Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

1 hour ago, KARMEN1 said:

Lahko daš slikice od te tvoje čelade in pokažeš, kje piska?

Predvidevam, da na tem zracniku oz. varovalu vizirja saj, če pokrijem z roko preneha. 

IMG_20210713_173927.thumb.jpg.38c5688d92c0614e7fc0b3bfe96f7159.jpg

 

Komunikacija je bila zmontirana šele ta vikend, da ne bo kdo iskal razloga v njej. 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa vizir slabo tesni, zato je tam na zaponki luft.

Daj še sliko zaprtega in zapetega vizirja.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mislim, da piska ravno zaponka, kot pravi Nightmare. Oziroma oblika plastike, ki se slučajno ulovi v zračbi tok.

A ko stojiš tudi piska?

Si poskusil zalepiti s selotejpom, tam kjer daš roko, če je kaka razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizir sem že sam 3x premaknil, tudi na "servisu" so na poročilo napisali, da so ga. 

Prelimal sem vse okoli zračnik in sam zračnik, samega zaklepa pa ne. 

Piskala je tudi na prejšnjem motorju tako, da.... 

Zanimivo je to, da ne piska vse dokler ne naredi "klik" pa je tudi takrat vizir že praktično zaprt. 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodaj..skoraj nova, pa zamenjaj firmo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, DAMI34 said:

prodaj..skoraj nova, pa zamenjaj firmo :P

 

ni treba prodat, vrnit je treba pod stvarno napako, kot sem ze omenil. Celada nima kaj piskat, nategunski trgovci pa se naj *%$&&£*%%&

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom se več ukvarjal z njimi ker sem samo jaz slabe volje na koncu. Naslednji vikend pa tako odhajava na dopust in bom čelado potreboval z njihove strani pa do takrat tako ali tako ne pričakujem odgovora.

2. Julija sem dobil odgovor iz strani tržnega inšpektorata, da zadevo preverjajo pa za 1x še brez odgovora. Če njim kaj rata super, če ne pa tako ali tako ne bo zmage.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, mogoče popolnoma neumno razmišlanje ampak...

Na TCjevi strani sem opazil, da imajo v znižanju Spartan GT ampak to samo v moji barvi in to za skoraj 90€. Kolikšna je verjetnost, da se je dejansko izkazalo, da je s to verzijo dejansko nekaj narobe?

 

image_2021-07-14_145326.thumb.png.71a09bfd7f9ec8868cdfd87fb85b9331.png

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, DAMI34 pravi:

prodaj..skoraj nova, pa zamenjaj firmo :P

 

To sem jaz že na začetku problemov rekel in tudi storil...ni vredno časa in živcev za pravdanje pa še celo sezono brez čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje: če imaš srečo in ti Shoei (npr. GT air II) ali Arai paše na glavo si zmagal ... vse ostalo so le približki. Je pa tudi res, da so cenovno razred višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se še vedno trudim odpraviti problem in nastavljam vizir na 1000 in en način, da bi pred dopustom mogoče vseeno rešil težavo sem včeraj naletel na tole.

 

IMG_20210722_173746.thumb.jpg.a5b15f7964d2c3add328a9d2c1c6f3e9.jpg

IMG_20210722_173752.thumb.jpg.871ee351ed38e9b1485db85f3246cde6.jpg

IMG_20210722_173758.thumb.jpg.da92aeb9e06c3586ff44586cbf14f3cf.jpg

IMG_20210722_173826.thumb.jpg.b2ee5ad985bc4bf721c38c2ebbe16c2c.jpg

IMG_20210722_173834.thumb.jpg.4bee4eb6ddd72e19efb82bc19fc978ad.jpg

 

Tesnilo na obeh straneh tik pred samim mehanizmom več kot očitno zalepljeno nekaj na silo po čeladi in ne na njemu primerno mesto. Stestiral s koščkom papirja in tukaj tesnilo sploh ne tesni. 

Tudi bela barva same čelade je že popolnoma porumenela in konkretno seka razlika med belimi plastičnimi zračniki in pa barvo čelade.

Očitno sem dobil čelado narejeno ravno 5 minut pred koncem petkove izmene. :angryrant2:

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Spet se setam z (novo) celado in jakno po stanovanju. To da mi celada res pase na glavo sem ze ugotovila. Me pa moti da se mi spodnji rob celade (tekstil) dotika ovratnika jakne in me skrbi da se nebi prehitro zgulilo. Je imel kdo tako situacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, sunnygirl pravi:

Spet se setam z (novo) celado in jakno po stanovanju. To da mi celada res pase na glavo sem ze ugotovila. Me pa moti da se mi spodnji rob celade (tekstil) dotika ovratnika jakne in me skrbi da se nebi prehitro zgulilo. Je imel kdo tako situacijo?

Oj! Ne se šetat, vsedi se na mopija, ker je položaj in drža telesa popolnoma drugačna kot pri hoji. Ma menda smo tudi zato motoristi, da smo v "boljšem" položaju od pešcev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kaizer pravi:

Oj! Ne se šetat, vsedi se na mopija, ker je položaj in drža telesa popolnoma drugačna kot pri hoji. Ma menda smo tudi zato motoristi, da smo v "boljšem" položaju od pešcev?

Tudi na motorju se mi dotika roba jakne. Ko obrnem glavo levo ali desno slisim drgnenje (to me sicer ne bo motilo ker poslusam musko med voznjo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, sunnygirl pravi:

levo ali desno slisim drgnenje

Gume tudi drgnejo po asfaltu in hitro se obrabijo. Te to ne skrbi? :naughty:

Greš po nove...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Gume tudi drgnejo po asfaltu in hitro se obrabijo. Te to ne skrbi? :naughty:

Greš po nove...

 

Mam take gume k mi dolgo zdrzijo (po 17.000km)

Pa bi rada da mi tud oprema dolgo zdrzi ( ene 4x tok k gume)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sunnygirl said:

Me pa moti da se mi spodnji rob celade (tekstil) dotika ovratnika jakne in me skrbi da se nebi prehitro zgulilo. Je imel kdo tako situacijo?

Ja, drsa, se zguli, tudi natrga,... Več se voziš bolj je uničeno ?

 

Poanta. Bolje zguljen ovratnik, kot ne se vozit :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Ja, drsa, se zguli, tudi natrga,... Več se voziš bolj je uničeno ?

 

Poanta. Bolje zguljen ovratnik, kot ne se vozit :OK:

Se strinjam. Kle se poraja vprasanje ali met to celado in da se kmalu zguli vse, ali vzet drugo celado (prek spleta kupljena, zato jo lahko se zamenjam), ki mi pa manj pase na glavo... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sunnygirl pravi:

Spet se setam z (novo) celado in jakno po stanovanju. To da mi celada res pase na glavo sem ze ugotovila. Me pa moti da se mi spodnji rob celade (tekstil) dotika ovratnika jakne in me skrbi da se nebi prehitro zgulilo. Je imel kdo tako situacijo?

Jaz si nataknem podlapo, katera gre pod ovratnik in preko ovratnika buff-tubo. Potem ni teh težav ter ovratnik lepo drsi po buffu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!