Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 22 minutami, KARMEN1 pravi:

Meni nič ne piha........

Ja, če imaš zadaj čop las...morda so pa te čelade mišljene za ženske, da lahko skozi tisto odprtino lase spravijo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
pred 32 minutami, MilanG. pravi:

Kako se štelajo pini za pinlock na Nolanovih čeladah (n85)? Z roko jih ne morem obrnit, z kleščami ne, ven jih ne potisnem...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo,

odločam se za nakup nove čelade.

Čelado bom nabavil v beli barvi, a bi jo dal polepii z kakšno odbito grafiko. Ali kdo ve za kakšnega modela, ki bi mi jo polimal?

 

Lp, notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem polepšal svojo čelado ;) 

1947970416_Shark900side.thumb.jpg.309d8f585ca5c14e159ddf410c864383.jpg

 

2042533318_Shark900back.thumb.jpg.65abc200f66587a911999b6267bb76d8.jpg

Črne barve je bila original iz Lojza (spodaj je 700, zgoraj 900)

215615_410_FR01_14.JPG.577a9033b978e71d7a7080e5b977a10d.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kam daš (brezplačno) staro čelado, ki je odslužila po svojih letih in kilometrini???

Ali jo uporabijo pri treningu prvi pomoči....?

 

Velikost S, Nolan N84, kilometrina 200k+

419564447_images644x461.jpeg.b6c1ab666f01ff9b76bdc62896d2930f.jpeg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bostjan L pravi:

Kam daš (brezplačno) staro čelado, ki je odslužila po svojih letih in kilometrini???

Na stalažo u garažo. Ti bo lep spomin(ek).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, zanima me, kako je z nalepkami na čeladi, ali lepilo kako vpliva na trdnost materiala? Imam pa nolan n87 črna mat barva, material lexan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, ninjaxx pravi:

Pozdravljeni, zanima me, kako je z nalepkami na čeladi, ali lepilo kako vpliva na trdnost materiala? Imam pa nolan n87 črna mat barva, material lexan.

ne

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

ne

načeloma ne, vendar pa na enem izmed gasilskih izobraževanj, so nam še kako "vbijali v glavo", da vse kar koli ali nalepiš ali napišeš (recimo alkoholni flomaster) se spremeni trdnost materiala, dejansko se material kemijsko obdela in takšen material več nima proizvajalčeve garancije.

Recimo še primer: 

- s flomastorom napisana kratica na gasilski čeladi -> čelada ni bila dovoljena za uporabo in ni prestala pregledala opreme.

- z nalepkami (brother) označena čelada, za katero gas. društvo se gre -> isto kot zgoraj, ni več uporabna.

- enako je bilo z varnostimi pasi... kateri so bili označeni, pa bodisi kratice od osebe od katerega je bila ali pa samo zap. št. -> zavrnjeno, ni več uporabno.

 

Eni kar nekaj komplicirajo, vsi pa vemo, da dejansko naj nebi nič spremenilo. Je pa žalostno, da ko do česa pride, znajo najti ravno tako zadevo in ti komplicirat. :)

Glede na zgoraj napisano, je potem tudi enaka težava z gopro nosilcem na čeladi. Taka čelada spet "po pravem" ni OK. 


Ampak pri motorju nimaš tehničnih pregledov opreme, tako da pomoje brez panike. Samo sem hotel povedati, kaj vse lahko komplicirajo...takrat še sam nisem mogel verjeti. :) :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojih čeladah je vedno kaka nalepka, pa celo kaka značka. Nobena še ni razpadla. Verjamem pa da znajo strokovnjaki komplicirat, sem pa tudi 100% prepričan, da lepilo z nalepke ne spremeni strukture materiala, saj se mora najprej prežreti skozi lak ter nato še barvo. Z ozirom, da sem nalepke tudi ostranjeval, vem da je podaj površina nedotaknjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A ima kdo GIVI X.21 CHALLENGER čelado, izkušnje ? ne najdem nič reviewov na netu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

 

Ker je moja Nolan N87 odslužila svoje sem v nakupu nove čelade.

V poplavi čelad v cenovnem rangu do 300eur se ne znajdem prav nič prosim za kakšen predlog. Fajn bi blo, da je tiha ?

 

Tele sm na hitro pogledal.

AGV K 3 SV BOLO

HJC IS17 4 HSF

LS2 FF390

HJC RPHA 70

 

Mnenja predlogi dobrodošli ✌️

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Moto999 pravi:

Zdravo.

 

Ker je moja Nolan N87 odslužila svoje sem v nakupu nove čelade.

V poplavi čelad v cenovnem rangu do 300eur se ne znajdem prav nič prosim za kakšen predlog. Fajn bi blo, da je tiha ?

 

Tele sm na hitro pogledal.

AGV K 3 SV BOLO

HJC IS17 4 HSF

LS2 FF390

HJC RPHA 70

 

Mnenja predlogi dobrodošli ✌️

 

čelade od a do ž, že obstaja tema, ni potrebe po odpiranju nove teme.

Rpha 70 vozim jaz in je tiha. Is 17 manj. Vendar, kako čelada deluje je bolj bistveno od tvojega motorja in vetrne zaščite. Brez testa bo težko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kako pritrjujete kamere na čelado. Jih lepite ( s čim) ali vijačite ali kako drugače.

Rad bi pritrdil nosilec za komunikacijo. Sedaj je zataknjen na spodnji rob pa me moti, pa še  ni čisto fiksno. Za dvostranski lepilni trak nisem prepričan, če je dovolj močan, ne bi pa rad vrtal in vijačil skozi čelado (če je to sploh primerno, glede na trdnost in varnost).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!