Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Hvala vsem za mnenja. HJC so tudi meni lepša, Caberg so pa vsaj po Sharp testih boljše. V kratkem grem v trgovino preizkusit eno in drugo, potem bo nekoliko lažja izbira.... Prva Caberg je verjetno starejši model in se jo najde le še na Ebayu, z ostalima dvema se še ne morem sprijaznit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. ampak je potrebno še videti moped in obleko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, vandrovec pravi:

Motor bel, jakna bo podobna tej

https://www.insportline.si/24210/touring-moto-jakna-w-tec-excellenta/thunderstorm-gray

Sicer imam tri jakne na dveh je tudi modra vmes, ...

še vedno 4 :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil v Italiji, dveh trgovinah, pa Caberga niso imeli. HJC, kaj vem, čudni občutki...so majhne št. ali kaj, kot da mi le polovico glave pokrije, notranjost deluje cenena. Vidnost iz čelade še kar, bi pa raje imel še več vidnega polja. Prodajalec mi je svetoval Nolan n 100.5, je pa tudi 2X dražja, HJC bi dobil res ugodno. Moram še Caberg preizkusit, če je res tako slaba, kot so v trgovini pravili...ampak njim se gre le za prodajo zaloge...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker je Schuberth C3 že dotrajana sem si rekel, da kupim nekaj poceni, za rezervo. Najprej sem se ogrel za Vemar Sharki - 89€ na FC Moto. Ker se za rumeno barvo nisem odločil se cena takoj povzpne X2, potem sta že blizu HJC IS MAX II in Caberg Duke -5 zvezdic na Sharp testu. Grem preizkusit, ...ne sedeta, pravzaprav, vseeno HJC bolje od Caberga ampak meni všečne grafike ne dobim več. Sedaj sem med izbiro HJC RPHA 90 in Nolan N 100-5, cena že blizu 400€,...spet moram it preizkusit. Se bojim, da bom prišel iz poceni čelade na X-Lite X-1004 Charismatic za 600+€, katera mi je na videz res všeč... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj mi priporocate za na morje ter vsakdan neko celado z bluetooth.

Prenutno imam brez bluetooth full mask.

Ampak je precej glasna. 

Glede na to da mam ktm 790 adv me vlece adv celada? razmisljam pa o adv ali preklopno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20190526_161517.thumb.jpg.544f078955fe5d4ae096d3f97d9980ce.jpg

Ne priporočam ravno ampak v primerjavi s C3 je boljša...menda slovi kot uživaška čelada. Sicer je težja, 1740g - L, vendar se plus 150g ne občuti me vožnjo. Edino nad težo sem bil razočaran, najlažje so okrog 1500g, vendar je vse ostalo zame super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 1 uro, bogdansternovic pravi:

Kakšno čelado priporočate za začetnika, skuterista, torej vožnja do 50 km/h, mestna vožnja ... ?

hvala

poceni, pa odprto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
pred 8 minutami, Drosa pravi:

Kar nekaj nas ima RPHA70

jaz mam tole:

14360108.jpg.1f85e03467fd33b16565d039a7949ee3.jpg

boljša kvaliteta v primerjavi s predhodnico RPHA ST, bolj tiha, odlično dihta. Nekje 20kkm sem že prevozil z njo, nekaj tudi potovanj in sem zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Kar nekaj nas ima RPHA70

jaz mam tole:

14360108.jpg.1f85e03467fd33b16565d039a7949ee3.jpg

boljša kvaliteta v primerjavi s predhodnico RPHA ST, bolj tiha, odlično dihta. Nekje 20kkm sem že prevozil z njo, nekaj tudi potovanj in sem zelo zadovoljen.

kje si jo vzel v BS Centru, kako pa se obnese pinlock in v dežju, pa hrup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Drosa pravi:

kje si jo vzel v BS Centru, kako pa se obnese pinlock in v dežju, pa hrup...

po netu (FC moto). V dežju bp, mam tut po 300km dežja ( v šusu), pa brez panike. Zaenkrat je dokaj tiha in se ni še pretegnila, da bi se hrup povečal. Sem pa imel v začetku kar malo problemov, ker mi je bila točno v mero in sem jo komaj stlačil na glavo. Sicer je  bolj kriva moja buča, ker imam mero nekje med S in M.

Všeč mi je bradni ščitnik, ki ga delno lahko odstraniš, je na ježka, zračenje (veliko zračnikov), kvaliteta oblazinjenja ter sončni vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RPHA 70. Dobra!

Malo preveč zračnikov, ampak ok!

Glavno, da je barva prava ?!

received_487354158515931.jpeg

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, KARMEN1 pravi:

RPHA 70. Dobra!

Kako ima rešeno oblazinjenje zadaj pod čelado? Moja ga nima in mi piha ravno zadaj v vrat...nevzdržno med vožnjo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

Kako ima rešeno oblazinjenje zadaj pod čelado? Moja ga nima in mi piha ravno zadaj v vrat...nevzdržno med vožnjo ?

ga ima, vendar mislim, da je to pihanje, kot ga omenjaš, bolj vezano na držo na motorju in rešitvami, kaj boš dal okoli vratu.

RPHA-70ST37.thumb.jpg.b1fae926bd4c1fbe2c4ca7c89ea66639.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit podobno, imam RPHA 90. Teh problemov še pri nobeni prejšnji, ne nameravam jo predelovat pa kakšno spužva tam limat ali debelo podkapo...niti ovratna ruta ne pomaga. Čelada gre v prodajo drugače pa v kontejner

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!