Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

quote:aja...pa še to...imam namen si nabavit čelado z zatemnjenim vizirjem...kakšne so izkušnje z vožnjo s takim vizirjem v temi/ponoči? je treba nabavit še navaden vizir?

Vsekakor je treba poleg temnega imeti tudi svetel vizir, ki ga, če greš na daljšo pot, vsekakor vzameš s seboj. Gre tudi brez, samo potem ne voziš hitreje kot 50, 60km/h, ter si neprestano pobiraš mrčes iz oči (odprt vizir).

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja isto kot zatemnjena okna na avtu, čeprav tisto mi večinoma ni lepo - razen na kakih BMW pa Mercedesih Ven se vidi normalno noter pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šusi a-a to si pa mimo vsekala! Jaz pač nimam takega okusa....pa niti ne mislim tistih 100% zatemnjenih vizirjev ampak tonirane...vsaj 25% evo. Ne pa čist navadne. Mislim da je razlika očitna če se pa komu to zdi čefursko pa ne morem pomagat in mi je tudi vseeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene pa zanima, če mi lahko kdo pove če Compaco v Velenju, da čelado na TEST DRIVE ?

najprej bos zvedel ce vzames v roke telefon pa poklices na: 03/ 891 91 03 pa sam vprasas

kar se pa tice Shoei-a: YOGI ma ene dve v trgovini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A se mogoče ve, kdo je zastopnik za AGV pri nas. Kje je na Štajerskem kakšna trgovina z AGV robo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Čelad AGV ima celo steno Suzuki (Panadria) v Celju.

Brrrm

ce jih majo v celju pol jih tudi panadria v MB sigurno ima.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa AGV Vento (Rossijeve barve) in sm jo kupu kr v Trstu k mi je blizu. Za skuter mislim da ne rabim čelade za več kot 30k SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se ne strinjam lih...skuter, ki leti 100 al pa celo več je isti kot kak choper, in ce pri taki hitrosti pades mislim da je ze fajn met kako dobro celado, ce ti na koncu sploh kaj pomaga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

S tem se ne strinjam lih...skuter, ki leti 100 al pa celo več je isti kot kak choper, in ce pri taki hitrosti pades mislim da je ze fajn met kako dobro celado, ce ti na koncu sploh kaj pomaga...

Moj skuter gre realno dobrih 80km/h, drugače pa mislim, da je čelada kr vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Jaz imam AXO R1 in sem kar zadovoljen ima malo premalo zračnikov in pri večji hitrosti mi piha v obraz. Kupil sem jo v Italiji za 55k, sedaj pa ne dobim novega vizirja - če kdo ve kje je v sloveniji trgovina, da bi se dalo kupiti nov vizi

... poskusi pri FPL Avto Center PUŠNIK v Slovenski Bistrici ... včasih (in mislim da tudi še sedaj) so prodajali AXO ... še tel.: (02) 805 00 10 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a ni pri nas prepovedano uporablat zatemnjenega vizirja ponoci?

sam uporabljam 25% zatemnitev. podnevi, po soncu, je odlicna; pri oblacnem vremenu ali zmernem soncu je tudi ok, ceprav deluje svet zelo siv; sem ugotovil, da v primerjavi s prozornim vizirjem rad zapadam v depresijo pri dolgi voznji. ponoci se ti zdi, da je vse ok, saj pri kratkih lampah vidis "cist isto", ampak zgubis OGROMNO detajlov na razdaljah 100m+; prozornega vizirja nisem kupoval, ker bi stal 1/3 vrednosti celade, bom pa za naslednjo celado krepko premislil, ce se splaca kupit toniranega, ker dosti vozim ob mraku, kjer toniran vizir ni prevec varen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Nameravam si kupiti modularno čelado, pa me zanima, kaj od tega bi mi najbolj priporočali v rangu nekje do 200 € oz. 50.000 SIT? Namen = enduro, tako da več kot ene max. 160-170 ne bi vozil. Poskusil sem tudi že ostale čelade, toda te mi bolj ugajajo, ker imam očala z dioptrijo. Prebral sem, da vas kar nekaj ima Schuberthove (Concept?), pa tudi Airoh in Nolan 100 serijo. BTW, verjetno grem jutri v Graz (žal z avtom) - kateri model bi se najbolj splačal kupiti in kje? Ice je napisal Pucher...

