Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
pred 2 urami, Cartman pravi:

A je to bell bullit z nekim extra vizirjem? 

je, z bulb vizirjem, zravn pa se smoke brown. ni slaba tud u živo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, UnionJack pravi:

je, z bulb vizirjem, zravn pa se smoke brown. ni slaba tud u živo

 Za pogledat mi je 1000000$, je pa nism mogu nosit. Popolnoma nekompatibilna z mojo lobabjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Cartman pravi:

 Za pogledat mi je 1000000$, je pa nism mogu nosit. Popolnoma nekompatibilna z mojo lobabjo. 

malo manj pen je notr kot pri klasiki. za vožnjo pa tud ne vem kako se bo obnesla. močno upam, da ok :) 

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

Verjetno je super truper čelada, ampak kaj to se sedaj nosi?????

Meni je vizuelno grozna :blush:.

pomoje je una full carbon zravn bol S truper, tale je bol za image :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Verjetno je super truper čelada, ampak kaj to se sedaj nosi?????

Meni je vizuelno grozna :blush:.

Vizuelnost je zlo relativen pojem. Tebi se zdi grozna, ker se ti tudi klasik bajki iz 70-80ih ne dopadejo. Taki helmeti pašejo v ta kontekst, pa na custom sceno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, UnionJack pravi:

malo manj pen je notr kot pri klasiki. za vožnjo pa tud ne vem kako se bo obnesla. močno upam, da ok :)  

Za lepoto je treba mal potrpet, sm nekje prebral. :D

 

ja, zelo na tanko je oblozena, ampak ce ti sede na glavo verjetno nimas problemov. Na zalost/sreco meni res ne gre, in je letela iz skatle fantazij.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Ja, saj zato sem vprašala, ker ne vem, kdo take čelade nosi......

Največ take in podobne robe vidiš pri nas spomladi na DeLuxe in jeseni na DGR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, 

a se je že komu kdaj zgodilo, da je popustilo lepilo pri zgornji plastiki (na zgornji strani vezirja) v katero je zataknjena podloga? Na kakšen način to rešiti oziroma s kakšnim lepilom lahko to prilepim, da ne škoduje stiroporju in da za ziher drži kot pribito gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, motoguzi pravi:

Zdravo, 

a se je že komu kdaj zgodilo, da je popustilo lepilo pri zgornji plastiki (na zgornji strani vezirja) v katero je zataknjena podloga? Na kakšen način to rešiti oziroma s kakšnim lepilom lahko to prilepim, da ne škoduje stiroporju in da za ziher drži kot pribito gor?

Prilagam še sliko ...

schubert.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kljub sliki ne vidim dovolj, ampak samo par misli:

- pri obeh mojih trenutnih čeladah (HJC in Schubert) je podloga zataknjena in ne prilepljena

- stiropor je zelo občutljiv na topila, zato uporabiš: a)specialno lepilo ala uhu por, :cool:lepilo na vodni osnovi c)kakšno dvokomponentno zadevo na epoksi osnovi

- za lepljenje tkanine se ponavadi uporabi kontaktno lepilo kot je neostik, samo ta topijo stiropor

- dvostranski lepilni trak zna biti hudo uporabna zadeva, sploh kadar sestavljaš dve površini / školjki ki imata različne deformacije

- pogosto moraš stvari razstaviti in ponovno zlepit skupaj iz nule, ker zalivanje z raznimi lepili ali masami samo prestavi tocko lomljenja na naslednji šibek del

*zdaj poskusam uganit, ti hoces prilepit ta crn trak (verjetno neka ABS plastika) na notranjo stran skoljke celade?

- ta rob po mojem nikoli ni bil zalepljen ampak zataknjen

- neposrednega stika s stiroporom ni, ce prav vidim?

- ABS je tezaven za lepit

1.) jaz bi vseeno uporabil dvostanski lepilni trak, in sicer tega, ki je tanek kot selotejp

2.)  al pa razdri vse skupaj in poskrbi, da bo fuga tanjsa

3.) odebeli ta rob, da bo drzal v celadi

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno ta črni trak, ki je sicer plastika v katero je pol z tanko plastiko oziroma zatiči zataknjena tkanina. Se res mal slabo vidi... na stiroporju se vidi nekaj prozornega tako, da če bi bilo za zataknit bi že sam nazaj dal...bom razmislil o tvojih priporočilih...najbolj se nagibam na uhu por varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 3. 2017 ob 21:18, sayo pravi:

Prejšnji teden sem firbcal čelade Portugalskega proizvajalca NEXX ki jih zastopa KMC, izredno kvalitetni in lepi izdelki narejeni v EU: http://www.kmc.si/si/motocikli/celade/celade-nexx-g4137.shtml

58b72c9db0efa_typeitembox1200x900name_dxdx__dxdx_A_8A42C825_NEXX_XD1_CANYON_dxdx_20VERMELHO_3_4_dxdx_20FRENTE_dxdx_20C_dxdx_20PALA.thumb.jpg.c7a22480cc9c5957f592e1d232f751a5.jpg

Sam sem tole čelado dobil na test v Labi saj sem bil resnično zainteresiran za nakup vendar mi je že pri 50 km/h skozi naselje tako šumelo v čeladi da ni bilo za nikamor. Škoda, narejena je res vrhunsko. Lahko edino moja obika glave ni pasala v kalup.

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja glava ni pasala v tole čelado ... tiščalo me je spodaj pod ličnicami na obeh straneh ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
1 hour ago, Kawl said:

Jaz ti prodam Caberg Xtrace, ki nič ne šumi in je res odlična. Vožena je bila cca 3000km vedno s podkapo....

Hvala a to je bilo pred letom in pol tako, da sem takrat tudi že kupil novo čelado.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!