Jump to content
Najpomembnejši ukrep za preprečevanje širjenja okužbe z novim koronavirusom je, da zmanjšamo stike in ostajamo doma. ×
  • Sign Up
Sign in to follow this  
Jason

Čelade od A do Ž

Recommended Posts

vandrovec
pred 22 minutami, KARMEN1 pravi:

Meni nič ne piha........

Ja, če imaš zadaj čop las...morda so pa te čelade mišljene za ženske, da lahko skozi tisto odprtino lase spravijo...🤔

MilanG.

Kako se štelajo pini za pinlock na Nolanovih čeladah (n85)? Z roko jih ne morem obrnit, z kleščami ne, ven jih ne potisnem...

LunaticFringe
pred 32 minutami, MilanG. pravi:

Kako se štelajo pini za pinlock na Nolanovih čeladah (n85)? Z roko jih ne morem obrnit, z kleščami ne, ven jih ne potisnem...

notranc

Zdravo,

odločam se za nakup nove čelade.

Čelado bom nabavil v beli barvi, a bi jo dal polepii z kakšno odbito grafiko. Ali kdo ve za kakšnega modela, ki bi mi jo polimal?

Lp, notranc

Bostjan L

Malo sem polepšal svojo čelado ;) 

1947970416_Shark900side.thumb.jpg.309d8f585ca5c14e159ddf410c864383.jpg

2042533318_Shark900back.thumb.jpg.65abc200f66587a911999b6267bb76d8.jpg

Črne barve je bila original iz Lojza (spodaj je 700, zgoraj 900)

215615_410_FR01_14.JPG.577a9033b978e71d7a7080e5b977a10d.JPG

Bostjan L

Kam daš (brezplačno) staro čelado, ki je odslužila po svojih letih in kilometrini???

Ali jo uporabijo pri treningu prvi pomoči....?

Velikost S, Nolan N84, kilometrina 200k+

419564447_images644x461.jpeg.b6c1ab666f01ff9b76bdc62896d2930f.jpeg

izibajker
pred 1 uro, Bostjan L pravi:

Kam daš (brezplačno) staro čelado, ki je odslužila po svojih letih in kilometrini???

Na stalažo u garažo. Ti bo lep spomin(ek).

ninjaxx

Pozdravljeni, zanima me, kako je z nalepkami na čeladi, ali lepilo kako vpliva na trdnost materiala? Imam pa nolan n87 črna mat barva, material lexan.

DAMI34
pred 25 minutami, ninjaxx pravi:

Pozdravljeni, zanima me, kako je z nalepkami na čeladi, ali lepilo kako vpliva na trdnost materiala? Imam pa nolan n87 črna mat barva, material lexan.

ne

dkee46
pred 11 urami, DAMI34 pravi:

ne

načeloma ne, vendar pa na enem izmed gasilskih izobraževanj, so nam še kako "vbijali v glavo", da vse kar koli ali nalepiš ali napišeš (recimo alkoholni flomaster) se spremeni trdnost materiala, dejansko se material kemijsko obdela in takšen material več nima proizvajalčeve garancije.

Recimo še primer: 

- s flomastorom napisana kratica na gasilski čeladi -> čelada ni bila dovoljena za uporabo in ni prestala pregledala opreme.

- z nalepkami (brother) označena čelada, za katero gas. društvo se gre -> isto kot zgoraj, ni več uporabna.

- enako je bilo z varnostimi pasi... kateri so bili označeni, pa bodisi kratice od osebe od katerega je bila ali pa samo zap. št. -> zavrnjeno, ni več uporabno.

Eni kar nekaj komplicirajo, vsi pa vemo, da dejansko naj nebi nič spremenilo. Je pa žalostno, da ko do česa pride, znajo najti ravno tako zadevo in ti komplicirat. :)

Glede na zgoraj napisano, je potem tudi enaka težava z gopro nosilcem na čeladi. Taka čelada spet "po pravem" ni OK. 

Ampak pri motorju nimaš tehničnih pregledov opreme, tako da pomoje brez panike. Samo sem hotel povedati, kaj vse lahko komplicirajo...takrat še sam nisem mogel verjeti. :) :)

DAMI34

Na mojih čeladah je vedno kaka nalepka, pa celo kaka značka. Nobena še ni razpadla. Verjamem pa da znajo strokovnjaki komplicirat, sem pa tudi 100% prepričan, da lepilo z nalepke ne spremeni strukture materiala, saj se mora najprej prežreti skozi lak ter nato še barvo. Z ozirom, da sem nalepke tudi ostranjeval, vem da je podaj površina nedotaknjena.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• smasher
      bom preveril jutri v prometni ma mislim da so ER5 35kw, odpihne te odvisno od pozicije meni je tako ali tako na nejkedih na 120km/h neudobno, pa ima kratek menjalnik tako da pri 150 verjetno trese ko sivnja sem pozabil, sem šel samo 1x čez 140 pa mi ni blo zabavno (rez da moj je že malce zjahan). Ampak v avtošoli so jih po spremembi zakonodaje imeli za A2, tako da vem da obstaja 25kW verzija, pa jutri preberem v moji prometni kakšna je napisana moč. (ker je bila nekoč neka zmeda, ker imajo nekateri kao 48konjev nekateri pa 50, ampak je verjetno le birokratska zmeda)
    • twom
      Res rabim nekaj vprašat...
    • MitcH'
      Sem ga malo "oblatil" 😉
    • skalar36
      Sm pogledu poročila. Država se bo zadolžila, da bo pomagala gospodarstvu. Pri kom se bo zadolžila mene predvsem zanima. Pri bankah verjetno. Kje bodo banke dobile denar? Naprintal ga bo Ameriški FED in posodil Centralnim bankam. Ko bo tele korone konec, bomo zadolženi toliko, da bo cel svet v lasti par centralnih bank, oziroma kar FED-a. FED nima vpliva v Iranu in Severni Koreji. Kaj jim delajo je potrditev, da hočejo na vsak način podredit še to. Nekdo je nekakaj strani nazaj omenil, da so WTC podrli sami Američani in s tem se strinjam. Korona je zgleda novi "WTC" za prevlado nad človeštvom. New World Order. One World Government.
    • MitcH'
      hvala @Kiri
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!