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno grem jutri v Graz (žal z avtom)

Daj prosim ce bos sel v Graz mi nared uslugo, pa povprasaj kako dolgo bi se cakalo na Nolan N100E RapidPlus 13 (ker mislim da je ni nikjer na zalogi). Pa se za ceno.

Bos si pivo zasluzil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

tut jaz sem mislil RSF2 nabavit...pol pa sm dobil zraven motorja DRIVER FORTUNE pa zdaj nevem kaj naj....mam aprilio RS125...ma kdo izkušnje s to čelado???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhc in Mali bik ... kako stare čelade pa imata , da imata z njimi take probleme. Če vama čelada na glavi opleta že pri 100 km/h pao sigurno nimata pravih velikosti Prevelika čelada pa je tudi hrupna in še piha povrh.

Velikokrat opažam, da ljudje kupujejo čelade kot hlače ali čevlje:"...te so mi malo premajhne, dajte mi številko večje...", kar pa je narobe. Vse čelade imajo poleg črk za oznako velikosti tudi številke, ki pomenijo obseg glave preko čela in temena. Tega števila se je treba zelo dosledno držati, s tem da je treba računati, da imajo dirkalne čelade bolj kompaktne mehke notranje blazine in gredo včasih prav neprijetno težko čez ušesa in prav besno stiskajo lica. Zgornji del čelade pa je čvrst in samo rahlo podložen - ta mora ob pravi številki sesti na glavo in konec. Če na posameznem delu izrazito pritiska na glavo, se pač glava in notranja školjka čelade nista ujela in je potrebno iskati drug model, ali drugega proizvajalca, nikakor pa ne eno številko večjo čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhc in Mali bik ... kako stare čelade pa imata :?: , da imata z njimi take probleme. Če vama čelada na glavi opleta že pri 100 km/h pao sigurno nimata pravih velikosti :!: Prevelika čelada pa je tudi hrupna in še piha povrh.

No sej ne opleta že pri 100km/h, pr 140-150km/h pa res. Pri 100km/h rata glasna. Nevemžekdo mi je pravu, da so kao krivi zračniki, da se zaradi njih delajo vrtinci in kajšejstvemkaj.. je pa res da ima tudi pod ušesi še kar odprto.

Moja je stara dobro leto drgače. Ma sej, upam, da bo konec trpljenja zdej s tanovo. (Shark RSF2)

LP duhc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Duhc in Mali bik ... kako stare čelade pa imata :?: , da imata z njimi take probleme. Če vama čelada na glavi opleta že pri 100 km/h pao sigurno nimata pravih velikosti :!: Prevelika čelada pa je tudi hrupna in še piha povrh.

Čelada mi ne opleta sploh... Tudi pri 230 km/h ne... :D

Je pa res, da je zelo hrupna- piš vetra je zeloooo glasen, malenkost je razrahljana pena na ličnicah, čeprav me je na začetku prvih nekaj sto kilometrov še žulilo...

P.S.: Čelada je stara leto in pol - ter cca. 8ooo km, velikost pa je S, tako da prevelika ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo tukaj izkušnje z čeladami znakme Suomy? Natančneje model Gun Wind?

Me zanima iz kakšnega materiala je? Sam to me zanima..

Hvala za odgovore..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že par postov nazaj napisal:

VPRAŠAL BI ČE MA KDO IZKUŠNJE S ČELADAMI DRIVER?

Jaz imam model FORTUNE, dobil sem jo zastonj poleg aprilie ker sem plačal z gotovino.

In če imate izkušnje mi povejte ali se jo splača imet al nabavt kaj varnejšega?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Dainese celado, vendar ne vem tocno kater model je (stara okol 5 let). Meni je ful dobra, udobna, sploh ni glasna, in zdrzi tudi vse hitrosti ki jih premore moja Ninja. Toplo priporocam. Cene pa so tudi solidne, ce se ne motim... Ve kdo za cene ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!