Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Več hudičev je. Od višine voznika, do višine vizirja in kvalitete čelade.

Brez testa ne gre.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa imajo čoperji ponavad dobro vetrno zaščito in te ni treba preveč skrbet za glasnost čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Frenk 67 pravi:

sicer pa imajo čoperji ponavad dobro vetrno zaščito in te ni treba preveč skrbet za glasnost čelade.

Pred leti sem kupil relativno dobro čelado. Na skuterju z zelo dobro vetrno zaščito je bila gladko za proč vrečt. Imel sem jo za vsak slučaj in nanjo pozabil, dokler nisem kupil vstroma. Glej ga hudiča, na vstromu s slabšo zaščito je bila precej tišja. Zračni tok je hudič.

limun711 Zato, če je le možno čelado prej stestiraj na motorju, ki ga imaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veter drma ko hudič... stestiral 3 čelade. je pa res, da moraš odšteti več 100 ojrov, da je kvaliteta. bom pogledal kakšno modularno od AGV ali Airoh. baje da so ok...

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Pred leti sem kupil relativno dobro čelado. Na skuterju z zelo dobro vetrno zaščito je bila gladko za proč vrečt. Imel sem jo za vsak slučaj in nanjo pozabil, dokler nisem kupil vstroma. Glej ga hudiča, na vstromu s slabšo zaščito je bila precej tišja. Zračni tok je hudič.

limun711 Zato, če je le možno čelado prej stestiraj na motorju, ki ga imaš. 

veter drma ko hudič... stestiral 3 čelade. je pa res, da moraš odšteti več 100 ojrov, da je kvaliteta. bom pogledal kakšno modularno od AGV ali Airoh. baje da so ok...

imam 2 levi , sorry... :-)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, limun711 pravi:

veter drma ko hudič... stestiral 3 čelade. je pa res, da moraš odšteti več 100 ojrov, da je kvaliteta. bom pogledal kakšno modularno od AGV ali Airoh. baje da so ok...

veter drma ko hudič... stestiral 3 čelade. je pa res, da moraš odšteti več 100 ojrov, da je kvaliteta. bom pogledal kakšno modularno od AGV ali Airoh. baje da so ok...

imam 2 levi , sorry... :-)

 

 

Agv so glasne...

Najtisja celada,ki sem jo imel je bla Shubert....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, limun711 pravi:

Govoris o integralni ali preklopni?

Agv o integralnih....shubert mel in sprobu le preklopne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, limun711 pravi:

veter drma ko hudič... stestiral 3 čelade. je pa res, da moraš odšteti več 100 ojrov, da je kvaliteta. bom pogledal kakšno modularno od AGV ali Airoh. baje da so ok...

veter drma ko hudič... stestiral 3 čelade. je pa res, da moraš odšteti več 100 ojrov, da je kvaliteta. bom pogledal kakšno modularno od AGV ali Airoh. baje da so ok...

imam 2 levi , sorry... :-)

 

 

če tri čelade ropotajo, zna bit precej kriv piš vetra, tako da bi bilo smiselno pomisliti o višjem ali nižjem vizirju. Enostaven test narediš, če odvijačiš vetrno zaščito, pa se greš peljat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za poznavalce - imam skuter MP3 300 z vizirjem. Iščem ugodno čelado, najraje preklopno, za svojo glavo (S). Gledam

https://compaco.si/domov/884-2437-motoristicna-celada-grex-g91-kinetic-5mat.html#/26-velikosti_na_zalogi_-xs_54_cm

https://compaco.si/domov/1514-8313-motoristicna-celada-grex-g91-evolve-couple-n-com-20.html#/26-velikosti_na_zalogi_-xs_54_cm

http://www.moto-limit.si/shop/moto-oprema/celade/celada-nzi-combi-duo-fluo-yellow-/?groupid=1171&cpage=10&productid=7302

Lahko tudi seveda kaj drugačnega, enostavno je toliko vsega, da se človek izgubi. Je pa težava - obseg glave imam majhen (med 52/53) tako da itak brez probe ne moreš vedeti model. Gre se predvsem za varnost, uporabnost, udobnost..

