Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Primerjave cen so zelo subjektivna stvar.Sam že vrsto let uporabljam španske čelade NZI, trenutno model RR (karbon-kevlar 57.000,00 sit), kar je tik pod vrhom njihove ponudbe ( oznake špice se sedaj ne spomnim - samo karbon - posebna smola - izredno lahka - pod 1200 g - nekaj čez 70.000,00 sit).V Motorradu je bil model NZI čelade iz razreda 200 - 300 DEM (cena v Nemčiji 270 DEM), proglašen za najboljšega v svojem razredu (primerjava cca 20 čelad), ista čelada stane v SLO cca. 18.000,00 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je ze tisti rek? ......vsak berac svojo malho hvali?

@ motolover: na vsak nacin ti priporocam,da kupis novo celado.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Allo!

Takoj kupim Arai RX7 ali Quantum velikosti S z največ 15.000 km!

Prodam (beri: za simboličen znesek) pa Nolan Nx100 (vsaj mislim da je ta model - tisti z dvigljivim prednjim delom).

Razlog? Precej neuporabna za hitrosti nad 160km/h, čeprav zelo udobna in praktična. Odlična za enduro (čemur je bla tut namenjena ob nakupu) in touring variante!

"Dober petelin ni nikoli debel!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

strom, sem vidu da rab elbarto XXXL zato sm se tud oglasu.

Dobiš kar češ polikarbonat, poliester, kevlar.

Sam dnar pokaž jest sem delu svašta da sm pršu do info.

Rad pomagam če ma kdo velko bučo naj se oglas pa bomo skupi neki najdl.

Sem skori prste znucu od mailov. Ampak se je splačal.

lp

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

quote:

Sam sem lani vozi s čelado RazerR (cca 40.000 Sit, 1.400g). O njej lahko povem samo najlepše (notranje obloge, zapiranje, vizir, hrup, upor, lakiranje ). O tem, da so zelooo poceni, pa tako ali tako nima smisla izgubljati besed.

Bolje hladna plavolaska, kot topli brat.

Tudi sam imam omenjeni model, in jo slišim samo v določeni kombinaciji (odprta temenska zračnika in nagib glave v stran), drugače pa tiha, kot katerikoli uglednejša konkurenca ali celo bolj!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eto Šusi, upam, da si našel topic;

O čeladi pa: sam sem pred kratkim nabavil Nolan X-Lite, Replica Checa. Saj ne pravim da ni dobra, ampak odkrito receno, od celade za 110 kSit sem pricakoval malo manj hrupa (je pa res, da nisem kaj dosti primerjal - ta model mi je zelo dobro pasal na glavo, pa tudi oblika mi je bila vsec - (pa se Pervy pravi, da je dobra), pri 200+ pa je nisem imel prilike prej preizkusiti).

Popravil/a - speedo dne 08/04/2002 ob 20:05:34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Eto Šusi, upam, da si našel topic;

Topic našel, zraven pa še tulk enih informacij, da zdej pa res ne vem kva nej kupim

Zaenkrat me še najbolj zanima Schuberth Profil 2,pa me sedaj zanima če ima kdo kakšne izkušnje s to čelado

A je zastopnik za te čelade samo TC Motoshop??

lp, Šusi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Najprej moraą ločit čelade iz karbon kevlarja in pa čelade iz polikarbonatov.

Karbon kevlar čelade se začnejo nekje od 75.000 SIT naprej. So veliko trąe od polikarbonatnih. Na njih lahko brez skrbi delaą air-brush, lahko jih pereą tudi z detergenti.

Polikarbonatne stanejo od 10.000 do 40.000 SIT. Slabąe prenesejo močne udarce. Čistią jih lahko le z blago milnico in mlačno vodo. Uporaba ostalih detergentov je strogo prepovedana. Niti slučajno ne datj gor kakega air-brusha, ker barve vsebujejo nitro in ostala razredčila, ta pa topijo polikarbonat. Vpraąljivo je tudi lepljenje nalepk na tako čelado.

Sam imam čelado Schubert Profil 2. To je največ, kar lahko dobią med polikarbonatnimi čeladami. Ampak naslednja čelada bo zagotovo iz karbo kevlarja.

