Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Ice

Mislil sem na splošno, na poplavo raznih kvazi delov, ki so "kao" boljši od originalov. Za firme, ki se resno ukvarjajo z izdelavo nadomestnih delov in v večini proizvajajo dele tudi za prvovgradnjo moja razmišljanja ne držijo.

Obstaja X primerov, ko rezervni del stane bistveno več samo zato ker na škatli piše - originalni deli , in se v ničemer ne loči od dela na katerem je samo ime proizvajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno,kako morate skrtariti pri tako pomembnih zadevah,kot so ploscice.In fora je v tem,da to ni tako zelo ogromen strosek,kjer bi blazno privarceval z neoriginalom.Take obloge kupujes v primeru,ko dobro poznas firmo in model,drugece pa se vedno splaca prisegati na originalne obloge.

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno,kako morate skrtariti pri tako pomembnih zadevah,kot so ploscice.In fora je v tem,da to ni tako zelo ogromen strosek,kjer bi blazno privarceval z neoriginalom.Take obloge kupujes v primeru,ko dobro poznas firmo in model,drugece pa se vedno splaca prisegati na originalne obloge.

    :ph34r:

:blink: € 82.- inkl.ddv za tri pare ploscic SBS proti € 65.- exkl.ddv za en par "original suzuki"? ......ne seri.

pri meni je bil problem,da nisem kontroliral in ko sem menjal prednjo gumo smo ugotovili,da so tudi ploscice fuc.najblizji suzuki dealer (pri katerem sem kupil ploscice!) je bil siler v MB.po katalogu (GOLDFREN) je poiskal primerno stevilko za moj motor in sem jih kupil.fora je v tem,da material ploscic pod to katalogno stevilko ne odgovoraja materialu diskov! kje je torej napaka?

in ne,originalne obloge se ne izplaca kupovati samo zato,ker gor pise isto,kot na motorju.lucas dela vecino zavornih ploscic za motorje,tako da je velika verjetnost,da pri njih najdes ustrezne za svoj motor. ;) to nima veze z "skrtarenjem".dobijo se boljse in cenejse ploscice za skoraj vsak motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice se strinjam ampak pri naslednjem motorju...samo se original :ph34r: To sranje od GOLDFRENA bom dal potem dol, naroco se eno sranje od GOLDFREN, se enkrat montiral gor in motorja vec ne premaknem iz garaze. Po 880km je gor obloge samo se za vzorec (manj kot pol milimetra, vse ze cvili cim se dotaknes bremz rocke :ph34r: ), reklamirat sploh nisem sel ker itak ne bojo priznali napake ne mislim se pa za teh 4000 sit nategovat 14 dni ker bi rad motor cimprej prodal...mater mam sreco, bremze sem mel v roku par dni 5x skup pa narazn, za to tudi 2x placal pa je vedno slabse :angry: GOLDFREN DIE!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

area,pozabi goldfren.kje si jih kupil? ce pri silerju (suzuki MB) potem skoci tja in naredi reklamacijo.meni jo je napisal v petih minutah.saj ne da verjamem da bo kaj iz tega. :rolleyes: samo se je tipson vsaj trudil.uvoznik pa baje sedi nekje v racah pri MB.tako da lahko tudi njega direktno obisces. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

area,pozabi goldfren.

še dobro, da jih nisem kupil, pa sem že razmišljlal o njih ... trenutno mi Sinterjeve zelo dobro služijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej pozabil.LUCAS dela zavorne ploscice za prvo vgradnjo (kvazi "original") v motorje za veliko znamk. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

area,pozabi goldfren.kje si jih kupil?

Stupit

vseeno ti hop do stupita in reklamirati.pri mojih ni bilo za 1 mm obloge vec gor (po 1.500 km!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno,kako morate skrtariti pri tako pomembnih zadevah,kot so ploscice.In fora je v tem,da to ni tako zelo ogromen strosek,kjer bi blazno privarceval z neoriginalom.Take obloge kupujes v primeru,ko dobro poznas firmo in model,drugece pa se vedno splaca prisegati na originalne obloge.

    :ph34r:

:blink: € 82.- inkl.ddv za tri pare ploscic SBS proti € 65.- exkl.ddv za en par "original suzuki"? ......ne seri.

pri meni je bil problem,da nisem kontroliral in ko sem menjal prednjo gumo smo ugotovili,da so tudi ploscice fuc.najblizji suzuki dealer (pri katerem sem kupil ploscice!) je bil siler v MB.po katalogu (GOLDFREN) je poiskal primerno stevilko za moj motor in sem jih kupil.fora je v tem,da material ploscic pod to katalogno stevilko ne odgovoraja materialu diskov! kje je torej napaka?

in ne,originalne obloge se ne izplaca kupovati samo zato,ker gor pise isto,kot na motorju.lucas dela vecino zavornih ploscic za motorje,tako da je velika verjetnost,da pri njih najdes ustrezne za svoj motor. ;) to nima veze z "skrtarenjem".dobijo se boljse in cenejse ploscice za skoraj vsak motor.

