Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ob 5. 3. 2022 ob 11:06, spartanbp pravi:

Ja, saj zato bi kupil. Tole bi se vprasal in sicer ali je celada fejst glasna? Kaj pa vozis se kaj s sprednjim delom za celjust, je komfortno?

Meni se ne zdi, nisem sicer glih komplikator okoli tega. Vozim Africo Twin za primerjavo.

Je, v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@Ris1Meni stoji na omari ena K5. Če znaš sam poštimati, ti jo dam. Edino jo moraš priti iskat v Postojno. 

1475CC07-A8BD-42FA-8579-2648906A3B7C.jpeg

Popravljeno . Popravil Pajk
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@PajkKolko sem gledal je verjetno vstaljeno in potem z oblogo zalepleno, da se odzadaj ne pride zraven. Vsaj na lep način ne. 

Popravljeno . Popravil Ris1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

eno vprasanje.... trenutno imam hjc rpha 10+.... sicer je lahka , udobna, ampak ker mam touring motor z povišanim vizirjem  se mi zdi da mi mal bobni in tko...razmisljam ce bi s katero drugo celado kaj dosegu v tej smeri da je še tišja ? imam pa ozko glavo, in mi hjc naceloma sede... 

kak predlog kaj bi še loh probal ker nimam idej ker je tolk čelad na trgu.... pa a je možno pred nakupom sprobat na motorju, dovolijo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, bajkr88 pravi:

eno vprasanje.... trenutno imam hjc rpha 10+.... sicer je lahka , udobna, ampak ker mam touring motor z povišanim vizirjem  se mi zdi da mi mal bobni in tko...razmisljam ce bi s katero drugo celado kaj dosegu v tej smeri da je še tišja ? imam pa ozko glavo, in mi hjc naceloma sede... 

kak predlog kaj bi še loh probal ker nimam idej ker je tolk čelad na trgu.... pa a je možno pred nakupom sprobat na motorju, dovolijo? 

mel sem rpha10+, potem sem vzel rpha st in sedaj imam rpha 70 vse od HJC. Kot sem jih zapisal po vrsti, tako so bile tišje.

Meni tudi paše HJC kot ulita, pa Shark mi je lepo sedla na glavo.

ps. zna biti da je za bobnenje kriva turbulenca povišanega vizirja.

Jaz mam kup motorjev, oziroma jih menjujem pogosto (bolj pogosto kot čelade) pa ni enega pravila, da bi ga zapisal okrog bobnenja. No je, čimmanj šipce mora biti :P . Če je pa vizir visok, pa je potrebno nekje spodaj spustiti zrak pod vizir, da ubije vrtinčenje. Običajno že to omili hrup.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, bajkr88 pravi:

in kaj te je prepricalo na 70 da nisi vzel  recmo 11 kot vecina 😁  cena je ista kokr gledam

 

eno so sport touring, drugo sport čelade.

Oblazinjenje, komoditeta...itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nam ti povej!
Z čim ga čistiš, kje shranjuješ čelado…. Nekaj tu ni normalno, da ti odpove sodelovanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/17/2022 at 7:38 PM, SAR-Solo Adventure rider said:

To nam ti povej!
Z čim ga čistiš, kje shranjuješ čelado…. Nekaj tu ni normalno, da ti odpove sodelovanje!

kasna vprasanja so to?

 

Celado cistim z motulom

https://www.mimovrste.com/moto-oprema/motul-cistilo-helmet-visior-clean-250

vizir v 99%samo z vodo in mikrofibro. Pinlocka nism še snel. Čelade živijo v enem od bivalnih prostorov, ali kako noč v "garaži", ki je prav tako pač bivalni prostor, slučajno sta notri motorja. 

 

Na moji Shoei ga imam 3jo sezono brez dotikanja. AGV od gospe mi deluje precej OK čelada, le  ta pinlock nek sračka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se Pinlock dotika vizitja ali ga celo en kos manjka na sliki? Ne razberem prav dobro iz slike.

 

V kolikor se naslanja, sem imel pri prejšnji Shark čeladi(sem jo reklamiral) podoben problem. Manj opazen ampak je bil. Delovalo je kot, da je sam vizir preširok na točkah vpetja na čelado od same školke čelade. Ker je to pomenilo, da se ob namontiranem vizirju ta preveč zvije je pinlock naslonil na vizir. V hladni garaži ni bilo problema, ko pa sem čelado postavil na sonce se je "madež" kmalu pokazal. 

Lahko, da je Pinlock namontiran preveč na tesno. Imaš možnost nastavljanja pinov, ki držijo Pinlock na mestu?

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

kasna vprasanja so to?

 

Celado cistim z motulom

https://www.mimovrste.com/moto-oprema/motul-cistilo-helmet-visior-clean-250

vizir v 99%samo z vodo in mikrofibro. Pinlocka nism še snel. Čelade živijo v enem od bivalnih prostorov, ali kako noč v "garaži", ki je prav tako pač bivalni prostor, slučajno sta notri motorja. 

 

Na moji Shoei ga imam 3jo sezono brez dotikanja. AGV od gospe mi deluje precej OK čelada, le  ta pinlock nek sračka. 

pinlock pritiska na šajbo če prav vidim oz razumem. Zreguliraj mal bunkice vpetja. sicer pa dokler dobro tesni in dihta, četudi se dotika, se tudi pri moji rpha70. Od zunaj se vidi z mojega zornega kota pa ne.

Pinlock drgač zlahka snameš očistiš (blaga milnica voda in fen) ter ponovno vstaviš. Mogoče rabi samo malo regulacije

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock na spodnji strani odstopi.  Po tem se med vizirjem in pinlockom nabere kondenz.  Prejsnji se je malo zvil, deformiral.  Tale je samo odstopil.
 

problem je lociran. Razštelan  mehanizem vizirja.  Pinlock  zadeva v vrhnje tesnilo in z vsakim odpiranjem pocasi premika navzdol.  Ko je potisnjen prevec dol, ga na robu privzdigne.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na določenih čeladah svetujejo da ga obracas, ampak niso vsi tako narejeni. Ce ne drugega ga zacasno vzames ven za kak teden, in obtezis da se zravna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

🥳

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Bo Admin zbrisal, prosim! Hvala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!