Tadej

Tadej zanima me, kje si kupil to čelado, ker pri nas se je ne da dobiti? (pir v dobrem...)

lp, Šusi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Serbus !!!

Sem velik pripadnik svežega zraka, zato se veliko furam z odprto čelado (lovim mušice). Pri teh "helmah" me moti, da so zelo glasne.

Potrebujem nasvet za model, ki bi znosno brenčal.

StormBringer

sam sem vcasih na coperju tudi nosil odprto celado pa sem si premislil in si kupil integralno z odpiranjem sprednjega dela. zakaj????

1. en tip v MB je rabi po padcu rekonstrukcijo obraza

2. star motorist se mi je nasmejal (brez sprednjih zob) in mi pojasnil da je zaradi voznje v dezju in hladnem vremenu fasal granolom (al nekaj takega) in so mu vsi zobi izpadli pa dlesni sle v k.....

se vedno mislis da je glasnost najvecji problem?

no ce te nisem prepricam naj ti povem da so pomoje vse odprte enako glasne, se hujse so tiste z delnim siltom ker se ti cudno vrtinci zrak!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Katera integralna čelada (z odpiranjem sprednjega dela) je najboljša ???

ŠUBERT,NOLAN,AURES, ...

Ali so te čelade dovolj varne v primerjavi z normalnimi (pri padcu odpade sprednji del in adijo čelust ???)

... bom kupil za punco in zato mora biti tudi dovolj varna ...

... matr sem pameten ...

Priporočam schubert... se splača dat mal več keša. Edini minus je, da ma zunaj večje dimenzije pa ne gresta dve v kufer... sicer pa je kevlar/karbon.

Nolan je plastika (ok, mrbit lexan.. tist k delajo sončne špegle)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kakrsnekoli izkusnje z Uvex celadami? Pri nas je zdej zastopnik Avtohisa Claas, mam za katalog in se oziram za modelom "wing rs factory pilot".

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loubega - jaz imam čelado Project. Do sedaj nimam pripomb, ni preveč glasna....z njo sem se vozila tudi v dežju, pa se je dobro obnesla. Cena je okrog 44.000 SIT in jo lahko kupiš na Koprski na Viču, v novi trgovini Pilko. Od barv lahko dobiš črno, mat črno in srebrno.

LP, Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri celadi z odpiranjem sprednjega dela je najboljpomembno, da se sprednji del lepo zapira in VEDNO brez tezav zagrabi na obeh straneh. ce stvar deluje ceneno ali ce se da malo migat je NE KUPI!!! pri celadah kjer z enim gumbom odpres obe strani je problem da ena rada zataji in se ne zapre lepo - ob padcu pa pol odleti.

zato so imele nolanke do letos odpiranje na obeh straneh ker so komaj zdaj izdelali sistem za odpiranje z eno roko, ki drzi.

jaz bi zaupal shubert in nolan, za drugo nisem tako siguren!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič probaval Schuberth Concept največjo 61 cm - bila premajhna.

Tiščala me je ful v ušesa - imel po 5 minutah ful rdeča, še 3 ure po tem. Pa v brado - malo sem zamigal, pa sem že žuljil sprednjo plastiko.

Kaj mi svetujete - kaj naj probam?

Pogoj - mora biti taka, da se prednji del odpre. Torej Nolan N100? ŠE kaj drugega takega dosegljivo - cena ni problem.

Help?!

Pozdrav, Sym

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi z Uvexom - model flip-up. Prodaja pa Avtohisa Claas, Zaloška 171.

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem prej na chopperju skozi nosil odprto čelado,le v hladnem vremenu zaprto(obe FM).Pa me je enkrat sredi poletja prijelo,ne vem kaj mi je bilo, in sem na glavo posadil zaprto čelado.HVALA BOGU!

Tisti dan sem namreč padel z bajkom.Ko sem doma gledal čelado, me je kar zmrazilo ob misli, da bi imel svojo odprto jet čelado...Cel bradni del je bil pošmirklan,pa zadaj na zatilju tudi.

