Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

lp

ali se je imel že kdo primer na motorju,da odstopi zavorna obloga od ploščice?

Cene

To ni prvič, se zelo rado dogaja sploh, če montiraš neoriginalno ali nekvalitetno(poceni) robo ! ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni prvič, se zelo rado dogaja sploh, če montiraš neoriginalno ali nekvalitetno(poceni) robo ! ! :hmm:

brembo,prva vgradnja 26000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brembo,prva vgradnja 26000km

Če se je to zgodilo res na originalnih, potem je edina možnost,da si jih enkrat res toralno pregrel in to ko so bile že precej izrablene in takrat rado lepilo popusti.Moraš vedno upoštevat minimalno dovoljeno debljino obloge,ki naj bi bila min.2mm!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z enakimi ploščicami sem prevozil cca 100k km(2kpl)in ni bilo problemov.

mislim,da te obloge niso lepljene,naj bi bile točkovno varjene.

jeklena plošča in zavorna obloga,kjer se je prilegala a je močno "zarjavela".

obloge so približno na 1/2 obrabe.

ploščice uvelavljam pod garancijo

post-5502-035624900 1287942699_thumb.jpgpost-5502-059062900 1287942735_thumb.jpgpost-5502-084698500 1287942780_thumb.jpg

Če se je to zgodilo res na originalnih, potem je edina možnost,da si jih enkrat res toralno pregrel in to ko so bile že precej izrablene in takrat rado lepilo popusti.Moraš vedno upoštevat minimalno dovoljeno debljino obloge,ki naj bi bila min.2mm!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Živjo!

V naši deželici neuspešno iščem Brembo ploščice za Yamaho FZ6 S2... Kakšen predlog?

Vnaprej hvala!

Popravljeno . Popravil Shinobi70
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Rad bi dal obnoviti zavorne čeljusti od Piaggio ciao. Slišal sem da to delajo v firmi Sinter na dolgem mostu. Kakšna je cena oz. če se bolj splača kupiti nove?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

V naši deželici neuspešno iščem Brembo ploščice za Yamaho FZ6 S2... Kakšen predlog?

Vnaprej hvala!

Napiši kateri model od teh Brembo ploščic bi imel, ko grem kej mimo ti jih lahko nabavim v trstu. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši kateri model od teh Brembo ploščic bi imel, ko grem kej mimo ti jih lahko nabavim v trstu. LP.

Hvala za info! Sem pa res en butelj - seveda Italija :wallbash:

Te ne želim obremenjevati z nakupi zame - torej naredim en lep izlet čez Kočevje, Kačje ride itd do Trsta :notworthy:

Vragec, zagotovo te PMam za drink ali kak krog, ko se spravim na primorski konec!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info! Sem pa res en butelj - seveda Italija :wallbash:

Te ne želim obremenjevati z nakupi zame - torej naredim en lep izlet čez Kočevje, Kačje ride itd do Trsta :notworthy:

Vragec, zagotovo te PMam za drink ali kak krog, ko se spravim na primorski konec!

Ne da bi delal reklamo, ampak v Moto charli jih dobiš originalne za dobro ceno. Ampak nimajo vedno vseh na zalogi. Ponavadi imajo samo določene modele na zalogi, najbolj prodajane, druge pa ponujajo od Braking firme ce se ne motim, tako da če želiš prav brembo in jih nimajo, jih narocijo in dobijo cez teden dni. Raje prej pokliči, pa vprasaj za zalogo. Vecinoma je tudi ena gospa, ki razume slovensko :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Lep pozdrav no pri moji Hondi je čas za menjavo zavornih pološčic. Mam tudi že kuplene in sicer nisem na to polagal pretirane pozornosti, ampak mehanik ki mi večino stvari rihta in šravfa mi je naročil zavorne ploščice Goldfren. Kot pravim na to nisem polagal pretirane pozornosti ampak sem mimogrede videl ko je vzel katalog in gledal točen model. No zdej pa sem le pogledal mal po netu pa sem opazo da ta Golfren ne pretirano hvalijo, tak da se zdej sprašujem če sem res tolk hudo brcno v meglo z tem nakupom. :? Kakšne so kaj vaše izkušnje z Goldfren če jih kdo uporablja. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav no pri moji Hondi je čas za menjavo zavornih pološčic. Mam tudi že kuplene in sicer nisem na to polagal pretirane pozornosti, ampak mehanik ki mi večino stvari rihta in šravfa mi je naročil zavorne ploščice Goldfren. Kot pravim na to nisem polagal pretirane pozornosti ampak sem mimogrede videl ko je vzel katalog in gledal točen model. No zdej pa sem le pogledal mal po netu pa sem opazo da ta Golfren ne pretirano hvalijo, tak da se zdej sprašujem če sem res tolk hudo brcno v meglo z tem nakupom. :? Kakšne so kaj vaše izkušnje z Goldfren če jih kdo uporablja. Hvala