 

Hvala za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sanda2 pravi:

Vprašanje za poznavalce - imam skuter MP3 300 z vizirjem. Iščem ugodno čelado, najraje preklopno...

....v Compacota v Velenje ...in sprobat;)...tamkajšnje osebje zelo pohvalijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kaj narobe (ali je legalna) če se ti homologaciska številka izbriše po manj kot enoletni normalni rabi čelade.

Na čeladi ni druge oznake, da je homologirana. Znamka "Šark".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rly? Homologacijska številka?

 Za čelado sm dau 500€ priznane znamke, pa da mi en zateži za homologacijsko številko, dobim zih kazen za žaljenje uradne osebe :D

 

Morm pogledat, če je po enoletni uporabi sploh še gor :?

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Bostjan L pravi:

Ali je kaj narobe (ali je legalna) če se ti homologaciska številka izbriše po manj kot enoletni normalni rabi čelade.

Na čeladi ni druge oznake, da je homologirana. Znamka "Šark".

Ne ga biksat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, mladench said:

Za čelado sm dau 500€ priznane znamke, pa da mi en zateži za homologacijsko številko, dobim zih kazen za žaljenje uradne osebe :D

Že doživel na Hrvaškem... zaradi uvoza kitajskih kopij so kontrolirali homologacijske oznake na čeladah. Nekako sem se zadržal, da mu nisem nazaj povedal svoje. Mi je šlo pa na smeh, ko mi je začel razlagat o E* oznaki, da naj bi bila to oznaka za trdnost čelade....:slap:

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, sanda2 pravi:

Vprašanje za poznavalce - imam skuter MP3 300 z vizirjem. Iščem ugodno čelado, najraje preklopno, za svojo glavo (S). Gledam

https://compaco.si/domov/884-2437-motoristicna-celada-grex-g91-kinetic-5mat.html#/26-velikosti_na_zalogi_-xs_54_cm

https://compaco.si/domov/1514-8313-motoristicna-celada-grex-g91-evolve-couple-n-com-20.html#/26-velikosti_na_zalogi_-xs_54_cm

http://www.moto-limit.si/shop/moto-oprema/celade/celada-nzi-combi-duo-fluo-yellow-/?groupid=1171&cpage=10&productid=7302

Lahko tudi seveda kaj drugačnega, enostavno je toliko vsega, da se človek izgubi. Je pa težava - obseg glave imam majhen (med 52/53) tako da itak brez probe ne moreš vedeti model. Gre se predvsem za varnost, uporabnost, udobnost..

 

Hvala za nasvete

Nikoli imel tako pocenske celade.isto mam XS..a ker zjebal puncino,bom mogu do pomladi neki kupt in gledam neki podobnega kot ti...v oči mi padli ti dve...

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Givi-X21-Challenger-Graphic-Helmet/SubProducts/Givi-X21-Challenger-Graphic-Helmet-0031

 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AXO-Galaxy-Helmet/SubProducts/AXO-Galaxy-Helmet-0021

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva mislite...bi bli policaji sitni,ce si to celado kupim in bi jo nosu?

received_293622394755320.jpeg

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, sesir said:

Kva mislite...bi bli policaji sitni,ce si to celado kupim in bi jo nosu?

received_293622394755320.jpeg

Ce bi nalepil se blond kitke ne bi bili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, krucymucy pravi:

Ce bi nalepil se blond kitke ne bi bili.

Ne najdem je vec na aliexpres...druge kitty mi pa niso vsec....tudi na skuterju imam namesto znaka "gilera" hello kitty nalepko...

20180918_131923.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi sanjaril o ne vem kerih vseh čeladah, dokler nisem sprobal in ugotovil, da moji buči najbolj paše schubertka. Ni pa nujno, da bo pasala tudi komu drugemu. Recimo nolanke so mi delale pritisk na čelu, ni bilo varijante, da jih nosim. Tako da svetovanje glede čelad preko foruma, težka. Jaz pravim, sprobaj pa boš videl.

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!