čelada bo zagotovo iz karbo kevlarja.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vsak nacin najkasneje menjajte celade po 5 letih.predvsem polikarbonatne obvezno! materijal prevec ostara in zacne trdeti.pri kevlar-carbonskih ni take panike.so pa drugi razlogi.

- notranjost celade se "raztegne",celada zacne plesati na glavi

- vecinoma je celada ze parkrat padla na tla.trdnost celade se lahko poslabsa

- ...

najnujnejsi primer,zakaj menjati: ce si ze ubrisal s celado in je imela kontakt s cestiscem.zunanjost lahko se izgleda ok,samo se notranjost deformira; zato tudi je.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

za celade je najboljsa v graz-u trgovina pucher v elisabethstrasse v blizini centra.drugace imajo tudi dosti izbire pri hein gericke,honda hütter,gödl motorcycle,motorrad-corner klug (vsi v graz-u) ali pri motorradklinik (bivsi wilfling) v leibnitz-u.

BTW 06.10.-07.10.ima motorradklinik akcijsko razprodajo na vse.

------

anything anytime anywhere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

baje ti jo v nemčiji posodjo tud za ceu popoldne

se ti ni treba tako dalec peljati. v AUT ti v vsaki resni trgovini posodijo celado na probo.

------

anything anytime anywhere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej pod www.gelbeseiten.at/ .pod "suchbegriff" vpises "motorrad" ali "motorradbekleidung",pod "region" pa dezelo,katera ti je najblizja in stisnes "suchen" (koraki 1-3).

rezultati so na hitro (za kärnten):

- motorradbedarf und -zubehör

- motorräder

- motorräder/reparatur

- ....

izberi in najdi.

------

anything anytime anywhere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da ne bom preveč v temo brcnu:

včeraj je bil na DSF test raznih čelad in se mi zdi,da je bila tudi ta med njmi.Če je taprava,potem je bila v zgornji polovici po kvaliteti in varnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mene pa zanima kolk bi prsla celada za cross se prav skupj z ocalm.ce mrbit veste kj kasne so kj cene???prosm

Jaz sem v TRSTU pred letom kupil plastično integralno čelado za cross-integralko-cena ca 15.000 SIT, očala pa ca 5.500 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali ima kdo izkušnje z Dainese Ergon Racing ? Ravnokar sem jo videl v Italiji znižano na 500.000 LIT z davkom pa me zanima, če se jo splača kupit.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bizo,ne vem kolikokrat moram se ponoviti: celado se testira na motorju,na katerem mislis celado uporabljati,preden se jo kupi.vsaka kombinacija glava-uho-motor je drugacna.kar je za enega lahko super,je za drugega sranje.

ce ti ne da trgovina celade za testno vozjo pozabi nakup tam,niso resni,in pojdi drugam.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam in bi jo prej preizkusil. Vseeno pa so dobrodošle tudi izkušnje ostalih, ker vsega ni možno vedno preverit (npr. obnašanje v dežju, rosenje ipd.).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto prijateljski nasvet!

NIKAR NE POIZKUSITE PRODAJALCA PREPRIČATI,DA PREIZKUSITE ČELADO BERZ PODKAPE!!!!!!!!!!!

NE BO VAM USPELO...TO JE UŠIIIIIIIIIIIIIIIIPRESS

Klimbra....obstojen v vsakem vremenu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

SCHUBERTH-SHARK Danes sem se oglasil v TC MOTOSHOPU-sobota, pa sem imel čas. Svojo čeladiso RSR SHARK dobim že v januarju. Ker pa pišete o Schuberthu, sem povprašal tudi o njih. Cena znaša sedaj 62.000K-črna

in 64.000 K srebrna (v tujini stane taka čelada bojda 800 DEM). Baje se bo čelada drugo leto podražila na cca. 70K. Na zalogi danes niso imeli vseh številk, baje pa jih dobijo pojutrišnjem.Rdečih in belih na zalogi nimajo, ker naj bi zgledale preveč plastične, ok, toliko sem si uspel spisati na listek za prepis na forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živjo, imam črno mat čelado in bi rad prebarval vse oznake, tako da bi bila komplet črna....a ima že kdo izkušnje s tem, kateri premaz uporabiti,hvala za odgovore...lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej zbriši en odvečen post, potem pa napiši, iz kakšnega materiala imaš čelado, ker ne smeš po vseh materialih risat (barvat) z enakimi barvami, oz barvami na različnih topilih !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sam sem imel čelado GREX za cca 10kSIT. Z njo sem preživel padec z drsenjem.Z glavo naprej sem treščil v robnik ceste.Čelada je podrsana od brade do temena,vendar mi je rešila glavo.

Vsekakor je vredna svojega denarja.

Lp

Tomas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ tom: ker nekako ne poznam cene v SLO,ti lahko samo povem,kako je v AUT.zacne se pri ca.1700 za jetke in poceni kroske,med 2-3000 se ze dobi kaksno ok celado,nad 3-3500 se pa zacnejo celade za resnejso uporabo.naslednja meja je nekje pri 4-5000,nad tem so pa razne race-replice (6-9000),nad tem pa unikati (cene od 15.000 naprej).

to je nekaksen grobi pregled cenovnih razredov.razprodaje niso upostevane,ker se na teh dobi prejsnji model neke celade tudi do 40-50% ceneje.

glede forstingerja ne vem,ker tam zelo redko kupujem.

@ tomas: upam,da si celado ze zamenjal.tudi ce na videz notranjost ni poskodovana,je varovalna sposobnost celade vsaj za 50% manjsa po padcu.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere celade se da najbolje prilagoditi ozkim glavam?

Pri izbiri celade za MTB sem imel kar precej sitnosti, na koncu sem izbral Giro Exodus, ki je skoraj idealna, ima tak sistem zapenjanja da se lepo pricvrsti celado na ozjo glavo

Ampak kako je s celadami za motor? Eno si bom moral omislit, slej ko prej ...

--

Andraz, cyc- @IRCnet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

cyc,probaj.drugega nasveta ni.

To je sicer res, sem pac sklepal, da so kaksne znane po tem Kar se MTB celad tice se recimo scottovih ze na dalec ognem, ker vem da so zame neuporabne.

--

Andraz, cyc- @IRCnet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grex celade so nizji cenovni razred nolanovih celad in imajo tudi zato svoje ime, enako kot x-lite ki so nolanov visji razred. celade niso primerne za tezje motorje (po proizvajalcu) in so namenjene skuterjem in podobnim "pocasnim" vozilom.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!