Z goldfrenom je baje to fora, da na e-bayu obstaja kup ponaredkov, ki lahko uničijo dikse itd. original naj bi bile ured. - to sem pač slišal, ne me 100% za besedo držat. jaz osebno nebi zaupal tem ploščicam... pogovori se o tem z mehanikom, če se jih ne da zamenjat pa bodi pozoren na delovanje zavor, stanje diskov, ploščic itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli bom tvegal za znanost in sprobal zadnje ploščice, če že pride do resnih teževav bolš da sam zadnji disk pa ploščice menjam kot pa vse komplet. Drugače pa sem danes slučajno neki brsko po netu nakar naletim na ta Gold Fren in sem se spomnu da je šefe to po katalogu iskau in je blo to tak na veliko na vrhu napisano, pol sem pa še mal forume prebral, pa naletel da dokaj nasprotna mnenja, zanimivo pa mi je blo to dejstvo da so jih večinoma hvalili motoristi na cestaših, med tem ko ostali so meli dokaj negativna mnenja. Če pa ima kdo kaj več izkušenj z to firmo pa bi blo lepo vedeti, še vseeno bolš par € bek vrečt ko pa si pol naret dosti več škode :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z goldfrenom je baje to fora, da na e-bayu obstaja kup ponaredkov, ki lahko uničijo dikse itd. original naj bi bile ured. - to sem pač slišal, ne me 100% za besedo držat. jaz osebno nebi zaupal tem ploščicam... pogovori se o tem z mehanikom, če se jih ne da zamenjat pa bodi pozoren na delovanje zavor, stanje diskov, ploščic itd.

No, ker tudi sam veliko stvari kupim iz eBay (eBay.de ali uk) + ker je bil tudi cas za menjavo zavornih ploscic sem tudi tokrat sel na eBay "pocekirat" ponudbo..

Uff.. med vso to "poplavo"najrazlicnejsih proizvajalcev (vsak hvali svoje) sem se na koncu odlocil da jih nabavim v SLO.

SM (GO) prodajajo NISSIN zavorne ploscice (made in Japan) po montazi sem bil zelo presenecen ker zavore "primejo" ("brez cviljenja") precej bolje kot so prej v celih 4 letih original!!!

Hm..glede zavor sem se odlocil da pri njih ni za "stiskat vsak €" saj nam to resuje padec ali celo zivljenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje z carbone lorraine zavornimi ploščicami - turing varijanta?

Nimam pojma katere firme so dobre. Original je verjetno najboljši. Ne bi rad, da cvilijo ali pa da mi poberejo disk.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolega iz Hrvaške išče naslednje sprednje zavorne diske za Stroma 650 '05: TRW Lucas MSW250RAC.

Ali kdo ve, če katera trgovina na Dolenjskem prodaja ali lahko naroči Lucasove diske?

Lucasove izdelke prodaja EUROTON Ljubljana, pri katerem kupujejo vse trgovine z avtodeli v SLO. Ni hudič, da na Dolenjskem ni niti enega kupca tega veletrgovca. Pokliči in vprašaj ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucasove izdelke prodaja EUROTON Ljubljana, pri katerem kupujejo vse trgovine z avtodeli v SLO. Ni hudič, da na Dolenjskem ni niti enega kupca tega veletrgovca. Pokliči in vprašaj ..

Našel poslovalnico v NM in podatke posredoval kolegu. Hvala za informacijo trance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Opletene zavorne cevi so boljse, ker se ne raztegujejo pod pritiskom. Gumijaste se namreč (z leti vedno bolj) pod pritiskom raztegujejo in zato precej oslabijo zavorni učinek. Gumijaste zavorne cevi naj bi menjal na vsaj 4 leta, opletene pa nimajo omejitve let. Pri katerih pridejo prav? Povsod, kjer bi rad imel močnejši ugriz zavor. Večina novejših športnih modelov pa ima že standardno opletene cevi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!