Ice,govoris tako,kakor bi menjal ploscice pogosto kot olje.Ce jih menjas zelo pogosto,pomeni da delas veliko km in dosti agresivno vozis.Potemtakem dajas za benz,olje,filter,svese in gume toliko kesa,da je teh pet ali deset cukov kaplja v morje.Tokrat,si bil ob napacni izbiri neoriginala samo jezen in brez nekaj presernov.Kaj pa ce bi cez 10,15 ali 20 tisoc km ugotovil,da ti je pozrlo diske?Kaj pa ce bi pri 280 km/h (ali pa 180,saj je vseeno)moral zlajfati kot konj in se naenkrat zavore niti slucajno ne bi odzivale tako,kot bi se morale?Kaksna bi bila tokrat cena?

Meni se zdi,da se pred nakupom takih stvari,splaca razmisliti.Svetovanja raznih dilerjev,niso dovolj.

Tudi moje pakne ze pocasi jemlje vrag.Se ve,katere bom pograbil.

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kawasaki zzr 250 kupil ta zadnje ploščice - zneslo čez 10.000 sit za originalne!!! In poglej ga zlomka - še po 2000 km škripljejo kot da bi se z fičitom vozil... :rolleyes:

Neoriginalne so bile od 4000-6000 sit - bom naslednjič definitivno poskusil kaj v stilu Lucasa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej pozabil.LUCAS dela zavorne ploscice za prvo vgradnjo (kvazi "original") v motorje za veliko znamk. ;)

Kaj torej so Lucas še kar kolko tolko? Pravkar sem jih kupil, 30EUR za zadnje. Upam da bojo ok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce dela lucas za serijsko vgradnjo (to so tisti pakni ki so noter,ko ti nov motor kupis) bi skoraj rekel,da bi morali biti ok.

ne pozabiti vprasati/pogledati,iz katerega materiala so diski.ploscice in disk se morajo ujemati po materialu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega ima na 900rr ze skoz lukas (zadnja 3,5 leta) je maksimalno zadovoljen.

Jest sem glede zavor tudi skeptičen sem dal za original sprednje 23.000 (on je dal za zadaj in spredaj 15K)... no in je prislo tako da nisem imel denarja (menjal verigo) pa sem kupil za 4500 Lucas - zadnje in moram rect da zadnjih 1000 km delajo kot original (neprimerno boljse kot zrabljene :) ) .... bom napisal cez 5000k ce je se kaj ostalo od njih - ker so ocitno zelo mehke (boljse da so mehke in primejo kot trde od katerih se rabi disk)

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki malo :huh: kje si kupil Lucasove za 4.5k, ce sem jaz dal 7k? Ne verjamem da bi bile za 900rr kaj cenejse -> kje to kupujete?

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 600f/1000f/900rr so vse iste (letniki96-00)

Ma sem dobu dober rabat drugac so ble cca 6K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima ploščice za Bandita 1200 - l01; sedaj grejo h koncu, za kaka dva jurja še bojo, original fajn drage - vprašal na servisu...

Kaj ste dali gor in koliko to kaj stane (Lucas, SBS,...)

Za originalne za CBR 600F (Nissin) v Avstriji v Lipnici za prva diska 62,74 €. Pri nas bi bile malo dražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo izkušnje s SBS ploščicami (mislm da se tko reče).zdele jih morm menjat spredej in zadej pa se mal zanimam za to.kje bi lahko okol kranja še kej dobil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudiča a je to normaln da so za aprilio etx 125 originalne ploščice za zadej 13000sit?!

ni pocen :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpraš pr sinter-ju če jih majo za tvoj motor.Jest jih mam not in so ble cca 4.000sit in sem z njimi zadovoljen pa niti dska ne požrejo!!! :P :D :) <_<

Ciao,by Pero

PS:Trinajst tisočakov je pa res 'mal' velik!!! :P :D ;) :o :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točn tko, pri sinterju poleg lastno izdelave zastopajo tudi moto ploščice ICER, nazadnje sem dal 3.500 sit/disk - predvsem pa so v redu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam husqvarno cr-125 pravkar kupleno in je oblog na ploščicah še več kot dovolj ( spredi in zadi ) ampak bremze vseeno zelo slabo primejo. čeljusti so nissin ( vsaj mislim, tak piše na njih ) ploščice pa nevem ktere. kaj bi blo lahko narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kakšnim brake parts cleanerjem prešpricaj zavore, če še ne bo OK, poglej kake so ploščice (s šraufencigerjem malo postrgaj po zavorni zmesi) ne smejo bit pretrde

pa še disk poglej, če ni kej prekurjen, potemnjen, plav

drugač pa uživi s huso ;)

aja, obvezno zamenjaj tut zavorno olje dot4 , mogoče imaš kej zraka noter

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdi se mi da odzad na pokrovčki od ola piše DOT3 nisn pa ziher bom pogledo. spredi pa DOT3 or DOT4 sicer pa nisn sigurn juter pa napišem tak kot je res. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kdo je uvoznik ali pa ce kdo pri nas prodaja zavorne ploščice od :

"Carbone Lorraine " !

Rabim namrec 2 kompleta : "2256 A3" ali pa "2256 SBK-3" od doticnega proizvajalca !

Cena v avstriji med 30 - 35 € po kompletu, pa se cakat moram cca. dva tedna na njih.

lp, Ico

Popravljeno . Popravil Ico
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!