Od tedaj mi sploh ni važno, naj bo še tako vroče, na glavi je zaprta čelada.Zopet FM,staro sem namreč postavil v vitrino,ker sem mnenja, da je treba čelado po vsakem močnejšem udarcu zamenjati.Je pa kevlar mix.

Ni važno kake barve je-samo da je črn!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A je možno, da mi pod čelado notri piha, čeprav se zmeraj probam ornk zadekat?

je mozno, lahko da ti spodaj ali od strani piha. jaz na moji opazam da se obnasa ful razlicno, odvisno od motorja ki ga vozim (kar je logicno - razlicen polozaj sedenja, razlicna zascita,...). lahko je tudi razlika v podkapi ali brez itd... mogoce imas smolo pa si previsko ali premali ali pa samo celada ne pase na tvojo pozicijo na motorju.

ce ne nosis podkape probaj enkrat z njo pa bos videl.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

a kdo ve kje še prodajajo schubert čelade na preklop, motoshop jih ima ampak ne vseh številk...

Yogi - Višnja gora (vsaj lansko leto jih je imel).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Nekje zadaj v spominu mi piše: Yogi, Vinska gora (pred Velenjem).

Višnja gora je na Dolenjskem.

Brrrm

lahko vam povem da v trgovini nima niti ene Schubert celade. Ima samo nekaj modelov SHOE-i. Nasplosno gledano mislim, da gre tista trgovina pocasi rakom zvizgat. Nima noter prav nobene robe, samo par novih motorjev se. V primerjavi z lanskim letom je prava beda.

Dobil bos odgovor v stilu "po narocilu se da dobiti vse". Na zalogi pa nima NIC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

as domžale... al kaj je že... v trzinu pravzaprav. Tam so mel tud... schubertke to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj in danes sem sprobal 6 celad.vsi opisi in vtisi subjektivni.motor bandit 12 S,probna relacija graz-center,v webling-u (graz-west) na AC (A9),potem smer klagenfurt (A2),prvi odcep dol in obrniti nazaj po A2 okoli graz-a na graz-ost,libenau in spet do centra.hitrosti od 0-200+.

nekatere celade mi je pri 150 zacelo dvigovati (neprijeten obcutek,ko ti vrat vlece kvisku).cisto brez perifernih zvokov ni nobena,najmanj jih ima shark.

pogoji so bili dvokomponentna skoljka in anti-fog vizir,katerih pa ni bilo mozno izpolniti.najblizje mojim kriterijem je prisla shark RSF II focus,katero sem tudi kupil.noter pride se antifog-folija,pa da vidimo.N82 sem sprobal zaradi dobrih kritik,katere se pri meni zal niso izkazale za resnicne.ostale so bile izbrane po probi in pogovoru v trgovini.

- kiwi (ne vem tocno imena,sportna za ca.280 EUR): skoljka iz dvokomponentnega materiala,zelo dobro sede na glavo,prijazna notranjost,tiha.pomankanje: samo ena "fiksna" pozicija na glavi pogojuje,da moram glavo prevec drzati nazaj (tilnik in hrbet trpita).rahlo trese pri visjih hitrostih.antifog vizir.v ozjem krogu.

- nolan N 82 (EUR 260): sorry folks,najslabsa celada v tem testu.piha,brni,zvizga.edino pohvalno: moznost pinlock-a in prijetna notranjost.

- vemar (EUR 190): polikarbonatna skoljka.v redu forma in pocutje,rahlo glasna (zvizganje).antifog vizir.

- dainese (tudi nekaj sportnega,EUR 290): preglasna in veliko prepiha.nad 170 jo zacne dvigati z glave.

- uvex VX(?) (EUR 280): dvokomponentna skoljka,lepo sede na glavo,relativno tiha,antifog vizir.ocala prevec opletajo pod celado,kot da mi jih bo odneslo.kljub aerodinamicni obliki jo nad 180 zacne dvigati z glave.posledica je mocno tresenje glave.

- shark RSF II focus (EUR 270): mogoce imam shark-glavo,kaj pa vem.najbolj tiha in komfortna celada,prijetna notranjost,minimalni vetrni glasovi.navaden anti-scratch vizir.trdno na in brez tresenja glave tudi pri 200+.mir na zemlji v oceh in v usesih.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!